Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Nava amiral W221 S420 Cdi

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pentru cei care cred ca acest W221 are 4 matic, ii invit sa faca o mica cautare pe google, youtube, sau situri de specialitate mobile.ro
    M-am lamurit ca aceasta masina ii doar un simplu S420 CDI si nimic special.

    Sa vedem, poate Mercedes o sa mai introduca un V8 diesel pe viitoare clasa S (W222) si daca avem noroc o sa il faca si 4 matic, dar nu imi fac sperante. Astept sa faca din motorul de 3000 diesel sa scoata peste 300 CP, deoarece concurenta a reusit acest lucru.

    Comment


    • Originally posted by adrian.o View Post
      Pentru cei care cred ca acest W221 are 4 matic, ii invit sa faca o mica cautare pe google, youtube, sau situri de specialitate mobile.ro
      M-am lamurit ca aceasta masina ii doar un simplu S420 CDI si nimic special.
      Mai degraba e S320 CDI 4MATIC.
      Last edited by Luxian; 04-20-2012, 09:26 AM.

      https://www.clubmercedes.ro/forum/ha...676-regulament

      Pentru functionarea corespunzatoare a conturilor si pentru evitarea blocarii acestora, va rugam sa NU mai folositi adrese de email yahoo.
      Va rugam sa le schimbati din User Settings.

      Comment


      • Incep sa am impresia ca acest topic este ca si vedetele de la noi: cand se linistesc apele mai fac o nefacuta ca sa fie iar pe prima pagina.
        Daca e S320 atunci nu mai e V8 ci V6 dar poate fi 4matic. O fi quatro =)).
        E greu sa ai masini zilele astea.
        E220 cdi W210, 2001

        E320 W210, 1997
        C180 W202, 1994
        W123 200D, 1978 cu inima de W124


        Romani 2:4 ...nu vezi tu ca bunatatea lui Dumnezeu te indeamna la pocainta?

        Comment


        • Thekoket multumesc! Sper sa inteleaga si ei odata si-odata ca nu am nimic de castigat daca mint.

          Cu siguranta pe W222 nu o sa mai produca V8 diesel. Deja V6 Cdi a castigat mult potential si V6 cgi consuma cu mult mai putin. Cred ca in maxim 1 luna o sa apara poze oficiale cu W222. Deja masina ruleaza pe strazi cu foarte putin camuflaj.

          Raspund la orice intrebare despre masina, dar nu o sa mai raspund nimic legat de faptul ca e sau nu e 4matic sau V6 sau V8...
          16'' C350e
          16" 911 Carrera
          15" S350 Cdi

          Comment


          • Originally posted by Drey63 View Post
            Thekoket multumesc! Sper sa inteleaga si ei odata si-odata ca nu am nimic de castigat daca mint.

            Cu siguranta pe W222 nu o sa mai produca V8 diesel. Deja V6 Cdi a castigat mult potential si V6 cgi consuma cu mult mai putin. Cred ca in maxim 1 luna o sa apara poze oficiale cu W222. Deja masina ruleaza pe strazi cu foarte putin camuflaj.

            Raspund la orice intrebare despre masina, dar nu o sa mai raspund nimic legat de faptul ca e sau nu e 4matic sau V6 sau V8...
            Nu m-am bagat in acest articol sa te ajut pe tine in special . M-am bagat pentru ca ma enerveaza oamenii care pur si simplu isi pierd timpul cu chestii care mi se par inutile. Daca era vreo problema la care rezolvarea se afla in mainile tale , da, ok. Dar asa, se cearta lumea daca e 4MATIC sau NU. E o chestie care..... n-are rost. Cel putin mie mi se pare fara rost. O fi 4Matic , bine , nu, la fel.
            Mail : emi@koket.org
            Tel : 0757 233 231
            Reparatii electrice auto Iasi
            Electrical Center Iasi

            Comment


            • Originally posted by thekoket View Post
              Nu m-am bagat in acest articol sa te ajut pe tine in special . M-am bagat pentru ca ma enerveaza oamenii care pur si simplu isi pierd timpul cu chestii care mi se par inutile. Daca era vreo problema la care rezolvarea se afla in mainile tale , da, ok. Dar asa, se cearta lumea daca e 4MATIC sau NU. E o chestie care..... n-are rost. Cel putin mie mi se pare fara rost. O fi 4Matic , bine , nu, la fel.
              Pai exact in mainile lui care posteaza VIN-ul masinii sta rezolvarea misterului.

              Sent from my ST18i using Tapatalk

              https://www.clubmercedes.ro/forum/ha...676-regulament

              Pentru functionarea corespunzatoare a conturilor si pentru evitarea blocarii acestora, va rugam sa NU mai folositi adrese de email yahoo.
              Va rugam sa le schimbati din User Settings.

              Comment


              • Originally posted by Zeus View Post
                Pai exact in mainile lui care posteaza VIN-ul masinii sta rezolvarea misterului.

                Sent from my ST18i using Tapatalk
                Da , dar daca voi vedeti ca n-o scoateti la capat cu el , de ce mai insistati?
                Mail : emi@koket.org
                Tel : 0757 233 231
                Reparatii electrice auto Iasi
                Electrical Center Iasi

                Comment


                • Urmaresc topicul de ceva vreme.
                  S-a vehiculat pana acum S420 CDI 4matic, S320 CDi 4matic, S420 CDI... poze, mult bla, multa ura, multi "hateri"(ca sa parafrazez un post al unui coleg, de pe alt topic).
                  Nu tin partea nimanui.

                  NU SUNT de acord nici cu posesorul S-ului, pentru ca nu furnizeaza informatii clare care sa-i sustina "spusele" initiale(desi nici nu e obligat prin lege), legate de S420 V8 CDI 4matic, in afara de niste poze, care pot fi prelucrate(sau nu).

                  NU SUNT de acord nici cu "haterii", care uneori se coboara la un nivel nedemn de un asemenea forum(cred ca imaginea generala despre "Mercedes" si "clubmercedes" ar trebui sa fie altceva, nu "hate").

                  Eu doar vreau sa ma lamuresc care e... treaba.

                  Ce as vrea eu, ca simplu si umil membru al acestui forum: dovada CLARA ca acest Mercedes utopic(S420 CDI V8 4matic) exista. Poate un filmulet continuu in care sa se vada planetare spate, planetare fata, V8 CDI sub capota. Poate altceva... dar sa fie concret si clar.

                  In rest... doar urari de bine tuturor.

                  Comment


                  • Originally posted by nistor@QMT View Post
                    Urmaresc topicul de ceva vreme.
                    S-a vehiculat pana acum S420 CDI 4matic, S320 CDi 4matic, S420 CDI... poze, mult bla, multa ura, multi "hateri"(ca sa parafrazez un post al unui coleg, de pe alt topic).
                    Nu tin partea nimanui.

                    NU SUNT de acord nici cu posesorul S-ului, pentru ca nu furnizeaza informatii clare care sa-i sustina "spusele" initiale(desi nici nu e obligat prin lege), legate de S420 V8 CDI 4matic, in afara de niste poze, care pot fi prelucrate(sau nu).

                    NU SUNT de acord nici cu "haterii", care uneori se coboara la un nivel nedemn de un asemenea forum(cred ca imaginea generala despre "Mercedes" si "clubmercedes" ar trebui sa fie altceva, nu "hate").

                    Eu doar vreau sa ma lamuresc care e... treaba.

                    Ce as vrea eu, ca simplu si umil membru al acestui forum: dovada CLARA ca acest Mercedes utopic(S420 CDI V8 4matic) exista. Poate un filmulet continuu in care sa se vada planetare spate, planetare fata, V8 CDI sub capota. Poate altceva... dar sa fie concret si clar.

                    In rest... doar urari de bine tuturor.
                    Amin!
                    Oo\=|=/oO

                    Comment


                    • +1 pt. Domnul nistor@QMT
                      Mail : emi@koket.org
                      Tel : 0757 233 231
                      Reparatii electrice auto Iasi
                      Electrical Center Iasi

                      Comment


                      • Originally posted by thekoket View Post
                        +1 pt. Domnul nistor@QMT
                        1.Deci, colegu nostru in varsta de 20 de ani are dreptate. La varsta lui are mai multa minte decat multi altii care prefera sa 'barfeasca' si sa 'rebarfeasca' ce se scrie. Concluzia e ca nimenea nu are nimic de castigat din urma acestor barfe.

                        2.Sincer nu cred ca nu se poate s420 4matic, chiar daca in ofertele dvs nu se vad. Probabil ca s-au facut doar cateva, poate doar la comanda, poate ca motorul a fost schimbat si adaptat astfel incat sa fie 4matic, mai putin conteaza, ideea e ca tehnica exista si s-a mai pus in aplicare pe alte motoare si atunci de ce nu??? Va rog nu ma luati cum ca nu are pe unde sa treaca planetarele ca e penibil pentru oricine stie putina mecanica. Daca se vrea, se poate !

                        3.Colegul Drey63 are dreptul de a publica sau nu VIN-ul masinii dumnealui (sau nu dupa cum s-a vehiculat mai sus) áutovehicolul fiind proprietatea lui si pe care se putea sa nici nu o prezinte deloc ca sa nu mai starneasca pe 'hateri. Poate ca are un tuning pe VIN si pe alte parti ale masinii ca sa se potriveasca cu tuningul. Cunoscatorii stiu despre ce ar putea fii vorba.

                        In rest, sa o stapanesti sanatos si fara probleme. O alegere buna sa dai AMG-ul pt 4200cdi...Parerea mea! Bafta!

                        Comment


                        • Originally posted by SirDeadline View Post
                          Sincer nu cred ca nu se poate s420 4matic, chiar daca in ofertele dvs nu se vad. Probabil ca s-au facut doar cateva, poate doar la comanda, poate ca motorul a fost schimbat si adaptat astfel incat sa fie 4matic, mai putin conteaza, ideea e ca tehnica exista si s-a mai pus in aplicare pe alte motoare si atunci de ce nu??? Va rog nu ma luati cum ca nu are pe unde sa treaca planetarele ca e penibil pentru oricine stie putina mecanica. Daca se vrea, se poate !
                          Normal, tehnica exista. Se poate monta si pe Logan sistemul 4matic, pt ca totul e posibil pt cine stie putina tehnica. Eu am vazut o Dacie 1410 6matic , avea motorul schimbat facut la comanda speciala, . Dar nu ma intrebati cum au reusit, pt ca daca stii putina mecanica, e penibila intrebarea.

                          Comment


                          • Originally posted by 300zxtt View Post
                            . Eu am vazut o Dacie 1410 6matic , avea motorul schimbat facut la comanda speciala, .

                            E adevarat,l-am vazut si eu! Era o Dacie 14-10 vopsita cu Alb 10.Apartine unui medic ginecolog din Offenbach.

                            sigpic

                            "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

                            Comment


                            • Originally posted by 300zxtt View Post
                              Eu am vazut o Dacie 1410 6matic
                              Asta http://www.mediashow.ro/show/333667-3/dacia-6x6.jpg ? lol
                              Pasionat w124 : Mercedes w124 blog

                              Comment


                              • o dati nasol de acu
                                Mail : emi@koket.org
                                Tel : 0757 233 231
                                Reparatii electrice auto Iasi
                                Electrical Center Iasi

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF