Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Sanctiuni si masuri luate

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu nu simt nimic,fii democrat si deschide poll pentru toata baraca,sau include-te in poll-ul pentru moderatori,sa te aleaga lumea....si cind mai iesi la plimbare,baga si tu mai mult de 1 milion benzina,asta un fel de la multi ani,ca tot zici ca te provoc...

    Comment


    • Originally posted by optimus View Post
      Andrei Preoteasa , de ce l-ai facut pe vladruse voalat "tampit" si apoi i-ai sters replica ?(desi a fost una de bun simt si nu ti-a raspuns la fel...)?

      Ce am sters eu?!? Ia uite aici. Vezi daca e ceva sters. Dupa aceea sa imi reprosezi mie ca i-am sters postari d-ale lui Vlad.

      Originally posted by VLADD View Post
      AMG style : Multumesc dar sper sa nu vorbesti serios si sa ramai...
      Iti spun franc : eu in calitate de moderator. Iar daca admin-ul m-a ales drept moderator inseamna ca are incredere in judecata mea.
      Prin toata prezenta si contributia mea pe acest forum nu cred c-am lasat impresia ca as fi vreun tampit....
      Originally posted by andrei_preoteasa View Post
      Un motiv in plus sa nu ma tratezi de sus... Fix ca nu esti tampit. Ca daca ai fi m-ai trata de sus si nu ar fi frumos, nu?
      Originally posted by VLADD View Post
      Andrei ai o impresie gresita. Nu tratez pe nimeni de sus, pe tine nici atat.
      Si vazand ca Vlad a fost mai elegant decat mine, nu am continuat discutia nedorind in nici un fel ca lucrurile sa degenereze. Din pacate, asta s-a intamplat...




      Originally posted by DMIHNEA View Post
      Altfel spus,e timpul sa vedem aratat ca la timpiti,x e uns moderator cu n voturi,din m totale.Dar sa vedem cind vine supermoderatoru' ANDREI,eu nu pot sta prea mult,trebuie sa plec la sapa,si parca vad ca plimbarea sa se lungeshte....
      Maestre, e seara de Craciun, am oameni la mine, am fost sa cumpar niste bauturi. Magazinele sunt inchise si a trebuit sa merg pana la o benzinarie... Vrei sa iti spun si ce am facut in drum spre masina? Si cand am bagat cheia in contact? Si cand am facut dreapta? Oricat de mult incerci sa ma provoci, sa stii ca nu reusesti. Si vei ajunge sa te certi singur... M-ai mai atacat de cateva ori pe topicul in care mi-am prezentat masina. Ti-am raspuns la fel de elegant, remember?

      Nu iau masuri conforme cu regulamentul deoarece lumea ar sari in cap si ar zice ca ma folosesc de pozitia de moderator intr-o disputa personala...
      Last edited by Semtexx; 12-26-2009, 11:59 AM.

      Comment


      • Suntem unde trebuie,bucura-te macar tu de seara asta ca eu lucrez,revenim ulterior,doar nu mai e vladruse sa stearga topicurle.....Ar trebui sa te puna pe ginduri ca stiu la ce benzinarie ai fost....

        Comment


        • Originally posted by DMIHNEA View Post
          Eu nu simt nimic,fii democrat si deschide poll pentru toata baraca,sau include-te in poll-ul pentru moderatori,sa te aleaga lumea....si cind mai iesi la plimbare,baga si tu mai mult de 1 milion benzina,asta un fel de la multi ani,ca tot zici ca te provoc...

          Mihnea, draga. Nu uita ca am rezervor de 80 de litri. Si ca doar cand dau o tura prin orash masina mea consuma cat consuma masina ta pe zi. Din pacate... Daca as baga numai de un milion benzina, as ajunge muuuult prea des la pompa. Si eu nu prea am timp de prostii... Asta asa, ca un fel de la multi ani... Legat de poll... Vei avea cat de curand o surpriza... Cred ca placuta.

          Originally posted by DMIHNEA View Post
          Suntem unde trebuie,bucura-te macar tu de seara asta ca eu lucrez,revenim ulterior,doar nu mai e vladruse sa stearga topicurle.....Ar trebui sa te puna pe ginduri ca stiu la ce benzinarie ai fost....
          Am auzit de tine... Te-a sunat fata de la casa sa-ti zica ca am trecut pe la ea sa cumpar beri si vin... Nu ti-a zis si cat am platit? Nu de alta, dar vad ca te intereseaza de cat bag eu benzina...

          Spor la munca!
          Last edited by Semtexx; 12-25-2009, 21:20 PM.

          Comment


          • Bideul meu actual diesel are rezervor de 100 litri...te-ar surprinde sa stii unde sunt plasate webcam-uri in RO

            Comment


            • Originally posted by DMIHNEA View Post
              Bideul meu actual diesel are rezervor de 100 litri...te-ar surprinde sa stii unde sunt plasate webcam-uri in RO

              Ok. Felicitari pentru rezervorul mai mare decat al meu... Felicitari pentru alte chestii mari pe care le detii. Si felicitari pentru accesul pe care il ai la camerele din benzinarii... Gata cu off-topic-ul. Daca vrei sa discutam despre mine, o dam pe privat sau pe mess. Sau, incepi frumos un topic despre mine si vorbim acolo cat vrem...

              Comment


              • Originally posted by VLADD View Post
                Asadar rog si avertizez in mod public pe toata lumea sa-si modifice semnaturile astfel incat sa nu depaseasca 3 linii si sa nu contina trimiteri catre alti useri.
                In caz contrar le voi edita eu iar cel in cauza va fi sanctionat.
                Aici ii am in vedere pe domnii carmine , a carui semnatura este total nepotrivita cu ceea ce se vrea acest forum si w124researcher care are o semnatura mult prea lunga...
                Originally posted by paunionutz View Post
                @mircea600sel si pentru @carmine, care am vazut ca tot incerca sa ma atace.
                Originally posted by ionut_90 View Post
                fost "atacat" de cei doi useri.
                QUOTE]
                QUOTE=VLADD;104156]Ii acord domnului Carmine un warn foarte serios, intrucat chiar ieri i-am editat un post tot la fel de off-topic pentru care a primit avertisment verbal.
                Se pare ca nu l-ai luat in seama, pentru tine off-topicul e boala cronica.
                Repet, warn-ul este pentru postare aiurea, nu pentru parerea ta la adresa moderarii. Insa am stabilit clar ca acesta este singurul topic de reclamatii, daca iti spuneai oful aici nu era nici o problema.
                Transformi forumul in balci si asta nu permit (ce treaba avea webasto-ul cu ce se sterge, nu stiu...).

                Vizavi de greata resimtita iti dau explicatia : am sters tot ce era postat off-topic, magarii, injurii, scandaluri, panarama....
                Daca asta te deranjeaza, sa fii sanatos. Acest forum nu-si propune sa fie gazda acestui fel de manifestari, ci se axeaza pe schimbul de informatie tehnica.

                Asadar, la prima postare aiurea atingi nivelul 3 (dupa avertisment verbal si warn) respectiv ban.
                Sa nu-mi spui apoi ca am ceva cu tine si sint educator....
                Originally posted by paunionutz View Post
                Te rog cand imi raspunzi sa nu o faci in stilul tau arogant si cu exemple aiurea, La obiect te rog. A se observa ca sunt on-topic!
                Originally posted by VLADD View Post
                Da, aceasta este explicatia. Tot ce a disparut era in plus si fara valoare...
                Nimic la obiect si folositor nu s-a sters, va garantez...
                Originally posted by VLADD View Post
                carmine vrajeala ta de doi bani ma lasa rece....
                Originally posted by Lalipuk View Post
                Ma Carmine, tu chiar nu te poti abtine sa nu comentezi fiecare faza de pe forum? Ce draq tot scormonesti in cacat? Ai vreo problema de comunicare cu lumea, nu ai alti prieteni cu care sa discuti in particular? S-a dus naibii si forumul asta, din toate pe care intram eu (din diferite domenii) era cel mai aproape de calitate, insa acum, cu useri ca tine a devenit tipic romanesc: scandaluri, cometarii fara rost si alte tziganii de genul asta.
                IMI CER SCUZE daca te simti (tu sau altii) ofensat, insa asta e adevarul. Posturi fara sens si doar ca sa existe... Nashpa.
                Sa aveti parte de sarbatori linistite.
                Originally posted by prudom View Post
                Mda...urmatorul pas ar trebui sa fie numirea lui carmine in functia de supermoderator!!!
                Felicitari anticipate! si cand ajungi acolo sus' ai mila imparate,nu ne oropsi pe noi astia de la tara...
                Originally posted by valikwild View Post
                ma pish pe.
                Originally posted by dolusd View Post
                Daca pe domnul Carmine il deranjeaza ca pe acest forum este atrasa atentia asupra scrierii corecte a limbii romane "atunci poate si eu sa va zica ceva ca eu am terminat liceul pe coji de seminte si stie sa scrie mai ales cand citestc coierent si imi place sfaturile dar vreau sa tineti cont ca defapt eu zic bine ceea ce scriu " ! Oare ai putea sa citesti asa ceva, domnule Carmine ??? Consider ca toti am facut minim 4 clase nenorocite si drept urmare nu avem voie sa facem "dezacoarde"
                Doar cateva perle nestemate, le-am gasit repede.Unii sunt suparati, e de inteles, altii o comit din convingerea "ca asa e bine", sa "fim si noi cu valul", asa "e cool". Tuturor acestora de mai sus le doresc pe aceasta cale Craciun Fericit si un an nou mai bun!
                Originally posted by DMIHNEA View Post
                Suntem unde trebuie,bucura-te macar tu de seara asta ca eu lucrez,revenim ulterior,doar nu mai e vladruse sa stearga topicurle.....Ar trebui sa te puna pe ginduri ca stiu la ce benzinarie ai fost....
                Amenintari. Bruce Lee il bate pe Van Damme? N-ar fi o premiera, personal te scoteam iute. Preoteasa va ramane moderator atata timp cat va vrea, probabil ca unii vor sa-l aduca in breaking point.
                Originally posted by DMIHNEA View Post
                ....si cind mai iesi la plimbare,baga si tu mai mult de 1 milion benzina,asta un fel de la multi ani,ca tot zici ca te provoc
                Amenintari.

                On topic pe moderatori
                Pe langa cei de care am zis cred ca si userul Torque ar fi potrivit, pare de bun simt.
                Last edited by Carmine; 12-25-2009, 21:37 PM.
                Vedeti dumneavoastra, noi educatorii, pedagogii suntem ca niste doctori .....
                http://www.youtube.com/watch?v=f_-XE9GP4mc
                http://www.youtube.com/watch?v=56a7YHK-i0c

                Comment


                • Carmine are warn pentru postul anterior. Am zis gata cu off-topic-ul.

                  Comment


                  • Colegul mircea600sel are warn pentru postul:




                    Domnilor, apreciez intentiile bune. Dar, pot sa ma apar si eu.

                    Noapte frumoasa!

                    Comment


                    • Originally posted by DMIHNEA View Post
                      Se pare ca adminu nu apreciaza o mina ferma care sa modereze,ci tzigania si haosul,ce provoaca trafic sporit prin postari,deci bani in plus.Altfel spus de ce nu avem dreptul la o explicatie macar,daca nu si dreptul la a alege moderatorii?Noi iti bagam bani in buzunar,nu cirnatii care pun o intrebare si dispar....Sper ca vreunul din cei ce au ramas in umbra,se stiu ei,sa mute tot tacimul,cum s-a intimplat pe alt forum unde particip....
                      Salut DMIHNEA Am si eu , o simpla intrebare. Care este scopul atacurilor tale, la anumite persoane de pe acest forum? Acest forum, a inceput sa devina un loc de scandal, al unor useri care cauta cearta cu luminarea, Nu se vorbeste de Mercedes , dar de tot felu de bazaconii se umple topicurile forumului. Eu am mai avut o mica conversatie cu tine si pe alt forum, si acolo, ai primit explicatiile de rigoare.Aici incerc sa ma abtin , deoarece nu mai atacat in direct , dar daca vrei eu pot sa-ti dau o explicatie ,la momentul potrivit. Mihai

                      Comment


                      • Hmmm...va deranjez din nou! Este vreunul p'aici care se pricepe la G? Nu de alta, dar am postat pe forumul vostru si in afara de interdictii nu am primit nimic. Pozele postate in topicul cu G-ul de offroad nu se vad. Sunt o gramada de probleme de gramatica, daca stai sa analizezi fila cu fila posturile, dar...who give a shit???! Eu vreau sa cheltuiesc vreo 2.000 de euro pe o diagnoza pt G si niste piese, dar nu primesc niciun raspuns.
                        A...poate cineva sa-mi spuna care este logica din spatele deciziei potrivit careia daca nu ai 15 posturi nu poti da un PM? Adica sa scriu ca un fraier aiurea pe forum (asta, de exemplu, este un post inutil, dar mai marchez pana la 15, nu)?
                        KAMIKAZE TEAM

                        Comment


                        • Am si eu o nedumerire, de ce nu se poate vedea cine este online pe forum? Se poate remedia chestiunea pt. ca nu cred ca e normal sa nu poti vedea cine intra in acelasi timp cu tine.

                          Multumesc
                          1994...Mercedes Benz...w202, c180
                          Dragoste la prima vedere...

                          http://www.clubmercedes.ro/w202-merc...2.html?t=10022

                          Comment


                          • Originally posted by sauron View Post
                            Am si eu o nedumerire, de ce nu se poate vedea cine este online pe forum? Se poate remedia chestiunea pt. ca nu cred ca e normal sa nu poti vedea cine intra in acelasi timp cu tine.

                            Multumesc

                            Functia "Who's online" a fost dezactivata deoarece incarca serverul prea tare. Poti vedea cine este online, totusi, pe pagina principala in partea de jos a paginii.

                            Comment


                            • Un simplu favor

                              Prin intermediul meu:
                              --vladruse si doktor4carz va transmit: ca ei si-au sters de pe forum toate pozele, atasamentele uploadate si mare parte din topicurile de informatii, practic cea mai mare parte din contributia lor la forum.
                              Sint convinsi ca mircea600sel , carmine si cei ca ei vor umple golul pana cand forumul va da pe dinafara de informatie utila si bun simt.
                              Cu respect dany

                              Comment


                              • Originally posted by optimus View Post
                                Prin intermediul meu:
                                --vladruse si doktor4carz va transmit: ca ei si-au sters de pe forum toate pozele, atasamentele uploadate si mare parte din topicurile de informatii, practic cea mai mare parte din contributia lor la forum.
                                Sint convinsi ca mircea600sel , carmine si cei ca ei vor umple golul pana cand forumul va da pe dinafara de informatie utila si bun simt.

                                Nu imi vine sa creeed! Adevarat? Nici nu m-as fi gandit... Ai uitat ca intr-o zi, pe la ora 8 dimineata, cand am intrat nu mai era nici un forum? Toti userii aveam 0 postari... Asta dupa 3 ani de activitate. Acum noi toti misunam pe forum, nu datorita contributiei lui Fane sau a lui Vlad. Avem forum, istorie si amintiri deoarece adminul a avut un backup facut cu doua zile inainte. Backup caruia s-a dat restore. Daca nu ar fi existat acel backup si acum forumul avea doar 3 luni de postari, cred ca fapta lui Fane ar fi fost mult mai obiectiv analizata... Asa este doar un fleac... "Lasa dom'le ca in fond si la urma urmei nu s-a intamplat nimic." Si d-asta exista useri ca tine, Dany, care vor fi mereu mesagerii lui Fane, avand impresia ca sustin o cauza nobila... Din pacate am multe dovezi ca nu e asa...

                                PS. Vezi ca o dam in off-topic si nu e bine.
                                Last edited by Semtexx; 12-26-2009, 22:33 PM.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF