Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Ce vă enervează(acum)

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ce rapid e domnu Mircea cel maie rau dintre moderatori.


    De pe ifon
    Sexy, inteligent, amuzant....Dar destul despre mine!

    Comment


    • Am avut impresia ca iar se incearca sa se faca mishto de mine, de aceea m-am referit la bann...
      Cunosc foarte bine cativa angajati AutoSchunn si sunt baieti de milioane! Isi fac treaba la servici iar timpul liber e timpul liber... Nu sunt multi de acolo care au Mercedes... Dar pentru asta tot baieti de milioane sunt!!!

      Comment


      • Originally posted by alex_tyu View Post
        Am avut impresia ca iar se incearca sa se faca mishto de mine, de aceea m-am referit la bann...
        Nu a incercat nimeni,niciodata sa faca misto de tine.Cel putin nu eu.

        Originally posted by alex_tyu View Post
        Cunosc foarte bine cativa angajati AutoSchunn si sunt baieti de milioane! Isi fac treaba la servici iar timpul liber e timpul liber... Nu sunt multi de acolo care au Mercedes... Dar pentru asta tot baieti de milioane sunt!!!
        Nu neg lucrul acesta,dar cu toate astea tot nu vor putea posta un anunt cu masinile lor din showroom.(sau te miri ce oferta mai au)

        sigpic

        "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

        Comment


        • Sper sa nu apara alt binom.
          Originally posted by alexcristian200
          Te rog frumos nu ma injosi de parca ai fi vreun mare patron de reprezentanta ! hai sa fim politicosi !daca trag de cheie sau de ce trag important e ca fac banii posibil mai multi decat tine !Sa ne respectam si sa ne vedem de lungu nasului !
          Hai ca se vede ca vine weekend-ul. Daca saptamana trecuta aveam cel mai destept om de pe forum in actiune, acum avem cel mai lung nas si posibil cel mai bogat om de pe forum

          Comment


          • Eu sunt cel mai bogat om de pe forum...terminati cu speculatiile.
            In rest nu ma enerveaza nimica, dar cand vad parveniti ca voi pe-aici imi vine sa-mi verific balanta prin sms si sa postez aici rezultatul.

            PS-sunt excentric...d'aia nu-mi iau CLS.
            E220 cdi W210, 2001

            E320 W210, 1997
            C180 W202, 1994
            W123 200D, 1978 cu inima de W124


            Romani 2:4 ...nu vezi tu ca bunatatea lui Dumnezeu te indeamna la pocainta?

            Comment


            • A aparut si ultima "pereche" )))))))))))))
              https://www.clubmercedes.ro/forum/hai-sa-ne-prezentam/912676-regulament

              Comment


              • Ultima pereche!!!Ha foarte tare ,macar suntem numar par de forumisti ca sa iasa perechi perfecte sa nu dea cu virgula?

                Comment


                • Am bani da' ma' enerveaza si datorii da' ma' calmeaza.

                  Tragand o linie (nu de-aia de tusa ca Mutu) , peste toate, ma enerveaza pisicile 316 si 318 - , singurul loc de pe masina unde nu scrie //M fiind probabil placutele de inmatriculare. Cat despre garoii de la volan...
                  -Ce masina ai ba ?
                  -Benve.
                  -Jmecher ba sa mor aici. Cat te-a dus ?
                  -Eftin, 1100 da bistari,da' fugeee. Pfuoaiii !
                  -Da' cat ai ma motoru' pa ea ?
                  -16 sute ba da' fugeee, e pachet EM , ce-ai mahhh...

                  Sunt mai distrat azi, sper ca n-am suparat pe nimeni si mai sper ca moderatorii sa treaca putin cu vederea greselile gramaticale voite din conversatia de mai sus
                  Last edited by Zeus; 04-05-2013, 10:17 AM.
                  Mercedes-Benz C180 Elegance

                  Just like he said..."Now go home and get your f****n' shinebox !

                  Comment


                  • Originally posted by cutaresku View Post
                    A aparut si ultima "pereche" )))))))))))))
                    Originally posted by steradulescu View Post
                    Ultima pereche!!!Ha foarte tare ,macar suntem numar par de forumisti ca sa iasa perechi perfecte sa nu dea cu virgula?
                    Cine,cine ? Siegfried vs Adidc ? ))

                    Pe nea Coco nu il intreaba nimeni daca il lasa pe Siegfried sa-si aleaga un alt coleg de cearta ?

                    sigpic

                    "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

                    Comment


                    • Mircea...it's me against the world/forum.

                      Nici eu nu am inteles care era ultima pereche. Oricum sa ma luati usor ca eu am deja pereche si e "geloasa" .
                      E220 cdi W210, 2001

                      E320 W210, 1997
                      C180 W202, 1994
                      W123 200D, 1978 cu inima de W124


                      Romani 2:4 ...nu vezi tu ca bunatatea lui Dumnezeu te indeamna la pocainta?

                      Comment


                      • Ultima pereche este cutaresku vs colegu' cu a klasse verde de semnatura,sa nu se supere dar nu mai stiu exact numele.

                        Comment


                        • Adidc, daca Siegfried e ocupat te pot lua eu sau ma pasez la perechea lui ca el sa faca pereche cu tine.
                          Hai sa facem o lista ca sa nu apara gelozia intre perechi.))))

                          Comment


                          • gmihai ,tu si siegfried vs Domnul epurare coco.Asta e perechea si e si prima pereche formata.Lasati acest trio de vis in pace si nu-l spargeti.

                            Comment


                            • Da tu cu cine esti colegu?steradulescu?Ai pereche?)

                              Comment


                              • Nu am ca trebuie sa gasesc unul la fel de slab ca mine la partea tehnica.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF