Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

CODE pentru audio 30 APS (w210)

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • CODE pentru audio 30 APS (w210)

    Salut!

    As vrea si eu, daca se poate si stie cineva, codul pentru audio 30 aps 4.0 de pe un w210 cu seria: #WDB2100631A968961

    Multumesc anticipat!

    (i-am scos bateria si cand am cuplat-o mi-a aparut CODE pe el )
    Last edited by andyv; 11-15-2008, 22:51 PM.

  • #2
    Probabil cei de la Mercedes sunt singurii care stiu acest cod. Am avut si eu aceeasi problema si am dus aparatul la resoftat la un oarecare magazin de electronica (au pus un soft mai nou decat cel original si evident mi-au dat si codul pentru el). I-au curatat si lentilele, sau cum se numesc alea si a costat in total 200 de lei.

    Comment


    • #3
      Pe forumuri in starinatate am vazut ca sunt niste tipi care iti dau CODE-ul in fucntie de un cod din spatele casetofonului si modelul casetofonului. Eo am gasit din curiozitate, dar nu am desfacut casu ca sa le dau codu. Sper ca te ajuta.

      Comment


      • #4
        Acum am aflat... daca aveti probleme cu casetofoanele originale nu ezitati sa ma contactati :P

        Comment


        • #5
          Spune si ce ai aflat, daca nu e asha mare indiscretzia. Ca d-aia e forum, nu ?

          Comment


          • #6
            Salut man, ia zi cum ai aflat, poate ca voi avea si eo nevoie.

            Comment


            • #7
              Pentru multe tipuri de casetofoane exista calculatoare de coduri, in functie de serialul casetofonului si tipul acestuia.Iar pentru Becker exista cam pentu toate modelele.Iar update-uri de soft se gasesc pe net, dar trebuie insistat, se ia o versiune mai noua decit ce este in aparat , se face un cd, deobicei iso, se introduce in aparat si se tine o combinatie de taste, specifica fiecarui aparat, iar acesta buteaza de pe cd si isi rescrie softul.
              Toate cele bune

              Comment


              • #8
                unde este scris codul pentru radio?

                Ştie cineva unde este scris codul de la radio? Am un w211 din 2002, am toate cărţile de exploatare, inclusiv cd original pe care scrie radio-navigation, dar nu ştiu unde să caut acel cod.
                Mulţumesc.

                Comment


                • #9
                  Codul se afla pe prima pagina din cartea radioului, daca este, si este scris ca pe o carte de vizita, unde mai este si seria aparatului si security code....De obicei acea carte de vizita se rupe si se tine in alt loc tocmai daca-ti fura radioul sa nu-ti ia si codul din carte, care intotdeauna este in torpedoul masinii.
                  Toate cele bune

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by PEPTEA View Post
                    Ştie cineva unde este scris codul de la radio? Am un w211 din 2002, am toate cărţile de exploatare, inclusiv cd original pe care scrie radio-navigation, dar nu ştiu unde să caut acel cod.
                    Mulţumesc.
                    In manualul mashinii (ce-l ai tu) scrie cum procedezi sa bagi codul antifurt ?, daca nu scrie inseamna ca nu are aceasta obtziune, zic asta deoarece eu la W210 cu Navigatie mare nu aveam prevazuta posibilitate de cod antifurt.
                    Poate te ajuta http://ro.diplodocs.com/manual-utili...%2030%20APS-_S
                    Last edited by orca; 11-20-2008, 22:12 PM.
                    .. ________ ..
                    o/____https://www.clubmercedes.ro/core/ima...ilies/cool.png____\o
                    (Oo\==/oO)
                    ..U...............U.
                    Ma plimb dimineata ca sa fiu liber dupa amiaza si sunt de acord cu orice afacere care nu degenereaza in munca.
                    http://img99.imageshack.us/img99/342...icuminejg5.gif

                    Comment


                    • #11
                      Eu l-am gasit pe un tip pe un forum din afara care contra unei sume modeste de 10 iepuroi mi-a dat codul... nu ca cei de la mercedes care se cred niste dumnezei si mai si iau 100 ron + tva pt cod... Eu unul nu mai apelez la ei niciodata... dupa ce le-am bagat mii de euro in buzunare. Niste tzigani!!

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by andyv View Post
                        Eu l-am gasit pe un tip pe un forum din afara care contra unei sume modeste de 10 iepuroi mi-a dat codul... nu ca cei de la mercedes care se cred niste dumnezei si mai si iau 100 ron + tva pt cod... Eu unul nu mai apelez la ei niciodata... dupa ce le-am bagat mii de euro in buzunare. Niste tzigani!!
                        Nu stiu la ce reprezentanta Mercedes ai fost tu, dar mie mi-au dat codul GRATIS si fara niciun comentariu de cate ori le-am cerut.

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Logan | Dacia Logan |Anulare DPF