Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Primiti cu...Sprinterul ?!?!

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Si cand ma gandesc ca usa a fost motivul pentru care in prima faza am spus nu....acum nu as concepe masina fara 2 usi...Parasolar da, ar fi super ca efect,eventual si 4-6 proiectoare pe el...ne mai gandim,sa vedem unde gasim si cat costa ,iar cel mai important lucru e unde sa-l montez ca nu prea dispun de ..spatiu de manevra.Stima.
    Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
    Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
    Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
    SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
    https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

    Comment


    • #47
      Originally posted by Cristi Nazarov View Post
      Parasolar da, ar fi super ca efect, eventual si 4-6 proiectoare pe el ...
      6 sunt prea aglomerate, cu 4 merge cel mai bine, şi neapărat rotunde cu Angel Eyes (asta e subiectiv ), ceva ca în poza de mai jos.
      Parasolare se găsesc din belşug, ca ex: http://piese-auto.anunturi-auto.4tun...-10884054.html , şi se montează foarte simplu !
      Mai greu cu felinarele, dar merită !
      Stimă !
      Attached Files
      Last edited by Levi; 02-25-2014, 13:35 PM.
      Lord W126 500SE -> 2.5D
      Lady W123 230C -> 240D
      W124 -> 200D
      W208 CLK200 -> 2.0

      W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
      Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
      Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

      Comment


      • #48
        Ala negru il stiu de mult si imi place maxim...Cat priveste parasolarul,felinarele si alte accesorii sunt fan numarul1,dar...exista un mare dar....eu nu stiu cum sa mai scot de pe masina sa mai castig la util incarcatura,asa ca orice kg in plus pe masina conteaza..In Polonia am scapat de amenda ca aveam doar 60 de kg in plus, iti dai seama ce inseamna sa o incarc cu tot felul de accesorii???Am destule in plus fata de o masina normala,sirocou,rezervor de 120 de kg, carlig de remorcare,suport de bagaje la parasolare care se cunosc la cantar asa ca voi ramane cu ea la stadiul actual,cred...Are destule si asa....sa le port eu sanatos pe astea...Stima.
        Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
        Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
        Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
        SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
        https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

        Comment


        • #49
          Originally posted by Cristi Nazarov View Post
          eu nu stiu cum sa mai scot de pe masina sa mai castig la util incarcatura
          Mda, este un argument imbatabil ! Nu se discută !
          Ca şi glumă: dacă te opreşte, dai drumu' la fotoghin, da' nu renunţi la parasolar şi felinare
          Drumuri bune, colegu' !
          Lord W126 500SE -> 2.5D
          Lady W123 230C -> 240D
          W124 -> 200D
          W208 CLK200 -> 2.0

          W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
          Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
          Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

          Comment


          • #50
            Multumesc ,la fel..Stima.
            Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
            Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
            Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
            SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
            https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

            Comment


            • #51
              Incepand de saptamana trecuta am reusit sa o logodesc pe Stela cu....Steluta,o platforma cumparata de la Bacau de la cel mai de treaba vanzator posibil !!!Momentan are viza de flotant dar sper sa reusesc saptamana asta sa o trec in ograda mea.
              Asa ca saptamana trecuta am lucrat cu ansamblu de fete la...negru , ca asa se nimeri sa fie ambele utilaje.
              Cat priveste Stela...toata stima pentru cei care au inventat asa ceva !!!!! A, inca ceva, niciodata sa nu cumparati masini de genul asta din Romania...ma rog, cu anumite exceptii ca ...poate o sa o vand eu...vreodata !!! Lucru nemtesc,intretinut de nemti si rulat in 'Nemtia....nu se compara cu nimic...Stima
              Attached Files
              Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
              Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
              Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
              SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
              https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

              Comment


              • #52
                Originally posted by Cristi Nazarov View Post
                Incepand de saptamana trecuta am reusit sa o logodesc pe Stela cu....Steluta,o platforma cumparata de la Bacau de la cel mai de treaba vanzator posibil !!!Momentan are viza de flotant dar sper sa reusesc saptamana asta sa o trec in ograda mea.
                Asa ca saptamana trecuta am lucrat cu ansamblu de fete la...negru , ca asa se nimeri sa fie ambele utilaje.
                Frumos. Sa iti aduca cat mai multi bani impreuna. Le sta bine impreuna
                Originally posted by Cristi Nazarov View Post
                Lucru nemtesc,intretinut de nemti si rulat in 'Nemtia....nu se compara cu nimic...Stima
                Sunt de aceeasi parere cu tine.
                Transport marfa intern si international
                Lerint Calin 0742873198
                kln_logistics90@gmail.com kln.logistics@yahoo.com

                Comment


                • #53
                  Incepand de ieri, am incheiat mariajul celor doua "fete" aceasta fiind identitatea sub care vor circula(vezi poze) !!Intamplator am prins si numarul de pe duba alba pe care am vandut-o, ca atunci nu am stat sa-l opresc .Asa ca de luni...pe cai...156 de bucati !!Stima.
                  Attached Files
                  Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
                  Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
                  Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
                  SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
                  https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

                  Comment


                  • #54
                    Ca fapt divers: dacă erai din MS, ziceam că eşti patron ori la fabrica de medicamente, ori la o firmă de construcţii ... La noi în judeţ numerele "ARM" sunt rezervate de aceste 2 firme.
                    Lord W126 500SE -> 2.5D
                    Lady W123 230C -> 240D
                    W124 -> 200D
                    W208 CLK200 -> 2.0

                    W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
                    Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
                    Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

                    Comment


                    • #55
                      Multumim de aprecieri,patron, suna bine... Numarul vine de la anagramarea numelui fetei mele, Maria, am vrut Mar dar nu era liber,cand am facut firma.Cat priveste functia, sunt doar "ajutor de caine lup", dar asta e o poveste lunga......Stima.
                      Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
                      Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
                      Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
                      SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
                      https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

                      Comment


                      • #56
                        Originally posted by Cristi Nazarov View Post
                        Cat priveste Stela...toata stima pentru cei care au inventat asa ceva !!!!! A, inca ceva, niciodata sa nu cumparati masini de genul asta din Romania...ma rog, cu anumite exceptii ca ...poate o sa o vand eu...vreodata !!! Lucru nemtesc,intretinut de nemti si rulat in 'Nemtia....nu se compara cu nimic...Stima
                        "Tat tziganu-si lauda ciocanu' " ! .

                        Spre marele meu regret , trebuie sa recunosc ca ce-i nemtesc este pus deoparte ! .

                        Am avut Mercedes 409D la prima mana in RO si nu se compara cu celelalte jafuri cumparate din tara . Hartanite , prost intretinute , modificate va'mama lor ; a se vedea ce pateste colegul care restaureaza un W116 .

                        Bafta , Cristi ! . Tine de masina , ca nu gasesti mereu utilitara bine intretinuta . Cand imi voi lua 500SEC-ul apelez la tine sa-l aducem in tara .

                        Comment


                        • #57
                          Pentru membrii forumului, 10% reducere la transport !!!Mentionati ca sunteti membrii cand faceti comanda!!
                          Astept cu interes sa va "innoiti" si sa va ajut la transport.Apropo saptamana trecuta am vazut la un parc auto in Belgia, ca aveau 7-8 bucati , numai "vechituri" de astea SEC, SEL, modele la care spre rusinea mea nu ma prea pricep, dar care aratau destul de bine, cel putin vazute din mers .Stiu ca nu se compara cu cele din Germania dar daca mai ajung pe acolo promit sa ma uit mai bine.Stima.
                          Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
                          Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
                          Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
                          SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
                          https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

                          Comment


                          • #58
                            Sa ne mai laudam cu ce am muncit saptamana asta si cu ocazia asta sa venim si cu prima nemultumire legata de ...Stela....Aceasta se numeste:grupul aflat pe ea !!!La cea alba am avut 41:11 la asta nu stiu ce grup am,o sa ma uit, dar nu inteleg ce a fost in capul lor cand au configurat masina asa.E cel care are 120 km/h(115 pe Gps) la 3000 de ture.Nici nu trage nici nu fuge !!! Bun, sa specificam ca astea se intampla in comparatie cu grupul 41:11 care tind sa cred ca e cel mai reusit ca si raport.Bun,am consum de 10,30-11,30 % cu 1500-1600 kg pe masina si masina de 1700-2200 kg pe remorca, dar cand vine dealul de multe ori cobor si in viteza 3 pentru a putea urca.Nu suspectez motor,injectoare ,turbina ci doar grupul de tractiune care nu e.....ca la cealalta...Poate daca mergeam prima data cu ea...spuneam ca asa tre sa fie...dar asa...
                            Bun, sa vorbim mai incet sa nu ma auda si sa o supar , ca altfel, merge saraca de toti banii de te unge la suflet....doar putin mai ....cu tractiune daca se poate 'sefa .
                            Attached Files
                            Last edited by Cristi Nazarov; 03-21-2014, 11:11 AM.
                            Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
                            Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
                            Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
                            SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
                            https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

                            Comment


                            • #59
                              Lasa ca si eu urc cu a mea doar cu o tona pe ea pe Austria si prin Germania cu a 4a ca e puturoasa rau + alea 2700 de kile ale ei, cai o nemtoaica tare grasa
                              Cu 5-6 sute de kile ii place cel mai mult, dar asa cam greu cu banii.
                              Nu-i o problema, banii sa vina.
                              Stima
                              Transport marfa intern si international
                              Lerint Calin 0742873198
                              kln_logistics90@gmail.com kln.logistics@yahoo.com

                              Comment


                              • #60
                                A cam venit timpul sa mai scriem pe aici si asta pentru ca avem ce ! Azi am ajuns acasa si am implinit ..80000 de km de cand suntem impreuna !!!Ce as avea de spus???Sa-mi traiasca ideea si curajul cand m-am urcat in avion si am plecat sa o cumpar !!
                                In afara de ulei si filtre,amortizoare fata si placute de frana fata-spate,curea accesorii cu role si intinzator ( motivul schimbarii a fost ca intinzatorul facea un zgomot ca o vibratie uneori,cureaua si rolele fiind inca bune dar daca tot am umblat acolo... ),plus un bec de far schimbat cursa asta , de altceva nu a fost nevoie si sper nici in viitorul apropiat.Asa ca,dupa cum spuneam si mai sus,pentru toti care vor sa isi cumpere o masina,exista un singur raspuns:Nemtia !!!
                                Ce nu ma prea multumeste este grupul de pe ea,pe langa cel avut inainte 41:11 ,care dupa parerea mea e cel mai bun pentru masina asta.Am 39:7,daca nu gresesc sau 39:7, care dupa mine nu vad la ce ajuta pentru ca mi se pare ca 41:11 trage mult mai bine in deal cu greutate fata de acesta care ar trebui sa fie, " mai de tractiune"...Avand in vedere ca mergem usurel , ca pensionarii ca de, "basculanta e a mea" nu ma deranjeaza prea mult dar,trebuia sa aiba si ea un defect !!Sper sa o laudam la fel si peste urmatoarele 6 luni.Stima.
                                Attached Files
                                Last edited by Cristi Nazarov; 07-05-2014, 20:39 PM.
                                Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
                                Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
                                Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
                                SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
                                https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF