Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Dezmembrez W124 300 CE

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dezmembrez W124 300 CE

    W124 300 CE, 1990 ,are conditionat,cutia manuala 5, A.S.D, acte Italia,al doilea numar rosu luat de mine,toate actele de Italia in regula!!! 1000e . 0722171330!!!
    Attached Files
    Last edited by Carmine; 03-18-2011, 23:17 PM.

  • #2
    Cum vinde Gorila ceva cum se incinge tarata in unii. Doamnelor si domnilor, avem poze cu tarapanaua, avem pret (de televizor), avem telefon unde sa sunam si ne interesam de prea frumosul 124. On topic va rog !
    Vedeti dumneavoastra, noi educatorii, pedagogii suntem ca niste doctori .....
    http://www.youtube.com/watch?v=f_-XE9GP4mc
    http://www.youtube.com/watch?v=56a7YHK-i0c

    Comment


    • #3
      Salut Domnule

      In ce stare se gaseste luneta? Stii problema mea.... dezaburirea si sa nu fie aftermarket.....Poate o vei desface.....
      Last edited by tomaziano; 02-25-2011, 23:06 PM.

      Comment


      • #4
        Originally posted by tomaziano View Post
        In ce stare se gaseste luneta? Stii problema mea.... dezaburirea si sa nu fie aftermarket.....Poate o vei desface.....
        Domnule Aftermarket merge pe jumatate adica partea din centru pe o portiune mare eu vad perfect dupa ce dezabureste!

        Comment


        • #5
          Originally posted by carmine View Post
          Cum vinde Gorila ceva cum se incinge tarata in unii. Doamnelor si domnilor, avem poze cu tarapanaua, avem pret (de televizor), avem telefon unde sa sunam si ne interesam de prea frumosul 124. On topic va rog !
          Carmine imi poti trece piesa de colectie la sectiunea piese te rog?

          Comment


          • #6
            Originally posted by gorilrulz View Post
            Carmine imi poti trece piesa de colectie la sectiunea piese te rog?
            Sa inteleg ca se toaca. Modificat si titlul.
            Vedeti dumneavoastra, noi educatorii, pedagogii suntem ca niste doctori .....
            http://www.youtube.com/watch?v=f_-XE9GP4mc
            http://www.youtube.com/watch?v=56a7YHK-i0c

            Comment


            • #7
              Ma intereseaza un set de tampoane la arcurile spate dar care sunt cele mai subtiri ca stiu ca sunt de mai multe dimensiuni si vreau masina putin mai joasa de spate .

              Mersi

              Comment


              • #8
                Originally posted by carmine View Post
                Sa inteleg ca se toaca. Modificat si titlul.
                Multumesc maestre,prompt ca intotdeauna

                Comment


                • #9
                  Imi cer scuze pentru post dublu dar am observat ca postul meu suna ca o afirmatie nu ca o intrebare in concluzie : Daca ai tampoane de cauciuc pt arcurile spate dar bineinteles daca stii care sunt varianta cea mai subtire te rog da-mi un pret pt ele atunci . Mersi

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by florynu View Post
                    Ma intereseaza un set de tampoane la arcurile spate dar care sunt cele mai subtiri ca stiu ca sunt de mai multe dimensiuni si vreau masina putin mai joasa de spate .

                    Mersi
                    Am da-mi telefon la 0722171330!

                    Comment


                    • #11
                      Gorilrulz,

                      Am nevoie de indicatorul automat de lumini si becul de la A.S.D la mine ramane aprins care e cauza ca nu se stinge ? probabil are ceva asa ca am nevoie de piesa care nu merge le mine la A.S.D si nu stiu care e piesa care am nevoie de ea.....

                      Bafta

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by OmBun View Post
                        Gorilrulz,

                        Am nevoie de indicatorul automat de lumini si becul de la A.S.D la mine ramane aprins care e cauza ca nu se stinge ? probabil are ceva asa ca am nevoie de piesa care nu merge le mine la A.S.D si nu stiu care e piesa care am nevoie de ea.....

                        Bafta
                        Ai releul de la A.S.D ars,suna-ma maine si vino cu maisna .il rezolvam!!Cu respect!

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by gorilrulz View Post
                          Ai releul de la A.S.D ars,suna-ma maine si vino cu maisna .il rezolvam!!Cu respect!
                          Ok multumesc am nevoie si de grupul de relee care indica cand are masina un bec ars si e tot legat cu lumina ca la mine nu merge faza scurta si nici nu merge faza lunga daca trag eu de semnalu asa in timpul ziua

                          Comment


                          • #14
                            Buna,
                            Am un 124 cere a fost 260E ,e pus un motor de 2.5l diesel pe caroserie,am nevoie de o caseta de directie.Poate ma poti ajuta.

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by Tony626 View Post
                              Buna,
                              Am un 124 cere a fost 260E ,e pus un motor de 2.5l diesel pe caroserie,am nevoie de o caseta de directie.Poate ma poti ajuta.
                              Am caseta cu 200 ron!

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF