Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

W126 280SE S-Klasse BVLgari-ul meu!

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Carmine View Post
    La achizitie era de Remat. Bravo !

    Multumesc...da asa era, cu siguranta ajungea la Remat de nu o cumparam eu. Cu mult optimism si vointa... de bani nu mai zic...asa arata acuma si asta nu se opreste aici!



    Originally posted by nstoe View Post
    Nu stiam ca s-a facut tir-ist . Ultima oara cand am vorbit cu el ( anul trecut , parca ) era mecanic auto la un service .

    Drumuri Bune , prietene Calin ! .


    Oooo, la service de mult nu mai lucreaza. De acolo a plecat la o firma care transporta persoane in Franta (daca nu ma insel) si de acolo a ajuns pe TIR...

    Sigur ne da mai multe detalii cand ajunge in fata PC-lui!




    Stima
    Bruno Sacco... “for the designer, the automobile is one of the most complex design problems of all. The car is a synthesis between function and aesthetics on the one hand, and a number of other concrete and abstract factors which undergo constant change.

    W126 280SE
    W123 280CE
    W126 500SEC
    W220 500L

    'Mercedes Benz...The Best or Nothing'

    Comment


    • Tocmai de aceea pot spune ca intre voi este o "relatie" mult mai intensa decat in majoritatea cazurilor de pe aici! P.S.:Frumoasa poza!!!

      Comment


      • Am trecut peste toate posturile tale dar inca nu`mi vine sa cred cata pasiune pui..omule felicitarile mele,am ramas fara cuvinte !

        Comment


        • Originally posted by SHPAN View Post
          Tocmai de aceea pot spune ca intre voi este o "relatie" mult mai intensa decat in majoritatea cazurilor de pe aici! P.S.:Frumoasa poza!!!

          Da, asa este...am noroc ca si la mandra ii place de masina...altfel o beleam !


          Originally posted by geutzu View Post
          Am trecut peste toate posturile tale dar inca nu`mi vine sa cred cata pasiune pui..omule felicitarile mele,am ramas fara cuvinte !
          Multumesc, normal ca pun findca sunt pasionat!
          Bruno Sacco... “for the designer, the automobile is one of the most complex design problems of all. The car is a synthesis between function and aesthetics on the one hand, and a number of other concrete and abstract factors which undergo constant change.

          W126 280SE
          W123 280CE
          W126 500SEC
          W220 500L

          'Mercedes Benz...The Best or Nothing'

          Comment


          • Originally posted by mer_se280 View Post
            Am cumparat aceasta masina cu gandul de al restaura si adauga cat mai multe optiuni posibile

            VIN...

            Un mic Update...optiunila care au fost adaugate ulterior...

            221 left front seat, electrically adjustable
            222 right front seat, electrically adjustable
            286 luggage pocket on front seat backrests (с 01.01.1962)
            466 central locking system (? 01.04.1970 ?? 31.10.1993) .....(era )
            470 ANTI-LOCK BRAKING SYSTEM (ABS) from 01.06.1978 to 31.10.1993...am toata instalatia, necesita montare
            506 outside rear view mirror, left and right, heated (electrically adjustable on the right) (l.h.d.) (с 01.10.1983 по 31.03.1989)
            543 sun visor with vanity mirror, illuminated, left and right (с 01.11.1978)
            570 folding armrest front
            586 Behr air conditioner, and electric window lifters (front and rear doors) (с 01.04.1970)....este montat...necesita schimbat O ringuri, schimbat uleiul din compresor si umplut cu freon
            600 headlamp wiper/washer (с 01.08.1971)...am toata instalatia, necesita montare
            611 courtesy lamps for front and rear doors
            630 ECE - WARNING TRIANGLE
            640 15-hole light alloy rims
            682 fire extinguisher (с 01.04.1970)
            873 seat heater for left and right front seats (с 01.02.1984)
            877 reading lamp in the rear (с 01.11.1963)



            Optiunile pe care le vanez...

            240 OUTSIDE TEMPERATURE INDICATOR
            440 TEMPOMAT (CRUISE CONTROL)....am o parte din instalatie
            731 WOOD TRIM BURRED WALNUT ROOT
            441 ADJUSTABLE STEERING COLUMN....am cumparat coloana, se afla inca in Budapesta
            540 ROLLER BLIND, ELECTRIC, FOR REAR WINDOW from 01.05.1985
            947 pennant holder and pennant staff, on the left (? 01.04.1964)
            948 pennant holder and pennant staff, on the right (? 01.04.1964)
            Bruno Sacco... “for the designer, the automobile is one of the most complex design problems of all. The car is a synthesis between function and aesthetics on the one hand, and a number of other concrete and abstract factors which undergo constant change.

            W126 280SE
            W123 280CE
            W126 500SEC
            W220 500L

            'Mercedes Benz...The Best or Nothing'

            Comment


            • Azi a sosit un set de stergatoare clasice...

              Bruno Sacco... “for the designer, the automobile is one of the most complex design problems of all. The car is a synthesis between function and aesthetics on the one hand, and a number of other concrete and abstract factors which undergo constant change.

              W126 280SE
              W123 280CE
              W126 500SEC
              W220 500L

              'Mercedes Benz...The Best or Nothing'

              Comment


              • Foarte bune Bosch-urile astea ! Mi-am luat și eu exact la fel, înainte să plecăm în concediu. Am zis să nu am surprize (și nu am avut !) ca anul trecut, când am avut unele tot Bosch, dar SH ... E mai bine fără ele, dar dacă-i nevoie, măcar să fie de calitate, vizibilitatea fiind pe locul 1.
                Lord W126 500SE -> 2.5D
                Lady W123 230C -> 240D
                W124 -> 200D
                W208 CLK200 -> 2.0

                W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
                Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
                Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

                Comment


                • Da sunt bune dar sper sa fie ok findca am cumparat cu doi cm mai lungi (partea sofer)...sper sa nu am surprize. Initial am crezut ca o sa primesc ceva turcesti...ca sunt deja "recunoscuti"...dar in schimb cand am primit lamelele am constatat ca sunt facute in "Made in Belgium" .
                  Last edited by mer_se280; 08-24-2013, 18:47 PM.
                  Bruno Sacco... “for the designer, the automobile is one of the most complex design problems of all. The car is a synthesis between function and aesthetics on the one hand, and a number of other concrete and abstract factors which undergo constant change.

                  W126 280SE
                  W123 280CE
                  W126 500SEC
                  W220 500L

                  'Mercedes Benz...The Best or Nothing'

                  Comment


                  • Originally posted by mer_se280 View Post
                    Azi a sosit un set de stergatoare clasice...

                    Daca tot le-am luat, le-am si montat...binenteles dupa spalare la car wash...



                    Bruno Sacco... “for the designer, the automobile is one of the most complex design problems of all. The car is a synthesis between function and aesthetics on the one hand, and a number of other concrete and abstract factors which undergo constant change.

                    W126 280SE
                    W123 280CE
                    W126 500SEC
                    W220 500L

                    'Mercedes Benz...The Best or Nothing'

                    Comment


                    • Intre timp am schimbat uleiul...REPSOL 15W40. Ultima achizitie un set de faruri Bosch..."pentru vremuri mai grele"!



                      Bruno Sacco... “for the designer, the automobile is one of the most complex design problems of all. The car is a synthesis between function and aesthetics on the one hand, and a number of other concrete and abstract factors which undergo constant change.

                      W126 280SE
                      W123 280CE
                      W126 500SEC
                      W220 500L

                      'Mercedes Benz...The Best or Nothing'

                      Comment


                      • Din pacate am neglijat-o in ultimul timp, asa ca recuperam.

                        Cateva piese pentru frana...


                        Un set de discuri frana fata OEM...


                        Placute frana Bosch...




                        Senzor placuta Bosch...




                        Pe langa piesele mentionate mai sus, am mai comandat un pivot tirant pe Lemforder pentru partea stanga, pe langa asta am mai cumparat un filtru de ulei ALCO pe care "mi l-au bagat pe gat'' baietii de la agazin de unde ma aprovizionez (era la oferta ), spun asta deoarce o aveau de mut timp pe raft, asa daca a fost la oferta am zis ca va fi bun pentru un schimb...









                        Piesele care inca nu au sosit...furtune frana fata/spate ATE si un kit de reparatii pentru etrieri.
                        Bruno Sacco... “for the designer, the automobile is one of the most complex design problems of all. The car is a synthesis between function and aesthetics on the one hand, and a number of other concrete and abstract factors which undergo constant change.

                        W126 280SE
                        W123 280CE
                        W126 500SEC
                        W220 500L

                        'Mercedes Benz...The Best or Nothing'

                        Comment


                        • Mercedes Enthusiast este numele tau , Feri ! .

                          Si eu am Alco la filtru de benzina . Ramane sa-l montez .

                          Comment


                          • Originally posted by nstoe View Post
                            Mercedes Enthusiast este numele tau , Feri ! .

                            Si eu am Alco la filtru de benzina . Ramane sa-l montez .


                            Da...poate Enthusiast putin zis..., poate cateodata chiar exagerez! Ma mir cum de nu am primit una peste ceafa de la prietena ca ma ocup mai mult cu masina decat cu ea...cred ca exista un raspuns pentru asta...ii place si ei de BVL...cu asta am noroc, altfel o luam pe freza .
                            Bruno Sacco... “for the designer, the automobile is one of the most complex design problems of all. The car is a synthesis between function and aesthetics on the one hand, and a number of other concrete and abstract factors which undergo constant change.

                            W126 280SE
                            W123 280CE
                            W126 500SEC
                            W220 500L

                            'Mercedes Benz...The Best or Nothing'

                            Comment


                            • De ziua "ei'' Mercedesa a mai primit urmatoarele...

                              Joystick pentru reglarea scaunului pasager pe care o cautam de mult timp...



                              O alta optiune pe care o doream...coloana de directie reglabil electric...




                              A mai sosit un butuc cu ABS care lipsea din lista cu chizitii...(cu aceasta ocazie ii multumesc lui SILE1 pentru ajutor)...

                              Bruno Sacco... “for the designer, the automobile is one of the most complex design problems of all. The car is a synthesis between function and aesthetics on the one hand, and a number of other concrete and abstract factors which undergo constant change.

                              W126 280SE
                              W123 280CE
                              W126 500SEC
                              W220 500L

                              'Mercedes Benz...The Best or Nothing'

                              Comment


                              • Originally posted by mer_se280 View Post
                                Piesele care inca nu au sosit...furtune frana fata/spate ATE si un kit de reparatii pentru etrieri.



                                Acusi a sosit un set pentru polisharea ornamentelor din aluminiu, care contine...

                                1. Pasta abraziva LEA GLOMAX

                                2. Pasta abraziva LEA MIRRORMAX

                                3. Disc de carpa 130x20x10 (pentru pasta LEO GLOMAX)

                                4. Disc de pasla 120x20x20 (pentru pasta LEO MIRRORMAX)

                                5. Corp de pasla cu tija 40x40x6

                                6. Suport pentru prinderea in masina de gaurit a discurilor de carpa


                                Bruno Sacco... “for the designer, the automobile is one of the most complex design problems of all. The car is a synthesis between function and aesthetics on the one hand, and a number of other concrete and abstract factors which undergo constant change.

                                W126 280SE
                                W123 280CE
                                W126 500SEC
                                W220 500L

                                'Mercedes Benz...The Best or Nothing'

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF