Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Say hello to my E200CDI

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pare ca trebuie date jos aparatorile de noroi de sub aripa ( contraaripa parca se numeste ).
    Mai poti vedea pe youtube sau aici

    My drivers side DRL is cracked, due to a stone. How easy is it to swap, can't seem to find any info Thanks

    Comment


    • Salutari !!

      Pana la urma am ajuns cu ea pe o rampa pentru ca am scapat si un bec de faza scurta decedat in scut , l-am scos si pe acela , am dat scuturile jos si am reusit sa pun si ornamentele..

      Altceva...





      Se vede si in spate admiratia fanilor,jk


      Si am trecut si de ITP-ul cu nr. 2 , primul dupa cel facut la RAR , euro 5 cu aplauze citez pe domnul inspector )

      Si astazi ca de obicei m-a prins o ploaie......... si trebuie din nou spalata si ceruita, asa ca, vreau sa-mi recomandati o ceara buna, vreau sa incerc ceva nou , si eventual un magazin prin zona sect 6,sect 1 bucuresti pentru chestii de ingrijire auto, vreau niste solutie jante, ceara, manusi microfibra, piele , sampon si in final sa vina si un karcher pana la sf. lunii .
      Să știi să lupți când vrei să ai.
      Să nu regreți când pierzi sau dai

      Comment


      • Asa mai merge .
        Ceara iti recomand astea , magazinul este chiar in zona unde ne-am intalnit , bd timisoara vis a vis de calorex.
        Ceara Auto Solida Soft99 The King of Gloss Dark va crea un strat lucios protector peste lacul masinii dumneavoastra

        Comment


        • Va salutam !!

          Din cauza unor probleme am fost nevoiti sa dam drumul Opelului , batranete,batranete,motor,planetare,330t km , uzura.

          Recomandare cum sa scap si eu de petele lasate de fluturi? Am facut un drum de Constanta si masina s-a umplut in partea din fata si oglinzile de fluturi decedati si a ramas patata , dupa 3 spalari si frecari cu burete cu carpe cu lavete , e tot la fel. Sa ii fac o degresare?



          Si in locul Opelului a venit rapid o nemtoaica...din gama VAG




          2010 , 2.0 , 170 cai putere, 162.000 km , cutie manuala.
          Să știi să lupți când vrei să ai.
          Să nu regreți când pierzi sau dai

          Comment


          • O frumustete noua achizitie .
            Petele alea cam greu de scos , incearca un polish .....in rest ar trebui sa te obisnuiesti cu ele , au trecut prin lac in vopsea.

            Comment


            • Originally posted by b97dmt View Post
              O frumustete noua achizitie .
              Petele alea cam greu de scos , incearca un polish .....in rest ar trebui sa te obisnuiesti cu ele , au trecut prin lac in vopsea.
              Parca pe argintiu nu se cunosc asa rau

              O sa vad poate gasesc o spalatorie profesionala, nici nu vreau sa dau cu solutie foarte tare pentru ca se alege praful de vopsea
              Să știi să lupți când vrei să ai.
              Să nu regreți când pierzi sau dai

              Comment


              • Spalatorii profesionale cam greu , incearca la un atelier de detailing . Un polish mai abraziv care sa taie lacul .

                Comment


                • Incearca cu spirt
                  Das Beste oder Nichts !!!

                  Comment


                  • Salut ! Foarte ingrijita masina, felicitari !
                    Cat despre insecte, iti recomand o solutie de tipul '' bug remover'' , gasesti pe site-urile dedicate detailingului din romania. Incearca una mai scumpa, cele mai ieftine nu sunt foarte eficiente.
                    Daca vei tine masina cu ceara sau sealant constant se vor da usor jos data viitoare.

                    Comment


                    • Salutari!!
                      Multumesc frumos pentru sfaturi!!

                      Am insistat cu putin puf de geamuri , a iesit cat de cat..

                      Saptamana trecuta am avut onoarea sa fiu spare car I in coloana oficiala a vicepresedintelui indiei ..

                      Cateva poze..





                      Asa ca,daca ati injurat aglomeratia din data de 19/20 , imi cer mii de scuze
                      Să știi să lupți când vrei să ai.
                      Să nu regreți când pierzi sau dai

                      Comment


                      • Ohooo... foarte frumos !!! In ce priveste curatatul posibil esti sceptic in privinta spirtului, nu afecteaza lacul sub nicio forma eu curat masinile integral cu spirt inainte de foliere si nu ramane gram de urma de insecte, bitum, grasimi, etc.
                        Last edited by alex_pop; 09-24-2018, 22:02 PM.
                        Das Beste oder Nichts !!!

                        Comment


                        • Salutari din nou, cam praf pe aici!

                          Despre w212... am trecut la rotile de iarna, am ajuns aproape la 180k KM. , am facut un drum mai lung catre Oradea in 2 zile ( 1200 km , 5.5 consum )

                          Astazi m-am ocupat putin de masina , am facut dubla spalare , ceara, curatat jantele , silicon anvelope ..

                          Am scapat partial de petele de fluturi cu un fas fas de la ProX .. Foarte ok solutia.

                          Va las cateva poze.. Am inscris si cealalta masina ..

                          Atasat va mai las 2 poze cu bijuteriile pe care imi pierd zilele si noptile ( cand nu sunt la studii ) Ambele 116CDI ( 2012/2016) , 8+1 locuri .

                          O mica intrebare poate ati patit, eu cred ca din parcarea hotelului de la Oradea am facut rost de un mic rozator in masina , am gasit in torpedou un bon si un ambalaj roase...ceea ce ma nelinisteste.. m-am uitat atent cu lanterna pe motor, prin scuturi, prin torpedou, nu e nici urma de el... exista ceva cu care sa ma linistesc? Nu stiu daca mai e acolo sau daca a fost doar in trecere... Masina nu prezinta urme de fire roase sau probleme..
                          You do not have permission to view this gallery.
                          This gallery has 5 photos.
                          Să știi să lupți când vrei să ai.
                          Să nu regreți când pierzi sau dai

                          Comment


                          • Exista spray contra musafirilor nepoftiti , il dai pe motor.
                            Verifica cu atentie , pe la filtru de polen si la ventilator habitaclu . Daca moare pe acolo e jale .
                            Sau poate a fost in trecere .

                            Mai poti incerca si dispozitiv cu ultrasunete.



                            Comment


                            • Am scapat de micutul patimas.. Sper sa fi fost doar unul, i-am pus ceva lipici in torpedou si o bucata de branza.. irezistibil.. Acum a trebuit sa curat torpedoul si sa il imparfumez bine bine, si am mai bagat o doza.. poate si-a chemat prietenii la party

                              Masina merge ok, nu prezinta urme de fire roase.. Sper sa fie ok in continuare!

                              Aveti idee care e faza cu testul de siguranta la MB? Am vazut ca tot isi fac reclama, se merita? E compatibila masina pentru acest test?
                              Să știi să lupți când vrei să ai.
                              Să nu regreți când pierzi sau dai

                              Comment


                              • Te referi la 190 de lei dati pt o testare la antigel , verificare presiune si probabilitatea sa primesti un deviz cu multe zerouri

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF