Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Cobra imperiala VS Cobra clasica , ipoteze...supozitzii...banuieli!!!

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    1. Din cate am sezizat pana acuma denumirea de cobra e data doar in romania. pe nici un site unde se discutau alte limbi de circulatie mai mult sau mai putin internationala nu am gasit acest nume. toti ii zic simplu w123. De aia in spania exista club w123 si nu club cobra, la fel si in franta, la fel si in karlsruhe.
    Good point.
    2. chestia cu intrebat femeile e eshuata din momentu in care ti-a venit ideea. cate femei ai vazut tu sa stie ce-i aia un w123? si sa inteleaga diferenta intre unu si o mashinuta noua, roz cu fluturasi desentati si micuta da in care sa incapa multe si sa consume putin da in care sa se poata rupe in figuri..si...asa mai departe.
    Eu ştiu ce e aia W123 (trebuie să menţionez totuşi că ştiu mai multe de când am intrat pe acest forum ).
    Nu generaliza. Mie personal nu-mi plac deloc maşinile mici, care consumă puţin, cu atât mai puţin cu fluturaşi.
    Există patru lucruri care nu se mai întorc niciodată: cuvântul spus, săgeata trasă, trecutul şi o şansă ratată.
    Mercedes W116 200D (Amalia)
    Mercedes W123 280E (Tigresse)-făcut istorie, vândută unor ţepari, prin alţi ţepari, rust in peace
    BMW 850 4990cmc (Black Beauty)
    Ford Explorer XLT 4000cmc (Haiduc)
    http://www.youtube.com/watch?v=SKd0VII-l3A

    Comment


    • #62
      Originally posted by B.A. View Post
      1. Din cate am sezizat pana acuma denumirea de cobra e data doar in romania. pe nici un site unde se discutau alte limbi de circulatie mai mult sau mai putin internationala nu am gasit acest nume. toti ii zic simplu w123. De aia in spania exista club w123 si nu club cobra, la fel si in franta, la fel si in karlsruhe.
      .
      Pai ce crezi ca BMW-urile rechin, urs si pisicuta nu au fost botezate in Romania?

      De exemplu, in Ardeal la W124 i se mai spune Mercedes Puposh... Pupos cred ca inseamna mare, frumos...sa-l pupi nu altceva...

      Comment


      • #63
        Originally posted by doktor4carz View Post
        ...inca unu care intareshte ideea mea ca toate femeile sint proaste...
        ...cu exceptzia ei, care posteaza odata cu mine si zice ca nu e, da fac o exceptzie, ca sa se simta mai bine, ca numi schimb convingerile pentru nimic in lume.

        Comment


        • #64
          Originally posted by doktor4carz View Post
          ...inca unu care intareshte ideea mea ca toate femeile sint proaste...
          Eu nu sunt neapărat proastă. Doar naivă uneori.
          Dacă tot vă rupeţi în figuri cu pisicuţe, ursuleţi, cobre, vă zic că aş fi în stare să nu-mi cumpăr o maşină dacă ar avea o poreclă care nu-mi convine (gen pupos).
          Există patru lucruri care nu se mai întorc niciodată: cuvântul spus, săgeata trasă, trecutul şi o şansă ratată.
          Mercedes W116 200D (Amalia)
          Mercedes W123 280E (Tigresse)-făcut istorie, vândută unor ţepari, prin alţi ţepari, rust in peace
          BMW 850 4990cmc (Black Beauty)
          Ford Explorer XLT 4000cmc (Haiduc)
          http://www.youtube.com/watch?v=SKd0VII-l3A

          Comment


          • #65
            Well...eu zic sa-ti cumperi ce-ti place si in rest sa te faci ca nu auzi...

            Comment


            • #66
              Din pacate, timpul nu-mi mai permite sa prestez. Continui shtolareala diseara sau miine, functzie de timpul disponibil...

              Comment


              • #67
                Originally posted by doktor4carz View Post
                Cred ca a inceput sa-shi dea seama, ce dracu, n-am fost chiar in ultimu hal de subtili...

                Mi-e teama ca da!

                Comment


                • #68

                  Eu ca si aspect din fatza pe cele din clasa "E" le vad imperechiate astfel :
                  W120/W121_1953-1962 (Ponton)
                  W110_1959-1968 (Heckflosse / Fintail) "Coada de randunica"
                  W114/W115_1967-1976 (Strich-8) "Bot de cal de Romania"

                  W123_1976-1985 "Cobra de Romania"
                  W124_1985-1995 "Cocoshat"

                  W210_1995-2002 "Ochiosul de Romania"
                  W211_2002-200X "Ramas nebotezat"


                  W120/W121_1953-1962 (Ponton)


                  W110_1959-1968 (Heckflosse / Fintail) "Coada de randunica"


                  W114/W115_1967-1976 (Strich-8) "Bot de cal de Romania"


                  W123_1976-1985 "Cobra de Romania"


                  W124_1985-1995 "Cocoshat"


                  W210_1995-2002 "Ochiosul de Romania"


                  W211_2002-200X "Ramas nebotezat"


                  Ca si aspect din lateral la vad imperechiate astfel :
                  W120/W121_1953-1962 (Ponton)
                  W110_1959-1968 (Heckflosse / Fintail) "Coada de randunica"
                  W114/W115_1967-1976 (Strich-8) "Bot de cal de Romania"
                  W123_1976-1985 "Cobra de Romania"

                  W124_1985-1995 "Cocoshat"
                  W210_1995-2002 "Ochiosul de Romania"
                  W211_2002-200X "Ramas nebotezat"
                  Last edited by orca; 04-06-2008, 15:15 PM.
                  .. ________ ..
                  o/____https://www.clubmercedes.ro/core/ima...ilies/cool.png____\o
                  (Oo\==/oO)
                  ..U...............U.
                  Ma plimb dimineata ca sa fiu liber dupa amiaza si sunt de acord cu orice afacere care nu degenereaza in munca.
                  http://img99.imageshack.us/img99/342...icuminejg5.gif

                  Comment


                  • #69
                    Originally posted by bulgaru View Post
                    Dupa ce-am citit toate cele 3 pagini (in diagonala,bineinteles,ca n-am atata rabdare) si am trecut de la zambet la grimasa,in limita capacitatii mele de intelegere,am tras doua concluzii:
                    1)In topicul asta se face misto de ionutz
                    2)El nu-si da seama de treaba asta....
                    Si eu mi-am dat seama mai de mult de un lucru..tu esti cel mai obtuz personaj de pe forumul asta,fiind haios precum un calendar ortodox,chiar ca nu e locul tau aici,sincer,aici e loc pt oameni subtili...fara suparare.
                    MÃREAȚA COBRA

                    Comment


                    • #70
                      Ce frumos suna ''Cobra de Romania''...genial...are ceva nobiliar in exprimare...asemanator cu 'soarecele de campie'...No offence...)

                      Oricum ar fi, faptul ca unor modele li s-au asociat unele porecle nu are de a face decat cu notorietatea acelor masini peste timpuri.

                      Lui W211 in afara de porecla Okiosu' (de Romania) nu i s-a mai acordat nici una (pana mai ieri).

                      Asa ca Ionutz poate ca ar trebui sa re-editezi anuntul de vanzare...
                      Last edited by Diesel; 04-06-2008, 14:43 PM.

                      Comment


                      • #71
                        In momentul in care toata lumea intra in hora si face misto si e voie buna si vine unu ca bulgaru cu replici de kko stai si te gandesti.."frate,asta cumva e ala de radea mereu dupa un 5 minute dupa ce se spunea o gluma si radea lumea de el apoi?"
                        MÃREAȚA COBRA

                        Comment


                        • #72
                          Lasa Ionutz..nu te supara...probabil ca lipsa reactiei tale pe masura ca posturile curgeau...a generat dilema colegului bulgar. In rest sanatosi sa fim...ca imperiali suntem..

                          Comment


                          • #73
                            Originally posted by Diesel View Post
                            Ce frumos suna ''Cobra de Romania''...genial...are ceva nobiliar in exprimare...asemanator cu 'soarecele de campie'...

                            Lui W211 in afara de porecla Okiosu' (de Romania) nu i s-a mai acordat nici una (pana mai ieri).

                            Asa ca Ionutz poate ca ar trebui sa re-editezi anuntul de vanzare...
                            Am scris "Cobra de Romania" deoarece din cate stiu eu doar in RO are porecla de Cobra

                            W211 eu stiu ca nu are porecla, W210 este poreclit "ochiosul".

                            Din punct de vedere al MARKET-ului titlul anuntului si-a atins scopul "atrage atentia"
                            Last edited by orca; 04-06-2008, 15:12 PM.
                            .. ________ ..
                            o/____https://www.clubmercedes.ro/core/ima...ilies/cool.png____\o
                            (Oo\==/oO)
                            ..U...............U.
                            Ma plimb dimineata ca sa fiu liber dupa amiaza si sunt de acord cu orice afacere care nu degenereaza in munca.
                            http://img99.imageshack.us/img99/342...icuminejg5.gif

                            Comment


                            • #74
                              Da, da..buna corectura. Mai gresesc indicativele.

                              Comment


                              • #75
                                Originally posted by Diesel View Post
                                Lasa Ionutz..nu te supara...probabil ca lipsa reactiei tale pe masura ca posturile curgeau...a generat dilema colegului bulgar. In rest sanatosi sa fim...ca imperiali suntem..
                                Imperial io nu vreau . Ca e o vodca. Si io nus vodca...
                                Nu va luatzi de Bulgaru, ca shtie el ce shtie...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF