Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Polar white w212 e 250 4matic

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Urmeaza montajul
    You do not have permission to view this gallery.
    This gallery has 2 photos.

    Comment


    • 256EA212-AF01-43F0-9E57-A08C57EEA805.jpeg Aseara am montat piesa noua , inlocuit lichid de racire.
      Zgomotul este prezent in continuare .
      In poze se vede pompa veche , avea si o pierdere plus zgomot de rulment ACC38FE8-C8CD-4830-A882-F0B51E9FE514.jpeg E65EBB49-DEE2-45B9-964F-B6E7953E56FC.jpeg

      Comment


      • Continuam investigatiile....

        Comment


        • 430C62C2-B748-4FFA-A715-638E2100DCAF.jpeg 399C4F4F-BC29-4B7E-820F-AFD602634D13.jpeg 74FC8008-E06A-4A28-A2B5-6436307B2C25.jpeg 1DC3390C-BC0E-441F-8101-B7BF7C397D21.jpeg 430C62C2-B748-4FFA-A715-638E2100DCAF.jpeg 7BC54998-18D7-41E7-A4CF-203CD3AD03A7.jpeg 8E621958-9B14-45C2-A554-A55697C81DD1.jpeg O mica sedinta foto in urma unui detailing facut de subsemnatul .
          O sa postez pe rand pozele .

          Ca si noutati , am cumparat un set de anvelope noi de iarna , am mers tot pe Nokian . Cost aproximativ 2600 lei , made in finland , dot 2019.
          Cele vechi au tinut 7 ani fara nici un fel de probleme.

          Am reusit de curand sa fac si o boacana , am luat o mica groapa , urmata de o galma la roata stg fata .
          Asa ca a trebuit sa comand o noua anvelopa Pirelli , alti 600 lei .

          Ca planuri ar trebui sa ma ocup de jantele de vara , ar merge o reconditionare , dupa 8 ani au cateva mici defecte optice. Nu sunt hotarat la culoare , tot oem sau gri-ul inchis . La fostul w204 , am optat pt gri inchis , parca nu se vedea mizeria pe ele vs gri-ul original .

          A3595137-BF31-4434-866A-4BAD2D815C5B.jpeg

          Comment


          • Tot eu
            You do not have permission to view this gallery.
            This gallery has 5 photos.
            Last edited by b97dmt; 10-27-2019, 18:24 PM.

            Comment


            • Arată senzaÈ›ional!

              https://www.clubmercedes.ro/forum/ha...676-regulament

              Pentru functionarea corespunzatoare a conturilor si pentru evitarea blocarii acestora, va rugam sa NU mai folositi adrese de email yahoo.
              Va rugam sa le schimbati din User Settings.

              Comment


              • Multumesc .

                Comment


                • oem arata bine, de le inchizi la culoare ai masina in 3 culori, la cum o tii tu de zici ca ai luat-o ieri de noua, parca nu merita sa ii strici aspectul.
                  Poti incerca niste placute care lasa mai putin praf. DAr sincer nu e cine stie ce, Ate ceramicul pot sa zic ca nu lasa praf, dar cand e vorba de spate, fata e tot se murdareste in cele din urma.
                  Fata de placute metalice e clar diferenta, dar consta in cat de des trebuie sa le cureti.

                  Nokian cum sta la capitolul zgomot?

                  Comment


                  • Pe culoarea oem as prefera , dar nu stiu cat de ok o sa iasa vopsitul , pe gri inchis ( carbon) nu prea se vad imperfectiunile.Doua dintre ele sunt afectate , greu se observa dar ma obliga constiinta .

                    Dupa ce trec la setul de iarna , dejantez setul de vara si ma decid ce si cum.

                    Astea de iarna inca sunt ok , Doamne Ajuta .

                    Setul anterior de Nokian wr A3 a fost ok si pe partea de zgomot , banuiesc ca astea noi vor fi silentioase.
                    Am cautat destul de mult , mai ales ca aveam cateva criterii 225/45/17 , 99 indicele de greutate , XL si V( inidicele de viteza ) , dot-ul sa fie de anul asta , brand cat de cat cunoscut .

                    Comment


                    • Arata GENIAL!!
                      Să știi să lupți când vrei să ai.
                      Să nu regreți când pierzi sau dai

                      Comment


                      • 1A42FD08-C1B8-40BF-B5E5-8396FDF547BD.jpeg 25E460E2-6BA5-4822-B8D9-0894087A6B23.jpeg 76.700 km si 8 ani .

                        Dimineata si la pranz si la cina , scartz-scartz la speed-bumpere.

                        O constatare pe elevator , bucsi bara stabilizatoare obosite / ceva fisuri prin ele - pe partea din fata.
                        Si pt ca Mercedes a considerat ca cele 2 tampoane din cauciuc trebuie musai sa vina cu tot cu bara.....am comandat-o .

                        Se gaseste doar pe original , vine cu tot cu bucsi si costul sare de 1200 lei .

                        Ca sa fie treaba ok , am inlocuit si bieletele antiruliu , cost neglijabil in jur de 100 lei pe aftermarket .

                        Cu tot cu demonat roti ,scut , cele 2 bielete si bara stabilizatoare ....in jur de 35 de minute .

                        Pare ca s-a facut liniste....daca nu ,mai investigam. 87E05078-0887-428E-A934-CF1761379C7C.jpeg
                        Attached Files

                        Comment


                        • Salut, ai aflat de unde venea scartait-ul la relanti?
                          Si cu pompa de apa la schimb te-ai inteles cu ei sa le-o duci dupa ce o demontezi? la mine insista sa facem schimbul la achizitie. nu vor sa le duc eu pompa veche dupa ce o schimb pe masina.
                          intre timp pretul a crescut. 1000 ron pompa remanufacturata si 1200 ron pompa noua (pe asta nici nu o au pe stoc) Primesti inapoi 150 ron pt pompa veche, insa o vor pe loc.

                          Comment


                          • In legatura cu pompa , incearca sa o cumperi de aici .
                            reviziemercedes.ro
                            Sigur obtii un pret mai bun vs dealer.

                            Conteaza si cu cine vorbesti la piese ( la dealer ) . Sunt oameni si oameni ...

                            Comment


                            • Multumesc,
                              la Tiriac auto, m-am simtit ca la Poker, imi dadea informatii cu picatura. De ex mi-a dat pret la pompa, dar nu si cod de piesa (a zis ca daca imi da codul o cumpar din alta parte)

                              Comment


                              • Nu mai bine cauti din diverse surse epc si wis?
                                e un program bun, bagi vin si vezi ce subansamblu vrei tu de pe masina ta.
                                Totodata pompa aia trebuie sa aiba un cod stantat pe ea...mecanicul tau ar trebui sa stie sa citeasca.

                                Si ca sa nu fiu total off topic:
                                doar scartaiala aveai la bara? Sau si batea ceva? Presupun ca bara statea fixa pe axa de rotatie.
                                Erau rupte de tot sau crapate?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF