Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Cobra imperiala VS Cobra clasica , ipoteze...supozitzii...banuieli!!!

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu as porecli-o "Plymouth pe forum Mercedes".

    Comment


    • Nu-mi place. N-are faruri. Si n-are decit o singura usha. Sau e decalotabila ? Ce tip de cutie are ? Servo, ceva ? Optziuni ? Cum sta cu seria ? Are euro IV ? Si daca e imperiala, din cenusha carui imperiu provine ? Se mai gasesc piese pentru ea ?(shtiu ca prin imperiul otoman se mai faceau...). Detaliaza dracu, ne-ai aruncat pastila si ne lashi mofluji ?

      Originally posted by shadow View Post
      Nu reusesc sa-mi dau seama cum s-a scris aici atat de mult in atat de putin timp.
      Asta dovedeste ca romanashii sunt intotdeauna deschisi la dezbateri elocvente, necesare si cu finalitate aplicabila practic.
      Elementar. Tot ce trebuie e o tastatura, un set complet de deshte (eventual...), si un neuron mai zbanghiu, pe care totzi il avem, da multzi il tzinem ocluzionat si claustrat in strafundurile abisale ale cutiei craniene, ferit de orice influentza externa, ca sa nu intre in reactzie cu mediul inconjurator (sau, cum au vazut la altzii, pastrat undeva la fundul scrotului, asta pentru cei care au creierul in penis...). Cind despre finalitatea aplicabila, englezu are o vorba. Don't try this at home (mai are si altele, gen Rauchen verboten sau E periccoloso sporgersi, da astea nu se aplica aici...). Intr-adevar, dezbaterea e ultranecesara, nimic de zis, doar nu lasam acest subiect in coada de proxenet, nu ? Ar fi pacat... am dat dovada de atita elocintza pina acu si taman cind se ridica valul misterului, sa ne cacam in poteca si sa mai si calcam in el...

      Originally posted by catsomania View Post
      M-am mai gandit. Mie de fapt nu-mi plac serpii (nici nu ma tem de ei), deci refuz sa-mi mai numesc W123-ul "Cobra" (chiar daca seamana ).
      P.S. Daca tot sunt proasta, am voie sa aleg.
      Ai voie sa alegi, normal, e o tzara libera, da nu selecta prea mult. Atita tot.
      Last edited by doktor4carz; 04-07-2008, 13:07 PM.

      Comment


      • Cobra Proletara Pick-Up, 1mp (magar putere) la maxim 50 ture de santier, combustibili : bere, monopol, ochii lu'Dobrin, etc., servo self-directie, Bio-klima, anvelopa plina, pentru recarosare primiti autocolante de rezerva cu seriile de shasiu, daca se achizitioneaza pana la 01 Mai 2008 avantaj client : Cutie de scule, si un sac de ciment gratis.
        .. ________ ..
        o/____https://www.clubmercedes.ro/core/ima...ilies/cool.png____\o
        (Oo\==/oO)
        ..U...............U.
        Ma plimb dimineata ca sa fiu liber dupa amiaza si sunt de acord cu orice afacere care nu degenereaza in munca.
        http://img99.imageshack.us/img99/342...icuminejg5.gif

        Comment


        • Daca are tractziune balegoasa, nu ma bag, dupa ce ca sintem o natzie de cacat, sa ajung sa se cace si magarul-putere pe mine, nu numai magarul clasic, e mai mult decit poate suporta coloana mea vertebrala. Nu-mi convine nici chestia cu recarosarea cu autocolant, ca se face in spatele blocului, acu citziva ani recarosam in spatele blocului cobre d-astea normale, cu flexu si cu autogenu, le faceam RAR-ul in jurul panoului cu seria de nu se vedeau (nici nu mai demontam numerele, schimbam barili cu totul...), e adevarat, cu autocolant n-am incercat, imi era ca le pica seria la umezeala, dar ma ashteptam ca la o cobra imperiala sa se faca nishte chestii mai cu shtaif... Da cred ca asha e cu chestii d-astea incoronate, afara vopsit gardu si inauntru mircea sandu, ca sai fac pe plac lu Preoteasa...

          Iar pentru pretentziile pe care le are, avantajul client e o mare labageala...

          Originally posted by MIR View Post
          Mai ca incepe sa-mi para rau ca am fost la munte weekend-ul asta )

          Pana acum stiam de Cobre (W123), Cobre imperiale (W116) si Cobre americane (W126). Astea spicuite prin folclorul de garaj.

          Din toate nebuniile debitate pe aici am inteles un lucru: rumanu' e cel mai inventiv cand vine vorba de poreclit o masinarie. Voi ce ziceti?

          Ca sa facem un experiment ad-hocs voi cum ati porecli masinaria de mai jos:
          Inseamna ca n-ai intzeles mai nimic. Ruminu e inventiv la modul general. Nu doar ca sa porecleasca o voma. Pe tot topicul asta nu vad nici o nebunie. Totul e logic, lumea a emis citeva silogisme fundamentale in teoria automobilistica, din citeva chiar avem de invatzat, sint demne de adaugat la asha-zisa experientza de viatza a individului. Nu vad nimic nebunesc. Totul e romanesc pe aici. Si va trebui sa ma credetzi, imi dau seama repede, ca sint un sfert bozgor.
          Cit despre mashina din poza, avind in vedere ca am nishte saci de dormit care seamana la forma si culoare, itzi cam dai seama cum ash boteza-o... Sau cusheta, suna mai doxat cuvintul. Te ashtept cu curcanu la mine... sau orice, ma rog, nu fac nazuri, o curca, un curcoi, o ratza lesheasca, aviara sa fie, ca is nash modern, nu ma ard in cretz pentru traditzie asha tare...
          Last edited by doktor4carz; 04-07-2008, 13:18 PM.

          Comment


          • Propunere.
            Acest topic a atras a multime de vizitatori, comentatori, seniori, poate chiar a si depasit recorduri de vizionari. Din acest motiv, propun, daca sunteti de acord, un premiu lui ionutz_ng. Astept propunerile voastre.
            Prostia si Hotia au cucerit Romania.

            Comment


            • Cobra e w123 si atat!!!
              W110-2.0 D 1966
              W115-2.0 D 1971
              W123-2.4 D 1982

              Comment


              • Originally posted by pneu View Post
                Cobra e w123 si atat!!!
                Pana ieri ma pacaleai si te-as fi crezut, da azi deja stiu mult mai multe despre...
                .. ________ ..
                o/____https://www.clubmercedes.ro/core/ima...ilies/cool.png____\o
                (Oo\==/oO)
                ..U...............U.
                Ma plimb dimineata ca sa fiu liber dupa amiaza si sunt de acord cu orice afacere care nu degenereaza in munca.
                http://img99.imageshack.us/img99/342...icuminejg5.gif

                Comment


                • Originally posted by orca View Post
                  Pana ieri ma pacaleai si te-as fi crezut, da azi deja stiu mult mai multe despre...
                  Subscriu. Mai nou, am informatzii de peste hotare, citez agentzia de presa ITAR-TASS, ca au existat si cobre tzariste. Da numai la palatu de iarna... Ashtept lamuriri suplimentare...

                  Originally posted by timisoreanul View Post
                  Propunere.
                  Acest topic a atras a multime de vizitatori, comentatori, seniori, poate chiar a si depasit recorduri de vizionari. Din acest motiv, propun, daca sunteti de acord, un premiu lui ionutz_ng. Astept propunerile voastre.
                  Din pacate, trezoreria forumului e cam pe sponci, d-abia am pus ban la ban sa platim licentza ratata, stam prost cu rezervele, avem copii acasa, neveste, pielea mea... viatza e grea... Ar fi ceva nobil, omu merita un premiu, cu virf si indesat. Insa momentan, ii putem oferi un premiu de consolare. Ashadar...

                  Aloooo, care mai ai ceva consolare p-acolo, pe fundu butoiului, mincacias, sa-i fac lu ionutz un premiu din ea !!!!!!!!!


                  Later-edit. Ar mai fi o idee. Un premiu din oficiu. Ca am destule chestii pe acasa, prin oficiu...

                  Comment


                  • Un premiu din o(ri)ficiu.......Tzara arde. motorina se scumpeste si voua va arde de premii. Unde va treziti? La Cannes?

                    Comment


                    • In legatura cu W126 pe care si l-a luat dok... + o continuare

                      E cobra arabeasca cu ochii galbeni...Rara specie... Am auzit ca se gasea numai la Americani in padure, dar odata cu trecerea timpului si cu defrisarea lor!!!!..s-au dus draq majoritatea. Cei care au reusit se scape au revenit pe meleagurile fratilor sai dar cum acest exemplar si-a pierdut originile (actele), a stat saracu' ascuns crezand ca si aici este foarte atenta politia de emigrari ca la el in tzara. Si asa au trecut anii pentru saracul exemplar pana cand, l-a gasit abandonat pe autovit un pasionat de tot felul cobre, fiind muscat de una regala pe cand era mic(dar asta e alta poveste). Acum ca au trecut anii si n-a avut ingrijirea necesara au dat si hibele in saraca cobra turceasca,(schimbare de clima, de limba si toate astea l-au deranjat la stomac). Cu medicamentele de rigoare si cu mancare buna, va fi din nou gata sa manance asfaltul si sa ii improste cu venin pe cei care o privesc.
                      De asta le si zice COBRE. Cand trece pe langa cineva il umple de venin una-doua.
                      Denumirile de imperiala, regala, tuceasca s.a.m.d. vine de la proprietatile pe care le are veninul (miros, gust, etc.) si de la cantitatea pe care aceasta este injectata. Nu-i tot una cantitatea de venin, ea difera de la o cobra la alta. Depinde cum e "fardata". Putem sa spunem ca fiecare exemplar in parte poate avea inca o denumire pe langa cobra, diferita de a celorlalti.

                      Cat despre premiu!!! Macar unu de consolare ca am putut lamuri problema aceasta existentiala, pentru viatza saracelor animalutze..

                      Ssssst. Cobra RULSSSSS.
                      Attached Files
                      Last edited by PaRaDoX; 04-07-2008, 19:16 PM.
                      http://www.fanmercedesbenz.com/ - totul despre Mercedes-Benz

                      Nothing will make a driver more faithful to a car, then a car that is faithful to its driver. "Mercedes-Benz"

                      Comment


                      • Pt Orca. Vad ca are un exemplar rar de roaba imperiala. Dupa vopseaua in 3 culori imi dau seama ca e model editie limitata. Dar de ce nu are bandouri late?. Te intereseaza un schimb cu ""bot de cal" modelul "imparatul rosu", tot editie limitata, cu claxon cu acordeon si frane cu robinet plus diferenta?
                        Ps: asteptam si poze cu interiorul.
                        Last edited by mihnote; 04-08-2008, 00:23 AM.

                        Comment


                        • Originally posted by florineasca View Post
                          Un premiu din o(ri)ficiu.......Tzara arde. motorina se scumpeste si voua va arde de premii. Unde va treziti? La Cannes?
                          Buna idee. Ca in oficiu shtiu ce am, da in orificiu e un mister... cu ocazia asta sparg gheatza (sau cine shtie ce altceva...)...
                          Hai, tovarashu supermoderator shef, nu fitzi rau, daca nu la Cannes, maca o mamaie daia mai mica, asha.... sau un cerb dala de aur de trompeta...

                          Originally posted by mihnote View Post
                          Pt Orca. Vad ca are un exemplar rar de roaba imperiala. Dupa vopseaua in 3 culori imi dau seama ca e model editie limitata. Dar de ce nu are bandouri late?. Te intereseaza un schimb cu ""bot de cal" modelul "imparatul rosu", tot editie limitata, cu claxon cu acordeon si frane cu robinet plus diferenta?
                          Ps: asteptam si poze cu interiorul.
                          Cum sa dea roaba convertible pe roaba ta ? Trebuie sa fie nebun...Ce dracu ii dai la diferentza ? Extrafrine si bataile la articulatzie ? sau te gindeai la bani chesh ?
                          Editzie limitata sint de acord. Ca totzi care mergeau cu bot de cal roshu pe strada ori au fost sodomizatzi crunt, ori linshatzi. Shtiu ce shtiu, am scapat ca prin urechile acului...

                          Originally posted by PaRaDoX View Post
                          E cobra arabeasca cu ochii galbeni
                          Nu ridetzi, ma de ea, saraca... are ciroza in stadiu terminal, doar s-a zis ca astea imperiale n-au zile multe... de unde si sintagma ca daca nai zile multe, te tzine o viatza...
                          Last edited by doktor4carz; 04-08-2008, 00:42 AM.

                          Comment


                          • Originally posted by mihnote View Post
                            Pt Orca. Vad ca are un exemplar rar de roaba imperiala. Dupa vopseaua in 3 culori imi dau seama ca e model editie limitata. Dar de ce nu are bandouri late?. Te intereseaza un schimb cu ""bot de cal" modelul "imparatul rosu", tot editie limitata, cu claxon cu acordeon si frane cu robinet plus diferenta?
                            Ps: asteptam si poze cu interiorul.
                            Vandut, a cumparat-o pentru colectie Bulibasha din Brunei, se poate inchide
                            Last edited by orca; 04-08-2008, 08:29 AM.
                            .. ________ ..
                            o/____https://www.clubmercedes.ro/core/ima...ilies/cool.png____\o
                            (Oo\==/oO)
                            ..U...............U.
                            Ma plimb dimineata ca sa fiu liber dupa amiaza si sunt de acord cu orice afacere care nu degenereaza in munca.
                            http://img99.imageshack.us/img99/342...icuminejg5.gif

                            Comment


                            • Originally posted by PaRaDoX View Post
                              l-a gasit abandonat pe autovit un pasionat de tot felul cobre, fiind muscat de una regala pe cand era mic(dar asta e alta poveste)
                              Intr-adevar, e alta poveste. Cind eram mic m-a mushcat o regala, da sa moara mama, a fost asha de bine, de nu va putetzi imagina... N-am mai gasit de atunci alta atit de ...mordanta... Nu cred ca mai e cazul sa spun de ce extremitatzi m-a mushcat si in ce fel...ca mi-e ca o taie juma de forum sa le caute p-alea cu muia pe strazi...

                              Originally posted by PaRaDoX View Post
                              De asta le si zice COBRE. Cand trece pe langa cineva il umple de venin una-doua.
                              Corect. Ele zvirle venin, io zvirl mascari pe geam de se inalbeshte dracu mai ceva decit daca l-ai baga la clor. Ne potrivim perfect. La drept vorbind, si io seman a cobra. Am 4 faruri. Doua dintre ele heliomate (alea de lunga...). Ma facetzi al dracu, daca nu ma duc sa-i dau un IP-check la adeneu, poate oi fi dracu imperial si nu shtiam...

                              Originally posted by orca View Post
                              Sa vandut, a cumparat-o pentru colectie Bulibasha din Brunei, se poate inchide
                              Il inchidem pe bulibasha, tul in cur pe mormintu masii calare, da trebuie sa aflam intii cum dam de el, ca n-o fi prost sa stea in brunei. Se plimba cu roaba pin lume acu, ardilar focu si catranu pe matze, ca d-aia a dat bishtari pe ea...
                              Last edited by doktor4carz; 04-08-2008, 00:48 AM.

                              Comment


                              • Cred si eu, cu asa caleashca. Ar fi pacat sa o tina in garaj. Trebuie sa o scoata la carat mortar, ciment si nisip pe strip.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF