Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Primiti cu...Sprinterul ?!?!

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salutare si o cafea cat mai buna de dimineata !Avand o scurta pauza pe acasa zic sa mai scriu cate ceva despre Blacky...ca tocmai ce sari gardul de ...600 000 de km....Colegul Levi,prompt ca de obicei a si venit cu statistica :589 de km /zi!!! (Am luat masina cu 385 tkm si dupa exact un an am facut 600tkm)
    Bine,nu i-am mai spus ca in acel an calculat de el am avut 2 saptamani de concediu plus ca de pe 14 decembrie pana pe 7 ianuarie am pus cheile in cui, ca iar ma scotea de pe teren cu cartonas rosu !!
    De inceput de an ,dupa accesorii si curea am mai schimbat si cureaua mica si rulmentul de la vascocuplaj,ca nu erau pe stoc prima data,primul rulment intermediar de la cardan,ca se auzea din decembrie dar nu a mai fost timp atunci si un senzor de pe racitorul de gaze.Intretinere facuta,tot in reprezentanta Mercedes !Nu e o lauda asta,dar e un lucru de care ar trebui sa tina cont cei care vorbesc despre fiabilitatea acestui model !!
    Cat despre model,clar e mult peste 318,euro 4, doar prin prisma faptului ca acela la 300 tkm a inceput cu dpf-ul iar acesta nici nu stiu ca are,la 600 !! Stima.
    You do not have permission to view this gallery.
    This gallery has 5 photos.
    Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
    Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
    Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
    SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
    https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

    Comment


    • Originally posted by Cristi Nazarov View Post
      Colegul Levi,prompt ca de obicei a si venit cu statistica :589 de km /zi!!! (Am luat masina cu 385 tkm si dupa exact un an am facut 600tkm)
      Bine,nu i-am mai spus ca in acel an calculat de el am avut 2 saptamani de concediu plus ca de pe 14 decembrie pana pe 7 ianuarie am pus cheile in cui, ca iar ma scotea de pe teren cu cartonas rosu !!
      Foarte simplu, ne dăm seama că ai lenevit o lună întreagă, și scădem 31 de zile, rezultând media de 644/zi
      Drumuri uscate îți doresc și să vedem șase zerouri pe display!

      Lord W126 500SE -> 2.5D
      Lady W123 230C -> 240D
      W124 -> 200D
      W208 CLK200 -> 2.0

      W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
      Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
      Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

      Comment


      • Auzi, da nu vrei mai bine sa ma vezi cu sase zerouri......in buzunar,ca promit ca nu uit pe nimeni de pe aici??
        Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
        Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
        Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
        SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
        https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

        Comment


        • Ba da, să te ajute Ăl de sus! Da intreb și eu... în fața celor 6 zerouri, ce cifră ai prefera?
          Lord W126 500SE -> 2.5D
          Lady W123 230C -> 240D
          W124 -> 200D
          W208 CLK200 -> 2.0

          W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
          Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
          Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

          Comment


          • Nici o cifra.......doar o sticla si niste prieteni......cifrele sunt trecatoare !!!
            Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
            Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
            Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
            SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
            https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

            Comment


            • Originally posted by Cristi Nazarov View Post
              Nici o cifra.......doar o sticla si niste prieteni......cifrele sunt trecatoare !!!
              Excelent zis! Amin!

              Comment


              • Originally posted by Cristi Nazarov View Post
                Nici o cifra.......doar o sticla si niste prieteni......cifrele sunt trecatoare !!!
                Suma respectelor!
                Lord W126 500SE -> 2.5D
                Lady W123 230C -> 240D
                W124 -> 200D
                W208 CLK200 -> 2.0

                W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
                Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
                Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

                Comment


                • Saptamana trecuta am circulat cu ..Nationala de Mercedes
                  Cat priveste tziganile inginerilor de la firma,tocmai ce am mai descoperit una:se facu de schimbat pe la mine,celebrul epurator de gaze la care in momentul in care se duce membrana te trezesti cu un consum de ulei.La modelul vechi il schimbam la fiecare 200000 de km si de fiecare data gaseam membrana din interior deteriorata...Piesa era din plastic.La modelul actual e din metal si trebuie sa recunosc ca e mai rezistenta fiind nevoie sa o schimb prima data dupa 610 000 de km.Doar ca,piesa veche costa 180 lei OEM, la modelul actual au capsat si bucata de furtun care vine pana in admisia de la turbina si coasta...doar 640 lei.....sa traiasca la multi ani !!Adica,au recuperat pierderile din piese vandute...
                  Ce sa zic,mult mai rezistent si fiabil euro 5,dar plin de inventii de incasat bani din piese ce la euro 4 nu se schimbau vreodata...Tehnologia evolueaza,nu ??
                  You do not have permission to view this gallery.
                  This gallery has 4 photos.
                  Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
                  Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
                  Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
                  SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
                  https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

                  Comment


                  • Apropo de “”Tehnologia evolueaza” “in poza cu Glc alb , pe platforma ....cand sta cu fata ce frumos sunt aburite farurile alea ““ieftine”” cu led .

                    Comment


                    • Asa face toate,boss
                      Am observat ca e problema generala la modelele noi.....Ieftine pentru cine?Pentru Tiriac poate...
                      Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
                      Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
                      Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
                      SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
                      https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

                      Comment


                      • Eu cred ca sunt “ ecologice “ , prietenoase cu mediul , sa nu cumva sa pateasca ceva mistretii lui mos Tiriac .

                        Comment


                        • Originally posted by Cristi Nazarov View Post
                          Ieftine pentru cine?
                          Ieftine pentru producator care vrea sa scoata bani din piatra seaca.
                          Piese mai ieftine = masina aduce profit mai mult
                          piese schimbate mai des = masina aduce profit mai mult
                          durata de viata a masinii mai mica = masina aduce profit mai mult
                          Ca sa nu continuam un mercedes nou e in realitate de 4-5 ori mai scump decat unul fabricat acum 35 de ani

                          Comment


                          • Dar productia e optimizata. Cred ca e mai scump daca il faci la tehnologia de acum 35 ani.

                            Comment


                            • E optimizata in folosul producatorului adica pentru maximizarea profitului. Crezi ca furtunul capsat pe epurator e o intamplare? Sau oringul de doi cenţi din cauza caruia OM651 ramane fara ungere e un accident? Sa ne aducem aminte de vorbele tatălui nostru Ford: "dati-mi un inginer care sa proiecteze un automobil care sa se descompuna a doua zi dupa ce iese din garantie si il fac un om bogat".
                              Ghici ce. Băieţii sunt foarte aproape de ziua aia.

                              Comment


                              • Aia e alta poveste, dar sa spui ca masina e mai scumpa de 4-5 ori ca o masina veche e fals. Apare progresul tehnic, scule care mai demult erau scumpe acum sunt de larg consum.
                                Ca mai baga cate o bomba cu ceas e alta poveste.
                                Oricat e furtunul ala de capsat, cred ca o romaneasca se poate face.
                                Daca iti permiti sa faci asta.colegul nostru nu cred ca isi permite sa ramana in drum pe undeva prin tari straine.

                                Oricat de prost le pot face ei, noi tot le reparam. ))

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF