Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Nava amiral W221 S420 Cdi

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Daca vrei sa stii daca e de fabrica sau e montat ulterior da-ne vin-ul si vei afla.

    Comment


    • #77
      Imi place cum a descris tractiunile Zang, de acord intru totul cu el mai ales cand ai lsd sau lsd electronic, nu mai ai nevoie de 4 matic, dar repet pe Asfalt, nu pe offroad. Se pierd cai, stabilitate, cuplu, motorina, chiar daca nu parineaza, face mai mult de la 0 la 100 km/h, si se castiga doar ceva aderenta in plus, iar de asta ai nevoie maxim de 1-2 ori daca traesti in oras, nu pe un deal neasfaltat. Care sustine contrariul poate sa se uite la performante la orice marca ca sa se convinga. Nu are rost sa o dam din prezentarea colegului Drey in cearta noastra, asa ca mai bine ar deschide un topic nou in offtopic despre tractiuni 4x4 pe s class si roti, asta ca sa nu ii poluam de tot prezentarea.
      Last edited by Dj Sky; 03-22-2012, 19:33 PM.

      Comment


      • #78
        Fara seria sasiu e cancan mioritic....

        Comment


        • #79
          Eu am mai postat odata lucrurile acestea dar se pare ca au disparut foarte bizar...in fine...

          Cum functioneaza keyless si softclose:


          Cateva poze cu Night Vision si interfata Comandului:


          png image hosting


          jpg image hosting


          jpg image hosting


          image hosting jpg


          image hosting
          16'' C350e
          16" 911 Carrera
          15" S350 Cdi

          Comment


          • #80
            De ce ne postezi poze de pe internet?Vad ca continui sa aberezi cu 4maticul ala.

            sigpic

            "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

            Comment


            • #81
              Originally posted by mircea600sel View Post
              De ce ne postezi poze de pe internet?Vad ca continui sa aberezi cu 4maticul ala.
              Ai o problema...
              16'' C350e
              16" 911 Carrera
              15" S350 Cdi

              Comment


              • #82
                Originally posted by Drey63 View Post
                Ai o problema...
                Da,cu aia ce mint.Sa fiu sincer cu tine dupa poza ce ne-ai pus-o e intradevar 4matic dar fara serie VIN nu te cred 100%.

                sigpic

                "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

                Comment


                • #83
                  Dupa parerea mea ar trebui incheiata discutia despre 4matic...Cei care contesta sa ramana cu parerea ca nu este 4matic...iar initiatorul topicului nu cred ca are ceva de deomanstrat si nici nu stiu daca poate fi obligat de cineva sa faca acest lucru... Nici eu nu am auzit intr-adevar S420 cdi 4matic, nici nu stiu daca poate fi facut la comanda, dar cine stie... Oricum mi se pare ca s-a exagerat putin pe acest subiect...
                  Last edited by cutaresku; 03-29-2012, 23:07 PM.

                  Comment


                  • #84
                    Eu sunt curios cum se comporta ca dinamica (nu acceleratii) fata de 63 amg
                    '90 G300 TD - W460
                    '01 C220 CDI - W203
                    '08 SLK 350 - R171
                    '06 S320 CDI - W221
                    '08 ML320 CDI - W164

                    Comment


                    • #85
                      Un V8...

                      ... atasat la o cutie de viteze 4MATIC: http://upload.wikimedia.org/wikipedi...ic_Gearbox.jpg
                      It's not the speed that kills. It's the sudden stop.
                      "Running on empty"

                      Comment


                      • #86
                        Originally posted by Bogdanc View Post
                        Eu sunt curios cum se comporta ca dinamica (nu acceleratii) fata de 63 amg
                        Este diferenta destul de mare intre ele dar nu ceva incredibil. Tot se inclina in viraje, se simte greoi si directia mi se pare putin prea usoara. Este clar mai sportiv si ai incredere mai mare in el dar sa nu crezi ca se simte ca o masina sport. Dupa ce o treci pe Sport, atunci sunt diferente mai clare. Se mai reduce ruliul, este mai sensibila la orice comanda, directia parca se simte mai bine, devine mai Amg sa zic. Dar pe Confort este foarte ok. Preferam comportamentu mai sportiv de la 63 decat de la 420...Nu-mi place sa ma plimb prin scaun si sa ma tin strans de volan sa nu cad cand iau o curba.
                        16'' C350e
                        16" 911 Carrera
                        15" S350 Cdi

                        Comment


                        • #87
                          Sunt... confuz.

                          Originally posted by Drey63 View Post
                          Ca si dotari, are tot ce se poate pune pe un S varianta scurta. Enumar mai importante: Distronic Plus, asistenta unghiul mort, masaj in scaune care se si umfla in curbe, incalzire-racire fata-spate, night vision, memorie scaune fata-spate, camera mers inapoi, keyless go, 4matic, soft close doors, jaluzele automate, etc, etc.
                          In primul tau post spuneai ca masina are "masaj in scaune care se si umfla in curbe", iar acum spui ca te tii de volan ca sa nu te plimbi prin scaun cand iei o curba... Ce sa inteleg din asta, ca esti o persoana firava?
                          In rest, ce sa-ti spun... S-o stapanesti sanatos, e chiar frumoasa.
                          It's not the speed that kills. It's the sudden stop.
                          "Running on empty"

                          Comment


                          • #88
                            Originally posted by c280 4MATIC View Post
                            In primul tau post spuneai ca masina are "masaj in scaune care se si umfla in curbe", iar acum spui ca te tii de volan ca sa nu te plimbi prin scaun cand iei o curba... Ce sa inteleg din asta, ca esti o persoana firava?
                            In rest, ce sa-ti spun... S-o stapanesti sanatos, e chiar frumoasa.
                            Multumesc!
                            Din potriva Ma duc de peste 1 an la sala(nu asta conteaza). Nu's firav, dar chiar si cu scaunele dinamice sau oricat de mare ai fi, tot te plimba destul de mult masina prin interior. Sunt mai tanar, nu ma incanta. Prefer masinile mai rigide si m-am si obisnuit cu E'ul coupe. Are suport lateral mult mai bun. Si daca ii si umflu pernele laterale la E, nu te mai misti deloc. Te strange de tot. Poti face lucrul acesta si la S, nu la fel de mult dar suficiet. Dar pana la urma e o masina facuta pt confort. Nu-si are rostul. E acel ruliu al masinii care nu ma incanta. Atata tot. Sper sa ma fac inteles.
                            Last edited by Drey63; 04-10-2012, 22:26 PM.
                            16'' C350e
                            16" 911 Carrera
                            15" S350 Cdi

                            Comment


                            • #89
                              Stiu la ce te referi la ruliu, aceasi chestie o simt si eu cu W221, simti ca are 2 tone. Apropo, pe 63 aveai ABC (active body control) ?
                              '90 G300 TD - W460
                              '01 C220 CDI - W203
                              '08 SLK 350 - R171
                              '06 S320 CDI - W221
                              '08 ML320 CDI - W164

                              Comment


                              • #90
                                Originally posted by Bogdanc View Post
                                Stiu la ce te referi la ruliu, aceasi chestie o simt si eu cu W221, simti ca are 2 tone. Apropo, pe 63 aveai ABC (active body control) ?
                                Da. Cred ca e standard ABC'ul la S63...Cred...
                                Ce preferi ca si condus? Slk'ul sau S'ul?
                                16'' C350e
                                16" 911 Carrera
                                15" S350 Cdi

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF