Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Cobra imperiala VS Cobra clasica , ipoteze...supozitzii...banuieli!!!

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Uitai ghilimelele...de rigoare.

    Comment


    • #77
      Da' la asta cum i-ati zice?
      Attached Files
      MB 380SE 2.6

      Comment


      • #78
        I-am zice...Big breast thinking woman.

        Comment


        • #79
          Originally posted by doktor4carz View Post
          Nu va luatzi de Bulgaru, ca shtie el ce shtie...
          Ahaaa,Dok,esti subtil ca o boala de ficat,dar daca vrei tu,hai ca sunt de acord cu tine,doar ca sa te simti bine,nu are rost sa ma pun rau cu administratorul forumului.
          Cred ca imi va lua ceva timp pana imi revin din rusinea pe care o simt acum,vb amicului MIR,este destul de umilitor(pt mine?) sa spui o caterinca si sa vezi apoi pe unii ca sar ca "puii fierti" si o iau de buna.Nu ma refer aici la kolegii cu simtul umorului si cu ceva IQ in plus fata de bulgarul,kolegi care au stiut sa raspunda in acelasi mod,relaxat,fara sa "sara ca puii fripti".Hai sa nu ne mai suparam ca viata e scurta si bebelele-s multe.
          MÃREAȚA COBRA

          Comment


          • #80
            )

            Originally posted by ionutz_ng View Post
            Ok,fa urmatorul experiment: ia un neavizat,total neavizat,preferabil femeie,si arata-i 3 poze,cate una cu w123,w124 si w210,si intreaba-l(o),care 2 din astea 3 seamana mai bine la mecla.Asta lasand la o parte ca w210 si w123 au cam aceleasi dimensiuni in timp de w124 este mai degraba de dimensiunile clasei C.
            cum sa fie de dimensiunile clasei C cand w124 intra la categoria clasei E (din vara anului '93 odata cu faceliftul).Viano este nu cu mult mai mare ca un 124 in lungime, ala la ce clasa intra....? Cat despre denumirile astea gen cobra imperiala la okios mi se pare aberant.Eu i spun la 124 al meu "buda" ca ma simt ca pe o buda cand stau in el (adik bine) dar si in ML stau bine(deci e buda cu colac din piele incalzit) si daca esti bine atent seamana intre ele, au 4 roti+ una de rezerva, volan pe care au aceeasi stema, gumele de pe pedale sunt la fel, deci daca te uiti bine ML se trage din 124 doar ca e mai inalt ca sa poti parca pe trotuare cu borduri inalte.E foarte amuzant ceea ce incerci tu sa dovedesti, atata timp cat sasul (creatorul ei) numeste "cobra" w123 si pe "okios" E-Klasse sau w210 nu are rost sa mai inventam noi nume de genul asta si sa facem comparatii si alte tziganii.Si inca ceva, dute si intreaba pe strada cati stiu cum arata sau care ar fi o "cobra imperiala" ca a ta si cati stiu adevarata "cobra".
            "Wir brauchen keine gute Geschichte zu erfinden, wir schreiben sie seit 1886"

            Comment


            • #81
              E duminica, si e liber la glume , pentru ziua de luni propun "botez" mercedes W204 = "zambetul lu' Iliescu"
              .. ________ ..
              o/____https://www.clubmercedes.ro/core/ima...ilies/cool.png____\o
              (Oo\==/oO)
              ..U...............U.
              Ma plimb dimineata ca sa fiu liber dupa amiaza si sunt de acord cu orice afacere care nu degenereaza in munca.
              http://img99.imageshack.us/img99/342...icuminejg5.gif

              Comment


              • #82
                Gata. Fara jigniri ca se lasa urat. Am ras, ne-am simtit bine, tot respectul lui Ionutz, care a reushit sa intretina atmosfera destinsa in stiintza de cauza shi in acelashi ton cu topicul...Ar fi pacat sa stricam topicul, nu? Ultimul lucru pe care il vrem e sa incepem cu chestii urate. In concluzie, doamnelor, domnishoarelor shi domnilor, fara violentza!

                In alta ordine de idei:
                Cineva , ceva? Vreo ipoteza? Vreo banuiala? Origini? Legende, istorii... Care mai ai cobra, neamule? Classy Me! Tu parca aveai o "cobra ingemanata (sau iradiata)" w203. Zi ceva aici, poate ajungem la o concluzie.
                Last edited by Semtexx; 04-06-2008, 16:55 PM.

                Comment


                • #83
                  cum a mai remarcat si orca si altii, eu le stiu in felul urmator:
                  123=cobra
                  210=ochios
                  201=190
                  124=124
                  140=balena
                  116=bot de cal
                  202= ceu
                  si care mai sunt si nu imi vin acum in minte (coada de randunica.......)

                  Comment


                  • #84
                    Oare doar prin Timisoara W124 are si porecla de "cocoshat" ? (banuiesc ca vine de la portbagajul inalt, comparativ cu W123)
                    .. ________ ..
                    o/____https://www.clubmercedes.ro/core/ima...ilies/cool.png____\o
                    (Oo\==/oO)
                    ..U...............U.
                    Ma plimb dimineata ca sa fiu liber dupa amiaza si sunt de acord cu orice afacere care nu degenereaza in munca.
                    http://img99.imageshack.us/img99/342...icuminejg5.gif

                    Comment


                    • #85
                      w114,115=bot de cal ; w116=Amalia(catsomania)
                      cat despre denumirea "cocoshat" la 124 nu am mai auzito pana acum....mi se pare destul de hidos
                      "Wir brauchen keine gute Geschichte zu erfinden, wir schreiben sie seit 1886"

                      Comment


                      • #86
                        Originally posted by paunionutz View Post
                        cum a mai remarcat si orca si altii, eu le stiu in felul urmator:
                        123=cobra
                        210=ochios
                        201=190
                        124=124
                        140=balena
                        116=bot de cal
                        202= ceu
                        si care mai sunt si nu imi vin acum in minte (coada de randunica.......)
                        La 202 se zice corect W202, deci wceu.

                        Originally posted by orca View Post
                        E duminica, si e liber la glume , pentru ziua de luni propun "botez" mercedes W204 = "zambetul lu' Iliescu"
                        Tu boteaza, popa dau io.

                        Comment


                        • #87
                          Eu am auzit denumirea de cocoshat pentru w124 la PRO MOTOR cand ishi prezenta Adrian Mititelu S500-le W221. Shi povestea ca s-a indragostit de Mercedes cand shi-a luat o cobra (d-asta clasica, W123). Shi ca a mai avut barca, cocoshat shi ochios...

                          Comment


                          • #88
                            doktor4carz La 202 se zice corect W202, deci wceu.
                            Corect, (din punct de vedere gramatical)

                            doktor4carz Tu boteaza, popa dau io.
                            Tre' sa facem rost de nashi
                            .. ________ ..
                            o/____https://www.clubmercedes.ro/core/ima...ilies/cool.png____\o
                            (Oo\==/oO)
                            ..U...............U.
                            Ma plimb dimineata ca sa fiu liber dupa amiaza si sunt de acord cu orice afacere care nu degenereaza in munca.
                            http://img99.imageshack.us/img99/342...icuminejg5.gif

                            Comment


                            • #89
                              Avetzi shi preoteasa... WTF... Nash mai trebuie.

                              Comment


                              • #90
                                Originally posted by doktor4carz View Post
                                La 202 se zice corect W202, deci wceu.
                                si eu care nu am stiut ca am mertanu in casa si mereu ma kkm in el D

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF