Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

W204 C200 Kompressor

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pentru economie!
    Asigurare Italia 1280 plus ceva gen impozit 403 euro pe an.
    Pentru o masina care mai mult sta degeaba e mult.Romania asigurare mai ok 720 ron si 80 de ron impozit tot pe an!
    Urmeaza si masina mea , si am uitat sa multumesc colegului XBG pentru consultanta si sprijin!
    Diagnoza (cu Star C3&C4SD) si reparatii Mercedes in Italia.

    Comment


    • Dupa "sedinta" de azi cu sotia am cazut deacord ca anul asta mai investesc masina mea (w211) iar anul ce vine sau poate anul asta spre sfarsit urmeaza la w204:
      -infoliata total probabil alb perlat
      -instalatie gpl Prins tot la Andrei o fac
      -inca un set de jante Oem
      -arcuri si telescoape de Avantgarde oem
      -vanam un interior de piele cel putin incalzit dar cu conditia sa fie in stare impecabila altfel ramane textil
      -si eu ii mai fac cadou fara sa stie ceasurile cu un singur ecran mare
      Diagnoza (cu Star C3&C4SD) si reparatii Mercedes in Italia.

      Comment


      • Misto "sedinta " , interesant ca vrei sa-i schimbi culoarea , pe alb .
        La jante vrei pe 17 ?
        La interior poti incerca sa-l imbraci in piele , sa-ti faci ceva "custom".

        Comment


        • Din cand in cand bagam in sedinta bugetul familiei.Banii bagati in masini intra din ceea ce eu fac extra inafara serviciului.Custom e prea scump si daca e dupa nevasta ea stie ddoar de ulei si cam atata.In rest daca se poate sa nu bagi nimic in ea.Vreau stabilitate mai mare la ea si probabil ca voi trece la 17 ca masura la jante si voi vinde cauciucurile de vara pe 16 care si alea le-am luat imediat dupa ce am cumparat masina...Oricum imediat acum in primavara le pun pe alea vedem ce ocazii se ivesc.
          Gazul l-a aprobat doar pentru economie...
          Culoarea ei preferata este a perlei masina i-am facuto cadou asa ca folia tot cadou iese.Ii zic ca o duc sai fac ceva mecanica si o aduc "aranjata".
          Poza e facuta saptamana trecuta de mine in Bucuresti exact asa vreau sa o fac.
          Attached Files
          Last edited by Florin_WES; 03-29-2017, 22:18 PM. Reason: Am "întors" poza.
          Diagnoza (cu Star C3&C4SD) si reparatii Mercedes in Italia.

          Comment


          • La multi ani!Un an feiricit impreuna in familie!

            He he!Astazi masinuta face un an de cand a aduso "barza" in familia noastra!A fost o experienta placuta peste asteptari la capitolul consumn in bine!Impreuna am mers 14500 de km si suntem incantati mai ales sotia caci a foat cadoul ei!
            Probleme nu a facut am schimbat doar placile cu becuri si mufele din stopuri, am pus cauciucuri noi vara si iarna si schimb ulei si filtre la motor si cutie!
            Ar mai fi de schimbat pompa de vacum vad ca se face putin auzita si comutatorul de lumini insa pot spune cu mana pe inima : multumesc Mercedes!
            Attached Files
            Diagnoza (cu Star C3&C4SD) si reparatii Mercedes in Italia.

            Comment


            • Azi am spalato, am aplicat tratament la tapiterie si daca tot ma batut sotia la cap iata ca am stikerito si multumesc inca odata Bogdane!Patriot pana la capat!


              Inviato dal mio iPhone utilizzando Tapatalk
              Diagnoza (cu Star C3&C4SD) si reparatii Mercedes in Italia.

              Comment


              • Originally posted by broscutza2001 View Post
                He he!Astazi masinuta face un an de cand a aduso "barza" in familia noastra!A fost o experienta placuta peste asteptari la capitolul consumn in bine!Impreuna am mers 14500 de km si suntem incantati mai ales sotia caci a foat cadoul ei!
                .....
                La multi ani impreuna !!!
                Drive safe !
                Sa aveti drumuri line si concedii dese !

                Comment


                • Multumim, multumim Mariane!In fond asta isi doreste toata lumea si deacuma va fi menajata si mai mult decat a fost pana acuma.
                  Diagnoza (cu Star C3&C4SD) si reparatii Mercedes in Italia.

                  Comment




                  • Admir frumosul!


                    Inviato dal mio iPhone utilizzando Tapatalk
                    Diagnoza (cu Star C3&C4SD) si reparatii Mercedes in Italia.

                    Comment


                    • MAi bine asa decat cand infloreste tabla.

                      Comment


                      • Am citit printre randuri la tine , impozit 80 ron? Cum se face asta? Nu are motor de 2xxx cmc?

                        Frumos o aranjezi si imi place culoarea care o vei face!Spor!
                        Să știi să lupți când vrei să ai.
                        Să nu regreți când pierzi sau dai

                        Comment


                        • Pai fix 80 de ron costa la noi la primarie.Este 1.8 kompressor 184 de cp dar se taxeaza cilindreea.La w211 tot 80 de lei este motor tot de 1.8 kompressor dar generatia mai veche 163 cp.
                          Diagnoza (cu Star C3&C4SD) si reparatii Mercedes in Italia.

                          Comment


                          • @ broscutza2001
                            Buun asa! [emoji1] In Bucuresti pentru 1.8 se plateste 160 de lei impozit la MB. [emoji12]


                            Sent from my iPhone using Tapatalk

                            Comment


                            • Impozitul pentru automobile si cel pentru terenuri si alte proprietati vine stabilit in consiliul local al fiecarei primarii!
                              Diagnoza (cu Star C3&C4SD) si reparatii Mercedes in Italia.

                              Comment


                              • Stiu asta! Ai un avantaj net cu impozitul [emoji38], adica platesti pentru ambele masini cat se plateste pentru un singur MB in Bucuresti. [emoji41][emoji1303]


                                Sent from my iPhone using Tapatalk

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF