Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Primiti cu...Sprinterul ?!?!

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Sa fie sanatoasa Stela, sa nu fie bolnavioara si sa iti aduca cat mai multi banuti. Sa o stapanesti sanatos. Faina faina rau


    Trimis de pe al meu Smart_Xceed folosind Tapatalk
    Transport marfa intern si international
    Lerint Calin 0742873198
    kln_logistics90@gmail.com kln.logistics@yahoo.com

    Comment


    • #32
      Multumim, la fel.....in sfarsit ati intrat in randul lumii...numar la poarta,tot ce trebuie, sa stie lumea cine sta acolo,domle' si cine e stapanul Rosioarei... Stima.
      Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
      Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
      Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
      SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
      https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

      Comment


      • #33
        Ce tare !!!!!Acum realizez ca am inmatriculat Steluta exact in ziua in care am implinit 1 anisor pe forumul Mercedes!!!La multi ani sa traim amandoi!!!
        Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
        Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
        Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
        SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
        https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

        Comment


        • #34
          La multi ani!!!

          Trimis de pe al meu Smart_Xceed folosind Tapatalk
          Transport marfa intern si international
          Lerint Calin 0742873198
          kln_logistics90@gmail.com kln.logistics@yahoo.com

          Comment


          • #35
            Gata cu prima excursie pe anul asta, dupa 5540 de km, consum 10,25% calculat dus-intors, in conditiile in care, orice om gospodar cu un 316 in curte pune dupa el si o platforma, cei drept cu un motor la dus si o gargarita de Matiz la intors, cu un traseu cu zapada pe Germania si Austria, si mai putin pe Romania, desi am ajuns acasa marti exact intre codurile lui peste prajit, galben-verzi-albastre !!!Asta dupa ce am descarcat in Bucuresti luni seara si a doua zi la Calarasi, unde se anunta infernul,dar nu prea era...(ultima poza e pe centura la Calarasi,2-3 km unde nu au dat cu nimic,tocmai pentru a sustine acel cod,desi restul soselelor erau la negru,cu putine portiuni cu zapada...)
            In rest, motorina si rovignete,de altceva nu am avut nevoie.Urmeaza un schimb de ulei dupa 10000 de km si o sa renunt la Mobil 1, intorcandu-ma la vechiul si iubitul meu Aral 10w40, cu care am colaborat indelung la alte masini cu mari rezultate..
            Attached Files
            Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
            Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
            Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
            SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
            https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

            Comment


            • #36
              Vad ca ai facut si tu prima excursie cu Stela si s-a comportat bine
              Care e treaba cu platforma, banuiesc ca nu se incadreaza la 750 si ai nevoie de cat. E, cu sau fara tahograf?
              Spre IT am vazut o tona de sprintere de GL si ma gandeam ca poate poate ne-om vedea
              Drumuri bune colegu`
              Transport marfa intern si international
              Lerint Calin 0742873198
              kln_logistics90@gmail.com kln.logistics@yahoo.com

              Comment


              • #37
                Profesionisti colegu', B+C+E, cu stagii vechi....fara tahograf doar diagrama de mana pe Germania...
                De vazut pe Italia...mai greu ca nu imi place jecmaneala de bani de pe autostrada...mai ales cu remorca....desi era ceva de treaba in Italia dar cand ma suna omul eu eram deja plecat in alta directie..Poate ne vedem pe la Oradea azi maine ca plec de acasa si am de lasat ceva la voi in oras...Stima.
                Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
                Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
                Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
                SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
                https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

                Comment


                • #38
                  Cum e cu vopseaua? Ai gasit? S-a rezolvat?
                  Mercedes W124 200D - ex
                  Mercedes C124 CE200 - ex
                  Mercedes W124 300D Turbo - donatoare de organe
                  Mercedes W124 E250D - donatoare de organe
                  Mercedes C124 300CD - daily driven
                  Mercedes C124 300CE 12v
                  Mercedes C124 300CE 24v in proiect de restaurare
                  Mercedes S124 250TDT
                  Mercedes W210 E200 16v
                  Mercedes W906 2.2 CDI

                  Comment


                  • #39
                    Inca nu ca sunt pe drumuri,dar multumesc inca o data ptr ajutor..Mare om,mare caracter !!!!Oricum pe vremea asta nu ma apuc de pictura....Stima.
                    Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
                    Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
                    Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
                    SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
                    https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

                    Comment


                    • #40
                      Nicio problema! Oricand! Drumuri bune!
                      Mercedes W124 200D - ex
                      Mercedes C124 CE200 - ex
                      Mercedes W124 300D Turbo - donatoare de organe
                      Mercedes W124 E250D - donatoare de organe
                      Mercedes C124 300CD - daily driven
                      Mercedes C124 300CE 12v
                      Mercedes C124 300CE 24v in proiect de restaurare
                      Mercedes S124 250TDT
                      Mercedes W210 E200 16v
                      Mercedes W906 2.2 CDI

                      Comment


                      • #41
                        Inca o saptamana de lucru, si cum e bine sa ai grija de "cei din familie" si Steluta a avut grija de o surioara mai necajita !!!In rest,motorina si schimburi de ulei,cam dese cei drept dar nu ne plangem..Urmeaza si ceva intretinere,dar sa se mai incalzeasca...Stima.
                        Attached Files
                        Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
                        Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
                        Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
                        SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
                        https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

                        Comment


                        • #42
                          Te-am vazut pe drum astazi, aproape de Ghimpati GR, arata si mai bine in realitate

                          Drumuri bune, fara puncte !

                          Comment


                          • #43
                            Am avut un lapsus saptamana trecuta cand ne-am intalnit la Sankt Valentin...nu stiam de unde imi era cunoscuta masina ta; in curand am sa prezint si eu pe "galbioara" mea; drumuri bune!

                            Comment


                            • #44
                              Da strigati fratilor daca tot ma vedeti,sa ne si cunoastem....Cumva la St.Valentin am stat si de vorba,esti baiatul cu platforma galbena care mergea in Franta???
                              Sper ca data viitoare sa nu mai fiti asa timizi,ca bani si timp de o cafea se gasesc tot timpul....
                              Cat priveste Steluta,pe zi ce trece descoper tot mai multe lucruri bune la ea..Am descoperit ca are setare pentru inchiderea centralizata sa blocheze automat toate usile la 20 km/h la plecarea de pe loc, un lucru foarte util din punctul meu de vedere.Apoi, un nou drum, cu marfa ...destula si platforma cu masina, la 5900 de km consum 10,8 / %, mai mult decat decent spun eu.Drumuri bune si spor la bani la toata lumea.
                              Attached Files
                              Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
                              Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
                              Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
                              SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
                              https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

                              Comment


                              • #45
                                Mor după uşa aia culisantă de pe stânga ! Arată superb Steluţa în poza a 2-a ! Dacă i-ai pune un parasolar la parbriz, efectul ar fi maxim !
                                Lord W126 500SE -> 2.5D
                                Lady W123 230C -> 240D
                                W124 -> 200D
                                W208 CLK200 -> 2.0

                                W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
                                Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
                                Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF