Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

CLK 63 AMG Black Series

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Am zis sa nu ma bag aici, dar nu are nici o treaba BMW cu Mercedes-Benz deoarece:
    -bmw e o masina sport , care vrea o masina rapida si sa mai fie si confortabila si se adeseaza celor care vor adrenalina
    -mercedes e o limuzina, care e bazata pe comfort total dar sa fie si un pic rapida si sa te duc in maxim confort unde ai nevoie
    Nu cred ca comparatia intre cele doua are vreun rost .

    Comment


    • #32
      Sunt satul de tampenii de astea de acuma...fratilor scrie club mercedes....atunci ce mai vrei...gata ai bmw, vrei sa il ridici in slavi, vrei sa te certi dute pe bmw si lasa restu sa isi vada linistiti de treaba lor...ce e cu atata poluare...va rog moderatori....unde sunt warn-urile...ia inteles lumea odata parerea, da gata deja e prea mult....poi ce ar fi eu sa ma duc la reprezentanta bmw sa ma cert cu aia pe acolo cu mercedesu meu...poi ma dau in suturi afara....deci va rog scrie club mercedes...TRATATI CA ATARE !!!
      Nu s-a certat nimeni...au avut o dicutie un pic in contradictoriu...Si daca e clubmercedes trebuie sa fim incuiati la minte si sa facem din Mercedes un altar?{sa ne inchinam la el?}
      E parerea fiecaruia si trebuie sa i-o respectam...doar ne dam mari domni{posesori de Mercedes-Benz}.
      Mercedes e frumos,elegant,puternic dar nu e numai el asa...ceilalti nu au ''dormit'' in timpul asta...


      P.S. Mie spre exemplu mi-ar place nespus de mult un Nissan GT-R{R35} care cu bani mult mai putini bate multe masini cu pretentii.

      sigpic

      "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

      Comment


      • #33
        De curiozitate am cautat un pic timpii de 0-100km/h intre Nissan GT-R{3,5 de fabrica} vs :CLK GTR AMG,SLR Striling Moss,SLR 722 Edition ,SLS AMG ,FERRARI f430,FERRARI 612 Scaglietti ,FERRARI 599 GTB Fiorano .... si exemplele pot continua.

        P.S. Nissan GT-R are un motor de V6{TTurbo} care costa muult mai putin decat aceste supercar-uri.{si nu este o masina de pista}

        sigpic

        "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

        Comment


        • #34
          Prefer Mercedes-Benz (ma refer si la AMG) inaintea oricarei alte masini (exclus Maybach) pentru ca mi se pare cel mai complex automobil.
          Confortul si luxul sunt la ele acasa,este sportiv,este sigur.
          Nici o alta marca nu are toate aceste calitati la o masina.
          Acum depinde de fiecare ce masina vrea sa isi cumpere.Pe mine ma intereseaza si istoria marcii si multe alte aspecte in afara de performanta.

          Comment


          • #35
            Originally posted by mircea600sel View Post
            Nu s-a certat nimeni...au avut o dicutie un pic in contradictoriu...Si daca e clubmercedes trebuie sa fim incuiati la minte si sa facem din Mercedes un altar?{sa ne inchinam la el?}
            E parerea fiecaruia si trebuie sa i-o respectam...doar ne dam mari domni{posesori de Mercedes-Benz}.
            Mercedes e frumos,elegant,puternic dar nu e numai el asa...ceilalti nu au ''dormit'' in timpul asta...


            P.S. Mie spre exemplu mi-ar place nespus de mult un Nissan GT-R{R35} care cu bani mult mai putini bate multe masini cu pretentii.
            Nu, mi se pare o aberatie sa faci altar dintro marca care nu are ce cauta aici......invatati sa cititi in @#$% ca ce am scris eu si ce sa inteles.......si dupa comentarii!!!
            Facebook Club Galati: https://www.facebook.com/pages/Merce...49454748669225

            Mercedes Benz C180 (W202), 1.8 benzina, 122 cp, 1995 A.K.A. FURIA ROSIE

            + Dacie 1310 din 1971 stare originala made by Renault
            si o fosta Dacie 1410 1995 prastie...
            si ultimul venit UN OU ALBASTRU Audi A2 , 1.4 benzina, 2000

            Comment


            • #36
              Mai Mircea,adu-ti aminte ca tot anul trecut te-ai certat cu el,nu veni acum sa-mi spui ca ratza impunge,cand intru pe forum vreau sa citesc tot ceea ce e legat de Mercedes,ca daca ma interesa de bmw intram la ei cred ca ti se pare destul de logic nu?asta o sti si tu ca de fiecare data cand se intreba ceva legat de putere sau timpi doar el se gasea sa combata Mertzul cu bmw-ul,aduti aminte ca o spuneai chiar tu legat de ce urma sa spuna 300xztt despre timpi si liniute si blabla...nu am nimic cu el si bravo lui ca stie atatea de masini dar cum am mai spus,nu e singurul,ce-ar insemna sa ne apucam toti sa ne contrazicem zilnic cu tot felu de tampenii de astea,trebuie sa te mai si abtii de la anumite chestii ca deocamdata suntem la Mercedes pe forum care deocamdata e cea mai tare marca nemteasca.
              Last edited by paul1983; 01-18-2010, 14:52 PM.

              Comment


              • #37
                Originally posted by paul1983 View Post
                deocamdata suntem la Mercedes pe forum care deocamdata e cea mai tare marca nemteasca.
                GRESIT!Din lume,nu doar nemteasca.
                Din punctul meu de vedere toate comparatiile astea BMW vs MB sau Audi vs MB (desi din punctul meu de vedere nu e nimic de comparat) ar trebui sa se discute la Off topic in topicuri facute doar pentru comparari.

                Comment


                • #38
                  Originally posted by mircea600sel View Post
                  De curiozitate am cautat un pic timpii de 0-100km/h intre Nissan GT-R{3,5 de fabrica} vs :CLK GTR AMG,SLR Striling Moss,SLR 722 Edition ,SLS AMG ,FERRARI f430,FERRARI 612 Scaglietti ,FERRARI 599 GTB Fiorano .... si exemplele pot continua.

                  P.S. Nissan GT-R are un motor de V6{TTurbo} care costa muult mai putin decat aceste supercar-uri.{si nu este o masina de pista}
                  Nu tre sa te surprinda timpul ala care e mai degraba 3,8 pt ca o masina 4x4 are un avantaj clar la plecarea de pe loc. Si din grupul ala numa pe 612 Scaglieti il poate depasi care e un GT imens de 4 locuri.

                  De CLK63 AMG Black Series nu mai zice nime nimic ?
                  Cu un glas mai liber si pe pista.
                  TTM, PES Tuning, and Performance Outfitters track day at New Jersey Motorsports Park.


                  Safety car dezlantuit
                  Awewome CLK63 AMG Black Series, doing some donuts and burnouts! Great sound when it accelerates and revvs! Please rate and comment :)


                  Un sunet care exprima forta, pilotul isi acopera urechile de la 4000rpm in sus. Modificari: traseu de admisie, evacuare si tobe aftermarket.


                  Daca tot e sa gasim un concurent, sa fie ceva onorabil. Tot motorul de 5,5 cu kompresor e suveran, are si Tiriac unul. Stie careva daneza ?
                  Mercedes CLK DTM on german Autobahn. Featuring Ferrari Enzo and Bentley Arnage. Specs: 580 bhp, 0-100 3,9 sec
                  BENZ G, altceva ce ?

                  Comment


                  • #39
                    Originally posted by STEFAN V8 View Post
                    Daca tot e sa gasim un concurent, sa fie ceva onorabil. Tot motorul de 5,5 cu kompresor e suveran, are si Tiriac unul.
                    http://www.youtube.com/watch?v=eI3WR...eature=related
                    Tiriac are 2.Unul coupe la Bucuresti si altul cabrio care il tine la Monte Carlo.
                    DTM-ul asta pune in c*r orice BMW M power.

                    Comment


                    • #40
                      Originally posted by mircea600sel View Post
                      Cate cunostinte are colegul 300zxtt despre masini nu stiu daca mai este unul ca el pe forumul acesta.Da, o spun eu care am avut cele mai mari contre cu acest om.
                      Intradevar suntem pe forumul Mercedes dar trebuie sa va ganditi ca toate sunt niste fiare si ca Mercedes-ul nu va da de mancare.
                      Nu cred ca mai este cineva care sa nu recunoasca ca Mercedes-ul nu mai este ce a fost odata......asa ca exista muuulte masini peste Mercedes.
                      Apropo de mancare,deocamdata eu ii dau de mancare ei nu ea mie,referitor la cea fost odata,nici celelalte nu mai sunt ce-au fost odata asa ca stai linistit Mircea.

                      Comment


                      • #41
                        Originally posted by 300zxtt View Post
                        Vizyboss, comparatia cu M3 nu e deloc potrivita, sunt doua modele ce nu sunt in acelasi segment, si mai ales de pret. CLK Black Series e de doua ori mai scump decat M3. O comparatie mai potrivita ar fi cu M6, dar din filmuletele tale reiese ca Clk e mai rapid.

                        Eu din ce am citit in unele publicatii reiese ca M6 e mai rapid in acceleratii si in reprize. Nu am stat sa caut timpii de circuit, dar postez ce am citit despre M6:
                        ""BMW M6 are un motor V10 de 373 kw (507 CP), pe care îi ajunge la 7750 rotaţii pe minut. La 6100 rpm ajunge la cuplul maxim de 520 Nm. În testul revistei sport auto, BMW-ul M6 Coupé a ajuns viteza de la 0 la 100 km/h, cu ajutorul sistemului Launch Control („lansare controlată”), în doar 4,2 secunde. În datele maşinii, uzina declară 4,6 secunde de la 0 la 100 km/h. De la 0 la 200 km/h autovehicolul necesită 12,8 secunde. Viteza maximă este - standard - limitată la 250 km/h. Pentru un preţ suplimentar de aproximativ 2.350 €, se poate obţine automobilul cu o viteză limită la 305 km/h, inclusiv ore de antrenament pe o pistă de curse. Fără limitare electronică, BMW-ul M6, ajunge la o viteză maximă de până la 335 km/h.""


                        Cu un pilot adevarat astia sunt timpii.Deci, de la 160km/h cam ramane in urma CLK-ul. La 200 deja cam ramane in urma binisor pt ca la CLK sunt necesari in jur de 14 sec pt aceasta valoare. Parerea mea e ca, timpii 0- 100km/h nu sunt relevanti, pt ca pot exista mai multe variabile si timpi diferiti. Ca sa-ti faci o ideie despre performantele unei masini sunt acceleratiile 0-160, 0-200, 0-300km/h. Aici se vede mai bine etajarea cutiei, aerodinamica si potentialul motorului.
                        Iar la viteza maxima, e 335km/h fara limitare versus 300km/h.

                        Eu am adus in discutie R8 cu motorul V10, pt ca acest model se apropie de pretul cerut de CLK BS. Modelul R8 cu motorizarea de baza, V8 e ceva mai ieftin
                        decat BS. Chiar si M6 e mai ieftin cu 30.000e decat BS.

                        Ca tot ai adus in discutie E63 T-wagon ai sa facem o comparatie cu un model de la o firma concurenta ce e in acelasi segment de pret....RS6 avant.


                        E 63 AMG T-Model technical data
                        Performance
                        Max speed 155 miles/h (250 km/h)
                        0-100 km/h 4.4 seconds
                        0-160 km/h 10.3 seconds
                        0-200 km/h 15.1 seconds

                        RS6 Avant (C6) technical data
                        Performance
                        Max speed 155 miles/h (250 km/h)
                        0-100 km/h 4.2 seconds
                        0-160 km/h 8.8 seconds
                        0-200 km/h 13.5 seconds

                        Gasisem undeva si timpii de circuit.....
                        Mercedes
                        Oschersleben 1:53.63
                        Contidrom 1:36.00

                        Audi
                        Oschersleben 1:50.81
                        Contidrom 1:34.00

                        De cand am inceput sa am contact cu Audi ( model a6 si q7) , chiar am inceput sa-mi schimb parerea despre ei.si ei stiu sa faca masini bune, iar unele modele devansand Mercedes si Bmw.

                        O zi buna sa ai si ma bucur ca mai am cu cine sta de vb.Numai bine.
                        Da au masini bune,da asta nu inseamna ca trebuie sa te "desparti"de mercedes prefer mai mult audi decat bmw
                        imi cand ma dau cu MB

                        Comment


                        • #42
                          Salutare, domnilor!


                          Scriu aici pentru ca majoritatea celor la care ma refer vor citi. Si vreau sa zic ca am incredere in domniile voastre. Sunt constient ca sunt oameni mai pregatiti decat mine sa fie administratori p-aici. Sunt constient ca, POATE, exista oameni care ar putea sa modereze mai bine decat actuala echipa de moderatori. Dar, va rog, domnilor, nu uitati ca suntem intr-un moment de ascensiune. Si asta se datoreaza in mare parte oamenilor care au decis sa se implice direct in bunul mers al forumului. Adica domnii moderatori, carora tin pe aceasta cale sa le multumesc pentru timpul si efortul acordat si, poate, in mica masura administratorilor. As dori ca sa existe incredere in deciziile colegilor moderatori pentru ca nu sunt aici ca sa suprime, sunt aici ca sa faca lucrurile sa mearga bine. Sper ca mesajul meu sa fie apreciat ca atare si de aici incolo sa fim din ce in ce mai buni. Inca o data: am incredere in domniile voastre.


                          Scuze de off-topic.

                          Cu respect,


                          Andrei

                          Comment


                          • #43
                            Salbaticie de sunet, imi place cum explodeaza cand intra pe strada. AMG e tuning, Black Serie inca mult, si inca un pic...



                            Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.
                            BENZ G, altceva ce ?

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Logan | Dacia Logan |Anulare DPF