Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Primiti cu...Sprinterul ?!?!

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mno...la voi e de prune...la noi in Jermania e pe baza de hamei....
    Saptamana asta am tras pe dreapta cu 725... in bord....vedem la anul ce o mai fi....Sarbatori cu bine....
    Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
    Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
    Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
    SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
    https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

    Comment


    • Sarbatori fericite!

      Iti doresc un an de 5 ori mai productiv..daca te tin segmentii..ca tot e vorba!
      Să știi să lupți când vrei să ai.
      Să nu regreți când pierzi sau dai

      Comment


      • Da nu vrei tu sa impartim productivitatea pe jumatate, iau eu doua, tu doua si una o dam la colegi, asa ca sa ajunga la toata lumea ?!?! Ca ma gandesc eu ca daca productivitatea e mai mica, si munca ar trebui sa fie mai putina si uite asa ramane timp sa ne mai vedem pe aici prin zona ! Si in acest fel, avem sperante mai mari sa ne tina si segmentii...
        Am avut un vecin la tara de la care mi-a ramas o vorba in cap:
        -Sa traiesti Nea Vasile...
        -Sa traim cu totii impreuna, ca daca traiesc singur, nu e nici o bucurie !!!
        Asa ca , sa ne dea Domnul la toti, exact cat avem nevoie !! Sarbatori fericite alaturi de oameni dragi !!
        Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
        Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
        Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
        SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
        https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

        Comment


        • No, dapai uite de aia Mercedes !!! La km astia (poza 1) o trecut examenul la doctor, doctor nemt, Tuv (poza 2) cu nota 10 !!! A, stai, o gasit el ceva.....Masina are pe fata lampi de zi, cu led, la care pe dreapta nu merg 2 leduri din 5.Am zis eu ca daca nu sunt originale de fabrica, nici nu o sa fie problema, nu se uita... Zic, astea nu sunt originale, e problema ca nu merg 2 leduri? El intreaba, sunt pe masina? Da, raspund eu......Atunci...tre sa mearga !!! Alles klar colega, am luat hartia si am plecat la treaba !! In rest,tehnic, frane, gaze, tot in parametri !! Si eu care ma uitam la modelul nou de...Iveco !!
          Bine, cei drept acum in ianuarie am trecut cu Blacky pe la spa, cu o cheltuiala de ....1000 euro, dar dupa 2 ani,merita si ea: pivoti, bielete directie (capetele de bara erau bune si au ramas pe masina ! ) flanse amortizor si geometrie punte fata, placute-discuri frana, saboti frana parcare + ambele talere pe puntea spate , parbriz, injectoare date jos si verificate pe banc, contact de frana din pedala (schimbat acum un an, piesa pe origine!!! ) si o tripla spate care...a dat din greseala peste un gard cand soferul prindea muste cu damigeana... Doar atat, dupa 726 000 de km....O fi mult, o fi putin....Sa traiasca taica Mercedes !!
          Attached Files
          Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
          Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
          Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
          SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
          https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

          Comment


          • Când atingi milionul cu Blacky, ce urmează?
            Lord W126 500SE -> 2.5D
            Lady W123 230C -> 240D
            W124 -> 200D
            W208 CLK200 -> 2.0

            W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
            Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
            Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

            Comment


            • Următoarea.....Cu lacrimi si durere...asta e viata!!
              Sau un raspuns mai la obiect....cand ating milionul...urmează..Crăciunul de anul acesta!!
              Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
              Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
              Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
              SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
              https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

              Comment


              • Trecem la generatia tableta.....

                Dar nu anul asta.. poate la anu', sau daca ne ajuta Dumnezeu..nici la anu'

                Felicitari!! Drumuri bune!
                Să știi să lupți când vrei să ai.
                Să nu regreți când pierzi sau dai

                Comment


                • Daaaaa, trecem la tableta!!! Doar, privită puțin din alt unghi: mare,sezlong,frape si tableta....Dorele, incarci la Frankfurt si descarci la Braila...Ai grija la drum....Send !!!!
                  Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
                  Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
                  Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
                  SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
                  https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

                  Comment


                  • Asa profitabil sa fie transportul de marfuri?

                    Este o piata in care pestele mare inghite pestele mic, deci cam greu sa ajungi la varful muntelui. Eu cel putin asa o vad.

                    Inca ma bat intre turism ( transport persoane ) si transport marfa, si am o lupta crancena! Ma gandesc la un cap tractor cu semiremorca...sau un microbuz nou , un sprinter VIP ceva. Dar ma gandesc, oare se merita? Un cap tractor nu are un cost asa mare, euro5.. dar microbuzul e de 3 ori mai scump , isi merita banutii? isi amortizeaza vreodata costurile? Inca pun in baze de date analize legate de chestia asta ca sa iau o decizie intr-un final.. insa momentan le vad doar ca pe niste afaceri in care sa ai bani doar asa... cat sa traiesti modest.
                    Să știi să lupți când vrei să ai.
                    Să nu regreți când pierzi sau dai

                    Comment


                    • Te invit la o cafea si iti povestesc cum se face....
                      Last edited by Cristi Nazarov; 02-10-2020, 02:40 AM.
                      Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
                      Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
                      Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
                      SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
                      https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

                      Comment


                      • Cand mai treci pe A1 Bucuresti - Pitesti, dau eu cafeaua la km. 49 la OMV sau MOL. Pauza' de 45!
                        Să știi să lupți când vrei să ai.
                        Să nu regreți când pierzi sau dai

                        Comment


                        • Pauza de 45 ,la ce???

                          Ce se intampla???E al doi-lea post la care scriu o pagina si apare doar prima frază!!!Și asta de pe telefon!!!!
                          Last edited by Cristi Nazarov; 02-12-2020, 15:27 PM.
                          Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
                          Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
                          Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
                          SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
                          https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

                          Comment


                          • Salut Cristi! Daca ai timp si chef de o cafea si taclale pe baza de Sprinter V6, spune-mi cand o sa treci pe langa Ramnicu Valcea si esti invitatul meu.

                            Comment


                            • Salutare.....chef ezicsta , taclale sunt, placere este, pe la Valcea trec saptamanal.....dor ca....cuvantul ala timp nu gasesc unde sa il traduc....
                              Poate la pensie.... Stima si spor la bani tutulor...
                              Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
                              Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
                              Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
                              SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
                              https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

                              Comment


                              • Originally posted by Cristi Nazarov View Post
                                cuvantul ala timp nu gasesc unde sa il traduc...
                                Păi, îți spun eu: sacrifici ora aia de somn! Ce n-ai făcut-o când ai stat la somn noaptea lângă aeroport la Tg-Mureș și nu m-ai sunat să mă duc să-ți stric somnul...

                                Lord W126 500SE -> 2.5D
                                Lady W123 230C -> 240D
                                W124 -> 200D
                                W208 CLK200 -> 2.0

                                W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
                                Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
                                Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF