Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

ClubMercedes Arges - Dambovita-Dolj-Olt-Gorj-Valcea-Caransebes-Mehedinti-Teleorman

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salutare !
    Pozele sunt super multumim frumos pentru munca ....Parinte, ideea ta cu o noua intalnire sa stii ca suna bine , un sincer bravo si din partea mea celor care au venit , m-am simtit foarte bine alaturi de voi impreuna cu fetita mea Ana Maria. Sa auzim numai de bine !!

    Comment


    • Eu m-am simtit excelent la mica noastra plimbare, la fel si prietena mea si ne-am bucurat sa cunoastem niste oameni foarte de treaba.. Multumim mult domnule danyelis de poze si de atmosfera cu care ne-ati intampinat si ne vom vedea cu siguranta la urmatoarele intalniri unde astept sa va vad la fel de simpatic si cu bancuri la fel de bune! Liviu merci inca o data de dvd-uri.. Va salut!

      Comment


      • Imi pare rau ca nu am putut sa particip la sedinta foto dar aveam mare nevoie de somn in momentele respective. M-am simtit foarte bine alaturi de voi, sunteti niste persoane super si cu foarte mult bun simt. Sper ca la viitoare intalnire sa fim mult mai multi si sa ne simtim la fel de bine.

        Ps: Liviu, multumesc pentru DVD-uri.
        W202, C180 elegance, 1995

        Comment


        • Servus dragii mei! Deja m-am gandit la urmatoarea intalnire si va voi propune atat locatia cat si data spre dezbatere si ceea ce hotaram cu totii,asa va ramane,eu ma gandesc la weekendul 16-17 octombrie,fie la Rm-Valcea,fie la Curtea de Arges,ambele orase frumoase si linistite,cu locuri de vizitat si posibilitati de cazare in zona,ce ziceti,cred ca se poate sa ne vedem o data la 3 luni,intalniri trimestriale,eu ma anunt primul prezent cu Mos Vittorino daca nu sucombeaza pana atunci sau ii ingheata GPL-ul pe instalatie,caz in care vin cu cealalta masina din dotare.
          Ca si data trecuta,avem destul timp sa vorbim si sa ne organizam,mai ales ca acum ne-am capatat increderea unul in celalalt si, cine stie,vazand ca se poate organiza ceva frumos,vor veni si altii alaturi de noi.
          Astept parerile voastre pe forum pentru ca in primavara sau vara lui 2011,vreau sa va chem pe malul Dunarii la o intalnire cu undite,lansete,gratare si multa voie buna dar pana atunci tre sa mai bifam vreo doua intalniri.
          Drumuri bune tuturor!
          Attached Files
          condusul sportiv costa scump

          Comment


          • Originally posted by dolusd View Post
            Imi pare rau ca nu am putut sa particip la sedinta foto dar aveam mare nevoie de somn in momentele respective. M-am simtit foarte bine alaturi de voi, sunteti niste persoane super si cu foarte mult bun simt. Sper ca la viitoare intalnire sa fim mult mai multi si sa ne simtim la fel de bine.

            Ps: Liviu, multumesc pentru DVD-uri.
            Sper sa va fie de folos. Oricum intalnirea a iesit super. Urmatoarea o punem la Valcea nu de alta dar aveti ce sa vedeti si prin orasul meu.

            Comment


            • Felicitarile mele!!!Bravo!
              Sa dea Dumnezeu sa pot ajunge la urmatoarea intalnire.
              Cu respect Mircea.

              sigpic

              "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

              Comment


              • Ok,Liviu,subscriu la propunerea ta si abia astept sa te vad acolo in postura de gazda si sa ne prezinti orasul tau;sa-mi ziceti daca sunteti de acord cu data pe care am propus-o si astept sa vad cine va spune"prezent" la Valcea ,dar faptic,nu de dragul de a scrie cateva randuri pe acest topic,eu sunt convins ca vom fi un pic mai multi decat la Tg-Jiu asa ca deja numar zilele ramase(82);sper sa gasim colegi si prin Craiova,Slatina si Pitesti pe langa cei din Tg-Jiu,Curtea de Arges si Rm-Valcea
                condusul sportiv costa scump

                Comment


                • Originally posted by danyelys28 View Post
                  Ok,Liviu,subscriu la propunerea ta si abia astept sa te vad acolo in postura de gazda si sa ne prezinti orasul tau;sa-mi ziceti daca sunteti de acord cu data pe care am propus-o si astept sa vad cine va spune"prezent" la Valcea ,dar faptic,nu de dragul de a scrie cateva randuri pe acest topic,eu sunt convins ca vom fi un pic mai multi decat la Tg-Jiu asa ca deja numar zilele ramase(82);sper sa gasim colegi si prin Craiova,Slatina si Pitesti pe langa cei din Tg-Jiu,Curtea de Arges si Rm-Valcea
                  Bine Padre, ramane cum am stabilit
                  De data asta dau eu un vin de Dragasani. Si poate convingem pe baieti sa ramanem peste noapte, nu de alta dar trebuie sa degustam cum se cuvine )

                  Comment


                  • Servus! Am revenit si eu din tari straine,adica Bulgaria,Grecia si ceva Turcia si mi-era tare dor de voi,vad ca nu a mai postat nimeni nimic pe aici asa ca e timpul sa revigorez atmosfera.
                    Drumuri bune tuturor! (ca eu am facut vreo 750 de km azi din Komotini,Grecia,pana acasa)
                    condusul sportiv costa scump

                    Comment


                    • La Valcea sa fie !

                      Comment


                      • Aici fac tot posibilul sa vin si eu.
                        Mercedes w211 E220CDI
                        Bmw e46 320 d 150 cp, 330Nm
                        Mercedes w124 2.5 d 90 cp

                        Comment


                        • Ok,s-a votat,ramane locatia in Rm-Valcea,asa cum am stabilit si am un sfat,sugestie si in acelasi timp rugaminte:cei care se anunta ca vin la intalnire sa faca tot posibilul sa isi duca la bun sfarsit planul,sa nu ne trezim din nou ca spunem prezent doar 3-4 din 10-12 care initial isi anunta prezenta;bun venit in "club" colegilor GABONEDELAVL si ANDREI190D,abia astept sa va cunosc si sa degustam un vin de Dragasani;data ramane stabilita,weekendul 16-17 octombrie
                          Nu vom mai incerca sa facem liste cu participanti care ulterior se vor scuza din varii motive,lista se va face dupa intalnire cu participantii efectiv la intalnire.
                          Sa ne vedem cu bine la Valcea!
                          Drumuri bune tuturor!
                          condusul sportiv costa scump

                          Comment


                          • Cand vor ramane 30 de zile pana la intalnire vom incepe numaratoarea inversa si cautarea de posibili doritori,pana atunci,va salut dragi prieteni de la ultima intalnire si viitori prieteni noi de la urmatoarea intalnire!
                            Drumuri bune tuturor!
                            condusul sportiv costa scump

                            Comment


                            • Ce activitate slaba pe zona noastra,mai intalniti-va si voi fratilor prin orasele mari si puneti lumea la cale,mai postati si pe aici cate ceva ca suntem destul de slabi la capitolul intalniri organizate;ho sa scap eu de problemele cu munca,stresul si banii si o vom pune de vreo intalnire(prietenii stiu de ce ),pana atunci asteptam voluntarii pt Rm-Valcea care-s prea putini si slab interesati desi Oltenia e plina de Mercedes.
                              Drumuri bune tuturor!
                              condusul sportiv costa scump

                              Comment


                              • Sper să pot ajunge şi eu. Momentan lucrez şi în week-end-uri pentru a termina la timp un proiect. Teoretic trebuie să fie gata până pe 12 oct. Dacă totul merge bine, sunt în Gorj pe 16 oct.
                                ...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF