Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Mercedesuri de vanzare

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 211 cere mai multi bani si atentie ca C-ul tau, aia stai linistit. E mai ieftin sa tii C-ul sa il tot repari decat sa repari un 211 "impecabil".

    In rest normal ca 211 e peste toate astea, fiind mai nou. Dar vezi si tu 100k si deja cere atentie la suspensie, plus multe altele.
    Tot ce dai peste 3-4mii e cam degeaba, ca oricum se strica, mai bine iei si pui tu cu mana ta nou, caroseria si interioru sa arate ok, motoru si cutia sa mearga.

    Si sa te astepti la discutii gen trage dreapta, se mai rupe un arc, daca n-a fost schimbat, etc etc.
    La 190k ar trebui sa aiba cam multe schimbate, daca nu, le vei schimba tu, eu am aflat asta pe pielea mea.
    Cum am zis, depinde cat esti de pretentios. Ieftin e doar daca il iei pe mere si asa in brate, dar in fond aia e o filozofie mai buna de viata..

    Mai bine mai stai 2-3 ani, se mai apreciaza C-ul il pui si tu la vanzare cu 4500E )) si iei un w211 FL, macar sa mai scapi de problema SBC si ca oricum dai de altele.

    E60 n-am zis sa iei, era doar ca pret de referinta.
    Last edited by Sharky; 11-25-2019, 22:23 PM.

    Comment


    • Eu nu pot să recomand decât 201, 202, 123, 124, 126 și 140. Restul-și ele, acolo...

      Comment



      • Un 202 interesant, care, la rominica, ar fi catalogat drept "nesimțit de scump". Mie-mi place.

        Comment


        • Ha-ha-ha... pacat de rulajul ala... La ce jante are si ce "protex"-uri pe scane... ce presuri. Ah, si ce e cu placa aia de la schimbator???
          W123 280E Blue Green Metallic

          W126 280SE Champagne Metallic
          W126 280SE Black Blue Metallic
          W126 500SE Lapis Blue Metallic
          W126 500SE Midnight Dark Blue

          W202 C180 T-Modell Tourmaline Green Metallic
          W202 C220 CDI T-Modell Tourmaline Green Metallic

          Comment


          • Da. Jantele sunt "din alt film" dar nu e relevant un accesoriu de 200 de € in toată povestea. M-au deranjat și pe mine vizual dar nu le-am luat în seamă. Protecții pe scaune, eu zic că e bine că are, fiindca le scoți și le arunci la cumparare și nu mai ai scaunele frecate de cur strain. Placa de la schimbător nu știu ce are. Cum ar trebui sa fie? E ceva in neregulă cu ea?

            Comment


            • Are locasurile butoanelor inexistente "embosate"... Nu am mai vazut nicodata asa ceva. Daca sunt lipsa optiuni, MB pur si simplu lasa ornamentul "neted". E oricum dubioasa masina... Parerea mea!
              W123 280E Blue Green Metallic

              W126 280SE Champagne Metallic
              W126 280SE Black Blue Metallic
              W126 500SE Lapis Blue Metallic
              W126 500SE Midnight Dark Blue

              W202 C180 T-Modell Tourmaline Green Metallic
              W202 C220 CDI T-Modell Tourmaline Green Metallic

              Comment


              • De ce e dubioasă? Că nu-i "neted" lemnul ăla?

                Comment


                • Da, evident... nu e OEM... cum nu e nici toba, nici presurile, nici jantele, nici CD-ul... La o masina cu asemenea rulaj cine ii face asa "tunareala"? Aia trebuia tinuta cat mai original posibil pentru banii ceruti. Si nu, nu cred ca a fost "tunarita in 1995, cand era noua! In fine, mie nu imi place si never-ever nu as da banii aia pe ea! Si nici nu cred ca se va vinde...
                  W123 280E Blue Green Metallic

                  W126 280SE Champagne Metallic
                  W126 280SE Black Blue Metallic
                  W126 500SE Lapis Blue Metallic
                  W126 500SE Midnight Dark Blue

                  W202 C180 T-Modell Tourmaline Green Metallic
                  W202 C220 CDI T-Modell Tourmaline Green Metallic

                  Comment


                  • De gustibus...

                    Comment


                    • Mercedes-Benz 560 W126 560 SEL LHD +39,000 KM din GB-BD21 1AJ KEIGHLEY Marea Britanie @MIUI| https://www.mobile.de/ro/Automobil/M...275199398.html

                      Comment


                      • Mie mi se pare superchilipir. E posibil sa ma înșel dar așa pare la o prima vedere. Nu știu ce e chestia aia între scaunele din față, totuși...

                        Comment


                        • Originally posted by iuliu m. View Post
                          https://www.mobile.de/ro/Automobil/M...267523546.html
                          Un 202 interesant, care, la rominica, ar fi catalogat drept "nesimțit de scump". Mie-mi place.
                          La pretul ala o sa mai stea la vanzare inca 15 ani.
                          Daca a ajuns lumea sa ceara pe 202 10 mii in conditiile in care e c180 si e barbarizat cu navigatii si tobe din talcioc..

                          Comment


                          • Originally posted by iuliu m. View Post
                            Nu știu ce e chestia aia între scaunele din față, totuși...
                            In anii '80 AMG avea in brosura cu optiuni lada frigorifica pentru sofer/pasager, insa tin sa cred ce se vede acolo ar fi ceva replica, poate home made, findca cel "original" este mai mare in dimensiune...

                            Aici este un SEL AMG care este dotat cu lada frigorifica...
                            image102907.jpg
                            Bruno Sacco... “for the designer, the automobile is one of the most complex design problems of all. The car is a synthesis between function and aesthetics on the one hand, and a number of other concrete and abstract factors which undergo constant change.

                            W126 280SE
                            W123 280CE
                            W126 500SEC
                            W220 500L

                            'Mercedes Benz...The Best or Nothing'

                            Comment


                            • PIESA! Asta da masina...

                              Oare ce optiune ii lipseste din randul de sus, de pe consola centrala (in afara de butonul de spalat/sters luneta de pe varaianta Combi)?

                              L.E. Si nu are Webasto... in rest e cam cat se poate de FULL (cum se tot spune). Nu tin minte daca 202-ul avea scaune cu memorie.
                              W123 280E Blue Green Metallic

                              W126 280SE Champagne Metallic
                              W126 280SE Black Blue Metallic
                              W126 500SE Lapis Blue Metallic
                              W126 500SE Midnight Dark Blue

                              W202 C180 T-Modell Tourmaline Green Metallic
                              W202 C220 CDI T-Modell Tourmaline Green Metallic

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF