Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Noua taxă auto poate lovi 2,8 MILIOANE de români

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by ediskan89 View Post
    In Constanta a aparut noul E klasse cine si-l doreste? Mircea stii mai multe detalii?
    Masina pleaca de la 33,775 euro fara TVA(E200cdi) si ajunge la 99,500 euro fara TVA ( E63 S AMG 4Matic).

    Exista :
    E 200 CDI(136cp) ,
    E 200 (184cp) ,
    E 220 CDI (170cp) ,
    E 250 CDI (204cp),
    E 250 ( 211cp) ,
    E 300 BlueTec Hybrid ( 204cp) ,
    E 300 BlueTec (231cp) ,
    E300 (252cp) ,
    E 350 (306cp) ,
    E 400 ( 333cp) ,
    E 500 ( 408cp ) ,
    E 63 AMG (525 cp) ,
    E 63 4 Matic ( 557 cp) ,
    E 63 S AMG 4 Matic ( 585cp!!!).

    sigpic

    "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

    Comment


    • No comment:



      W123 280E Blue Green Metallic

      W126 280SE Champagne Metallic
      W126 280SE Black Blue Metallic
      W126 500SE Lapis Blue Metallic
      W126 500SE Midnight Dark Blue

      W202 C180 T-Modell Tourmaline Green Metallic
      W202 C220 CDI T-Modell Tourmaline Green Metallic

      Comment




      • Deja ne facem de ras...rade UE de noi :gora!
        Bruno Sacco... “for the designer, the automobile is one of the most complex design problems of all. The car is a synthesis between function and aesthetics on the one hand, and a number of other concrete and abstract factors which undergo constant change.

        W126 280SE
        W123 280CE
        W126 500SEC
        W220 500L

        'Mercedes Benz...The Best or Nothing'

        Comment


        • Mie imi convine

          Comment


          • Variatiuni pe aceeasi tema :

            Vedeti dumneavoastra, noi educatorii, pedagogii suntem ca niste doctori .....
            http://www.youtube.com/watch?v=f_-XE9GP4mc
            http://www.youtube.com/watch?v=56a7YHK-i0c

            Comment


            • Nu ajunge ca "baietii" ne baga pe gat tot feluri de taxe si ca sa nu dormim linistit la noapte iata ce au mai inventat...

              "Noi aberatii din partea Guvernului: masinile soferilor ar putea fi confiscate..."

              http://www.4tuning.ro/legislatie-aut...wsletter_90034
              Bruno Sacco... “for the designer, the automobile is one of the most complex design problems of all. The car is a synthesis between function and aesthetics on the one hand, and a number of other concrete and abstract factors which undergo constant change.

              W126 280SE
              W123 280CE
              W126 500SEC
              W220 500L

              'Mercedes Benz...The Best or Nothing'

              Comment


              • Nu ar fi rau. S-ar imputina posesorii de bmw-uri si n-ai mai fii atat d einvidios pe adunarile lor.
                Lasand gluma la o parte, ar fi foarte bine daca s-ar intampla asta. Prea multi tampiti pe sosele. Oricum, poate e adoptata legea si pusa in aplicare. Sunt curios, intr-un an, cate masini o sa le confiste la demnitari si aia cu oo mari :-)

                Comment


                • Eu ce v-am zis demult inca......asta e unul din pasii deja tot mai apropiat catre sclavagizarea populatiei folosindu-se de mijloacele sale de locomotie!
                  Si sa nu ma contrazica nimeni, pt ca se vede de la o poshta tendinta asta, si macar printr-un simplu fapt as zice eu destul de foarte important si anume: de ce nu se inaspreste practic la cei ce fac accidente....ai facut accident din culpa grav, da domle, confiscat utilajul cu care ai facut accident, arest preventiv, blocare de conturi daca ai, sechestre pana la solutionarea procesului, etc, da nu, se vede clar ca nu le pasa de nr de accidente sau gravitatea acestora pt ca, sunt preocupati direct de "disciplinarea" care mai mult seamana a TOTALITARISM si DICATATURA! Se vede clar deci ca au fost pusi fostii comunisti la putere, chiar era o poza cand ponta era doar un shoim al patriei si se uita cu o fantastica idolatrizare la nimeni altul decat la 'conducatorul mult iubit al poporului' si anume Ceashca pt cei care nu au prins vremurile!!!
                  Nu o sa cumpar masina noua in veci atata timp cat ne mai mintiti cu poluarea motoarelor termice...pai atunci faceti masini electrice ieftine, si nu mai veniti cu povesti pt pesti ca nu merita sau nu tin sau blah blah ca de aia ies scumpe!!!

                  Comment


                  • Originally posted by vegeftw View Post
                    Nu ar fi rau. S-ar imputina posesorii de bmw-uri si n-ai mai fii atat d einvidios pe adunarile lor.
                    Lasand gluma la o parte, ar fi foarte bine daca s-ar intampla asta. Prea multi tampiti pe sosele. Oricum, poate e adoptata legea si pusa in aplicare. Sunt curios, intr-un an, cate masini o sa le confiste la demnitari si aia cu oo mari :-)
                    Adica daca mergi si tu cum ar fi si normal pe autostrada cu 2.7cdi-ul cu 180kmph sa ti-l confiste si tie sa iti faca dosar penal?!
                    ......jignesti sau omori aerul daca mergi cu mai mult de 150kmph pe autostrada??! ....autostrada care se presupune ca e facuta sa mergi cu viteza ceva mai mare decat pe alte strazi pt ca e drum express pt viteza!!!
                    Nu o sa cumpar masina noua in veci atata timp cat ne mai mintiti cu poluarea motoarelor termice...pai atunci faceti masini electrice ieftine, si nu mai veniti cu povesti pt pesti ca nu merita sau nu tin sau blah blah ca de aia ies scumpe!!!

                    Comment


                    • America

                      Originally posted by NinjaV12 View Post
                      Adica daca mergi si tu cum ar fi si normal pe autostrada cu 2.7cdi-ul cu 180kmph sa ti-l confiste si tie sa iti faca dosar penal?!
                      ......jignesti sau omori aerul daca mergi cu mai mult de 150kmph pe autostrada??! ....autostrada care se presupune ca e facuta sa mergi cu viteza ceva mai mare decat pe alte strazi pt ca e drum express pt viteza!!!
                      O sa ai o surpriza neplacuta in America referitor la restrictiile de viteza de pe autostrazi. Mai bine ramai in Romania.....
                      O tara unde restrictiile de viteza pe autostrazi sunt greu de gasit la propriu este Arabia Saudita....insa acolo si regulile de circulatie sunt cam 'greu de gasit' in capul arabilor din spatele volanului.Cineva a zis ca 'astia au coborat de pe camila si s-au urcat direct in Land Cruiser' .
                      ML270 CDI 2004

                      Comment


                      • Originally posted by NinjaV12 View Post
                        Adica daca mergi si tu cum ar fi si normal pe autostrada cu 2.7cdi-ul cu 180kmph sa ti-l confiste si tie sa iti faca dosar penal?!
                        ......jignesti sau omori aerul daca mergi cu mai mult de 150kmph pe autostrada??! ....autostrada care se presupune ca e facuta sa mergi cu viteza ceva mai mare decat pe alte strazi pt ca e drum express pt viteza!!!
                        Pe autostrada e normal sa mergi cu 130-139 maxim. Nu cu 180. Cel putin deocamdata. Cel putin asa stiu eu. Daca s-a schimbat in ultima luna, my bad.

                        E vorba de diferente de viteze mult mai mari. nu de 30km/h.
                        Ex: Daca in localitate te prinde cu 120km/h ti-a luat masina. Mi se pare cat se poate de normal. Daca stau sa ma gandesc, in localitate ar trebui sa ti-o ia si la 90km/h. Nu putem opri masina la timp nici la 50 d-apoi la 90.

                        Exemplul dat de colegu` mai sus cu aabii, ni se potriveste si noua (la majoritatea), ca o manusa. :-)

                        P.S. Nu crezi ca diferenta de 39km/h dintre drumul express si autostrada, e "ceva mai mare decat pe alte strazi"? Plus ca noi avem 3-4 franturi de autobanda. Unde vrei sa mergi cu 200? :-)
                        Last edited by vegeftw; 05-10-2013, 09:13 AM.

                        Comment


                        • Startul e greu. Dupa aceea e foarte usor de gasit motive de confiscat inclusiv electrocasnicele. Nu e parerea mea am citit pe http://www.gandul.info/puterea-gandu...-lame-10864167. Foarte interesant
                          Sexy, inteligent, amuzant....Dar destul despre mine!

                          Comment


                          • Mi se pare o ineptie ce scrie nea ala acolo. Plecand de la faptul ca cel mai probabil el nu are permis (vis-a-vis de viteza de 50km/h in localitati, viteza legala adoptata in toata lumea in localitati) si terminand cu exemplul dat cu autobenzile nemtilor, neluand in considerare legile pentru distrugere de la nemti, modul de a pune in aplicare a acestor legi si nu in ultimul rand educatia nemtilor si vechimea lor in a conduce masini cu sute de cai :-)
                            Are o scuza, e batran.
                            In comentariile lasate de cititori,mai mult de jumatate sunt de acord cu masura asta. Nimeni nu vrea sa-si piarda viata din cauza unor tampiti.

                            P.S. Lumea o cumintesti daca o arzi la buzunar, oriunde in lumea asta, nu numai pe roman :-)
                            Last edited by vegeftw; 05-13-2013, 09:38 AM.

                            Comment


                            • Originally posted by vegeftw View Post
                              Pe autostrada e normal sa mergi cu 130-139 maxim. Nu cu 180. Cel putin deocamdata. Cel putin asa stiu eu. Daca s-a schimbat in ultima luna, my bad.

                              E vorba de diferente de viteze mult mai mari. nu de 30km/h.
                              Ex: Daca in localitate te prinde cu 120km/h ti-a luat masina. Mi se pare cat se poate de normal. Daca stau sa ma gandesc, in localitate ar trebui sa ti-o ia si la 90km/h. Nu putem opri masina la timp nici la 50 d-apoi la 90.

                              Exemplul dat de colegu` mai sus cu aabii, ni se potriveste si noua (la majoritatea), ca o manusa. :-)

                              P.S. Nu crezi ca diferenta de 39km/h dintre drumul express si autostrada, e "ceva mai mare decat pe alte strazi"? Plus ca noi avem 3-4 franturi de autobanda. Unde vrei sa mergi cu 200? :-)
                              Numai asa incet-incet viitoarele generatii vor fi unele de sclavi ai sistemului, ai bancherilor si jmecherilor, in principiu a oamenilor de neam prost da cu ceva mai mult creier si mai putine scrupule......va oftica ce am zis asta este adevarul, nici eu nu-l inghit, dar eu deocamdata nu o sa apuc acele vremuri si plus nici nu am urmasi pe care sa ii fac supusi ai acestui sistem ticalos!!!
                              NU uitati ca jmekeru asa face, ii dai un deget si-ti ia toata mana, da astia si mai jmekeri incetul cu incetul de greu o sa va dati seama!

                              Ca vb de viteze mari si aici am vrut a ajunge, ai mers macar o data pe autobahn sa vezi cum e acolo?! Pai hai sa iti spun eu care am aproape 10mii km facuti prin aproape tot autobahnul din Germania, si sa stii ca practic NIMENI nu o arde k tembelul cu 300 la ora nici unde e fara limita, pt ca oricine e sofer si are abilitati de pilot plus ceva experienta nu doar un conducator auto, stie ca, mai ales la viteze peste 180kmph apar uzurile EXPONENTIAL la gume plus tot exponential creste si consumul, de ex la 200kmph mers constant la BMW 530d Touring din 2005 acul statea la 14-15% pe cand la doar 160kmph sta la 10% iar la 140 sta undeva la 7% astfel majoritatea cu masini chiar puternice gen Bmw-ul mai sus amintit merg unde nu este limita de viteza cu 160-180, daca se grabesc rar cate un 200, si numai maxim unul din 1000 o arde cu 220-240 sau mai mult pe portiunea respectiva. Astfel cine zice ca, viteza pe autobanda e periculoasa, si trebuie sanctionati cei care se grabesc un pic acolo(atentie nu am zis de cei ce o ard la testarea maxspeed-ului) ii face pe nemti prosti indirect!!!

                              Cat despre cat de periculoasa e viteza pt accident chiar si in localitati, pai eu am mers de sute de ori cu peste 100kmph in localitate unde era loc si nu am avut NICI UN BAI deci nu accident, nici macar o franare violenta din cauza vitezei. Nu zic faptul ca viteza mare nu ar fi periculoasa, dar in principal in mainile la unu care dupa parerea mea nici nu are ce cauta la volanul unei masini sau ghidonul motocicletei. Oricum de la o vreme te saturi, astfel si eu mai rar depasesc 80 pe ceas in localitate, mai ales ca mai nou merg mai mult la consum. O sa spuneti da noi nu avem drumuri bune, si astfel eu merg destul de tare si pe drum de tzara(am boala cu raliurile) si am mers si cu 160kmph pe drum cu gropi de 3-4cm, si stiti ce bine era, deja nu mai simteai ca mergi ci ca zbori .....oricum sa mergi tare pe drum rau duce in final si daca nu faci accident la uzura mai rapida a articulatiilor si amortizoarelor de tot felul.
                              Nu o sa cumpar masina noua in veci atata timp cat ne mai mintiti cu poluarea motoarelor termice...pai atunci faceti masini electrice ieftine, si nu mai veniti cu povesti pt pesti ca nu merita sau nu tin sau blah blah ca de aia ies scumpe!!!

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF