Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Guten Morgen, meine Ducesa.

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Guten Morgen, meine Ducesa.

    Buna de dimineata....
    Dupa 8 ani petrecuti pe la sectia tractoare si autoutilitare a sosit timpul sa trecem si la lucruri mai fine..Inculpata, Ducesa, E350 cdi, alergatoare pe toate rotile, 4 matic..
    Ce stie sa faca? Doar atat...

    FIN WDD2120891A107719
    Model E 350 CDI 4MATIC
    Engine 642856 40 886860
    Transmission 722962 02 434998
    Order Number 0 9 239 80717
    Order Location ULM BRANCH
    Production Number 8106662
    Interior LEATHER - BROWN (254A)
    Paint 1 PALLADIUM SILVER METALLIC PAINT (792U)
    Release Date 2009-10-01
    Delivery Date 2009-10-07
    Code Description
    030 ELECTR. REGULATED DIESEL FUEL PUMP
    061 STEUERCODE FUER KRAFTSTOFFPUMPE
    108 CONTROL CODE MARKETING
    110 FUEL AMOUNT FOR COLLECTION BY CUSTOMER
    1P1 CONTROL CODE MARKETING
    200A LEATHER
    202B OWNERS MANUAL AND SERVICE RECORD - GERMAN
    213 SPEED-SENSITIVE POWER STEERING/VARIO STEERING
    218 REAR-VIEW CAMERA
    224 REAR SINGLE SEATS
    228 AUXILIARY HEATER
    229L GERMANY
    230 PARKING GUIDANCE
    233 AUTONOMOUS INT. CRUISE CONT. PLUS (DISTRONIC PLUS)
    234 BLIND SPOT ASSISTANT
    236 ADAPTIVE REAR INTERIOR LIGHT
    23P DRIVING PACKAGE
    249 INTERIOR AND EXTERIOR MIRROR,AUTOMATICALLY DIMMING
    254A LEATHER - BROWN
    255B MB MOBILO WITH DSB AND GGD
    260 TYPE DESTINATION ON TRUNK LID - ELIMINATION
    260B AIRBAGLABEL - GERMAN/ENGLISH
    275 MEMORY PACKAGE (DRIVER SEAT, STRG. COL., MIRROR)
    279 ELECTRONIC GEAR RANGE SELECTION
    280 LEATHER STEERING WHEEL AND LEATHER GEAR SHIFT KNOB
    282 THROUGH-LOADING FEATURE VIA ARMREST IN REAR
    291 PELVIS AIRBAG (PELVISBAG)
    293 SIDEBAG IN REAR LEFT AND RIGHT
    294 KNEE AIRBAG
    297 ELECTRIC ROLLER SUN BLINDS IN REAR DOOR LH AND RH
    2XXL FEDERAL REPUBLIC OF GERMANY
    302B HEAD UNIT LANGUAGE - GERMAN
    309 CUP HOLDER
    332B INSTRUMENT CLUSTER/HU LANGUAGE - GERMAN
    386 UNIVERSAL TELEPHONY PACKAGE
    401 FRONT SEAT CLIMATE CONTROL
    414 ELECTRIC TILT/SLIDE SUNROOF IN GLASS VERSION
    427 AUTOMATIC TRANSMISSION 7-SPEED
    428 STEER.WHEEL GEARSHIFT BUTTONS/SHIFT PADDLE PAINTED
    432 DYNAMICS SEAT,FRONT LEFT AND RIGHT
    443 HEATED STEERING WHEEL
    474 DIESEL PARTICULATE FILTER
    476 AUTOMATIC LANE RECOGNITION
    477 TIRE PRESSURE LOSS WARNER
    512 COMAND APS WITH DVD CHANGER
    513 TRAFFIC SIGN RECOGNITION
    518 UNIVERSAL COMMUNICATIONS INTERFACE (UCI)
    540 ROLLER BLIND, ELECTRIC, FOR REAR WINDOW
    543 SUN VISOR WITH ADDITIONAL FUNCTION
    581 AUTOMATIC CLIMATE CONTROL
    600 HEADLAMPS - CLEANING EQUIPMENT
    608 AUTOMATIC HIGH BEAM SWITCH (IHC)
    619 CORNERING ILLUMINATION
    622 HEADLAMP WITH ILS, RIGHT-HAND TRAFFIC
    670 RESIDUAL ENGINE HEAT UTILIZATION (MRA)
    677 AVANTGARDE/STANDARD SUSPENSION
    736 TRIM PIECES - ASH TREE WOOD BLACK (2A70)
    792U PALLADIUM SILVER METALLIC PAINT
    800 CHANGE OF MODEL YEAR, THE LAST FIGURE SHOWING THE NEW MODEL YEAR
    872 REAR SEAT BENCH HEATING LEFT UND RIGHT
    875 HEATED SCREEN WASH SYSTEM
    915 FUEL TANK WITH GREATER CAPACITY - VOLUME 2
    928 EXHAUST GAS CLEANING WITH EURO 5 TECHNOLOGY
    954 EQUIPMENT PACKAGE FOR AVANTGARDE VEHICLES
    967 COC PAPER EURO 5 TECH. W. REGISTRAT .CERT. PART 2
    A21 SHIFT BY WIRE
    A36 TORQUE CONVERTER HOUSING AGA
    A49 CONVERTER WITH 3 FRICTION DISKS
    A52 R- VALVE BODY ASSEMBLY WITH VGS 3
    B04 DRAWER UNDER REAR SHELF
    B12 WHEEL REPLACEMENT TOOL
    F212 MODEL SERIES 212
    FW LIMOUSINE
    G962 TRANSMISSION CODE VERSION 62
    GA AUTOMATIC TRANSMISSION
    HA REAR AXLE
    J1A NAT2 WITH OPTIMIZED DSM
    J52 ADDITIONAL CODE FOR DAMPING MAT
    K10 SOFTWARE CONTROL FOR STATIC CURVE ILLUMINATION
    K11 ADAPTIVE STOP LIGHT FLASHING
    K13 CONTROL CODE FOR SERVICE INTERVAL 25000 KM
    L LEFT-HAND STEERING
    M005 VEHICLES WITH 4-MATIC-/ALL WHEEL DRIVE
    M019 SERVICE REPOSITIONED
    M30 DISPLACEMENT 3.0 LITER
    M642 V6 DIESEL ENGINE OM642
    P08 REAR COMFORT PACKAGE
    P35 LIGHT PACKAGE (FFO)
    P81 DYNAMIC PACKAGE EXTERIOR
    R01 SUMMER TIRES
    R11
    U01 REAR BELT STATUS INDICATION
    U18 AUTOMATIC CHILD SEAT RECOGNITATION (AKSE)
    U60 PEDESTRIAN PROTECTION - ACTIVE ENGINE HOOD
    U72 DVD PLAYER WITH REGIONAL CODE 2, EUROPE, JAPAN
    V06 SPEED- + LOADINDEX 95W
    VL FRONT AXLE HALF, LEFT
    VR FRONT AXLE HALF, RIGHT

    Pret de achizitie 12500 iepuroi....a venit cu istoric la zi in Reprezentanta Mercedes, cauciucuri de vara aproape noi plus un set de jante identice cu cele de pe masina cu gume Continental de iarna, toate avand 8 mm.
    Trebuie sa spun ca ma uit de 2 ani de zile sa cumpar o masina dar principalul criteriu de cautare a fost sa fie absolut full de optiuni! Dupa mine,dotarile unei masini sunt motivul principal pentru care o cumpar! 4 roti, volan si pedale au toate plus o bara cu design si un ornament cromat...dotari, mai putine.... Da , recunosc, vroiam trapa panoramica si nu simpla si nu ma omoram dupa 4 matic, dar mai mult nu am curaj sa comentez ca ma bate, propietareasa.. Da colegu , recunosc eu o sa fiu doar ingrijitorul ei, de ea o sa se ocupe altcineva, zilnic...

    Un singur lucru imi doresc.. sa o pot intretine doar cu consumabile Oem, indiferent ca vor fi schimbate in Reprezentanta sau in regie proprie in asa fel incat sa pot spune ca am Mercedes din bara in bara ! Ma scuzati Sa pot spune "ca avem" Mercedes
    Si cum fara poze "viata e pustiu" va urez vizionare placuta.. Stima.
    You do not have permission to view this gallery.
    This gallery has 10 photos.
    Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
    Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
    Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
    SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
    https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

  • #2
    Așa da! Sa vă bucurați unul de altul!

    https://www.clubmercedes.ro/forum/ha...676-regulament

    Pentru functionarea corespunzatoare a conturilor si pentru evitarea blocarii acestora, va rugam sa NU mai folositi adrese de email yahoo.
    Va rugam sa le schimbati din User Settings.

    Comment


    • #3
      Multumesc !! De mine si sotie era vorba nu? Dupa 20 de ani de rodaj, se pare ca ne bucuram..

      Am uitat....multumesc colegului Traian, pentru sprijin tehnic in lamurirea unor aspecte legate de alergatoarele pe 4 roti si colegului Alin pentru ...cafeaua de la Peco inchis
      Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
      Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
      Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
      SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
      https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

      Comment


      • #4
        Nenea, ce faci cu atataea botoane? Nu te incurci in ele? Pardon, nu va încurcați? ​​​​​​

        Sa o stăpâniți sănătoși și multi km. fara evenimente, sper sa o îngrijești asa cum merita!

        P. S. S a deschis OMV - ul.. Te aștept.

        P. S. 2 - La memmingen ai zis sa imi iau bilet pentru o tura cu bestia asta?
        Să știi să lupți când vrei să ai.
        Să nu regreți când pierzi sau dai

        Comment


        • #5
          Da, Memmingen...asta daca va pricepeti la zburatoare si aveti ceferticat de zombi .. Daca nu, e si varianta maxi-taxi cu frecventa saptamanala pe aceasta ruta...
          Apropo de botoane...am ramas uimit de cata tehnologie are pe ea chiar la inceput de model...radar,distronic plus,asistenta la parcare, sistemul de iluminat cu adaptare automata,schimb de faza si toate celelalte...ramane sa le deslusim in liniste...
          Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
          Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
          Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
          SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
          https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

          Comment


          • #6
            Dupa 200 de km si 2 zile de mers prin oras, revenim cu impresii despre utilaj...
            Masina mare, suspensie destul de rigida...Sau mai exact, masina este destul de grea...Se simte exact ca Sprinterul cand este incarcat...Nu bate nimic, cauciucurile sunt pe 17, dar cam simte destul de bine denivelarile si mai ales pe fata..Asta probabil vine si de la motorul de 3 litri si 4 matic..Incep sa cred ca asa ceva se simtea mult mai bine pe perne...De retinut la urmatoarea.
            Am descoperit ca are si distronic plus, care face absolut toti banii pentru ca tine distanta fata de masina din fata....Asta mi se pare o optiune de toti banii..
            Visam sa schimb volanul cu unul in 3 spite, dar am descoperit in ultima secunda ca am inclusiv incalzire in volan ! Asa ca mie greu sa cred ca gasesc unul second plus ca nu stiu cat ar costa...asa ca ramanem cu el..
            Am chestia aia cu P care se aprinde in bord dar nu am absolut idee ce face si cum poate fi folosita!Nu se intampla absolut nimic ....primele zile am avut impresia ca ar cobora oglinzile cand dai cu spatele...dar se pare ca nu...am inteles ca ar fi ceva parcare asistata,ajutor parcare dar nu imi dau exact seama ce si cum face..O mai trebui umblat prin setarile ei dar nu am avut timp de asa ceva...
            In rest, merge de toti banii..
            Attached Files
            Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
            Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
            Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
            SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
            https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

            Comment


            • #7
              Superba masinuta! Multi km fara incidente!
              Legat de perne de aer, cu siguranta ar fi fost mai lina plimbarea in ea dar mai un lucru in plus care sa se strice. Am vazut recent una ridicata pe elevator pentru inlocuit brate/pivoti/bucse si ziceau baietii din service ca una dintre problemele pernelor de aer(e) este ca esti mai nepasator la drum pentru ca nu simti nimic. Ma vor corecta colegii care au asa ceva, daca nu este adevarat.
              E220 cdi W210, 2001

              E320 W210, 1997
              C180 W202, 1994
              W123 200D, 1978 cu inima de W124


              Romani 2:4 ...nu vezi tu ca bunatatea lui Dumnezeu te indeamna la pocainta?

              Comment


              • #8
                Multumesc...
                La cate dotari are pe ea...are ce sa se strice..ce mai conta una in plus .Acum, nu mai luam masini ca se strica? Noi sa fim sanatosi..
                Azi am mai facut un 200 de km si suspectez un termostat care nu isi face treaba...Am surprins de cateva ori o fluctuatie de la 90 la 80 si chiar putin sub 80 grade..Si asta in mers pe autostrada..Am inteles ca nu e o surpriza, se mai intampla. Am studiat deja ca schimbarea nu necesita 3 facultati si pretul e rezonabil...Urmarim problema si revenim..
                In rest intre 160-180 se aseaza perfect pe autostrada La viteza asta, am scos un 9% dar suspectez ca acest consum se poate datora si fluctuatie de temperatura din cauza termostatului... Vedem...
                Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
                Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
                Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
                SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
                https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

                Comment


                • #9
                  Salutare...am rezolvat problema termostatului...Din lipsa de timp si datorita diferentei mici de pret am ales varianta service Mercedes....Pe ebay piesa era 200-220 plus transport, dar fara suruburi iar la ei, datorita pretului la piesa mai mic(in jur de 170) a iesit un total de 312....Eu zic ca e rezonabil si uite asa avem tot...Mercedes..
                  Acum temperatura sta cum trebuie, motorul nu mai e turat la 800 ci sta pe la un 650 de ture, iar pe autostrada consumul sta simtitor mai mic, pe la un 7,5 fata de 9-9,2 inainte..Bun, consumul asta e pe o distanta relativ scurta de 80-100 de km dar se vede clar ca a scazut...Stima.
                  You do not have permission to view this gallery.
                  This gallery has 1 photos.
                  Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
                  Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
                  Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
                  SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
                  https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

                  Comment


                  • #10
                    Cum sa faci economie de 1000 de euro!!

                    Avand in vedere ca de ieri a venit..iarna am zis sa rezolv o problema aparuta in ultima luna: calculator radar spate-dreapta, responsabil de functie "unghi mort" si restul distronicelor
                    Mai exact la penultima spalare a masinii, a doua zi a aparut in bord mesajul de "asistenta unghi mort inoperativa"...La o testare a iesit calculator radar spate-dreapta posibil contact imperfect.Am sters eroarea si totul a revenit la normal...Dupa alte 3 saptamani si o noua spalare, a aparut iar....asa ca am zis sa iau masuri avand in vedere ca respectiva piesa costa nu mai putin de 800 de euro in reteaua Mercedes si intre 250 si 400 pe ebay ! Zic, cu putin noroc o mai prind cu viata!
                    Operatiunea executata a avut ca inspiratie acest film
                    https://www.youtube.com/watch?v=vxmR55kT6XU din care se poate vedea usor ce trebuie facut..
                    Ce as avea eu de adaugat si ar putea sa va ajute in cazul in care vreti sa faceti aceasta operatiune:
                    - la modelul berlina nu trebuie data bara jos! Calculatorul este pozitionat pe bara, cu acces usor si cel mult se poate da jos tamponul de la toba ptr un spatiu in plus.
                    -prinderea lui in suport se face cu 2 cleme.Avand in vedere ca sunt pline de pamant o sa fii mai greu de scos desi pare simplu la prima vedere! De aceea e bine sa "va jucati" cu ea pentru a indeparta tot pamantul depus, inainte de a incerca sa o desfaceti!
                    -pentru eliberarea clemei, in partea de jos, aceasta trebuie impinsa spre bara deoarece pintenul de fixare este in partea interioara! In timp ce impingeti de el e bine sa faceti parghie, cu o scula gen cea din poze, pentru eliberarea clemei! Desi, o sa va para normal sa trageti de capatul clemei, in jos, spre interiorul masinii, aceasta se desface exact invers, apasand pe ea spre exterior,spre bara de protectie! La fata locului o sa va dati seama.
                    Asa ca, am demontat ambele calculatoare, preventiv, am curatat si dat cu spray de contacte si am montat la loc.La urma am dat si o izolatie peste mufa si tot cablajul ptr a fi mai protejate !
                    Va atasez si ceva poze cu lucrarea, poate ajuta si inspira pe cineva...
                    Attached Files
                    Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
                    Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
                    Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
                    SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
                    https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

                    Comment


                    • #11
                      Ai avut noroc ca nu ai dat bara jos
                      Să știi să lupți când vrei să ai.
                      Să nu regreți când pierzi sau dai

                      Comment


                      • #12
                        Nu e chiar noroc. La cum se fura catalizatoare cine stie ce mai intra pe "comanda".

                        Comment


                        • #13
                          Salutare...ieri am efectuat și prima revizie, simpla ..ulei și filtre...Pe lângă piese originale am zis sa fac si o românească ...mare economie, de 40 de euro..
                          Mai exact ulei +filtru, filtru de interior pe original..la filtrele de aer, având în vedere ca au un preț nejustificat de mare după mine, de 105-115 euro în medie, am zis să iau un Febi...ca altceva nu era la indemana...preț bun, 49 de euro...doar ca, elementul din dreapta, avea urechea de prindere, din turnare, foarte mica.. Asa ca, am luat puțin la pila, la propriu, pana am lărgit canalul sa între clema de prindere...Jur ca nu mai fac..
                          Urmează mâine, o mica excursie prin Ieuropa...sq vedem ce-i poate capul....Revenim...
                          Attached Files
                          Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
                          Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
                          Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
                          SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
                          https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

                          Comment


                          • #14
                            Merge si Manhle si Mann.. nu stie masina ce filtru are iar ca si calitate cred ca o marca foarte cunoscuta de aftermarket poate sa sara peste original cu mult
                            Să știi să lupți când vrei să ai.
                            Să nu regreți când pierzi sau dai

                            Comment


                            • #15
                              Ai băut și tu apa după alții Știe bre masina ce pui pe ea și îți arată asta când te lasă!! Gata...te suspend de la favoriți...2 minute..
                              Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
                              Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
                              Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
                              SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
                              https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF