Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Impozitul e aberant ... ce putem face?

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Fratilor ,in 18 pagini de postari nu am inteles nimic. Vine toata lumea cu cate o idee(intradevar unele mai plauzibile dar si multe balarii) care nu ne pot ajuta cu nimic.Ceva concret aveti?
    De exemplu,
    1. Initializarea unui memoriu catre minunatul nostru guvern;
    2. Organizarea unor proteste(nu neaparat cu iesirea in strada);
    3 Din avocatii,juristii,etc, care sunt pe acest forum si care ar putea sa ne dea un sfat concret si corect din punct de vedere legal (sau nimeni nu este dispus sa ofere consultanta fara onorariu sau la veniturile dumnealor putin ii intereseaza aceasta noua lege?)
    4. Contactarea si mentinerea legaturii cu membrii altor comunitati MB din Europa si care ne-ar putea sprijini intr-un fel sau altul;
    5. Contactarea celorlalte cluburi auto romanesti si organizarea unei actiuni de amploare(in mai toate cluburile sunt ,,masini de lux' care au peste 15-20 de ani si cativa cai putere).
    Imi cer scuze pentru iritarea de care am dat dovada dar fara o organizare minutioasa,cu participarea a cat mai multi nemultumiti,acest topic mi se pare o pierdere de timp si un spatiu unde sa mai scapam de ceva nervi.
    P.S. Daca acest post merita vreo sanctiune rog moderatorii sa nu se abtina.
    Respect la toata lumea.
    Last edited by Mihutz; 07-08-2010, 15:04 PM.

    Comment


    • Originally posted by Mihutz View Post
      Fratilor ,in 18 pagini de postari nu am inteles nimic. Vine toata lumea cu cate o idee(intradevar unele mai plauzibile dar si multe balarii) care nu ne pot ajuta cu nimic.Ceva concret aveti?
      De exemplu,
      1. Initializarea unui memoriu catre minunatul nostru guvern;
      2. Organizarea unor proteste(nu neaparat cu iesirea in strada);
      3 Din avocatii,juristii,etc, care sunt pe acest forum si care ar putea sa ne dea un sfat concret si corect din punct de vedere legal (sau nimeni nu este dispus sa ofere consultanta fara onorariu sau la veniturile dumnealor putin ii intereseaza aceasta noua lege?)
      4. Contactarea si mentinerea legaturii cu membrii altor comunitati MB din Europa si care ne-ar putea sprijini intr-un fel sau altul;
      5. Contactarea celorlalte cluburi auto romanesti si organizarea unei actiuni de amploare(in mai toate cluburile sunt ,,masini de lux' care au peste 15-20 de ani si cativa cai putere).
      Imi cer scuze pentru iritarea de care am dat dovada dar fara o organizare minutioasa,cu participarea a cat mai multi nemultumiti,acest topic mi se pare o pierdere de timp si un spatiu unde sa mai scapam de ceva nervi.
      P.S. Daca acest post merita vreo sanctiune rog moderatorii sa nu se abtina.
      Respect la toata lumea.


      Sustin cele scrise mai sus.

      sigpic

      "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

      Comment


      • Am un MB 124 din 87, 2998 cmc pe care am dat 2300 EURO anul trecut

        Sunt de acord cu memoriul atat timp cat noile norme de impozitare sunt ILEGALE.

        CODUL FISCAL
        CAP. 2
        ART. 3
        Principiile fiscalităţii
        d) eficienţa impunerii prin asigurarea stabilităţii pe termen lung a prevederilor Codului fiscal, astfel încât aceste prevederi să nu conducă la efecte retroactive defavorabile pentru persoane fizice şi juridice, în raport cu impozitarea în vigoare la data adoptării de către acestea a unor decizii investiţionale majore.

        ART. 4
        Modificarea şi completarea Codului fiscal
        (1) Prezentul cod se modifică şi se completează numai prin lege, promovată, de regulă, cu 6 luni înainte de data intrării în vigoare a acesteia.

        (2) Orice modificare sau completare la prezentul cod intră în vigoare cu începere din prima zi a anului următor celui în care a fost adoptată prin lege.



        Acum tot ce imi ramane de facut este sa nu platesc impozitul, iar cu banii cu care ar fi trebuit sa platesc impozitul sa gasesc un avocat.

        Fratilor, nu mai suport nenorocirea asta de oameni de la conducere.
        Boul ala de la Finante, Vladescu, zicea ca daca nu ne convine in Romania sa plecam. Pai vad ca au ei grija sa nu poti strange bani ca sa pleci.
        Si daca reusesesti sa pleci trebuie sa pleci pe continentul american sau in Australia, ca in Europa au inebunit toti de cand in Parlamentul European au ajuns Eba, Vadim si Becali.
        Parlamentul European lucreaza la o lege prin care produsele sa nu mai fie vandute la bucata ci la kg, litru, metru. Deci ouale o sa le luam de acum inainte la kg. Sunt curios masinile cum vor fi vandute .
        Te duci la Tiriac si ceri 1800 kg de Jaguar si restul pana la 2000 kg sa-ti puna niste Logan.
        Tare destepti prostii astia.

        Comment


        • Multumesc Mircea600sel pentru sustinere.Dar se pare ca de cand am scris eu acest post din ce in ce mai putini mai adauga ceva aici.Se pare ca se simt cu musca pe caciula.Sau am deranjat ceva oameni mai comozi?
          Concret: FACEM CEVA SAU NUMAI NE PLANGEM?

          P.S. Eu mai am maxim 4-5 luni de stat in tara dar nu mi se pare corecta nepasarea de care dam toti dovada.
          TREZITI-VA OAMENI BUNI

          Comment


          • MIHUTZ felicitari pentru plecare.

            Haideti sa ne intalnim undeva cat mai repede si sa facem memoriul ala.
            Sa le prezentam celor de la ministere avantajele si dezavantajele.

            AVANTAJE
            EI
            Strang repede bani la buget

            NOI
            Unii din noi reusesc sa-si vanda masinile si sa castige niste bani
            Nu ne mai rupem masinile circuland pe "santurile publice" sau pe oricare "autostricata" (A1, A2, A3,.... A i naibii sa fie ei)
            Nu mai cheltuim bani pentru intretinerea masinii
            E mai comod si poate mai ieftin cateodata sa caltoresti cu trenul, autocarul, maxi-taxi
            Bei si tu linistit o bere in timp ce calatoresti

            DEZAVANTAJE
            EI
            mai putini bani din impozit la buget in anii urmatori
            mai putini bani din taxele de carburanti
            mai putini bani din taxele de drum
            mai putini bani din serviceuri
            mai putini bani comertul cu piese de schimb

            NOI
            Vindem sau radiem masinile
            Ne facem cumparaturile cu mijloacele de transport in comun => banii intra in buzunarul regiilor locale de transport sau a Hyper, Mega, Ultra ... Marketurilor
            Ne facem vacantele cu trenul sau autocarul


            Mai puteti completa si voi cu alte pareri

            Comment


            • si inca ceva interesant si in sprijinul nostru cred

              CODUL FISCAL
              art.292 (3)

              În perioada cuprinsă între 1 ianuarie 2005 şi 1 ianuarie 2011, nivelul taxei asupra mijloacelor de transport, prevăzut la art. 263 alin. (4) şi (5), se majorează prin hotărâre a Guvernului, în conformitate cu angajamentele asumate de România în procesul de negociere cu Uniunea Europeană, la Capitolul 9 - Politica în domeniul transporturilor, în luna aprilie a fiecărui an cuprins în perioadă, la propunerea Ministerului Transporturilor, Construcţiilor şi Turismului şi cu avizul Ministerului Finanţelor Publice şi Ministerului Administraţiei şi Internelor*).


              LINK CODUL FISCAL

              Comment


              • Subscriu

                Originally posted by Mihutz View Post
                Multumesc Mircea600sel pentru sustinere.Dar se pare ca de cand am scris eu acest post din ce in ce mai putini mai adauga ceva aici.Se pare ca se simt cu musca pe caciula.Sau am deranjat ceva oameni mai comozi?
                Concret: FACEM CEVA SAU NUMAI NE PLANGEM?

                P.S. Eu mai am maxim 4-5 luni de stat in tara dar nu mi se pare corecta nepasarea de care dam toti dovada.
                TREZITI-VA OAMENI BUNI
                Si eu sper ca, in maxim 4-5 luni sa plec din tara mai concret la unchiu-meu din Germania, oricum pana acuma am mai facut si altele in sensul parasirii acestui iad de tara inscriindu-ma la loteria vizelor in SUA, si preaplicari pt Canada si Australia. Principalul motiv de ce fac asta: de la 1 iulie am vazut ca in tara asta ti se poate lua orice ca asa vrea "Guvernul", si asta peste noapte si muuuult mai grav e ca nimeni nu se mai sesizeaza!!!!!!!! Bai oameni buni si rai, nu mai mancati la fast-food-uri si nu mai cumparati prostii din super-marketuri sa astia sigur au pus ceva in alimente de va drogheaza sa nu mai reactionati nici de va fura tot si va lasa cu ochii-n stele!!!
                De ce mi-e mie cel mai frica deja in tara asta e ca, de la fiecare un 1 a urmatoarei luni, ma pot astepta la un TVA de 50%, la triplare de impozite, la taieri de salarii si de drepturi.....cred ca in curand ma pot gandi chiar si la azil politic, chestiile acestea fiind deja o discriminare grosolana, si chiar incalcare a drepturilor omului!!!!
                Deci este cineva disponibil sa faca memoriul respectiv? Eventual un avocat/notar care se pricepe la asa ceva foarte bine.
                Daca vreti eu ma ofer voluntar sa formulez ideile principale ale acestui memoriu pe care trebuie sa contina pt ca sa fie luat in seama si chiar aprobate modificarile cerute prin acesta!
                Nu o sa cumpar masina noua in veci atata timp cat ne mai mintiti cu poluarea motoarelor termice...pai atunci faceti masini electrice ieftine, si nu mai veniti cu povesti pt pesti ca nu merita sau nu tin sau blah blah ca de aia ies scumpe!!!

                Comment


                • Totusi...nu exista nici o metoda de a fenta aberantul impozit, sa zicem ca la a mea nu am nici o sansa , dar la saracul om care are w124 sa plateasca impozit de zeci de milioane este hotie pe fata...
                  Last edited by flavius89; 07-11-2010, 00:20 AM.
                  MB W211 E 270 CDI 210Cp 480Nm BT 89SPP

                  Comment


                  • Originally posted by Mihutz View Post
                    Fratilor ,in 18 pagini de postari nu am inteles nimic. Vine toata lumea cu cate o idee(intradevar unele mai plauzibile dar si multe balarii) care nu ne pot ajuta cu nimic.Ceva concret aveti?
                    De exemplu,
                    1. Initializarea unui memoriu catre minunatul nostru guvern;
                    2. Organizarea unor proteste(nu neaparat cu iesirea in strada);
                    3 Din avocatii,juristii,etc, care sunt pe acest forum si care ar putea sa ne dea un sfat concret si corect din punct de vedere legal (sau nimeni nu este dispus sa ofere consultanta fara onorariu sau la veniturile dumnealor putin ii intereseaza aceasta noua lege?)
                    4. Contactarea si mentinerea legaturii cu membrii altor comunitati MB din Europa si care ne-ar putea sprijini intr-un fel sau altul;
                    5. Contactarea celorlalte cluburi auto romanesti si organizarea unei actiuni de amploare(in mai toate cluburile sunt ,,masini de lux' care au peste 15-20 de ani si cativa cai putere).
                    Imi cer scuze pentru iritarea de care am dat dovada dar fara o organizare minutioasa,cu participarea a cat mai multi nemultumiti,acest topic mi se pare o pierdere de timp si un spatiu unde sa mai scapam de ceva nervi.
                    P.S. Daca acest post merita vreo sanctiune rog moderatorii sa nu se abtina.
                    Respect la toata lumea.
                    Mihutz sunt absolut de acord,
                    a-şi dori să fac doar două completări,
                    1.Noi vrem mereu să fentăm o lege ,un impozit,o reglementare...
                    în loc să ne ridicăm capul să îndreptăm sira spinării si să avem
                    grijă ca aleşi pe care îi mandatăm să facă legi in sprijinul nostru
                    a tuturor , să avem curajul să le cerem socoteală dacă fac altfel şi ne pun
                    in mâna două găleţi portocali cu nişte mititei stricaţi să ne închidă gura.
                    2.Trebuie ca fiecare să facem o vizită aleşilor la birourile
                    teritoriale, ca prim pas să-i instinţăm de aceste anomalii iar dacă
                    ei nu-şi fac datoria trebuie să încercăm alte posibilităţi de presiune,petiţi
                    demonsraţi,grevă fiscală sau un nou '98, etc.
                    Last edited by muszuke; 07-11-2010, 03:15 AM. Reason: cor.

                    Comment


                    • Originally posted by NinjaV12 View Post
                      , si preaplicari pt Canada si Australia.
                      Si la canguri ce ai facut?Intrebam , ca noi am reusit si cred ca in 3-4 luni dam mana cu cangurii.Bine asta dupa ce am cheltuit o gramada de bani si nervii pe vreo 3 ani.Dar a meritat efortul.Daca ai nevoie de sfaturi,ajutor,consiliere crede-ma ca am devenit expert.A-s putea sa-mi deschid agentie de emigrare la cat m-au frecat astia.
                      Sa auzim numai de bine si succes.

                      Comment


                      • Ma inscriu si eu cu Cobra mea de 2400cmc fie ca e petitie on line , memoriu sau orice alta manifestare de protest!

                        Comment


                        • Originally posted by muszuke View Post
                          Mihutz sunt absolut de acord,
                          a-şi dori să fac doar două completări,
                          1.Noi vrem mereu să fentăm o lege ,un impozit,o reglementare...
                          în loc să ne ridicăm capul să îndreptăm sira spinării si să avem
                          grijă ca aleşi pe care îi mandatăm să facă legi in sprijinul nostru
                          a tuturor , să avem curajul să le cerem socoteală dacă fac altfel şi ne pun
                          in mâna două găleţi portocali cu nişte mititei stricaţi să ne închidă gura.
                          2.Trebuie ca fiecare să facem o vizită aleşilor la birourile
                          teritoriale, ca prim pas să-i instinţăm de aceste anomalii iar dacă
                          ei nu-şi fac datoria trebuie să încercăm alte posibilităţi de presiune,petiţi
                          demonsraţi,grevă fiscală sau un nou '98, etc.
                          Atata timp cat votul tau si a meu are fix aceeasi valoare ca si a batranului de la tara care abea daca mai stie sa scrie si a fost impresionat cu o bere ieftina si 2 mici nu o sa fie nimic bun in tara asta.....totusi pana la urma cu cred ca aici e problema, problema e de la cine numara voturile, ca nu avem pe cine alege si pana la faptul ca probabil nici nu are importanta cine iese presedinte, ca oricum ti se impune sa ai niste cheltuieli prea mari ca tara si pt acestea sa indatorezi la un FMI foarte dubios si cel mai posibil condus din umbra de niste mari excroci internationali.

                          Originally posted by Mihutz View Post
                          Si la canguri ce ai facut?Intrebam , ca noi am reusit si cred ca in 3-4 luni dam mana cu cangurii.Bine asta dupa ce am cheltuit o gramada de bani si nervii pe vreo 3 ani.Dar a meritat efortul.Daca ai nevoie de sfaturi,ajutor,consiliere crede-ma ca am devenit expert.A-s putea sa-mi deschid agentie de emigrare la cat m-au frecat astia.
                          Sa auzim numai de bine si succes.
                          Pai deocamdata doar formularul de preinscriere pt Australia, asa mai mult ca sa vad ce si cum.....daca o sa fie ceva serios in sensul asta o sa te intreb una alta prin PM, pana acolo multam de urare, si sper sa scapam amandoi din gulagul asta de tzara! Pana una-alta mai caut si ceva motive de discriminare pt a cere azil si tara anglofona in care un astfel de demers ar avea succes.
                          Totusi deocamdata in prima faza am sperante din partea unui unchi din Germania unde m-as duce in prima faza, pt ca acolo as avea o casa asigurata, si sprijin foarte important din partea neamurilor de acolo.
                          Last edited by mircea600sel; 07-11-2010, 23:41 PM.
                          Nu o sa cumpar masina noua in veci atata timp cat ne mai mintiti cu poluarea motoarelor termice...pai atunci faceti masini electrice ieftine, si nu mai veniti cu povesti pt pesti ca nu merita sau nu tin sau blah blah ca de aia ies scumpe!!!

                          Comment


                          • Tipic poporu asta de cacat ... cand e greu facem pe dracu in patru si ne tiram ...

                            Daca nu am fi natia mizerabila care suntem am putea rezolva problemele foarte simplu ... nu mai plateste nimeni impozitu pe nimic ... sa execute silit douajde milioane de oameni ... Dar ne agitam facem gura pe forumuri ne plangem ca niste fete mari si dam fuga totusi la fisc sa platim impozitu si culmea la timp de frica penalizarilor ...

                            Suntem impotriva sistemului pe froumuri si asa teoretic dar traim cu frica in san ca ni se intampla nush ce lucruri grave daca nu ne conformam. Pe mine unu ma doare in cur pentru ca nu am nici un cap de ata pe numele meu si nici un leu venit demonstrabil dar sunt milioane de ROMANI care platesc diverse taxe si impozite desi nu sunt deacord cu ele ... nu pricep cum poti plati sau face ceva care nu i-ti convine ... credeam ca patetismul ala de revolutie de acum 20 de ani ne-a castigat niste drepturi ... se pare ca le avem dar nu le folosim !

                            Daca ar exista macar 5000 de oameni in tara asta dispusi sa investeasca 1000 de euro in rezolvarea definitiva a problemelor tarii asteia totul ar fi simplu ... cu 5 mil de euro se face curatenie definitiva intr-o saptamana !

                            NE MERITAM SOARTA, MERITAM SA SE ALEAGA PRAFU DE NATIA ASTA !!!
                            1991 R129 300SL-24
                            1991 w124 300CE-24
                            1993 w202 C280
                            1978 w116 450SEL 6.9
                            1987 w201 190E 2.0
                            1991 Lancia Thema 8.32 Ferrari

                            Comment


                            • Originally posted by Ford_V6 View Post
                              Tipic poporu asta de cacat ... cand e greu facem pe dracu in patru si ne tiram ...

                              Daca nu am fi natia mizerabila care suntem am putea rezolva problemele foarte simplu ... nu mai plateste nimeni impozitu pe nimic ... sa execute silit douajde milioane de oameni ... Dar ne agitam facem gura pe forumuri ne plangem ca niste fete mari si dam fuga totusi la fisc sa platim impozitu si culmea la timp de frica penalizarilor ...

                              Suntem impotriva sistemului pe froumuri si asa teoretic dar traim cu frica in san ca ni se intampla nush ce lucruri grave daca nu ne conformam. Pe mine unu ma doare in cur pentru ca nu am nici un cap de ata pe numele meu si nici un leu venit demonstrabil dar sunt milioane de ROMANI care platesc diverse taxe si impozite desi nu sunt deacord cu ele ... nu pricep cum poti plati sau face ceva care nu i-ti convine ... credeam ca patetismul ala de revolutie de acum 20 de ani ne-a castigat niste drepturi ... se pare ca le avem dar nu le folosim !

                              Daca ar exista macar 5000 de oameni in tara asta dispusi sa investeasca 1000 de euro in rezolvarea definitiva a problemelor tarii asteia totul ar fi simplu ... cu 5 mil de euro se face curatenie definitiva intr-o saptamana !

                              NE MERITAM SOARTA, MERITAM SA SE ALEAGA PRAFU DE NATIA ASTA !!!
                              Referitor la aceasta lasitate s-a mai discutat aici.Nu mai vreau sa fiu erou in tara asta.Daca vrea cineva sa faca asta e libera lui alegere.Referitor la ''tirare'' , crede-ma ca nu suntem tampiti cand am luat aceasta decizie.Eu la revolutie aveam 15 ani si de atunci ma chinui sa fac ceva legal in tara asta dar nu prea am reusit.Ai mei nu m-au invata sa fur deci nu am putut face avere.Nu-mi doresc bani cat sa nu le mai stiu numarul dar vreau o viata decenta.Daca tara asta nu-mi poate oferi nimic de ce nu a-s pleca unde poate sa-mi fie mai bine?Din simt civic,patriotism,etc?Astea sunt basme colega.Basme pe care le inghit si ma amagesc singur de 20 de ani.Daca tu vrei sa crezi in astea sa ai spor.Apropo de neplata impozitelor ,taxelor si restul ...Cand o sa ai si tu ceva propietati,mai multe masini ,terenuri pe numele tau sa vedem atunci ce faci.Sa dam din gura gratuit e cel mai usor in tara asta .Dar ceva concret nu facem.Dar las ca merge asa.O zi cat mai buna tuturor.

                              Comment


                              • Colegu Ford_V6 nu stiu de ce te agiti ca un Pepsi... noi (ca si colectiv/natie) nu mai putem face nimic PUNCT. As vrea sa stiu ce ai facut tu aflat in postura de a plati taxe/impozite mai mari. Sa presupunem ca nu le platesti pentru ca nu ai nimic pe numele tau. Tu cat timp crezi ca poate trai un om fara conturi bancare si fara nimic pe numele lui? Este o solutie provizorie ceea ce propui tu, iar sa nu plateasca 20 de milioane de oameni taxele este o utopie.

                                Toata activitatea acestui forum din ultimele saptamani s-a rezumat la acest thread unde toti propunem totul si nimic. Ar trebui sa fie un semnal de ALARMA.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF