Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

W124 E60 AMG Noua mea "jucarie"

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Originally posted by Edy_AMG View Post
    Momentam mi-au venit o parte din piesele pentru revizie....adica o parte din filtre si din ulei....de inscriere inca nu m-am apucat ca am destule pe cap in mometul de fata.Am comandat toate cele direct in De la Mercedes...totul original...putin peste 500E au costat toate..Adica 8L ulei cutie,filtru cutie,2L ulei diferential,1L ulei servo,filtrele de aer,filtru benzina,filtru servo,filtru ulei motor,10L ulei Castrol Edge 10W60,set garnituri motor.

    Cum se schimba ceva o sa va anunt.
    Salut...Au zis astia azi ca se micsoreaza taxa cum era aia pana in decembrie.....poate reusesti sa o inscrii pe taxa aia "mica".....si filtre aer sport vezi ca sunt pt masina K&N....am eu pe masina si sunt ok....Bafta cu masina
    Last edited by florineasca; 02-11-2009, 21:24 PM.

    Comment


    • #92
      Avand in vedere ca am avut o intalnire de gradul zero cu politia romana.....masina va sta pe dreapta pana la inmatriculare...

      De data asta am scapat dar nu vreau sa-mi fortez norocul.

      Comment


      • #93
        Momentan mai astept....poate vine ala din California sa ia masina .Daca nu se da,vad ce fac cu fundatia iar in ultima instanta...vad eu cum fac pana la urma.

        Comment


        • #94
          Scuze ca nu am mai postat de ceva vreme aici dar am avut foarte multa treaba.

          Masina e in acelasi stadiu cu 2 mici exceptii....am montat roti pe 18/9j/245/40/ cu slick-uri Toyo R888 pe spate si dintr-o mica neatentie am reusit sa stric ASR-ul si ABS-ul....adica am vrut sa-i dau curent si dupa vreo 12 beri am pus bornele invers cateva secunde....cred ca am ars vreun releu sau calculatorul de ABS....Oricum masina trage fenomenal fara ASR....aproximativ 50m urme de anvelope pe asfalt

          Comment


          • #95
            Ce mai e cu masina...?
            W123 280E Blue Green Metallic

            W126 280SE Champagne Metallic
            W126 280SE Black Blue Metallic
            W126 500SE Lapis Blue Metallic
            W126 500SE Midnight Dark Blue

            W202 C180 T-Modell Tourmaline Green Metallic
            W202 C220 CDI T-Modell Tourmaline Green Metallic

            Comment


            • #96
              Sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea,masina este o bijuterie in adevaratul sens al cuvantului.
              Am si eu o nelamurire.De ce are vitezometrul pana la 260 km/h si nu pana la 300 km/h ?Sa fi fost schimbat oare?
              Am pus o poza cu bordul unui E60 AMG W124.
              Attached Files
              Last edited by ionut_90; 12-16-2009, 17:56 PM.

              Comment


              • #97
                Nici o miscare si pe patru tuning.

                O avea omu treaba. Asteptam , vedem , .......
                Pasionat w124 : Mercedes w124 blog

                Comment


                • #98
                  Originally posted by w124researcher



                  Omul are bani , si nu cred ca cei 10 metri patrati ocupati de masina ii deranjeaza curtea.

                  Daca va fi sa vanda , mai mult ca sigur o va vinde intreaga si pe multi bani.
                  Hai sa fim realisti, cine cumpara asa ceva pe multi bani, o vrea IMPECABILA si cu cat mai putini km. Asa ca...Nu stiu cine ar da o caruta de bani pe o masina cu sute de mii de km.Germania pute de masini....

                  Uite sa vezi cat au scazut medelele 500E sau E500. Inainte ,adica acum un an si ceva, dadeai cu tunul si nu gaseai una sub 10.000e. Acum le gasesti si la 5.000e

                  Comment


                  • #99
                    Are numere pana la urma?

                    Comment


                    • Am auzit de la cineva ca sa dat drumul la bulgari si la peste 120 de kw ,poate mai are o sansa la bulgari

                      Comment


                      • Da, colegul Cipa inscrie cu 500 de euro orice masina, indiferent de capacitate. Multa Uniune Europeana unora !
                        Vedeti dumneavoastra, noi educatorii, pedagogii suntem ca niste doctori .....
                        http://www.youtube.com/watch?v=f_-XE9GP4mc
                        http://www.youtube.com/watch?v=56a7YHK-i0c

                        Comment


                        • Scuze pentru absenta indelungata,din varii motive nu am mai putut intra pe aici.

                          Masina este inca intreaga,functionala,cu toate consumabilele schimbate.....astept 1000E sa o duc la Bulgari sa-i pun numere....

                          Comment


                          • Originally posted by Edy_AMG View Post
                            Scuze pentru absenta indelungata,din varii motive nu am mai putut intra pe aici.

                            Masina este inca intreaga,functionala,cu toate consumabilele schimbate.....astept 1000E sa o duc la Bulgari sa-i pun numere....
                            Asa...masina a fost inmatriculata in Bulgaria contra sumei de 700E la care s-a adaugat suma de 600Ron transport cu platforma de la Slobozia la Ruse.

                            Oricum,mai am cate ceva de lucru pe la ea,trebuie neaparat sa rezolv problemele cu rugina care a inceput sa apara pe ici pe colo...trebuie sa iau 4 distantieri pentru a monta rotile pe 18 inch,trebuie sa curat blocul de valve de la cutie,mai imi trebuie un brat stergator pentru far pe partea stanga,ceasul cronograf din bord tot nu functioneaza,am nevoie de o antena,nu am lumina pe butoanele de la clima si pe blocul de lumini(aici habar nu am daca sunt becuri pe acolo)....si ce este cel mai important,trebuie sa schimb toate bucsile de pe masina.Nu bate nimic dar absolut toate bucsile sunt foarte imbatranite avand in vedere ca nu s-a mers apropape deloc cu masina in ultimii 5-6 ani....

                            In rest masina este o splendoare,prinde 250km/H ....cu anvelope de iarna rupe aderenta chiar si la 140km/H...nu consuma ulei la cei 521.000 km pe care ii are parcursi pana acum.

                            Bani de benzina sa fie ca restul se rezolva .

                            Si doua,trei poze chiar daca un "desht" a tot insistat sa fie el in prim plan....
                            Attached Files

                            Comment


                            • Felicitari .

                              Acum poti sa te bucuri de ea fara sa stai cu ochii dupa garda .

                              PS : Speram sa nu uiti si de topicul de aici si de poze
                              Pasionat w124 : Mercedes w124 blog

                              Comment


                              • Felicitari! ai grija cu rotile alea de iarna ca masina fuge si mai ai nevoie si de frane), sa pui si tu poze cu ea cand ai pui jantele pe 18. Bafta

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF