Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Ce ziceti de asta ?

Collapse
This topic is closed.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Cat e pana la urma impozitul pt 2700 stie cineva ?

    Comment


    • #32
      Originally posted by spike2002 View Post
      Cat e pana la urma impozitul pt 2700 stie cineva ?
      Pentru autoturisme cu capacitatea cilindrica intre 2.601 cmc si 3.000 cmc inclusiv => 144 lei / 200 cmc .

      deci 1944 ron
      Pasionat w124 : Mercedes w124 blog

      Comment


      • #33
        Originally posted by kriket View Post
        Si acuma foarte OFF : De ce pe acest formul oamenii care cer informatii si pareri despre anumite modele Mercedes mai apare cate unu care sa ii spuna ca BMW sau alta marca este mai buna sau ca i-ati dinaia.Daca omul era interesat de alta marca intra pe forumul marcii respectie si mai ales ce cauta oamenii aia aici !!! ... Nu ma refer la Mircea600SEL (nu am nimica cu tine) dar sunt multi care tot vin si deschid pe aproape orce topic dicutii aprinse ca alta marca este mai buna . Ok daca este mai buna dute pe forumul respectiv al marcii si lauda-l acolo , or fii si marci mai bune dar sunt topicuri dedicate acestor tipuri de discutii contra la care nu se ajunge nicaieri pentru ca asta este.Si cum cam toti sunt fan Mercedes la o bomba dinasta aruncata pe orce topic incep sa apara 2 echipe una BMW-Mercedes care se impusca.Ce cauta oamenii din echipa BMW aicia (ma refer pe alte topicurii cu alte subiecte inafara de Mercedes vs ...) sa tot aprinda focul !!!
        Mie mi-a cam sunat, Nu zic ca e mai bun BMW-ul, are si el partile lui bune, si inovatiile lui. Stai linistit ca atunci cand am avut 16000 eur in buzunar nici macar nu mam uitat dupa anunturi de vanzare a unui bmw ci cautam numai si numai E 320 CDI 7gtronic cu clima pe 4 zone si navi mare, si am stat 3 saptamani cu banii in cont pana l-am gasit si l-am si luat.
        De eram fan bmw luam bmw, asa ca lasa-ma in pace
        Nu-mi place design-ul bmw-urior, nu imi place pozitia in scaun, nu imi plac multe. Tot ce are bmw-ul in plus sunt cativa cai si un contrl al stabilitatii mai bine pus la punct DSC-ul daca stii de ce e vorba.
        Am avut ocazia sa compar E-ul meu 225 CP, cu un bmw m5 530 d, 2007 de 235 cp, in care simti caii mai tare ca la mine, e mai dura cutia, probabil de aceea, are navi/commandul mai mare, e ingenioasa chestia cu meniul, in schimb revin cu ideea, nu imi place design-ul si gata. Vreau confort, vreau stil, vreau o masina cu care sa ma pot mandri, nu un BMW!!!

        Comment


        • #34
          Originally posted by Dj Sky View Post
          Mie mi-a cam sunat, Nu zic ca e mai bun BMW-ul, are si el partile lui bune, si inovatiile lui. Stai linistit ca atunci cand am avut 16000 eur in buzunar nici macar nu mam uitat dupa anunturi de vanzare a unui bmw ci cautam numai si numai E 320 CDI 7gtronic cu clima pe 4 zone si navi mare, si am stat 3 saptamani cu banii in cont pana l-am gasit si l-am si luat.
          De eram fan bmw luam bmw, asa ca lasa-ma in pace
          Nu-mi place design-ul bmw-urior, nu imi place pozitia in scaun, nu imi plac multe. Tot ce are bmw-ul in plus sunt cativa cai si un contrl al stabilitatii mai bine pus la punct DSC-ul daca stii de ce e vorba.
          Am avut ocazia sa compar E-ul meu 225 CP, cu un bmw m5 530 d, 2007 de 235 cp, in care simti caii mai tare ca la mine, e mai dura cutia, probabil de aceea, are navi/commandul mai mare, e ingenioasa chestia cu meniul, in schimb revin cu ideea, nu imi place design-ul si gata. Vreau confort, vreau stil, vreau o masina cu care sa ma pot mandri, nu un BMW!!!
          Nu iti suna tie stai linistit ... Eu vorbe-am de acei oamenii care se tin tare de alte marci pe forumul asta si mai ales pe topicurii cu alte subiecte. Numai acuma am vazut ca ai zis ceva de BMW dar nu este vorba de tine.

          Apropo cati km a avut masina cand ai cumparat-o ca si eu sper ca pana in primavara sa imi i-au aceasi masina cu acele-as dotarii+4matic daca gasesc si eu ma invart tot cam pe acolo la banii.
          Cu S-ul nu te pui.

          Comment


          • #35
            Eu as merge pe versiunea E270. E mai bine dotat decat 220, pt ca de fel 220 vine cam chel, fiind cam entry level, fara prea multe optiuni, si are si vibatii suparatoare. Un 4 cilindri, mai ales diesel va vibra si suna obositor chiar daca e mertan , bmw sau tedeii. Apoi, rezerva de putere va fii benefica in diferite ipostaze ce apar in trafic. 220 e cam mort din prisma performantelor. Sa nu mai vorbim si de curba de cuplu, iar sa mergi mai alert cu 220, trebuie tinut in ture si consumul de carburant poate fii mai mare decat la 270 in acelasi regim.

            Daca se vrea taximetrie, 220 e ok. Dar daca mai vrei sa ai si placerea condusului, 270. viata e prea scurta. Un 270 il gasesti mai dotat, cu diferite optiuni ce nu apar la 220.


            Originally posted by w124researcher View Post
            Lasati-l pe Mirciulica ... are el un fetish bizar cu e60 530 D si Comfort Seats )))))))))
            Sunt sigur ca, daca o sa ai ocazia sa folosesti acele scaune comfort, o sa-ti schimbi si tu unele idei, asa acum a facut si colegul Mircea. Dar e foarte greu pt unii sa perceapa realitatea si se incapatineaza sa-si mentina unele idei, chiar daca nu au dreptate. Exact si din aceasta cauza, omul a evoluat si nu e tot la stadiul de-a vana cu arcul si de-a se adapostii prin pesteri.Nimeni nu te obliga sa avansezi, poti ramane in stadiul la care esti.

            Omul si-a spus parerea, suntem pe un forum public, si nu pe un altar in care trebuie sa veneram acea marca.



            Originally posted by spike2002 View Post
            Multumesc de ,,sfat,, dar noi vorbim de masini nu de gunoie gen bmw la care toate interioarele (seria 3 seria 5 X5) sunt la fel,ceasuri lumini in bord etc si in plus eu nu ascult manele sa-mi iau bmw .....
            Cred ca mai multe manele auzi intr-un mertan, decat din bmw. Iar despre asemanarea bordurilor, cred ca subiectul il depaseste pe cineva care nu poate face diferente intre un motor 220 si 270.

            Originally posted by spike2002 View Post
            Nu vreau sa-ti dau explicatii de ce nu o sa aleg bmw, dar ca sa poti dormii la noapte vreau sa-ti spun ce am condus de la bmw ; seria 3 coupe din 99; seria 3 coupe din 97; 520 din 2000; M3 din 98 de 321 cai ; am mers cu M3 din 2004 de 341 cai ;m-am urcat in M6(nu am mers); am mai condus de la bmw X5 de 3000 cmc automat; X5 de 4400 benzinar tot autom; X5 din 2008 sau 2009; 730 sau 735 nu mai stiu var. disel din 2003. Cam asta am condus pana in prezent de la bmw si iti spun ca nu mi-au cucerit inima cu nimic din contra nu o sa-mi iau niciodata BMW. Si altceva; am mers cu masini gen lamborghini murcelago (a lui Casuneanu ) cu bentley-ul directorului de la VW pe Romania masini cu care nu o sa ai ocazia sa mergi cu siguranta deci afirmatiile pe care le faci sunt egal cu 0 pt ca nu ma cunosti.Daca eram fan bmw intram pe forum la bmw.

            Si cand te-ai dat jos din acel MURCELAGO era dimineata sau noapte? Curios, la masinile enumerate de tine, ar fii fost imposibil sa nu-ti placa ceva, doar sa fii fost obisnuit sa ai masini de zii cu zii ca Ferrari, MURCIELAGO sau Bentley .Ma rog, asa o fii.

            Originally posted by kriket View Post
            Si acuma foarte OFF : De ce pe acest formul oamenii care cer informatii si pareri despre anumite modele Mercedes mai apare cate unu care sa ii spuna ca BMW sau alta marca este mai buna sau ca i-ati dinaia.Daca omul era interesat de alta marca intra pe forumul marcii respectie si mai ales ce cauta oamenii aia aici !!! ... Nu ma refer la Mircea600SEL (nu am nimica cu tine) dar sunt multi care tot vin si deschid pe aproape orce topic dicutii aprinse ca alta marca este mai buna . Ok daca este mai buna dute pe forumul respectiv al marcii si lauda-l acolo , or fii si marci mai bune dar sunt topicuri dedicate acestor tipuri de discutii contra la care nu se ajunge nicaieri pentru ca asta este.Si cum cam toti sunt fan Mercedes la o bomba dinasta aruncata pe orce topic incep sa apara 2 echipe una BMW-Mercedes care se impusca.Ce cauta oamenii din echipa BMW aicia (ma refer pe alte topicurii cu alte subiecte inafara de Mercedes vs ...) sa tot aprinda focul !!!
            De multe ori e bine sa privesti problema si in ansamblu, nu numai cu ochelari de cal. Sincer, eu am avut in aceasi perioada de timp si 320cdi si 530d, amandoua cu maximul de dotari. Sincer, e60 e mai superior. Aspectul asta il constati dupa ce folosesti masina o perioada, nu daca stai pe trotuar si te uiti la masina cum trece pe strada. Asta daca nu esti un simplu consumator ce-si achizitioneaza o masina doar pt a fii transportat din punctul A la B. . Nici CLS-ul nu e cine stie ce. Chiar daca aveam o alta impresie cand am cumparat-o. Ma rog, fiecare cu opiniile lui. Nici o marca nu e perfecta, exista la fiecare lacune. Mircea si-a spus punctul lui de vedere. Daca omul nu accepta ideia, e problema lui. Corect?

            Originally posted by Dj Sky View Post
            cautam numai si numai E 320 CDI 7gtronic cu clima pe 4 zone si navi mare, si am stat 3 saptamani cu banii in cont pana l-am gasit si l-am si luat.
            Asa am cautat si eu,am stat mult timp sa gasesc un E320cdi, apoi , nemultumit de w211 am luat CLS si dupa ce am dat o caruta de bani pe masina si inca o caruta pt reparat cutia, mi-am luat masina in care stai excelent la volan, cu scaune confort, afisaj pe parbriz, eleganta si putere din plin, X5 sd.

            Revenind la subiectul topicului, 270cdi e raspunsul meu la banii ce-i are initiatorul topicului.

            Comment


            • #36
              Originally posted by 300zxtt View Post
              Eu as merge pe versiunea E270. E mai bine dotat decat 220 ....
              ....
              Daca se vrea taximetrie, 220 e ok. Dar daca mai vrei sa ai si placerea condusului, 270 . Viata e prea scurta. Un 270 il gasesti mai dotat, cu diferite optiuni ce nu apar la 220.
              Macar de nenoricetele alea de taxiuri sa scape .

              Ca si-a luat un vecin un w211 E 220 CDi ... si apoi a aflat ce "impecabila" e masina.

              Dar depinde ce zice omul de impozitul de 1944 ron ... ca nu toti vor sa arunce atatia bani .

              Dar vorba ta "Viata e prea scurta" .


              Originally posted by 300zxtt View Post
              Sunt sigur ca, daca o sa ai ocazia sa folosesti acele scaune comfort, o sa-ti schimbi si tu unele idei, asa acum a facut si colegul Mircea. Dar e foarte greu pt unii sa perceapa realitatea si se incapatineaza sa-si mentina unele idei, chiar daca nu au dreptate. Exact si din aceasta cauza, omul a evoluat si nu e tot la stadiul de-a vana cu arcul si de-a se adapostii prin pesteri.Nimeni nu te obliga sa avansezi, poti ramane in stadiul la care esti.
              N-ai inteles , asa mai glumesc eu cu Mircea ... ma rog .

              Normal ca imi plac Comfort Seats , dar la motor mizez pe i.
              Sau daca vreti voi sa fie cu d , atunci 535 d sa fie ... (pacat ca's mult prea scumpe pentru ce-mi permit)

              Ramane sa ma uit de un 520 i / 525 i cu Comfort Seats. Momentan mai mult nu-mi permit.
              Sa vad ce aduce primavara , ca Mosul nu vine ( ca n-am fost cuminte ) )))))
              Last edited by w124researcher; 12-08-2010, 09:01 AM.
              Pasionat w124 : Mercedes w124 blog

              Comment


              • #37
                Originally posted by 300zxtt View Post
                De multe ori e bine sa privesti problema si in ansamblu, nu numai cu ochelari de cal. Sincer, eu am avut in aceasi perioada de timp si 320cdi si 530d, amandoua cu maximul de dotari. Sincer, e60 e mai superior. Aspectul asta il constati dupa ce folosesti masina o perioada, nu daca stai pe trotuar si te uiti la masina cum trece pe strada. Asta daca nu esti un simplu consumator ce-si achizitioneaza o masina doar pt a fii transportat din punctul A la B. . Nici CLS-ul nu e cine stie ce. Chiar daca aveam o alta impresie cand am cumparat-o. Ma rog, fiecare cu opiniile lui. Nici o marca nu e perfecta, exista la fiecare lacune. Mircea si-a spus punctul lui de vedere. Daca omul nu accepta ideia, e problema lui.
                Dar asta zic ca omul nu a zis nimika de BMW si chiar din contra a zis ca nu il intereseaza dar unii oamenii tot continua ca BMW in sus si in jos ... Omul ave-a o nedumerire la motoare si cineva vine cu alta marca dar nu m-am referit aici numai la el dar mi-a picat fisa cand am vazut ca aceasta tampenie se tot practica.
                Cu S-ul nu te pui.

                Comment


                • #38
                  Cand vrei sa alegi o masina in functie de motor trebuie sa stii foarte clar ce vrei,la orice masina cu cat e motorul mai mare,masina e mult mai placuta la condus,siguranta in depasiri,adrenalina,viata mai lunga a motorului,dar si costuri de intretinere mai mari,la fel e si in cazul mercedesului;e220 la 150cp(il am si eu) nu te impresioneaza ca si putere,dar e acceptabil,nu te va dezamagi.

                  Comment


                  • #39
                    Originally posted by w124researcher View Post
                    Macar de nenoricetele alea de taxiuri sa scape .

                    Ca si-a luat un vecin un w211 E 220 CDi ... si apoi a aflat ce "impecabila" e masina.

                    Dar depinde ce zice omul de impozitul de 1944 ron ... ca nu toti vor sa arunce atatia bani .

                    Dar vorba ta "Viata e prea scurta" .
                    Exact asta si spun, multe E220cdi au fost taxi si f bine aranjate pt vanzare. Mai nou, unele sunt infoliate si dup aces- termina ‘’treaba’’ in Germania, ajung pe la noi cu propietari foarte incantati de achizitia lor ‘’economica’’ si cu motor mic.


                    Originally posted by w124researcher View Post
                    Normal ca imi plac Comfort Seats , dar la motor mizez pe i.
                    Sau daca vreti voi sa fie cu d , atunci 535 d sa fie ... (pacat ca's mult prea scumpe pentru ce-mi permit)

                    Ramane sa ma uit de un 520 i / 525 i cu Comfort Seats. Momentan mai mult nu-mi permit.
                    Sa vad ce aduce primavara , ca Mosul nu vine ( ca n-am fost cuminte ) )))))
                    Stai linistit, poti lua un simplu 530D si-l poti face la fel de puternic sau chiar mai puternic decat 535D. Un 530d dupa un anumit ‘’tratament’’, poate face lejer un 545i la capitolul acceleratii 0-250km/h si mai ales la reprize. ‘’tratamentul’’ nu costa mai mult de 1300e. Iar cu un SD,{ 3000 biturbo diesel} , un prieten cu X6 sd a stat foarte aproape de un ML63 AMG la liniute. Diferenta dintre ei a fost de o masina pe 400m. Si X6 e doar stage 1. Exista si stage 3. )

                    Sfatul meu, treci pe diesel. Nu o sa-ti para rau. Si neaparat cu scaune comfort. Succes
                    Last edited by 300zxtt; 12-08-2010, 15:53 PM.

                    Comment


                    • #40
                      Originally posted by 300zxtt View Post
                      Stai linistit, poti lua un simplu 530D si-l poti face la fel de puternic sau chiar mai puternic decat 535D. Un 530d dupa un anumit ‘’tratament’’, poate face lejer un 545i la capitolul acceleratii 0-250km/h si mai ales la reprize. ‘’tratamentul’’ nu costa mai mult de 1300e. Iar cu un SD,{ 3000 biturbo diesel} , un prieten cu X6 sd a stat foarte aproape de un ML63 AMG la liniute. Diferenta dintre ei a fost de o masina pe 400m. Si X6 e doar stage 1. Exista si stage 3. )
                      OFF: Asta inseamna ca un 535 SD sta la diferenta de o masina cand da o liniuta
                      cu un e63 amg ???
                      Cu S-ul nu te pui.

                      Comment


                      • #41
                        @ Spike2002 :

                        Vezi ce-i cu asta :

                        Mercedes-Benz E 280 de vanzare pe auto.ro. Anunturi auto cu masini Mercedes-Benz E 280 second hand.


                        w211 E 280 CDi din 2005 , 3.0 CDi , 190 CP , 7 Gtronic

                        10.700 EUR (negociabil)


                        Pare chiar interesanta , daca si merge bine ...

                        Bafta
                        Pasionat w124 : Mercedes w124 blog

                        Comment


                        • #42
                          Nu arata rau din poze, dar am muscat-o odata cu un E 220 cdi ,,impecabil,, yo din Suceava ala din Alexandria-Teleorman 510 km dus 510 intors 150 euro pagubiti pe drum degeaba ( om cu mine cu masina lui, motorina ,mancare ) nici 5 min nu am avut ce vedea ca fost lovita toata partea dreapa din fata pana in spate si revopsita in bajocora toata gazata .. curios e ca a zis ca nu stia. Asta e masina pentru care am plecat la 5 dim. si am ajuns inapoi acasa la 11:30
                          Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.


                          fara accident, carte service
                          CAUCIUCURI DE VARA NOi, PLACUTE FATA + SPATE NOI, ULEI + TOATE FILTRELE SCHIMBATE RECENT INCLUSIV ULEIUL DIN CUTIE, KM REALI, MASINA ESTE IMPECABILA, ACCEPT ORICE TEST, MERITA VAZUTA !!!

                          Suspect e faptul ca el a zis ca ,,nu stia,, dar am uitat sa-l intreb de ce nu are nici o poza din cele 10 si din partea dreapta a masinii ?

                          Maine dimineata merg sa vad un E 270 la cineva din 2008 in tara unic propietara adusa din Germania.
                          80% trag spre E 270 e mai nervos. Un amic de al meu a avut E 220 automatic model avangard si nu mi se parea destul de nervos si motorul la fel de zgomotos ca la W210 meu.
                          Stie cineva cati decibeli are E 220 si cati are E270 (W211) in mers si in stationare ?

                          Foloseste functia "edit".E ultima oara cand iti atrag atentia.
                          Last edited by mircea600sel; 12-09-2010, 04:16 AM.

                          Comment


                          • #43
                            Deci esti primul om pe care il intereseaza cat de tare se aude ... Ai o problema de nu poti sa suporti un sunet nesimnificativ !!! Daca neamntzu care este foarte pretentios si-a cumparat un MB avangarde 270 inseamna ca este de suportat sunetul.
                            Cu S-ul nu te pui.

                            Comment


                            • #44
                              Originally posted by kriket View Post
                              OFF: Asta inseamna ca un 535 SD sta la diferenta de o masina cand da o liniuta
                              cu un e63 amg ???
                              Exista si posibilitatea asta. Dupa ce schimbi intercolerul, evacuarea ( elimini filtrul de particule) si montezi o instalatie speciala, te poti tine fara probleme cu E63.

                              Comment


                              • #45
                                Originally posted by 300zxtt View Post
                                Exista si posibilitatea asta. Dupa ce schimbi intercolerul, evacuarea ( elimini filtrul de particule) si montezi o instalatie speciala, te poti tine fara probleme cu E63.
                                Si de ce isi mai cumpara lumea masine pe benzina cu motoru mare si mai ales modele AMG,M care sunt scumpe in loc sa isi i-a un diesel de la BMW modificat ? ... Pai inseamna ca un 450cdi daca il modifici faci M5 de nu se vede .
                                Cu S-ul nu te pui.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF