Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Nava amiral W221 S420 Cdi

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Originally posted by Drey63 View Post
    Multumesc!
    Din potriva Ma duc de peste 1 an la sala(nu asta conteaza). Nu's firav...
    Tare asta cu sala )
    E220 cdi W210, 2001

    E320 W210, 1997
    C180 W202, 1994
    W123 200D, 1978 cu inima de W124


    Romani 2:4 ...nu vezi tu ca bunatatea lui Dumnezeu te indeamna la pocainta?

    Comment


    • #92
      OK

      Originally posted by Drey63 View Post
      E acel ruliu al masinii care nu ma incanta. Atata tot. Sper sa ma fac inteles.
      Acum te-ai facut inteles. Insa este un S-Klasse. Asa cum ai spus chiar tu, "pana la urma e o masina facuta pt confort"...
      P.S.: Oricum, indiferent de cat de mare simti ca este "ruliul" intr-o curba, nu cred ca vei avea "rau de mare".
      It's not the speed that kills. It's the sudden stop.
      "Running on empty"

      Comment


      • #93
        Buna ziua !


        @c280 4MATIC:

        V8-ul ala din link-ul tau este un benzinar... Iar anterior, discutia era despre un V8 diesel si 4-MATIC. Deci, afirmatiile facute mai sus raman in continuare fara acoperire...


        Stima,


        Dragos

        Comment


        • #94
          Salut, @Heavy D

          Originally posted by Heavy D. View Post
          Buna ziua !

          @c280 4MATIC:

          V8-ul ala din link-ul tau este un benzinar... Iar anterior, discutia era despre un V8 diesel si 4-MATIC. Deci, afirmatiile facute mai sus raman in continuare fara acoperire...

          Era o simpla poza gasita pe net. Nici nu m-a preocupat ca motorul respectiv e pe benzina sau pe motorina, am postat-o pur si simplu spre info, nicidecum ca sa fac vreo afirmatie - cu sau "fara acoperire". Sorry daca unii au avut aceasta impresie...
          It's not the speed that kills. It's the sudden stop.
          "Running on empty"

          Comment


          • #95
            Buna ziua !


            @c280 4MATIC:

            Faceam referire la afirmatiile alea transparente ale colegului Drey63, precum ca exista V8 diesel cuplat cu 4-MATIC, nu la altceva.

            Ca despre asta se trateaza in acest topic, de fapt. Sau se vroia, la un moment dat...


            Stima,


            Dragos

            Comment


            • #96
              In topic era vorba de masina lui...ne-a aratat-o, ne-a prezentat-o... restul e can-can.

              Comment


              • #97
                Originally posted by c280 4MATIC View Post
                Acum te-ai facut inteles. Insa este un S-Klasse. Asa cum ai spus chiar tu, "pana la urma e o masina facuta pt confort"...
                P.S.: Oricum, indiferent de cat de mare simti ca este "ruliul" intr-o curba, nu cred ca vei avea "rau de mare".
                Nu)

                Originally posted by ediskan89 View Post
                In topic era vorba de masina lui...ne-a aratat-o, ne-a prezentat-o... restul e can-can.
                Mersi!
                16'' C350e
                16" 911 Carrera
                15" S350 Cdi

                Comment


                • #98
                  Originally posted by ediskan89 View Post
                  ne-a prezentat-o... restul e can-can.
                  Da o revista plina cu minciuni ...
                  Perfection is everything , Perfection is Mercedes-Benz` !!!

                  Comment


                  • #99
                    Originally posted by Sor3L View Post
                    Da o revista plina cu minciuni ...
                    O revista care a starnit...invidie...zic eu...altfel nu inteleg. E strict problema ta daca ma crezi sau nu. Numai bine!
                    16'' C350e
                    16" 911 Carrera
                    15" S350 Cdi

                    Comment


                    • Originally posted by Drey63 View Post
                      Da. Cred ca e standard ABC'ul la S63...Cred...
                      Ce preferi ca si condus? Slk'ul sau S'ul?
                      Clar SLK-ul. Ca si feeling, nici nu se compara cu restul, mi-a placut chiar mai mult decat Jaguar XF-R . Acceleratia in linia dreapta nu e totul. Pot sa zic ca e unul dintre cele mai sportive modele non-AMG produse. Dar povestim altundeva, nu vreau sa stric topicul

                      Originally posted by c280 4MATIC View Post
                      P.S.: Oricum, indiferent de cat de mare simti ca este "ruliul" intr-o curba, nu cred ca vei avea "rau de mare".
                      Nu e deranjant sentiment-ul doar ca simti ca virezi o masina de 2 tone si asta iti cam taie din increderea pe care vrei sa o ai in masina. Acelasi viraj, chiar daca masina poate, fara sa vreau, la prima abordare cu un s l-as lua mai incet decat cu un SLK de ex.
                      '90 G300 TD - W460
                      '01 C220 CDI - W203
                      '08 SLK 350 - R171
                      '06 S320 CDI - W221
                      '08 ML320 CDI - W164

                      Comment


                      • OFFTOPIC : In timp ce citesc posturile voastre, ma uit asa si la varstele voastre si incerc sa-mi dau seama daca vorbiti serios sau sunteti glumeti din cale-afara.
                        VIN - A Vehicle Identification Number, commonly abbreviated to VIN, is a unique serial number used by the automotive industry to identify individual motor vehicles.
                        * Din codul propriu zis nu reiese nimic de proprietari. Dar asta depinde unde e verificat. La reprezentata, daca introduci un VIN de la o masina ok(ok= masina care si-a facut reviziile in service-uri autorizate &etc) , iti spune si cine a facut revizia, cine a cumparat-o, cand , si de unde.Daca baiatul va da VIN-ul , bine , daca nu, NU.

                        4MATIC sau nu - Traim intr-o lume plina de mincinosi, dar in acelasi timp ramanem surprinsi de niste chestii marunte. Asta era problema voastra reala? cu existenta 4MATIC-ului pe masina? Sunt mai mult ca sigur ca exista la Mercedes masini cu dotari care sa nu fie evidentiate in VIN. De ce? Ori dupa achizitionare i-au mai pus cate ceva, ori exista posibilitatea unui transplant.

                        ONTOPIC : Drey63 sa o stapanesti sanatos , arata bestial.
                        Mail : emi@koket.org
                        Tel : 0757 233 231
                        Reparatii electrice auto Iasi
                        Electrical Center Iasi

                        Comment


                        • Originally posted by thekoket View Post
                          OFFTOPIC : In timp ce citesc posturile voastre, ma uit asa si la varstele voastre si incerc sa-mi dau seama daca vorbiti serios sau sunteti glumeti din cale-afara.
                          VIN - A Vehicle Identification Number, commonly abbreviated to VIN, is a unique serial number used by the automotive industry to identify individual motor vehicles.
                          * Din codul propriu zis nu reiese nimic de proprietari. Dar asta depinde unde e verificat. La reprezentata, daca introduci un VIN de la o masina ok(ok= masina care si-a facut reviziile in service-uri autorizate &etc) , iti spune si cine a facut revizia, cine a cumparat-o, cand , si de unde.Daca baiatul va da VIN-ul , bine , daca nu, NU.

                          4MATIC sau nu - Traim intr-o lume plina de mincinosi, dar in acelasi timp ramanem surprinsi de niste chestii marunte. Asta era problema voastra reala? cu existenta 4MATIC-ului pe masina? Sunt mai mult ca sigur ca exista la Mercedes masini cu dotari care sa nu fie evidentiate in VIN. De ce? Ori dupa achizitionare i-au mai pus cate ceva, ori exista posibilitatea unui transplant.

                          ONTOPIC : Drey63 sa o stapanesti sanatos , arata bestial.
                          Ce bine le zici,ca un om batran ...de 20 ani!

                          sigpic

                          "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

                          Comment


                          • - Nu trebuie sa fii batran ca sa poti spune asta.
                            - Dintr-un 1.5dci stiu ca nu`i fain W221-le , mai ales cel 4MATIC.
                            - Dupa activitatea lui pe forum am vazut ca a avut masini pe mana( pana la urma daca sunt ale lui in acte sau nu , putin ma intereseaza , atata timp cat nu-s ale mele). Si a avut MASINI *10' E250 / *09' S420 /*09' Cayenne /*08' S63(disparut).
                            Fa un calcul cu cat se vand astea SH , si vezi daca echivaleaza cu valoarea masinilor celor care au comentat intr-un mod invidios la post.
                            Dupa ce faci astea , daca o sa le faci, astept sa vedem cum sunt influentat eu la 20 de ani de realitate , si cum te roade invidia pe tine la 30.
                            Nu cred ca la o masina ca asta ar lipi pe bord semnul 4matic , e totusi un detaliu. La un 190 da , intai as verifica VIN-ul sa vad , dar la un w221, detaliul asta poate elimina din suspiciuni. Daca proprietarul minte sau nu , voi nu pierdeti sau castigati absolut nimic
                            Last edited by thekoket; 04-19-2012, 21:01 PM. Reason: completare
                            Mail : emi@koket.org
                            Tel : 0757 233 231
                            Reparatii electrice auto Iasi
                            Electrical Center Iasi

                            Comment


                            • Originally posted by thekoket View Post
                              - Nu trebuie sa fii batran ca sa poti spune asta.
                              - Dintr-un 1.5dci stiu ca nu`i fain W221-le , mai ales cel 4MATIC.
                              - Dupa activitatea lui pe forum am vazut ca a avut masini pe mana( pana la urma daca sunt ale lui in acte sau nu , putin ma intereseaza , atata timp cat nu-s ale mele). Si a avut MASINI *10' E250 / *09' S420 /*09' Cayenne /*08' S63(disparut).
                              Fa un calcul cu cat se vand astea SH , si vezi daca echivaleaza cu valoarea masinilor celor care au comentat intr-un mod invidios la post.
                              Dupa ce faci astea , daca o sa le faci, astept sa vedem cum sunt influentat eu la 20 de ani de realitate , si cum te roade invidia pe tine la 30.
                              Pustiule eu zic ca e mai bine sa te opresti din afirmatii.Ai stat si ai citit toate postarile si nu ai inteles nimica.Mai incearca si poate intelegi despre ce era vorba in discutia referitoare la 4Matic.{desi sunt slabe sanse sa te prinzi}.

                              sigpic

                              "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

                              Comment


                              • Domnul Mircea, ma scuzati nu am vrut sa va ofensez, daca cumva asa v-ati simtit.Am incercat sa vorbesc doar pentru cei ce stiu sa citeasca si sa inteleaga rostul cuvintelor ,nu doar insultele.
                                Daca Drey63 e mincinos , nu ai cum sa-l aduci pe calea cea buna, pentru ca are experienta si gaseste o alta minciuna si explicatie pentru orice. Daca nu e mincinos si S420CDI-ul este 4MATIC , atunci....cine a sarit in aer , a sarit degeaba
                                Mail : emi@koket.org
                                Tel : 0757 233 231
                                Reparatii electrice auto Iasi
                                Electrical Center Iasi

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF