Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Cobra imperiala VS Cobra clasica , ipoteze...supozitzii...banuieli!!!

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • o fi si w210 cobra imperiala dar daca ar fi sa aleg intre o cobra full optin si un e-klasse fiti sigur ca nu m-as uita la w210
    Mercedes Benz W210 E 220 CDI `01

    Comment


    • Nu-i ma nici un imperial nik...peste 20 de ani o sa se vada daca okiosu merita asa o denumire, da din cate observ nu o sa ajunga el la treij de anishori....si majoratu e dubios!!
      W110-2.0 D 1966
      W115-2.0 D 1971
      W123-2.4 D 1982

      Comment


      • Originally posted by ionutz_ng View Post
        Revin cu un alt exemplu ca mercedesurile din anii 70 au fost denumite cobre nu de romani ci de altii inaintea noastra.In acest filmuletz se urmaresc 2 cobre:
        http://www.youtube.com/watch?v=9JTAKymLI4A
        De fapt este un S classe w116. Si eu nu am auzit ca germanii le-ar fi dat denumirea de cobre, cel putin nu dupa forma pe care o au.
        http://www.fanmercedesbenz.com/ - totul despre Mercedes-Benz

        Nothing will make a driver more faithful to a car, then a car that is faithful to its driver. "Mercedes-Benz"

        Comment


        • Originally posted by Bejan Sebi View Post
          o fi si w210 cobra imperiala dar daca ar fi sa aleg intre o cobra full optin si un e-klasse fiti sigur ca nu m-as uita la w210
          Si eu la fel,iar argumentele forte ar fi: silentiozitatea cobrei,atat din partea motorului(super finutz si silentios),cat si vantul care aproape ca nu se aude deloc pana la viteze de 180 la ora.Alte dotari precum dublu cluma,airbaguri laterale,ABS,ESP,suspensie air matic,le gasesti si pe w210.E un adevarat lux sa mergi cu o cobra diesel cu 150 la ora,vb unui prieten "silence as death" si finutza de zici ca plutesti.
          MÃREAȚA COBRA

          Comment


          • fa numa` comparatie la trapezele de spate ale unui w210 si cu a unui w123. aveti dreptate cu majoratu =)). totusi nu poti sa zici de difrerenta de silentiozitate. un 210 sa fim realisti, la silentiozitate nu miroase cu 123-ul
            Mercedes Benz W210 E 220 CDI `01

            Comment


            • Originally posted by pneu View Post
              Nu-i ma nici un imperial nik...peste 20 de ani o sa se vada daca okiosu merita asa o denumire, da din cate observ nu o sa ajunga el la treij de anishori....si majoratu e dubios!!
              Am ras.


              Unii au o problema cu cobrele. Cui nu-i place ii sfatuiesc sa le vanda si sa incerce sa nu mai suspine dupa apoi.
              Vedeti dumneavoastra, noi educatorii, pedagogii suntem ca niste doctori .....
              http://www.youtube.com/watch?v=f_-XE9GP4mc
              http://www.youtube.com/watch?v=56a7YHK-i0c

              Comment


              • nu merita denumirea asta de cobra imperiala, am vazut un okios intrun service cu suportul de arc de pe caroserie rupt de la rugina si vorba aia ca primul a fost din 96.....si lo mancat rugina.Nu generalizez dar sa se rupa suportu mi se pare aiurea...
                Last edited by avlad89; 04-14-2008, 20:47 PM.
                "Wir brauchen keine gute Geschichte zu erfinden, wir schreiben sie seit 1886"

                Comment


                • si eu asa zic.....fie el 210 dar ....ne cam lasa rece in comparatie cu 123
                  Mercedes Benz W210 E 220 CDI `01

                  Comment


                  • Originally posted by avlad89 View Post
                    nu merita denumirea asta de cobra imperiala, am vazut un okios intrun service cu suportul de arc de pe caroserie rupt de la rugina si vorba aia ca primul a fost din 96.....si lo mancat rugina.Nu generalizez dar sa se rupa suportu mi se pare aiurea...
                    Mama...sa-mi verific suporturile nu cumva sa pic ca Fred si Barney prin podea!
                    MÃREAȚA COBRA

                    Comment


                    • Originally posted by avlad89 View Post
                      ...am vazut un okios intrun service cu suportul de arc de pe caroserie rupt de la rugina si vorba aia ca primul a fost din 96.....si lo mancat rugina.Nu generalizez dar sa se rupa suportu mi se pare aiurea...
                      Confirm. Te rog spune-mi, cam cand sa intamplat asta ?, unde ?, si ce poti sa-ti amintesti despre mashina, culoare, numar, orice , am si eu aceasta informatie, sant curios daca e vorba despre aceeashi mashina , sincer sper sa fie un caz izolat, W210 face totusi parte din "familia Mercedes", iar daca cu adevarat ultimele modele sant asha de slabe, inseamna ca in viitorul apropia totzi vom avea o problema.
                      Cu ce mashini vetzi mai avea curajul sa circulatzi ?.
                      Last edited by orca; 04-14-2008, 23:54 PM.
                      .. ________ ..
                      o/____https://www.clubmercedes.ro/core/ima...ilies/cool.png____\o
                      (Oo\==/oO)
                      ..U...............U.
                      Ma plimb dimineata ca sa fiu liber dupa amiaza si sunt de acord cu orice afacere care nu degenereaza in munca.
                      http://img99.imageshack.us/img99/342...icuminejg5.gif

                      Comment


                      • Originally posted by carmine View Post
                        Am ras.


                        Unii au o problema cu cobrele. Cui nu-i place ii sfatuiesc sa le vanda si sa incerce sa nu mai suspine dupa apoi.
                        Tu NU ai Cobra!Ceea ce ai tu este un fel de struto-camila,o corcitura nereusita.O cobra adevarata o vezi de la 2 kilometri dupa cei "4 oki de kobhra",2 mai mari pe exterior,2 mai mici situati pe interior mai aproape de grila in "gat de cobra".Tu vii cu faruri de dacia 1300 si sustii ca ai cobra?!?
                        MÃREAȚA COBRA

                        Comment


                        • Originally posted by ionutz_ng View Post
                          Tu NU ai Cobra!Ceea ce ai tu este un fel de struto-camila,o corcitura nereusita.O cobra adevarata o vezi de la 2 kilometri dupa cei "4 oki de kobhra",2 mai mari pe exterior,2 mai mici situati pe interior mai aproape de grila in "gat de cobra".Tu vii cu faruri de dacia 1300 si sustii ca ai cobra?!?
                          Intr-adevar, Carmine nu are o cobra adevarata. Are una falsa. O pseudocobra. Da patru ochi are. Ca mine. Ca l-am vazut. E chiorbete ca mine, garantez. Are sticle mari, pe nari, si inca doua mai mici in fundu capului. Da cobra nu-i, ca-i din Buftea, n-are cum, daca era din Sindelfingen, mai ziceam....

                          Morala: Io si cu carmain sintem cobre. Am belit pula... ma si vad incarcat cu o tona de diverse chestii...

                          Restul de mishto cind imi revin. Momentan creierul meu refuza sa proceseze. E plin de cretinisme si de dezamagire. Iertare celor pe care i-am dezamagit. Si iubirea mea. Toata. Este prima oara cind ma screm sa fac caterinca. Sper ca mi-a ieshit. Pentru mine e un refugiu. Intotdeauna am scris ce am gindit.

                          Comment


                          • Originally posted by orca View Post
                            Confirm. Te rog spune-mi, cam cand sa intamplat asta ?, unde ?, si ce poti sa-ti amintesti despre mashina, culoare, numar, orice , am si eu aceasta informatie, sant curios daca e vorba despre aceeashi mashina , sincer sper sa fie un caz izolat, W210 face totusi parte din "familia Mercedes", iar daca cu adevarat ultimele modele sant asha de slabe, inseamna ca in viitorul apropia totzi vom avea o problema.
                            Cu ce mashini vetzi mai avea curajul sa circulatzi ?.
                            In Sibiu la un atelier de mecanica auto, masina era pe elevator si era de culoare neagra, mai multe nu stiu sa iti impartasesc, am vazut, m-am minunat si am plecat, cam asa a fost.
                            "Wir brauchen keine gute Geschichte zu erfinden, wir schreiben sie seit 1886"

                            Comment


                            • Culoarea corespunde, intradevar negru, daca era in vara anul trecut, si avea numere de TM, este chiar mashina despre care stiu si eu. Un W210_200CDI, an 2001, negru, si este a unui prieten.
                              .. ________ ..
                              o/____https://www.clubmercedes.ro/core/ima...ilies/cool.png____\o
                              (Oo\==/oO)
                              ..U...............U.
                              Ma plimb dimineata ca sa fiu liber dupa amiaza si sunt de acord cu orice afacere care nu degenereaza in munca.
                              http://img99.imageshack.us/img99/342...icuminejg5.gif

                              Comment


                              • Originally posted by ionutz_ng View Post
                                Tu NU ai Cobra!Ceea ce ai tu este un fel de struto-camila,o corcitura nereusita.O cobra adevarata o vezi de la 2 kilometri dupa cei "4 oki de kobhra",2 mai mari pe exterior,2 mai mici situati pe interior mai aproape de grila in "gat de cobra".Tu vii cu faruri de dacia 1300 si sustii ca ai cobra?!?
                                Poate ai dreptate, intre timp am primit niste faruri bune de la un om cu suflet mare. Tu ai scos chiplingurile de rigips din scula aia a ta imperiala pe care ai platit 9 mii si acum te chinui s-o dai cu 5 ?
                                Vedeti dumneavoastra, noi educatorii, pedagogii suntem ca niste doctori .....
                                http://www.youtube.com/watch?v=f_-XE9GP4mc
                                http://www.youtube.com/watch?v=56a7YHK-i0c

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF