Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Cobra imperiala VS Cobra clasica , ipoteze...supozitzii...banuieli!!!

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Da...mea culpa...factureaza si tu in contul respectivelor modele.

    Comment


    • #47
      Plata pe loc sau la 7 zile ? Numerar sau ordin de plata ?

      Comment


      • #48
        Sa vina, pneu, orca, dmihnea, sergiumb, popeye_pmm, catsomania, ca nu mai rezist.
        Daca tot vorbim de reincarnari, ADN-uri si alte cele cred ca la 7 zile plata ar fi ok.
        Last edited by timisoreanul; 04-06-2008, 13:14 PM.
        Prostia si Hotia au cucerit Romania.

        Comment


        • #49
          Vin ei, nu imi fac probleme... hai baietzi, samintza, baietziii... ia bomboana agricola, neamule...

          Comment


          • #50
            1. Nu seamănă.
            2. Eu nu ştiu decât 1 singur fel de cobră: W123.
            3. V-aş ruga să nu mai denumiţi W116 "cobră nu-ştiu-cum", n-au nici o legătură (decât aceea că sunt două maşini). Nu ştiu ce nickname are W116, dar vă las s-o denumiţi amalie .
            4. Fiecare model are dreptul la un nume.
            Există patru lucruri care nu se mai întorc niciodată: cuvântul spus, săgeata trasă, trecutul şi o şansă ratată.
            Mercedes W116 200D (Amalia)
            Mercedes W123 280E (Tigresse)-făcut istorie, vândută unor ţepari, prin alţi ţepari, rust in peace
            BMW 850 4990cmc (Black Beauty)
            Ford Explorer XLT 4000cmc (Haiduc)
            http://www.youtube.com/watch?v=SKd0VII-l3A

            Comment


            • #51
              Originally posted by catsomania View Post
              Nu ştiu ce nickname are W116, dar vă las s-o denumiţi amalie .
              Da poate io vreau sa-i zic eufrosina. Sau polixenie cordita... Ete dracia dracului...

              Comment


              • #52
                Originally posted by doktor4carz View Post
                Da poate io vreau sa-i zic eufrosina. Sau polixenie cordita... Ete dracia dracului...
                Treaba ta. Eu zic că e "Amalie" şi gata. Cele două nume menţionate de tine sunt urâte, deci nu le accept.
                Există patru lucruri care nu se mai întorc niciodată: cuvântul spus, săgeata trasă, trecutul şi o şansă ratată.
                Mercedes W116 200D (Amalia)
                Mercedes W123 280E (Tigresse)-făcut istorie, vândută unor ţepari, prin alţi ţepari, rust in peace
                BMW 850 4990cmc (Black Beauty)
                Ford Explorer XLT 4000cmc (Haiduc)
                http://www.youtube.com/watch?v=SKd0VII-l3A

                Comment


                • #53
                  inca de cand am vazut topicul tau de vanzare m-am gandit de unde dracu ai scos tu denumirea asta frateee?? n-am zis nimic acolo ca deh..e topic de vandut fierul dar aici .. merge
                  cobra e una singura w123 , atat! ca are farurile rotunde sau patrate tot cobra e!
                  tu ai fara indoiala un Ochios! mia auzisem io o denumire d-asta pentru un E klass, nu stiu la ce model se referea exact ,ca nu a specificat.. dar ii zicea "ochi de soim" - ba mancatiash de unde le scoateti ,frate?
                  w115 a fost si va ramane bot de cal ; am observat printre neavizati urmatoarea treaba.. ei stiu asa : Cobra ; balena - indiferent de anult de fabricatie , tot balena e la ei) ; bot de cal e ceva relativ - dar daca le spui ca e dinainte de cobra..se lamuresc baietii ; ochios - w210 ; si cam atat
                  si observ ca nici la bmw nu se foloseste terminologia la modelele mai noi : E21-rechin; E30- ursulet ; E36 - pisicuta ; si de acolo pauza; sigur ca seriile 5 si 7 sunt denumite 5-ar si 7-ar dar mai departe nu a stat nimeni sa inventeze gen nepotul ursului si alte prostii..
                  deci Ionut ,daca tu vrei neaparat sa ai cobra, zi asa mancatziash ,cumpar io o cobra si ti-o dau la schimb pe aia a ta " imperiala " , facem schimb pe schimb si aia e .. apoi tu o sa ai "cobra adevarata "si eu o sa am Ochios:d .. ca de..o sa fie masina mea si ii zic cum vreau , te bagi

                  Comment


                  • #54
                    Nu-i nici o amalie. Amaliile sint nishte mortaciuni bashite, corcite, facute dizel, vai mortzii lor, care explodeaza non-stop pe strada. Unele W116 sint mashini, numele de amalia ar fi injositor... lezant even...

                    Comment


                    • #55
                      Evrika! Evrika! Evrika! Cobra imperial exista, e cat se poate de real, nu e virtual. Vezi aici:http://www.yojoe.com/action/05/imperialguard.shtml
                      Prostia si Hotia au cucerit Romania.

                      Comment


                      • #56
                        V-am zis io... Atita ce mi-atzi frecat ridichea... Da cite ushi are, ca nu diclesc...

                        Comment


                        • #57
                          Exista din 82 daca vad bine. Cu accesorii, piese de rezerva, tot ce e nevoie ptr o cobra imperial normala.
                          Prostia si Hotia au cucerit Romania.

                          Comment


                          • #58
                            1. Din cate am sezizat pana acuma denumirea de cobra e data doar in romania. pe nici un site unde se discutau alte limbi de circulatie mai mult sau mai putin internationala nu am gasit acest nume. toti ii zic simplu w123. De aia in spania exista club w123 si nu club cobra, la fel si in franta, la fel si in karlsruhe.

                            2. chestia cu intrebat femeile e eshuata din momentu in care ti-a venit ideea. cate femei ai vazut tu sa stie ce-i aia un w123? si sa inteleaga diferenta intre unu si o mashinuta noua, roz cu fluturasi desentati si micuta da in care sa incapa multe si sa consume putin da in care sa se poata rupe in figuri..si...asa mai departe.

                            3. e clar ca liniile seamana. din cate am inteles eu cand au proiectat w210 erau cam cu probleme din punct de vedere financiar...aveau w124-le pe cap. de semanat seamana e clar. e mult mai simplu sa iei un design care stii ca "prinde" si sa ii dai un aer de nou decat sa faci ceva de la 0 si sa-ti rontzai unghiile daca prinde sau nu. dar de aici pana a zice ca sunt inrudite e cale lunga. pe principiu asta si eu sunt ruda cu vladimir putin. si ma-sa si mama usca rufele sub acelasi soare.

                            Comment


                            • #59
                              Dupa ce-am citit toate cele 3 pagini (in diagonala,bineinteles,ca n-am atata rabdare) si am trecut de la zambet la grimasa,in limita capacitatii mele de intelegere,am tras doua concluzii:
                              1)In topicul asta se face misto de ionutz
                              2)El nu-si da seama de treaba asta....

                              Comment


                              • #60
                                Originally posted by B.A. View Post
                                2. chestia cu intrebat femeile e eshuata din momentu in care ti-a venit ideea. cate femei ai vazut tu sa stie ce-i aia un w123? si sa inteleaga diferenta intre unu si o mashinuta noua, roz cu fluturasi desentati si micuta da in care sa incapa multe si sa consume putin da in care sa se poata rupe in figuri..si...asa mai departe.
                                ...inca unu care intareshte ideea mea ca toate femeile sint proaste...

                                Originally posted by bulgaru View Post
                                Dupa ce-am citit toate cele 3 pagini (in diagonala,bineinteles,ca n-am atata rabdare) si am trecut de la zambet la grimasa,in limita capacitatii mele de intelegere,am tras doua concluzii:
                                1)In topicul asta se face misto de ionutz
                                2)El nu-si da seama de treaba asta....
                                ... si cu tine, Radule, nu fii chiar asha de transhant.. Cred ca a inceput sa-shi dea seama, ce dracu, n-am fost chiar in ultimu hal de subtili...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF