Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

ClubMercedes Arges - Dambovita-Dolj-Olt-Gorj-Valcea-Caransebes-Mehedinti-Teleorman

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Salutare tuturor din Giurgiu, se poate 250 turbo diesel?
    Last edited by no problem; 02-26-2010, 21:05 PM.

    Comment


    • #47
      Incepand de maine si pana marti o sa fiu in vizita la parinti, in judetul Gorj, care va bagati la o intalnire week-end-ul asta (sambata/duminica)?

      Preferabil in Tg. Jiu, dar cred ca pot ajunge si in Craiova sau in Ramnicu Valcea daca e sa vina mai multa lume.
      ...

      Comment


      • #48
        Salutare fratilor valahi!
        Sa inteleg ca nu v-ati intalnit niciunde in ultima perioada sau am citit eu printre randuri? Mi-ar placea sa particip si eu la o asemenea intalnire dar care sa dureze macar doua zile pentru a reusi sa ne cunoastem cat de cat unii cu altii,si,cum se pot lega mai usor prietenii decat langa un foc de tabara.un gratar si mult alcool? sper sa organizati ceva si sa primiti in mijlocul vostru si un Mercedes Vito condus de un sofer amator de a lega prietenii si a se simti bine alaturi de voi.
        Mult succes!
        condusul sportiv costa scump

        Comment


        • #49
          Originally posted by danyelys28 View Post
          Salutare fratilor valahi!
          Sa inteleg ca nu v-ati intalnit niciunde in ultima perioada sau am citit eu printre randuri? Mi-ar placea sa particip si eu la o asemenea intalnire dar care sa dureze macar doua zile pentru a reusi sa ne cunoastem cat de cat unii cu altii,si,cum se pot lega mai usor prietenii decat langa un foc de tabara.un gratar si mult alcool? sper sa organizati ceva si sa primiti in mijlocul vostru si un Mercedes Vito condus de un sofer amator de a lega prietenii si a se simti bine alaturi de voi.
          Mult succes!
          Imi doresc foarte mult sa vad si prin aceasta zona o intalnire.Sper sa mai fie doritori de gratare si bere prin aceasta zona.Ai putea sa te ocupi de listele cu participanti?
          Multa bafta.

          sigpic

          "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

          Comment


          • #50
            As vrea din suflet sa ma pot ocupa eu de o astfel de intalnire desi nu stiu daca as fi eu cel mai indicat in organizarea unei astfel de intalniri,cu ajutorul tuturor forumistilor din zona putem sa facem ca acest vis sa devina realitate;iata ce va propunentru inceput putem sa deschidem o lista cu numele celor interesati si numerele de telefon iar in momentul cand vom reusi sa ne strangem macar 15-20 de participanti care vor confirma placerea de a ne intalni,abia atunci putem sa trecem la etapa urmatoare,de fixare a datei intalnirii si locatiei
            Pentru inceput eu as propune o zona de prin Valcea sau Gorj,undeva unde sa putem sa ne bucuram de peisaj ,sa ne adunam intr-o poienita si sa avem si vreo pensiune ceva unde sa ne cazam
            Oricum va astept pe toti sa va dati cu parerea si,daca suntem seriosi visul va deveni realitate,nimic nu-i imposibil daca ne dorim cu adevarat
            Ps:astept mesaje si pe PM
            voi face eu inceputul listei:
            1 Danyelys28...........danyelys28@yahoo.com........0 763642591
            Last edited by danyelys28; 05-25-2010, 07:47 AM.
            condusul sportiv costa scump

            Comment


            • #51
              1. Danyelys28.. [ danyelys28 at yahoo.com / 0763 642 591 ]
              2. Luxian......... [ luxian.m at gmail.com / 0727 268 509 ]

              Eu sunt de obicei un week-end din saptamana in Gorj. Dacă reuşim să ne sincronizăm, o să apar şi eu la întâlnire.


              PS: la adresa de mail treceti at în loc de @ dacă vreţi să nu vă umpleţi inbox-ul de spam!
              ...

              Comment


              • #52
                In ritmul asta de inscriere probabil pana prin august-septembrie reusim sa ne strangem vreo 15-20 si pe la inceputul lui octombrie putem sa ne vedem,tocmai bine se ingrasa oile si putem sa facem o oaie pe gratar sau la protap,eu sunt optimist si cred ca pana-n toamna ne vom gasi cativa doritori si visul nostru va deveni realitate.
                DRUMURI BUNE TUTUROR!
                condusul sportiv costa scump

                Comment


                • #53
                  @danyelys28: nu conteaza asa mult numarul, cat atmosfera de la intalniri. Putem sa fim si 4 oameni, atata timp cat ne simtim bine e de ajuns.
                  ...

                  Comment


                  • #54
                    Originally posted by danyelys28 View Post
                    In ritmul asta de inscriere probabil pana prin august-septembrie reusim sa ne strangem vreo 15-20 si pe la inceputul lui octombrie putem sa ne vedem,tocmai bine se ingrasa oile si putem sa facem o oaie pe gratar sau la protap,eu sunt optimist si cred ca pana-n toamna ne vom gasi cativa doritori si visul nostru va deveni realitate.
                    DRUMURI BUNE TUTUROR!
                    Daca e rost de ceafa/coaste de porc cu mult mujdei si vin alb{sprit} vin si eu de la Timisoara.
                    Bafta!!

                    sigpic

                    "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

                    Comment


                    • #55
                      Cu vinul pot sa vin eu pentru ca am un vin alb excelent,merge cu Borsec iar de carne nu ducem lipsa,sunt magazinele pline,ma gandeam sa ne fi adunat mai multi si sa luam un miel ceva daca am reusi chestia asta mai curand iar daca ar ramane pentru toamna,atunci un notior(miel de pana la un an) ar fi excelent
                      Luxian,tu ai dreptate in fond si la urma urmei putem sa ne vedem si 4-6 persoane si sa ne simtim bine si vom numi intalnirea noastra " Mini-intalnirea zonala a Valahiei"
                      Haideti sa incercam daca nu, sa ne intalnim pe la inceputul lui iulie pana sa plece fiecare in concediu,ok? Astept parerile voastre despre data si locatie,numai sa nu ne trezim ca Vergilcl cand a fost singur prin Sibiu la "Intalnirea Nationala"
                      Cand vom stabili toti de comun acord data si locatia,poate sa curga vinul si sa sfaraie friptura pe gratar,vorba lu' Nea Paleru
                      Am vazut ca atat tu Luxian cat si Mircea sunteti din Timisoara asa ca ma gandeam la o locatie ca Tismana in gorj,stiu ca au un hotel acolo si-i zona frumoasa sau la Herculane,sau fie aproape si bine pentru toti,plus ca mie imi este un pic frica cu bunicul"Vito" sa nu-mi faca vreo surpriza la drum lung desi anul trecut in toamna am facut Moldova cu el si m-am intors prin Ardeal
                      Astept parerile voastre si putem vorbi si pe messenger,aveti id-ul meu mai sus in pagina

                      Drumuri bune tuturor!
                      Last edited by danyelys28; 05-27-2010, 18:22 PM.
                      condusul sportiv costa scump

                      Comment


                      • #56
                        1. Danyelys28.. [ danyelys28 at yahoo.com / 0763 642 591 ]
                        2. Luxian......... [ luxian.m at gmail.com / 0727 268 509 ]
                        3. DolusD.........[dolusd at yahoo.com (il foloseasc doar ca mail)]

                        Din varii motive nu pot sa-mi fac numarul de telefon public (il trimit pe PM organizatorului)
                        W202, C180 elegance, 1995

                        Comment


                        • #57
                          Salut , ma bag si eu , anuntati data (0744384049 , 0761145113 )

                          Comment


                          • #58
                            1. Danyelys28.. [ danyelys28 at yahoo.com / 0763 642 591 ]
                            2. Luxian......... [ luxian.m at gmail.com / 0727 268 509 ]
                            3.Mircea600sel
                            4. DolusD.........[dolusd at yahoo.com (il foloseasc doar ca mail)]
                            5.Razvanmoto
                            Vad ca ne-am adunat deja vreo 4 sau cinci,nici nu mai stiu exact,mai lasam lista deschisa pana pe la 20-30 iunie si poate in weekendul 3-4 iulie ne vedem,ce ziceti?
                            Am o rugaminte la toti: propuneti fiecare o locatie si pe care o stabilim de comun acord in urmatoarele 2 saptamani,acolo ne vom vedea,asta pentru a cauta pe net vreun loc de cazare pentru o noapte.
                            Eu as inclina pentru Calimanesti-Caciulata sa fie undeva intre Dolj-tm-Ag-Bucuresti,plus ca imi place si locatia si sunt mai multe variante de cazare,acum dati-va si voi cu parerea
                            SI FOARTE IMPORTANT:SA NU VORBIM DE DRAGUL DE A VORBI,ADICA SA ZICEM CA MERGEM 4-5 SAU NU STIU CATI SI SA NU FIM DECAT 2;NU-I OBLIGATORIU,GANDITI-VA BINE SI ODATA CE ATI ZIS DA,ATUNCI DA SA FIE,PUTEM SCHIMBA DATA INTR-UN ALT WEEKEND DIN IULIE,LOCATIA NE-O ALEGEM
                            astept parerile voastre si mai raspanditi zvonul prin zonle pe unde locuiti printre colegii forumisti si nu numai
                            Last edited by danyelys28; 05-30-2010, 12:49 PM.
                            condusul sportiv costa scump

                            Comment


                            • #59
                              Locatia este ok dar eu nu doresc sa raman peste noapte pentru ca pe 6 iulie incep licenta (nu-mi permit sa pierd 2 zile in perioada respectiva).
                              Daca distanta este mai mare de 100 km de Targu-Jiu eu nu o sa fiu prezent in perioada 3-4 iulie (am specificat mai sus motivul). Mutlumesc pentru intelegere.
                              W202, C180 elegance, 1995

                              Comment


                              • #60
                                Ti-am lasat pe messenger cateva randuri,asteptam sa vedem ce zic si fratii nostri si facem sa fie bine pentru toti,veniti toti cu date care sa va convina si locatii,ok?
                                Last edited by no problem; 05-31-2010, 15:10 PM.
                                condusul sportiv costa scump

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF