Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

ClubMercedes Arges - Dambovita-Dolj-Olt-Gorj-Valcea-Caransebes-Mehedinti-Teleorman

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Slaba miscarea,totusi mai e timp pana pe 24 iulie
    condusul sportiv costa scump

    Comment


    • #77
      Originally posted by danyelys28 View Post
      Slaba miscarea,totusi mai e timp pana pe 24 iulie
      O sa vin si eu, apuca-te si pune o lista cu cei care vor sa participe

      Comment


      • #78
        Iata lista:
        1.danyelys28--------0763642591
        2.dolusd
        3.sechi
        4.razvanmoto
        5.costica boieru
        6.dialiv
        7.luxian
        8.mircea600sel("daca e vorba de ceafa de porc cu mujdei de usturoi si sprit din vin alb atunci vin si eu")
        Daca am uitat pe cineva,scuze,lista ramane deschisa pana pe 23 iulie inclusiv,asta nu inseamna ca o persoana care nu-i pe lista nu e binevenita(as dori eu surprize de-astea,sa fim 10 pe lista si 20-30 la intalnire)
        Nu am incarcat prea mult pagina cu detalii,atunci cand se va apropia data,in ultimele 2 saptamani vom vorbi si de cazare pentru cei care doresc sa ramana tot weekendul(eu sunt unul dintre acestia) si de locatie pentru a face un gratar in liniste;vom pastra mai mult legatura pe messenger;mai anuntati si voi cunostintele de pe forum si/sau proprietarii de MB pe care ii cunoasteti
        Drumuri bune tuturor!
        Last edited by danyelys28; 06-12-2010, 05:42 AM.
        condusul sportiv costa scump

        Comment


        • #79
          Lista e deschisa,inscrie-ti-va fratilor,pana atunci poate mai dispare din canicula asta ce ne omoara pofta de a face ceva in timpul zilei,vom ajunge sa muncim si sa ne plimbam noaptea ca vampirii
          Drumuri bune!
          condusul sportiv costa scump

          Comment


          • #80
            Am avut o intalnire de proba,cu unul dintre viitorii participanti de la intalnirea din TG-JIu de pe 24 iulie,dar nu acolo ci 200 km mai la sud,la pescuit langa Dunare,am inceput sa punem tara la cale pentru intalnirea oficiala de pe 24,apropos,Mircea600sel,am facut proba la spritul cu vin alb,a fost avansul,la intalnire va fi si lichidarea prezenta,adica gratarul,vinului i-am facut un "test-drive" si corespunde asa ca fratilor,faceti-va planul astfel incat sa ramanem si peste noapte sa facem degustarile impreuna;peste vreo 2-3 saptamani va voi contacta personal pe cei cu care am vorbit in particular spre a confirma/infirma prezenta,atunci vom reactualiza lista si sper sa se mai adune careva.
            Drumuri bune!
            condusul sportiv costa scump

            Comment


            • #81
              Originally posted by danyelys28 View Post
              Am avut o intalnire de proba,cu unul dintre viitorii participanti de la intalnirea din TG-JIu de pe 24 iulie,dar nu acolo ci 200 km mai la sud,la pescuit langa Dunare,am inceput sa punem tara la cale pentru intalnirea oficiala de pe 24,apropos,Mircea600sel,am facut proba la spritul cu vin alb,a fost avansul,la intalnire va fi si lichidarea prezenta,adica gratarul,vinului i-am facut un "test-drive" si corespunde asa ca fratilor,faceti-va planul astfel incat sa ramanem si peste noapte sa facem degustarile impreuna;peste vreo 2-3 saptamani va voi contacta personal pe cei cu care am vorbit in particular spre a confirma/infirma prezenta,atunci vom reactualiza lista si sper sa se mai adune careva.
              Drumuri bune!
              Sa tot fie asa vin
              W202, C180 elegance, 1995

              Comment


              • #82
                Servus frati valahi!
                Niciun post nou cu privire la intalnirea noastra de pe 24 iulie,parca ati evita sa ne intalnim,eu oricum ma voi deplasa pana acolo si ma voi intalni cu cativa care au confirmat dar parca doare cand vad atata dezinteres fata de o intalnire a iubitorilor de Mercedes si nu inteleg de ce ca doar nu mergem la munca silnica sau la spart pietre sau scos carbuni din mina,va astept sa va mobilizati,sa dati de veste si prietenilor vostri care au masini Mercedes si care nu au cont pe forum sau nu au timp sa citeasca postarile si sper sa fim in numar cat mai mare.
                Eu unul,repet,chiar si de unul singur,tot ma voi duce si imi voi face poze singur pe care le voi posta aici,haideti sa dam foc la gratare si sa bem sprituri la un foc de tabara cu povesti despre masini.
                Va astept pe toti!
                condusul sportiv costa scump

                Comment


                • #83
                  Aici suntem noi cei din Pitesti...

                  Hai...cu curaj ....scrieti !
                  Asta era primul post al cestui TOPIC,unde sunteti cei din ARGES,nu scrieti nimic,ati disparut,chiar nu vreti sa ne vedem?>
                  condusul sportiv costa scump

                  Comment


                  • #84
                    Da daa.. Fix din Curtea de Arges saluta maxim un prieten care pandeste din noapte sa prinda ora si locul intalnirii in scurtele vizite pe la calculator si sa se arate la lumina!!!

                    Comment


                    • #85
                      Bine ai venit printre noi ANDISTAN,mai anunta si colegii din zona
                      Iata lista:
                      1.danyelys28--------0763642591
                      2.dolusd
                      3.sechi
                      4.razvanmoto
                      5.costica boieru
                      6.dialiv----------are examene,prezenta incerta
                      7.luxian
                      8.mircea600sel("daca e vorba de ceafa de porc cu mujdei de usturoi si sprit din vin alb atunci vin si eu")
                      9.andistan
                      Poate mai sunt colegi pe care am uitat eu sa-i numesc aici,oricum in jurul datei de 15 iulie voi contacta toti colegii sa vedem care confirma prezenta si care nu,sper sa ne inmultim pana atunci,dati si voi vestea mai departe pentru ca sigur nu se stie prea mult despre ideea noastra.
                      condusul sportiv costa scump

                      Comment


                      • #86
                        1.danyelys28--------0763642591
                        2.dolusd
                        3.sechi
                        4.razvanmoto
                        5.costica boieru
                        6.dialiv
                        7.luxian
                        8.mircea600sel("daca e vorba de ceafa de porc cu mujdei de usturoi si sprit din vin alb atunci vin si eu")
                        9.andistan
                        Daca mai sunt persoane netrecute pe lista sau care nu vor ajunge,pot sa comunice sau sa reactualizeze ac lista,oricum mai e o luna pana atunci,se pot schimba multe pana atunci dar dintre cei trecuti in aceasta lista,cati vreti sa stam doua zile?
                        condusul sportiv costa scump

                        Comment


                        • #87
                          Originally posted by danyelys28 View Post
                          1.danyelys28--------0763642591
                          2.dolusd
                          3.sechi
                          4.razvanmoto
                          5.costica boieru
                          6.dialiv
                          7.luxian
                          8.mircea600sel("daca e vorba de ceafa de porc cu mujdei de usturoi si sprit din vin alb atunci vin si eu")
                          9.andistan
                          Daca mai sunt persoane netrecute pe lista sau care nu vor ajunge,pot sa comunice sau sa reactualizeze ac lista,oricum mai e o luna pana atunci,se pot schimba multe pana atunci dar dintre cei trecuti in aceasta lista,cati vreti sa stam doua zile?
                          Pe mine sa ma treci ca sigur a fost confuzia aia cu iunie-iulie
                          Adevarul ca rar imi dau seama ce luna, zi, zi din saptamana suntem )

                          Comment


                          • #88
                            Salutare fratilor !
                            Puneti-ma si pe mine pe lista voastra deci... Bogdan Boeru 0765 377 393.
                            Abia astept sa ne intalnim... urari de bine!

                            Comment


                            • #89
                              Ok, abia astept sa ne vedem,nu am mai scris nimic pe aici pentru ca am fost singurul care scriam si pentru asta am zis ca in perioada 15-24 iulie voi scrie mai mult,va voi contacta pe toti cei ale caror id-uri si nr de tel le am si in functie de confirmari vom vedea cati vom fi pana atunci
                              Bogdan,iertare ca te-am botezat si am scris"Costica" ,nu stiu de ce ramasesem cu ac impresie,acum tre sa iti fac un cadou ca nas de botez

                              danyelys28--------0763642591
                              2.dolusd
                              3.sechi
                              4.razvanmoto
                              5.bogdan boieru
                              6.dialiv
                              7.luxian
                              8.mircea600sel("daca e vorba de ceafa de porc cu mujdei de usturoi si sprit din vin alb atunci vin si eu")
                              9.andistan
                              .
                              .
                              .
                              .
                              .
                              .
                              lista e deschisa pentru toata lumea
                              Drumuri bune tuturor!
                              Last edited by danyelys28; 07-07-2010, 22:50 PM.
                              condusul sportiv costa scump

                              Comment


                              • #90
                                1.danyelys28--------0763642591
                                2.dolusd
                                3.sechi
                                4.razvanmoto
                                5.bogdan boieru
                                6.dialiv
                                --.luxian--------va absenta justificat(pleaca in strainatate)
                                7.mircea600sel("daca e vorba de ceafa de porc cu mujdei de usturoi si sprit din vin alb atunci vin si eu")
                                8.andistan
                                9.salton? sper sa vb cu el si sa il conving sa ajunga si el
                                .

                                .
                                .
                                .
                                .
                                lista e deschisa pentru toata lumea
                                Cei de aici(cu exceptia lui Dialiv,Dolusd si Bogdan Boieru) sunt rugati sa confirme sau sa infirme prezenta la pana pe data de 18 iulie ca sa stim ce planuri ne facem((eu voi incerca sa-i contactez pe toti personal cu riscul de a fi sacaitor))
                                Last edited by danyelys28; 07-11-2010, 14:59 PM.
                                condusul sportiv costa scump

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF