Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Mor Mercedesurile vechi ?

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Vedeti dumneavoastra, noi educatorii, pedagogii suntem ca niste doctori .....
    http://www.youtube.com/watch?v=f_-XE9GP4mc
    http://www.youtube.com/watch?v=56a7YHK-i0c

    Comment


    • #92
      Am mai spuso odata si ma repet.
      Romanilor in general nu le prea plac fiarele vechi si rablele. Daca ar avea posibilitatea cred ca fiecare dintre noi si-ar lua o masina noua, din aia non-poluanta cum ii zic ei. Faptul ca s-a introdus spaga de prima inmatriculare (aka taritaxa) vine sa confirme inca o data ceea ce stim cu toti, si anume incompetenta, rea-vointa, sau cum mai vreti voi sa-i ziceti, a politicienilor de a crea un standard de viata cat de cat decent in tzarisoara asta plina de oameni destepti da condusa de niste ...pardon..boi.
      Daca ruminu (cum ii place lui dok sa zica...si dince in ce mai mult si mie) ar avrea cata ban si-ar lua un a-klasse (eventual cu noul autotronic) - consum mic, poluare in consecinta.
      Ar ramane doar cativa bolnavi cu capu (inclusiv subsemnatul) care ar tzine cazanele pe langa casa.

      Problema nu e doar ca guvernantii sunt niste boi. Romanii au si ei vina lor, si anume aceea de a fi vite. Chiar si o zecime dintre cei direct afectati ar pune de o "greva", in sensul ca ar folosi pe perioada verii de exemplu masina la minimum (doar cat sa iasa in weekend la un mic, bere, f_tai sau alte treburi) si in rest si-ar folosi picioarele din dotare, ar scadea drastic vanzarile de combustibil. Si dupa cum stim cei care iau cashu din business-u asta destul de profitabil sunt oameni sus-pusi atunci poate ca nu si-ar mai permite sa isi bata joc de noi asa cum ii lasam in momentul de fata sa o faca.
      Un singur om nu poate schimba o chestie ca asta, trebuie o gloata intreaga.
      parera mea.
      Last edited by B.A.; 04-11-2008, 00:07 AM.

      Comment


      • #93
        Da, si numa daciile le arata, de ce nu ar arata un mercedes sau o alta "vechitura" bine intretinuta?
        Mercedes Benz

        Comment


        • #94
          Originally posted by B.A. View Post
          Am mai spus-o odata si ma repet.
          Romanilor in general nu le prea plac fiarele vechi si rablele. Daca ar avea posibilitatea cred ca fiecare dintre noi si-ar lua o masina noua, din aia non-poluanta cum ii zic ei. Faptul ca s-a introdus spaga de prima inmatriculare (aka taritaxa) vine sa confirme inca o data ceea ce stim cu toti, si anume incompetenta, rea-vointa, sau cum mai vreti voi sa-i ziceti, a politicienilor de a crea un standard de viata cat de cat decent in tzarisoara asta plina de oameni destepti da condusa de niste ...pardon..boi.
          Daca ruminu (cum ii place lui dok sa zica...si dince in ce mai mult si mie) ar avrea cata ban si-ar lua un a-klasse (eventual cu noul autotronic) - consum mic, poluare in consecinta.
          Ar ramane doar cativa bolnavi cu capu (inclusiv subsemnatul) care ar tzine cazanele pe langa casa.

          Problema nu e doar ca guvernantii sunt niste boi. Romanii au si ei vina lor, si anume aceea de a fi vite. Chiar si o zecime dintre cei direct afectati ar pune de o "greva", in sensul ca ar folosi pe perioada verii de exemplu masina la minimum (doar cat sa iasa in weekend la un mic, bere, f_tai sau alte treburi) si in rest si-ar folosi picioarele din dotare, ar scadea drastic vanzarile de combustibil. Si dupa cum stim cei care iau cashu din business-u asta destul de profitabil sunt oameni sus-pusi atunci poate ca nu si-ar mai permite sa isi bata joc de noi asa cum ii lasam in momentul de fata sa o faca.
          Un singur om nu poate schimba o chestie ca asta, trebuie o gloata intreaga.
          parera mea.
          Subscriu. Ai mare dreptate. In orice caz... din 5 milioane de masini 3 sunt non euro. Stiti ce inseamna asta? Cred ca ceva gen mineriada, protest, blocaje pe strazi asa cum fac si cei de la Ratb daca nu au bani destui si cei din invatamant care nu vin la ore. Noi nu suntem in stare?
          Oricum eu nu bag motorina din pompa, bag de altundeva si nu ma mai duc la pompa nici amenintat cu arma!

          Comment


          • #95
            Originally posted by dvlad_88 View Post
            Oricum eu nu bag motorina din pompa,
            Asa-i, si presupun ca o amre parte din noi nu mai alimenteaza din pompe la preturile astea piperate (cei care au diesel). De ce sa dai 4.2 lei pe L cand poti da 2.5 sau chiar mai ieftin de la tirist. Si cum a spus colegu mai sus, dak se duc "poluantele" ar scadea consumul de combustibil drastic, nu se v-or mai plati atatea impozite, nici lor nu cred ca le-ar conveni treaba asta, toata treaba asta este o incercare de manipulare in masa, eu nu cred ca o sa se ajunga in halul acela.
            Mercedes Benz

            Comment


            • #96
              Daca se va ajunge la asa ceva,voi cumpara cea mai tipla caroserie de kobra ii omologhez motor de okios si atunci sa te tii masina.
              MÃREAȚA COBRA

              Comment


              • #97
                Poate Daca Ii Votam Pe Altii O Sa Fie Mai Bine!!!
                Pe 31 Decembrie 2010 Ar Trebui Sa Dam Foc La Toate Masinile Non-euro ,sa Le Aratam Ce Inseamna Poluare.
                Futui In Gat De Avortoni .
                Vor Sa Umblam Cu Bicicleta Ca In China.

                Comment


                • #98
                  N-au cum sa OBLIGE casarea ... doar sa o sprijine
                  ... mai ales daca luam ceva nou de la Tariceanu sau prietenii ...

                  Oricum ma gandesc la inmatriculare in tara vecina ... am ajuns sa ascundem ca s-tem romani ...

                  ca tot a venit vorba de HOTIE, in Martie - plecat fiind in Yemen - am pus benzina cu 0.30 $ / litru ! ... de aici si pana la 1.50 $ cat platim in Romania (sau UE) ??? unde se duc banii ???
                  De motorina nici nu mai zic 0.15 $ / litru !

                  Daca tot traim in DEMOCRATIE nu cred ca nu pot sa merg cu ce masina vreau !!!
                  Last edited by Dumi 420SE; 04-11-2008, 00:04 AM.

                  Comment


                  • #99
                    Originally posted by Dumi 420SE View Post

                    Daca tot traim in DEMOCRATIE nu cred ca nu pot sa merg cu ce masina vreau !!!
                    o sa mergi cu ce masina vrea inima ta...doar ca o sa platesti de te rupi....
                    1995 Mercedes C200 w202 - IL 26WGD
                    2001 Bmw e46 coupe - IL 25WGD
                    Si o panarama de scuter

                    Comment


                    • Cand imi spui de preturile tampite care sunt la noi in comparatie cu alte tari spre care suntem invatati sa ne uitam cu un aer superior nu pot decat sa-mi aduc aminte de o anumita perioada in care cetatenilor li se spunea ca "trebuie sa stranga cureaua, ca sunt in tranzitie...si ca sa fie bine mai incolo trebe stransa cureaua". Cureaua asta a devenit un fel de laitmotiv...ca si cureaua popii care o vrut sa f#ta catzaua....pana i-o bagat coada dupa curea o fost mai greu..dupa aia s-o descurcat el.

                      Uite ca or strans romanii cureaua, or dat bani ca chiorii pentru a finantza nivelul de trai de prin alte tzari (Germania, frantza, si altii) au finantzat razboaiele altora, au cumparat fier vechi la pretz de nava de razboi de la engleji sub pretext de lobby...toate astea ca cica asa trebe ca sa ii fie mai bine.

                      Uite rezultatul, cat de bine ii e.

                      Oricum de casat eu nu casez nimic. daca chiar e cazul le radiez si le pun in baloane controlate cu control clima / umiditate. le scot peste 20 de ani...cand o sa se uite lumea la ele cum ne uitam noi acuma la gullwing...sau la masinile distruse de senatoru melcilor prin filmele lui de sustinere a partidului.

                      ->eduard: votul e secret cu un scop. sa nu poata fi controlat. si chiar daca votul e pe bune tot trebe sa alegi din ce ti se da. dupa care oricine iese (prin votul tau si al meu direct) nu poate face nimic...singurul lucru pe care il are de facut in 4 (mai nou 5) ani e sa se gandeasca cuii ii datoreaza ceva si sa-l faca prim-ministru. prim-ministru are scuza: el nu e votat el e "pus sa faca treaba" asa ca el nu trebuie sa tina cont de parerea poPULAra (scuze...caps-lock-u face figuri)
                      Last edited by B.A.; 04-11-2008, 00:19 AM.

                      Comment


                      • Politicienii in cardashie cu comerciantii vor face cu noi exact ce vrea "mushchiul lor", priviti in prezent, nimeni nu face nici o greva ca; laptele, uleiul, etc. sant in RO la pret exact dublu decat in Germania, si voi visati sa faceti revolutie pentru troscholete non-euro ?
                        .. ________ ..
                        o/____https://www.clubmercedes.ro/core/ima...ilies/cool.png____\o
                        (Oo\==/oO)
                        ..U...............U.
                        Ma plimb dimineata ca sa fiu liber dupa amiaza si sunt de acord cu orice afacere care nu degenereaza in munca.
                        http://img99.imageshack.us/img99/342...icuminejg5.gif

                        Comment


                        • Originally posted by orca View Post
                          Politicienii in cardashie cu comerciantii vor face cu noi exact ce vrea "mushchiul lor", priviti in prezent, nimeni nu face nici o greva ca; laptele, uleiul, etc. sant in RO la pret exact dublu decat in Germania, si voi visati sa faceti revolutie pentru troscholete non-euro ?
                          pai deh....carrefour`u e de vina dom`le...cica...si romanu` inghite!!!(si la propriu-si la figurat)
                          1995 Mercedes C200 w202 - IL 26WGD
                          2001 Bmw e46 coupe - IL 25WGD
                          Si o panarama de scuter

                          Comment


                          • Originally posted by orca View Post
                            Politicienii in cardashie cu comerciantii vor face cu noi exact ce vrea "mushchiul lor", priviti in prezent, nimeni nu face nici o greva ca; laptele, uleiul, etc. sant in RO la pret exact dublu decat in Germania, si voi visati sa faceti revolutie pentru troscholete non-euro ?

                            Valid comentariul.....


                            Originally posted by B.A. View Post
                            Problema nu e doar ca guvernantii sunt niste boi. Romanii au si ei vina lor, si anume aceea de a fi vite. .
                            : )))))))))
                            Vedeti dumneavoastra, noi educatorii, pedagogii suntem ca niste doctori .....
                            http://www.youtube.com/watch?v=f_-XE9GP4mc
                            http://www.youtube.com/watch?v=56a7YHK-i0c

                            Comment


                            • Parerea mea (hic): MANIPULARE se numeste !

                              Comment


                              • --------------------------------------------------------------------------------

                                Cam ce ziceti?
                                Urcă-te pe scaunul șoferului Ne-am extins încet, dar sigur, oferind informaţii la zi despre modelele de maşini noi şi vechi. Sperăm că veţi găsi informaţiile pe care le oferim foarte utile şi interesante. Who we are Bine ați venit pe blogul nostru de conducere Suntem un blog dedicat automobilelor, unde vă oferim informaţii detaliate despre ... Read more

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF