Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Mor Mercedesurile vechi ?

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by eduard View Post
    Ar Trebui Sa Dam Foc La Toate Masinile Non-euro ,sa Le
    Mi-ai citit gandurile, colega.Imbecilii astia n-o sa se impiedice nici de constitutii,nici de drepturi ale omului,pt.ca atunci cand e vorba de slugarnicie si de interese personale,guvernantu' roman n-are concurent in jigodism.Din pacate, e clar ca "trendu" e spre "directiva", chiar daca va mai dura,dar eu pun pariu ca Romania va fi printre primele tari care va adopta,cu mandrie,o masura care va veni "in intampinarea" rezolutiei.Tot din pacate suntem un neam laş, de gargaragii si caterincosi de cacat,care n-o sa ajunga niciodata sa si FACA ceva.Sa nu sariti pe mine,ca oricum se vede cu ochiu' liber si la noi asta, din treaba aia cu "constituirea...".Daca se va adopta rahatu' asta cu "noneuro",si-o sa vedeti o cobra arzand in piata Victoriei, sa stiti ca-mi apartine.Si-o sa le las si-un afis mare langa ea:Spalati-va voi,şmecherilor,cu ea pe cap!126-le il pastrez,ca nu se stie...
    Last edited by bulgaru; 04-14-2008, 21:20 PM.

    Comment


    • Asta chiar ar atrage ceva atentie. Poate n-ar strica sa-i invitam si pe Dacioti sa incendieze cateva 1300.

      Nu de alta dar chiar e pacat sa stricam bunatate de cobre..
      Aerodynamics are for people who can't build engines.
      Enzo Ferrari

      Comment


      • Originally posted by MIR View Post
        Asta chiar ar atrage ceva atentie. Poate n-ar strica sa-i invitam si pe Dacioti sa incendieze cateva 1300.

        Nu de alta dar chiar e pacat sa stricam bunatate de cobre..
        Cobra spirit never die!Long live to the great old w123!
        MÃREAȚA COBRA

        Comment


        • Cobra e veshnika!!! eterna!!!
          W110-2.0 D 1966
          W115-2.0 D 1971
          W123-2.4 D 1982

          Comment


          • Nu numai, e Nemuritoare!
            Prostia si Hotia au cucerit Romania.

            Comment


            • Traitoare si nemuritoare, am un var care rupe masinile, cand le ia sunt ca noi si nu trece un an ca sa arate ca vai de mama lor, e maniac, cat prinde atata ii da, si asta in fiecare zi!!!!!! mentzionez ca numa mercedesuri cumpara in ultima vreme, cu oameni de astia normal ca mor mercedesurile vechi!!!
              W110-2.0 D 1966
              W115-2.0 D 1971
              W123-2.4 D 1982

              Comment


              • Numai sa nu se razbune ele odata...
                Se spunea odata ca, masina e ca femeia, daca-ti bati joc de ea, te lasa cand ti-e lumea mai draga si mi se pare chiar normal.
                Prostia si Hotia au cucerit Romania.

                Comment


                • cred ca aici se potriveste cel mai bine. tot la nivel de zvon tipic romanesc (sau balcanic?), de la radio shantz international am auzit ca de anu viitor (2009) nu se mai da ITP-u la masini non-euro. stiti ceva? sau tot zvonuri de dragul zvonurilor (ca doar asta ne defineste ca natiune)??

                  Comment


                  • Originally posted by B.A. View Post
                    cred ca aici se potriveste cel mai bine. tot la nivel de zvon tipic romanesc (sau balcanic?), de la radio shantz international am auzit ca de anu viitor (2009) nu se mai da ITP-u la masini non-euro. stiti ceva? sau tot zvonuri de dragul zvonurilor (ca doar asta ne defineste ca natiune)??

                    Visuri taica, ce e cu aiurelile astea?! pai o masina mica noneuro polueaza mai putin decat o masina mare cu euro1, deci daca polueaza mai putin, e FANA ecologie, deci e mai tare nu?!
                    Cum sa nu-ti dea itepeul? ma faci sa rad colegule, pai in europa e alta treaba, daca vrei noneuro acolo, noneuro iti iei, deci....suntem in europa sau nu?! ca daca vrem figuri separate nu trebea sa ne bagam!!!!
                    Last edited by pneu; 05-22-2008, 08:16 AM.
                    W110-2.0 D 1966
                    W115-2.0 D 1971
                    W123-2.4 D 1982

                    Comment


                    • Domnilor si eu sunt foarte suparat pe treaba asta cu inlocuirea masinilor vechi.Poi cum sa-mi interzica mie sa circul cu botu' de cal cand mi-am dorit o masinuta de asta de la frageda varsta de 5 ani,iar la 21 in sfarsit am reusit sa-l cumpar(inca si azi mai platesc rate dupa el) si am reusit sa-l aduc pe linia de plutire,lucru ce-l fac in continuare cu multa placere si pasiune.Nici nu ma gandesc la asa ceva,voi plati oricat va fii nevoie si voi incerca din rasputeri sa mentin masinuca mea pe linia de plutire,fara a le da domnilor politicieni satisfactia de a reinnoi parcul auto romanesc,prin chinezarii si masini de plastic,cum au mai spus si alti colegi.In caz de ceva mineriada puteti conta pe mine cu toata increderea>
                      BIG POWER*BIG ENGINE*BIG MACHINE

                      Comment


                      • Calinush ce jante ai pe masina ca parca arata interesant?
                        Poti sa pui niste poze undeva? La My Car sau unde vrei tu ...

                        Comment


                        • Da ma koleg kaliniush, baga poze sa vedem monstru dezlantuit!
                          W110-2.0 D 1966
                          W115-2.0 D 1971
                          W123-2.4 D 1982

                          Comment


                          • Pai de ce nu va mutati in Cuba?
                            Acolo n-ai voie cu masini noi

                            Comment


                            • De ce nu te muti tu in Kuba?!
                              W110-2.0 D 1966
                              W115-2.0 D 1971
                              W123-2.4 D 1982

                              Comment


                              • Eu am vaga impresia ca unii de pe forumul asta, unde se discuta despre mercedesuri, sunt antimercedes. N-ar fi mai bine sa se orienteze domniile lor spre alte forumuri cu masini mai bengoase ? (retoric). Exista si club ford, opel bla bla bla
                                Vedeti dumneavoastra, noi educatorii, pedagogii suntem ca niste doctori .....
                                http://www.youtube.com/watch?v=f_-XE9GP4mc
                                http://www.youtube.com/watch?v=56a7YHK-i0c

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF