Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Fun :d

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ia fa o ceapa...)))))))))

    Comment


    • ... ...
      Attached Files
      Lord W126 500SE -> 2.5D
      Lady W123 230C -> 240D
      W124 -> 200D
      W208 CLK200 -> 2.0

      W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
      Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
      Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

      Comment


      • Doi români în Anglia , în camera din hotel …
        Deschid ei șifonierul și văd un șoricel.
        - Bă tu știi cum se zice la șoricel în engleză să dăm telefon la recepție să le spunem că am găsit unu ?
        - Nu bă …
        - Bine lasă că dau telefon și mă înțeleg eu cu ei …
        - Hello reception?
        - Yes , tell me .
        - Do you know Tom and Jerry?
        - Yes of course…
        - Jerry is here…

        Un gagiu agaţă o gagică foarte bună. O duce acasa, o dezbracă şi incep sa şi-o tragă in toate poziţiile. Papagalul ce stătea sus pe şifonier într-o colivie, incepe să comenteze.
        - Mamă, in ce poziţie a pus-o! Ce i-o trage acum!
        Gagica indignată îi şopteşte gagiului la ureche.
        – Daca nu-ţi faci papagalul sa tacă, eu am plecat, să ştii.
        Ăsta nervos, se duce la papagal.
        - Bă, daca mai faci vreun comentariu, îţi smulg toate penele!
        Papagalul speriat, tace mâlc.
        Încep ăştia din nou cu poziţii peste poziţii. La un moment dat gagiul se suie pe fotoliu, face o tumbă in aer şi se propteşte exact între cracii ei, în pat.
        Papagalul neputându-se abţine.
        - Las-o dracului de pene, asta-i fază de comentat!

        sigpic

        "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

        Comment


        • @Zeus: pitipoanca nu gluma.....

          @Levi: 5.5 nu gluma..."mananca" pamantul bestia!
          Bruno Sacco... “for the designer, the automobile is one of the most complex design problems of all. The car is a synthesis between function and aesthetics on the one hand, and a number of other concrete and abstract factors which undergo constant change.

          W126 280SE
          W123 280CE
          W126 500SEC
          W220 500L

          'Mercedes Benz...The Best or Nothing'

          Comment


          • Fug doua schelete prin deshert, la un moment dat un schelet se opreste si exclama:
            -Ba eu nu mai pot fugi, asa am o febra musculara!

            Se intalnesc doi oameni in desert, unu' avea o sticla cu apa, unu' avea o usa de Trabant(de Mercedes este cam grea de purtat). Cel cu usa de Trabant il intreaba pe cel cu sticla:
            -Ce faci aici in desert cu sticla cu apa?
            -Cand mi-e sete beau apa, raspunde respectivul, dar tu ce faci cu usa de Trabant?
            -Cand mi-e cald deschid geamu'.
            )
            Last edited by calinush; 02-07-2013, 22:35 PM.
            BIG POWER*BIG ENGINE*BIG MACHINE

            Comment


            • O reclama simpla despre beneficiile consumului de CARTI! Urmariti-ne pe http://www.facebook.com/Sector7RomaniaCele mai noi materiale Sector 7 apar mai intai ...

              Comment


              • Cele mai bune glume proaste.

                Comment


                • ................................
                  Attached Files

                  https://www.clubmercedes.ro/forum/ha...676-regulament

                  Pentru functionarea corespunzatoare a conturilor si pentru evitarea blocarii acestora, va rugam sa NU mai folositi adrese de email yahoo.
                  Va rugam sa le schimbati din User Settings.

                  Comment


                  • Un brunetel si o blonda se plimba pe strada.
                    El: Uite un MB Vito.
                    Dupa cativa pasi, ea: Uite un BMW, boule!

                    Comment


                    • O blonda ii spune unei prietene:
                      - Ieri am fost la oftalmolog.
                      - Si ce ti-a spus?
                      - Mi-a spus sa învat alfabetul.


                      Bulă se întâlneşte cu Ştrulă:
                      - Ce ești așa trist?
                      - Îs bolnav, nici un medic nu poate să mă ajute… mă piș în pat…
                      - Încearcă să te duci la psiholog….
                      Se întâlnesc peste două săptămâni:
                      - Ei acum, ai rezolvat problema?
                      - Da, acum o fac cu mândrie.



                      Bulă, ia vino mă încoace.
                      - Da, tată.
                      - Tu ai luat cartea Kamasutra?
                      - Luat.
                      - Și nu cumva ai desenat ceva acolo?
                      - Desenat.
                      - Hai acum în morții mă-tii să mă ajuți s-o descâlcim pe mă-ta.


                      Doctorul:
                      - Ce s-a intamplat?
                      - Nu stiu ce sa ma mai fac. De fiecare data cand sotul meu vine acasa baut, ma bate de ma rupe.
                      - Am un leac foarte bun pentru asta. Cand sotul tau vine acasa baut, tu imediat iei o cana de ceai de musetel si faci gargara si tot faci gargara.
                      Doua saptamani mai tarziu, femeia, aratand proaspata si renascuta, se intoarce la doctor.
                      - A fost o idee stralucita. De fiecare data cand sotul meu venea acasa baut, eu faceam doar gargara cu ceai de musetel, si el nici macar o data nu m-a atins.
                      - Vezi daca-ti tii gura?!

                      Comment


                      • Bulă le povestea prietenilor:
                        - Pot să spun că sunt un tip norocos.
                        - De ce?
                        - Păi nevastă-mea tocmai mi-a spus că pot s-o invit pe secretara mea cea fierbinte la noi acasă weekend-ul ăsta, să-i ofer ceva de băut şi apoi să fac dragoste cu ea cât poftesc…
                        - Chiar aşa ţi-a zis nevastă-ta?
                        - Mă rog, nu chiar cu cuvintele ăstea, ea a zis: „Mă duc la ţară la mama, aşa că va trebui să te descurci singurel weekend-ul ăsta”.


                        Un politist opreste in trafic o masina care mergea in zig-zag.
                        -Ce-ati baut ? il intreaba pe sofer, pregatindu-se sa scrie procesul verbal.
                        -Trece acolo 6, 7 beri, ca sigur nu sti cum se scrie Jagermeister.


                        - Iubito, dacă mă superi, te desfigurez !
                        - Cum, ai fi în stare să mă loveşti?
                        - Nu, iubito, îţi arunc fardurile.


                        - Şi când v-aţi dat seama că e beată?
                        - Când am primit un SMS de pe telefonul ei: "Sună-mă, că nu-mi găsesc telefonul!"

                        Comment


                        • Doctorul ii dicteaza asistentei un diagnostic in latina . Pacientul, usor agitat :
                          - Spuneti-mi domnule doctor, sufar de vreo boala rara ?
                          - Da de unde ! Jumatate din cimitir e plin cu cei care au avut boala dumneavoastra !

                          Si vreti sa spuneti ca sotul dvs s-a spanzurat? O intreba judecatorul pe tanara vaduva.
                          -Da dle judecator, raspunde aceasta!
                          -Si cum explicati atunci multimea de cucuie pe care le are?
                          -S-a spanzurat cu un elastic.


                          O blonda se duce pentru prima dată la spovedanie:
                          - Ai păcătuit, fiica mea?
                          - Da, părinte.
                          - Te căieşti?
                          - Da părinte, mă căiesc.
                          - Bine, sărută crucea… Nu cu limba, netrebnico!



                          Maria către Ion: - Ioane, ai auzit? Se scumpeşte băutura.
                          Ion către Maria: - Asta e, Marie. O să mâncăm mai puţin.

                          Comment


                          • Originally posted by Levi View Post
                            Cea mai rezistentă piesă de pe un Merţan e emblema - rezistă şi la impact frontal ...

                            Bine graiesti colegu...
                            Attached Files
                            Bruno Sacco... “for the designer, the automobile is one of the most complex design problems of all. The car is a synthesis between function and aesthetics on the one hand, and a number of other concrete and abstract factors which undergo constant change.

                            W126 280SE
                            W123 280CE
                            W126 500SEC
                            W220 500L

                            'Mercedes Benz...The Best or Nothing'

                            Comment


                            • Omul de pe targa catre infirmieri:
                              -Unde ma duceti?
                              -La morga..
                              -Dar inca n-am murit.
                              -Pai inca n-am ajuns....


                              Două prietene blonde stau de vorbă...
                              - Măi nu știu ce să mai fac, am o durere cumplită în gât!
                              - Ah, nici o problemă, iți recomand un remediu sigur. Eu de câte ori mă doare gâtul, îi fac sex oral la prietenul meu și a doua zi nu mai am nimic.
                              - Serios?
                              - Daaaa. A doua zi, ...prietena cea bolnavă apare foarte zâmbitoare...
                              - Ei, cum te mai simți?
                              - Extraordinar... ai avut dreptate, remediul recomandat de tine funcționează perfect... doar că prietenului tău nu-i venea să creadă că a fost ideea ta..


                              Doi prieteni stau de vorba:
                              -Ia zi....ai incercat sa faci sex cu nevasta-ta in gaura cealalta?
                              -De ce as face asta? Nu vreau s-o las gravida!


                              Un barbat se duce la medic, care din intamplare este o doctorita.
                              -Buna ziua! Ce problema aveti?
                              -Pai, mai bine v-as arata.
                              Isi da jos pantalonii si ce sa vezi; un "viermus" de pescuit.
                              Doctorita izbucneste intr-un ras isteric de nu se mai poate opri.
                              -Vai, va rog sa ma iertati. Nustiu ce m-a apucat! Acum spuneti ce problema aveti?
                              -E umflata !!!

                              Comment


                              • Diferenta intre "VI" si "NI"


                                Un popã avea o menajerã, o femeie foarte simplã.
                                Într-o zi vine femeia la popa si îi spune:
                                - Pãrinte vi s-a terminat fãina de pâine.
                                Popa îi rãspunde pe un ton blând duhovnicesc:
                                - Incorect spus, fata mea. Nu se spune vi s-a terminat fãina, ci ni s-a terminat fãina,pentru cã amândoi mâncãm din pâinea frãmântatã din acea fãinã. Adevãrat?
                                - Adevãrat, sfintite, iertãciune!
                                În altã zi vine din nou femeia la popa si îispune:
                                - Pãrinte ni s-a terminat vinul!
                                La care popa, pe acelasi ton blând, îirãspunde:
                                - Din nou ai gresit copila mea. Sau poate cã bei si tu?
                                - Nu pãrinte, pãcatele mele, eu nu beau!!
                                - Pãi vezi, în cazul ãsta trebuia sã spui: vi s-a terminat vinul. Ai inteles?
                                - Am inteles, prea sfintite, iertãciune.
                                Într-una din zile popa plivea rosiile în grãdinã, când menajera observã cã, asa cum stãtea aplecat, i se rupseserã pantalonii în cur. Si-atunci îi spuse popii:
                                - Pãrinte, vi s-au rupt pantalonii în cur si ni se vede p..a!!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF