Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Ce vă enervează(acum)

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Baa!!! Io am chief de cearta!!!!!
    Vand jante A class cu anvelope vara 600lei.
    https://diagnoza-auto-cta.blogspot.r...255517-ms.html

    Comment


    • Si asta te enerveaza acum?

      https://www.clubmercedes.ro/forum/ha...676-regulament

      Pentru functionarea corespunzatoare a conturilor si pentru evitarea blocarii acestora, va rugam sa NU mai folositi adrese de email yahoo.
      Va rugam sa le schimbati din User Settings.

      Comment


      • Originally posted by Zeus View Post
        Si asta te enerveaza acum?
        Eu zic sa-i dam cateva zile de pauza Asta precis o sa-l enerveze )

        sigpic

        "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

        Comment


        • M-as baga io da mi-e ca intra si moderatorii.

          Apropo se scrie chef nu chief -de cearta.
          )

          Comment


          • E licenta dramaturgica, esti rau .

            https://www.clubmercedes.ro/forum/ha...676-regulament

            Pentru functionarea corespunzatoare a conturilor si pentru evitarea blocarii acestora, va rugam sa NU mai folositi adrese de email yahoo.
            Va rugam sa le schimbati din User Settings.

            Comment


            • Aha deci nu sunt singur pe aici in zi de duminica!
              Dar eu am hotarat sa plec sa ma plimb, sa imi exersez gramatica, asa ca ramaneti voi doi si cu al treilea
              Vand jante A class cu anvelope vara 600lei.
              https://diagnoza-auto-cta.blogspot.r...255517-ms.html

              Comment


              • Ai fost simpatic , plimbarea face bine la spirit, daca o faci pe malul marii, te invidiez... Scuza-mi te rog malitiozitatile, sper ca nu le-ai luat in serios .

                https://www.clubmercedes.ro/forum/ha...676-regulament

                Pentru functionarea corespunzatoare a conturilor si pentru evitarea blocarii acestora, va rugam sa NU mai folositi adrese de email yahoo.
                Va rugam sa le schimbati din User Settings.

                Comment


                • Prieteni, nu va certati aiurea...
                  Hai sa va spun ce ma enerveaza acum.
                  Azi am fost la gratare... si nu am mers cu masinuta mea (A140, cutie automata - poate dupa smart, cel ai slab model...). Am mers cu jeep-ul unor prieteni. Adica Jeep Kompass. Masina (sa-i spoun asa...) in cauza, diesel, habar nu am cilindreea, are vreo 50000 km la bord. Pana acum au fost schimbate ambele bascule pe fata, ruilmentii pe fata si alte lucruri pe care nu le stiu, dar tot pe fata. Stand in spate, ca un boier, nu am putut sa nu observ ca basculele sau ce-o avea pe spate sunt duse. Dar rau! Va rog sa ma intelegeti, eu nu consider ca am o masina buna, dar... cu certitudine e mai silentioasa! Si... din punctul meu de vedere mai sigura!
                  Da! A140 nu are 4 motion. Da! Nu are control cruise! Nici nu fusese inventat cred in 98! Da! nu e diesel! Da! Nu e jeep! Da! nu consuma asa putin! 11 in oras si 6 afara!
                  Dar sigur buburuza mea nu face asa urat!
                  Iar daca ii auziti cat sunt de incantati ca au Jeep... Si ce masina buna este ... vi se ia!
                  Asta ma enerveaza!
                  Chiar imi place masinuta asta!

                  Comment


                  • Originally posted by adip1962 View Post
                    Prieteni, nu va certati aiurea...
                    Hai sa va spun ce ma enerveaza acum.
                    Azi am fost la gratare... si nu am mers cu masinuta mea (A140, cutie automata - poate dupa smart, cel ai slab model...). Am mers cu jeep-ul unor prieteni. Adica Jeep Kompass. Masina (sa-i spoun asa...) in cauza, diesel, habar nu am cilindreea, are vreo 50000 km la bord. Pana acum au fost schimbate ambele bascule pe fata, ruilmentii pe fata si alte lucruri pe care nu le stiu, dar tot pe fata. Stand in spate, ca un boier, nu am putut sa nu observ ca basculele sau ce-o avea pe spate sunt duse. Dar rau! Va rog sa ma intelegeti, eu nu consider ca am o masina buna, dar... cu certitudine e mai silentioasa! Si... din punctul meu de vedere mai sigura!
                    Da! A140 nu are 4 motion. Da! Nu are control cruise! Nici nu fusese inventat cred in 98! Da! nu e diesel! Da! Nu e jeep! Da! nu consuma asa putin! 11 in oras si 6 afara!
                    Dar sigur buburuza mea nu face asa urat!
                    Iar daca ii auziti cat sunt de incantati ca au Jeep... Si ce masina buna este ... vi se ia!
                    Asta ma enerveaza!
                    Pe mine ma enerveaza ca ai cam aberat in cateva randuri.

                    sigpic

                    "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

                    Comment


                    • Originally posted by mircea600sel View Post
                      Pe mine ma enerveaza ca ai cam aberat in cateva randuri.
                      Am scris vreo 1000 cuvinte ca sa intelegi. Din pacate site-ul nu a salvat (a durat vreo 20 minute...). Imi e prea lene sa scriu din nou... asa ca esti in rostul topicului!
                      Ma bucur ca am reusit si eu sa enervez pe cineva! Pana acum am crezut ca eu sunt ciuca-batailor! Toata lumea ma enerva. In sfarsit am reusit si eu sa enervez pe cineva!
                      Iti multumesc! Mi-ai facut seara mai buna!
                      Chiar imi place masinuta asta!

                      Comment


                      • Originally posted by adip1962 View Post
                        Am scris vreo 1000 cuvinte ca sa intelegi. Din pacate site-ul nu a salvat (a durat vreo 20 minute...). Imi e prea lene sa scriu din nou... asa ca esti in rostul topicului!
                        Ma bucur ca am reusit si eu sa enervez pe cineva! Pana acum am crezut ca eu sunt ciuca-batailor! Toata lumea ma enerva. In sfarsit am reusit si eu sa enervez pe cineva!
                        Iti multumesc! Mi-ai facut seara mai buna!
                        ) Ma bucur ca am putut sa-fi fac o bucurie

                        M-ai suparat cand ai zis ca A class e cel mai slab Mercedes dupa Smart,m-ai suparat ca ai scris 4 motion in loc de 4Matic M-ai suparat ca ai scris control cruise si nu cruise control,ca ai pus la indoiala faptul ca Mercedes nu inventase in '98 cruise controlul.

                        Si cel mai tare m-ai enervat ca ti-ai permis sa compari un MERCEDES-BENZ ( fie el si A class) cu un gunoi de Jeep Compass.Rusine sa-ti fie

                        O seara faina!

                        sigpic

                        "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

                        Comment


                        • Ma enerveaza ca au inceput sa se coaca fructele in livada si gradina si romanilor brusc li s-a deschis apetitul de fructe proaspete.
                          Partea cea mai rea este ca rup crengile cu totul nu numai fructele.
                          O seara buna.

                          Comment


                          • Originally posted by popa daniel View Post
                            Ma enerveaza ca au inceput sa se coaca fructele in livada si gradina si romanilor brusc li s-a deschis apetitul de fructe proaspete.
                            Partea cea mai rea este ca rup crengile cu totul nu numai fructele.
                            O seara buna.
                            Bine zici colegu, asta da motiv de a te enerva.
                            Am avut si eu probleme cu ciresele. Si anul trecut si anul asta.
                            Dar cel mai tare ma enerveaza seceta din S-E.
                            Peste tot a plouat cu galeata in ultimele saptamani si la mine cate putin asa. Abia a inmuiat praful.
                            O seara placuta!

                            Comment


                            • Originally posted by adip1962 View Post
                              Iar daca ii auziti cat sunt de incantati ca au Jeep... Si ce masina buna este ... vi se ia!
                              Asta ma enerveaza!
                              La ce a zis Mircea, adaug si eu: mi se pare urat din partea sa iti barfesti amicii/prietenii/cunostintele care te-au invitat in masina lor, asa buna sau rea cum o fi. De altfel sunt sigur ca nu ai avut tupeu sa le-o spui in fata, e mai usor sa arunci un glascior de puppy pe net.
                              Last edited by Siegfried; 06-09-2013, 21:58 PM.

                              Comment


                              • Pe mine cel mai tare m-a enervat azi castigatorul Rolland-Garros...scarpina-n-cur si dat pe la nas de Nadal...Imi place tenisul de camp de mor, dar efectiv mi se face sila cand il vad pe Rafa.
                                Last edited by zbanghy1986; 06-09-2013, 22:54 PM.
                                Mercedes-Benz C180 Elegance

                                Just like he said..."Now go home and get your f****n' shinebox !

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF