Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Vreau sa-mi iau un 560SEC

Collapse
This topic is closed.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vreau sa-mi iau un 560SEC

    Salutare tuturor! De vreo cateva zile ma macina o mare problema. Dupa indelungi cautari, nopti nedormite si scandaluri cu nevasta, am gasit , in sfarshit, o mashina care mi-a atras atentia. Una bucata 560SEC. Am vazut-o, mi-a placut shi la mine in suflet se da o mare batalie intre latura mea pragmatica (imi zice sa raman la al meu w123 300d) shi latura mea ... mai putin pragmatica, sa-i zicem, care imi zice sa iau SEC-ul cat pot de repede shi sa ma dau cu el pana ii ies pistoanele prin chiulase. Sa va spun despre ce e vorba:
    -5547cc (parca) - 220 kw
    -cutie automata
    -suspensie spate hidraulica
    -interior de piele intoarsa (impecabil, nu are nici cea mai mica ruptura)
    -trapa electrica
    -scaune electrice cu 2 memorii
    -4 geamuri electrice
    -oglinzi electrice
    -centurile, bineintzeles, electrice
    -2 (parca) airbag-uri
    -ABS, ASR?!? , ASD shi alte prescurtari d-astea
    -climatizare automata
    -pilot automat
    -jante de aliaj in 5 spite (nu cred ca sunt originale) pe 17 tzoli
    -inchidere cetralizata, alarma...etc.

    Intr-adevar, are cateva chestii care trebuie puse la punct, ii trebuie o vizita la tinichigiu sa o mai atinga pe ici , pe colo, mai are nevoie de o interventie la regulatorul de relanti, mai cere shi o mica interventie la legaturile instalatiei de vacuum...Mai cere shi un GPL. Per ansamblu arata bine. Poze nu am. Pretul... 2500 E. La ultima strigare. Meritul acestui pret ii apartine lui Dok care a venit cu je shi l-a facut pe vanzator sa regrete ca nu a citit shi el niste carti despre mashina pe care o vinde. RESPECT!!! Acum, la capitolul neajunsuri, se inscrie impozitul de 3360 RON/an shi consumul de F-22 RAPTOR.

    Acum, vine intrebarea... voi ce ati face?!? Io cred ca am trecut de la da la nu shi de la nu la da de vreo 40 de ori in ultimele 12 ore...

  • #2
    Ma lovesc des de tentatii de astea,dar ratiunea invinge....io m-as calma in locul tau.......sa fiu io sanatos cite AMG-uri ma fac sa ma perpelesc noaptea....

    Comment


    • #3
      baga poze tata, sa vedem si noi piesa

      Comment


      • #4
        Daca-ti place ia-o, vezi tu dupa ... eu asa fac.
        Vedeti dumneavoastra, noi educatorii, pedagogii suntem ca niste doctori .....
        http://www.youtube.com/watch?v=f_-XE9GP4mc
        http://www.youtube.com/watch?v=56a7YHK-i0c

        Comment


        • #5
          Originally posted by Geo18 View Post
          baga poze tata, sa vedem si noi piesa

          Nu i-am facut poze...

          Comment


          • #6
            Ia-o frate,nu mai sta pe ganduri.Doua argumente:
            1.Pretul e super
            2.Ti-am urmarit posturile de pe 'impozitul e aberant' si am vazut ca spuneai ca-ti permiti un 1000 euro/an.Dai incolo de bani,fa-ti bucuria tata,ca o viata ai!!!
            P.S. Si vorba lui carmine daca simti ca nu poti s-o duci,o dai mai departe.Abia asteapta rechinii de pe forum sa te scape de ea - aici ma includ si pe mine.
            Last edited by bulgaru; 12-01-2007, 22:26 PM.

            Comment


            • #7
              Pana acum : For vs Against 2 - 1. Pana miercuri, cand trebuie sa-i dau raspunsul omului, parca vad un scor ca la Brazilia - Zimbabwe : 25 - 2... Ma bagati la cheltuieli.

              Comment


              • #8
                Andrei....
                Stai strimb si judeca drept..

                Daca o poti inmatricula...la bulgari nu vad decit problema consumului..rezolvabil cu gpl...si butonul turbo(benzina)

                Daca as fi in locul tau as inghiti in sec acum si cum nu vad nici o posibilitate de reducere a impozitelor as da fuga direct in Germania si as lua un SEC de acolo cu inmatriculare in BULGARIA.

                Alta solutie nu as vedea decit sa stai cu stresul ca te va costa masina mult prea mult si atunci nu vei putea sa mai ai bucuria si relaxarea unui propietar de Mercedes.(asta e vina sistemului cu reminiscente comuniste din ROMANIA)

                Ocazii vor mai fi...si masinile devin din ce in ce mai ieftine..

                Comment


                • #9
                  Mai asteapta...ocazii vor mai fi....

                  Comment


                  • #10
                    Aaaa... by the way: are cineva idee cat ar costa o grila de capota pentru SEC?

                    Comment


                    • #11
                      Mi-am spus odata parerea, o repet si aici, pentru marele public.
                      Nu e o mashina de zi cu zi. Deci n-ai cum sa scapi de Cobra, care indeplineshte aceasta sarcina cu brio. Bulgaru a punctat o trebushoara interesanta, cu care, din motive superobiective, sint total de acord. o viatza ai si o gaura in qur...(completarea mea patent pending ar fi ca trebuie sa le foloseshti la maxim pe amindoua...). Corocochircanitza e spectaculoasa, n-am ce zice, rupe gitzii la fraeri pe strada, e aspirator de pista (da tu n-ai treaba cu asha ceva... nu te intereseaza), mai intra ceva bani in ea, asta doar la prima vedere, ca mai exista si defecte ascunse agilului meu ochi...
                      Din nefericire, balantza e cam la echilibru. Poate bate nitzel pro, ca banuiesc ca mai pot umbla la pretz.
                      Acum, strict subiectiv. Eu l-ash lua. Dar nu cred ca ash shti ce sa fac cu el...Am deja o mashina unicat in tzara de care nu m-am ocupat de un an si ceva... Si la rindul meu platesc 22 de betze anual impozitul. Cred ca ash lua-o...

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by asfalttango View Post
                        Mai asteapta...ocazii vor mai fi....

                        Stii cum e , cant ti se pune pata... Astept pana miercuri sa vad ce bani mai iau de la munca shi poate il iau din "prima de Craciun". Daca e asa, cu niste bani care vin ca "bonus" io zic ca pata mea pusa va fi satisfacuta.

                        In continuare astept pareri. Mai multe minti gandesc mai bine shi mai mult decat una singura.

                        Comment


                        • #13
                          Bine ar fi sa nu arati propietarului ca ti-o doresti si sa te duci cu o figura de om nehotarit...ca asa o masina nu o cumpara oricine..Daca o cumperi sa o stapinesti sanatos si sa ne dai si pe noi o tura.....

                          Iar daca vei fi nehotarit si vei sta in balanta ,da-i cu banul ,si ce iti pica aia sa faci dar fara sa te mai gindesti..."ce ar fi fost daca"...

                          Succes orice cale ai alege....

                          Comment


                          • #14
                            Ma gandeam shi la un transplant de "inima". Motor de 2600cc , cutie , grup... Renunt la ASR shi la ASD, parca, dar... Impozit mic, consum omenesc... Sau ar mai fi de 2800cc. Asta se incadreaza perfect pentru omologare. Nu e nevoie de teste dinamice: 185 cp = 61% din 300cp. Deci... 550 RON. Impozit 840.

                            Comment


                            • #15
                              SORRY,dar gindire tipic mioritica,ma refer la modificare.....

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF