Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Amatori targuri de vechituri/talcioc/bazar

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Într-o vreme tot am fost ”certat” că unde mai am loc să pun capturile din piață... ei, asta-i a 2-a săptămână când vin acasă cu mâinile goale
    Lord W126 500SE -> 2.5D
    Lady W123 230C -> 240D
    W124 -> 200D
    W208 CLK200 -> 2.0

    W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
    Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
    Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

    Comment


    • Eu nu m-am intors cu mainile goale, trei machete la scara 1:18 si o bormasina Makitta.

      WP_20190922_002.jpg
      Bruno Sacco... “for the designer, the automobile is one of the most complex design problems of all. The car is a synthesis between function and aesthetics on the one hand, and a number of other concrete and abstract factors which undergo constant change.

      W126 280SE
      W123 280CE
      W126 500SEC
      W220 500L

      'Mercedes Benz...The Best or Nothing'

      Comment


      • Mno... am reușit și eu:
        - geacă de piele, fără cel mai mic defect, miros sau altele... 20 de lei
        - detergent boabe pentru mașina de spălat vase, 8 lei (preț normal 20-22)
        - ceas, 3 lei (merge la persoana care a comandat-o, căci doar unii umblă la târg)
        - DVD, 2 lei
        - perie de dinți, 5 lei perechea
        - ciupică de acoperit bostanul, 3 lei
        - ghinturele de ață, 2 lei perechea

        20190929_124745.jpg 20190929_124831.jpg
        Lord W126 500SE -> 2.5D
        Lady W123 230C -> 240D
        W124 -> 200D
        W208 CLK200 -> 2.0

        W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
        Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
        Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

        Comment


        • Am lucrat duminica asta însă tot am reușit sa dau o tură :
          -joc gen Lego, nou 10 lei (400 de șanse să calc în ceva tare, mic și ascuțit);
          -mânere combina frigorifică Arctic, 15 lei perechea, aveam unul rupt si ma gândeam sa o schimb din cauza asta - așa că mai stă ;
          -periuța electrica nouă 10 lei, am cautat-o la nemți și e vreo 12£. Am cumparat-o fară motiv, nu-mi trebuie fiindca folosesc Braun Oral B - să fie .

          You do not have permission to view this gallery.
          This gallery has 2 photos.
          Stefan

          Comment


          • Plouă necontenit de la 6 dimineața... Acum e 5 PM... Ghici, am fost în târg?
            Lord W126 500SE -> 2.5D
            Lady W123 230C -> 240D
            W124 -> 200D
            W208 CLK200 -> 2.0

            W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
            Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
            Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

            Comment


            • La Iasi a fost doar frig, undeva la 5° - am luat cîteva mici flecuștețuri:
              -Casio Edifice dual time 20 lei, cureaua am aruncat-o că avea o bucată ruptă, am comandat una nouă de pe Aliexpress;
              -jucărie Polly Pocket nouă, 7 lei;
              -FILLY ELVES FUZZY PONY- am luat 12 buc la 10 lei, adăugați la ceilalți 7 care îi avea deja.
              You do not have permission to view this gallery.
              This gallery has 3 photos.
              Stefan

              Comment


              • Abia acum am ajuns să dau raportul de duminică
                A fost timp frumos cu soare, lume multă, marfă la fel.
                Am luat așa:
                - o pereche de ”adidași ribuk”, 30 lei... super comozi și calzi
                - un poloboc cu magnet, 7 lei
                - un punctator la 1 leu, că pe ăla de-l am, nu-l mai găsesc
                - și un kitsch, dar îmi era așa de simpatic cățelul, că la 3 lei mi-a fost milă să-l las abandonat


                20191013_123000.jpg


                Lord W126 500SE -> 2.5D
                Lady W123 230C -> 240D
                W124 -> 200D
                W208 CLK200 -> 2.0

                W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
                Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
                Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

                Comment


                • Mi-am făcut din nou plimbarea de duminică dimineață:

                  -cataramă Erik Dennung de Ag cu agată neagră - 5 lei- clar că habar nu avea ce vinde, nici eu nu am știut pâna nu am cautat pe net;
                  -cizme damă Rieker piele, noi, 50 lei
                  Link:


                  ​​​​​​-parfum 1881 Cerruti - 15 lei;
                  -inel - 5 lei;
                  -colier stil Murrano 7 lei;
                  -lanț argint ANNA, 3 lei, cules dintr-o gramadă fiindcă am văzut ștanta de Ag pe cheiță.
                  Link la ceva similar :
                  ANNA Inspiring Jewellery wird mit viel Liebe in der hauseigenen Werkstatt in Wien angefertigt. Im Mittelpunkt stehen dabei höchste Qualität und kostbare Materialien. Ausgewählte Stücke können individuell graviert werden. Entdecke auch unsere Lifestyle Produkte, wie etwa ANNA Taschen, und das hauseigene ANNA Parfum.


                  -geanta damă blug/țigăneală noua - 20 lei;
                  ​​​​​​-cuțit nou inox pentru întins glazura - 10 lei;
                  -cheie cliket cu 8 dimensiuni + trusa burghie 20 lei;


                  ​​​​​​
                  You do not have permission to view this gallery.
                  This gallery has 9 photos.
                  Stefan

                  Comment


                  • Timp la fel de frumos ca și săptămâna trecută.
                    Captura:
                    - lampă miner modificată în decorațiune, 20 de lei. Unul dintre bunici a fost miner în Valea Jiului, poate de aici mi se trage că am deja 4 lămpi (3 mai mici și asta la mărime naturală).
                    - avion de jucărie (se poate lansa cu praștia) pt copchilu din vecini, 2 lei
                    - periuțe de dinți Colgate, 2 lei bucata
                    - șosete la grămadă, 1 leu perechea
                    - șervețele și suport oală pt aragaz, 1 leu pachetul/bucata
                    - suport galerie perdele de la IKEA, 4 lei perechea

                    20191020_124656.jpg
                    Lord W126 500SE -> 2.5D
                    Lady W123 230C -> 240D
                    W124 -> 200D
                    W208 CLK200 -> 2.0

                    W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
                    Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
                    Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

                    Comment


                    • Am cheltuit 2 lei cu intrarea, nu am cumpărat nimic cauza principală fiind faptul că la 8 intram în tura . Mai văd duminica viitoare !
                      Stefan

                      Comment


                      • Salutare!
                        - 4 perechi ciorapi chinezești 10 lei,
                        - set nou copii pantalon/bluză pentru casă 15 lei;
                        - cruciuliță și sabie de otel inoxidabil cu ornamente de aur, sabia are aur de 18k cu ștanța 750 pe spate, 15 lei ambele.
                        -cercei argint cu stanța 925 - 15 lei.
                        You do not have permission to view this gallery.
                        This gallery has 4 photos.
                        Last edited by dog; 10-27-2019, 14:13 PM.
                        Stefan

                        Comment


                        • Cam frig dimineața, doar 1 grad, măcar era ”+”...
                          Am luat:
                          - cutie pentru scule, 15 lei
                          - radio-ceas cu afișaj verde, 10 lei (nu prea găsești cu verde, dar se vede cel mai bine și ziua, spre deosebire de roșu)
                          - aparat foto Agfa, tot 10 lei, și-a ocupat locul în colecție
                          - cană bere cu capac, și asta 10 lei (cam mult am dat, dar îmi place modelul)
                          - farfurie de Corund ... ia ghici... 10 lei
                          - opritor fereastră (dacă lași fereastra deschisă, n-o lasă să se trântească) și suport ouă pt frigider, toate la 4 lei
                          Pfff... cam mulți parai am stricat

                          20191027_114717.jpg

                          Lord W126 500SE -> 2.5D
                          Lady W123 230C -> 240D
                          W124 -> 200D
                          W208 CLK200 -> 2.0

                          W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
                          Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
                          Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

                          Comment


                          • Un radio decent, cu sunet bun și dimensiuni mici, pentru bucătărie caut și eu de ceva timp dar nu am găsit nimic să mă satisfacă vizual - încă.
                            Duminica m-am plimbat mai mult, fără a găsi nimic notabil.
                            - semn Underground London, cumpărat din nostalgie, am fost, ca orice român, plecat din 2000 pînă în 2006 acolo. Are 10 nume de stații, mufă usb pt mobil sau se pot pune 6 baterii ; 10 lei.
                            -chitară mini copii tot 10 lei.

                            ​​​​​
                            You do not have permission to view this gallery.
                            This gallery has 3 photos.
                            Stefan

                            Comment


                            • Vreme bună, lume destul de multă, dar au lipsit câțiva vânzători de bază... nici nu am luat nimic, ”decât” un vaporaș cu 3 lei, că doar nu mai am cu ce umple vitrinele

                              20191110_121213.jpg
                              Lord W126 500SE -> 2.5D
                              Lady W123 230C -> 240D
                              W124 -> 200D
                              W208 CLK200 -> 2.0

                              W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
                              Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
                              Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

                              Comment


                              • Nici eu nu m-am intors cu mana goala. Mai multe scule NOI de la Hazet + cateva dornuri SH pe care nu le puteam lasa acolo ...
                                WP_20191110_002.jpg
                                Bruno Sacco... “for the designer, the automobile is one of the most complex design problems of all. The car is a synthesis between function and aesthetics on the one hand, and a number of other concrete and abstract factors which undergo constant change.

                                W126 280SE
                                W123 280CE
                                W126 500SEC
                                W220 500L

                                'Mercedes Benz...The Best or Nothing'

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF