Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Restaurari

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Si ultima distractie a lui Titel..
    V170.
    Preturile depind de materialul pe care se face restaurarea.
    Si in mod clar pot diferi.La masina asta nu pot sa iti dau un pret.Dar sigur sare de 5000 euro .Numai interiorul a costat in jur de 1000, jentile in jur de 800 si lista poate continua.
    Doar dupa ce vede masina poti afla un pret real.
    Eu caut un Adenaeur in draci.In romania exista doar unul singur importat din usa pe care propietarul cere cat nu a visat el vreodata sa tina in mana...Acum sunt in discutii cu titel sa aducem unul din state si sa il restauram aici.Pretul la ei e de 3000 $ adica 1500 euro.Asta din tara cere 12000 euro si arata jalnic.
    Attached Files

    Comment


    • #47
      un w115 200 diesel de a fost restaurat complet anul trecut si care acum am auzit ca jace prin Bucuresti a costat 3500 euro la cheie.Si crede-ma ca arata bine.

      Comment


      • #48
        Si nava amiral ....
        Am crezut ca mai am ceva poze dar m-am inselat.
        W116 - propietar Dl Dan Popescu.Poate singurul impatimit adevarat al marcii.
        Masina a fost restaurata complet acum 4 ani.Costurile sunt secrete...
        Mai multe poze gasim pe benzworld...la rubrica w116
        Attached Files

        Comment


        • #49
          Stiu masina cu eve. Exteriorul e bestial dar interiorul si volanul ala ....
          Masina lu' Maurer e originala , adica ala a fost motorasu' ei?
          Vedeti dumneavoastra, noi educatorii, pedagogii suntem ca niste doctori .....
          http://www.youtube.com/watch?v=f_-XE9GP4mc
          http://www.youtube.com/watch?v=56a7YHK-i0c

          Comment


          • #50
            Gusturile nu se discuta...e masina omului e gustul lui...
            Motorul e 280 original.

            Comment


            • #51
              Si eu sunt curios cat a costat restaurarea w123 coupe! Imi poti spune si mie pe privat sau daca nu aici?! Merci!

              Comment


              • #52
                ma mir sa poti vedea masina pt ca in pitesti a stat 2 zile iar de la Babana nu a plecat...
                poate doar daca Luci ( propietarul) a facut o plimbare la Bucuresti.
                cum spuneam ... in jur de 5000 euro

                Comment


                • #53
                  Booon... Hai sa o dam pe bune... Cupeul Cobra a fost al meu. Pe vremuri... S-a vindut de la mine cu conditzia sa se faca dizel. Si s-a facut. Cupeu dizel nu exista, decit 300CD si 300CD Turbo, model american. Seria mashinii aleia spune altceva. Cu asta, inchei capitolul unu.

                  La capitolul doi, W116 cu 300 dizel pe el nu exista. Exista W116 300SD, tot model american. Si cu asta... mai incheiem un capitol... ce ushor se incheie, si ma uit la romancierii moderni, cit de mult se chinuie...

                  La capitolul trei. Botul de cal a avut al dracu de multe bube post-restaurare. Pe care deontologia profesionala nu le permit. Ashtept dezvaluiri...

                  Bine ai revenit, Augustine... Si mersi pentru tratamentul aplicat in ultima vreme...

                  Comment


                  • #54
                    Atentiune natiune! A inviat Doctorul ! Sa traiesti prietene ! Eu asteptam coliva dupa urma ta ...
                    Oricum eu o sa ma tin de promisiune...La coparseul tau ii pun rulmenti si il trag remorcat pana la cimitir...
                    Ca deh...imi esti prieten.
                    Ce spui tu acolo ca nu te inteleg.Ce au motoarele astora cu interventia ta?
                    Omul isi pune ce vrea muschiul lui pe masina.Iar din punct de vedere al aspectului crede-ma ca as dori sa vad zilnic astfel de masini restaurate pe undeva prin tara.
                    Dar din pacate doar astia mai fac treaba .
                    In legatura cu botul de cal.Eu stiu ca arhitectul era cu el pe la retromobil.Si crede-ma ca aia au ceva cu calitatea..
                    Si inca ceva.Hai pe la Pitesti sa te mai linistesti putin.Esti cam nervos in ultima vreme si faci trasnai mai mari decat dioptriile de la ochiul ala chior al tau.
                    te pupa tata

                    Comment


                    • #55
                      Originally posted by stefan View Post
                      Asta e ultima iesire de la Babana .Un w 123 care a fost vandut de pe forum.
                      Masina e a unui prieten .La achizitie arata ...dezastru.A fost lovita in bot si indreptata prost de un carpaci.A fost inlocuita toata fata .
                      M-ati terminat cu masina asta! Cred ca ii pun si CE-ului meu numar EVE, in cinstea ei.
                      Tot respectul, domnilor.
                      Last edited by 200ce_marius; 09-07-2008, 16:17 PM. Reason: clarificari
                      1979 Mercedes 200D, manual - fosta mea batranica
                      1993 Mercedes 200CE-16, automat - armasarul #1
                      dar si alte sase roti, grupate doua cate doua: Honda, Vespa si Electra

                      Comment


                      • #56
                        Superbe masinile, mai ales cobra!!!
                        W110-2.0 D 1966
                        W115-2.0 D 1971
                        W123-2.4 D 1982

                        Comment


                        • #57
                          O alta masina realizata anul trecut in primavara.Baza a fost o masina buna de dus la remat.Pretul acestei masini a fost de 5500 euro restaurata.Masina e din 1978 si e un 240.O mare parte din piesele folosite respectiv mecanica, si elemente optice si de caroserie sunt importate din usa.
                          Nu am eu poze cu toate masinile existente in Pitesti si care au trecut pe la Titel.Lista e foarte lunga.O parte dintre ele au fost vazute la intalnirea de la Babana.
                          Si o rugaminte catre cei care intra pe acest thread..
                          As dori pe viitor , si asta e o rugaminte personala a unuia dintre cei care sunt parinti acestui forum , sa incetati cel putin pe acest thread cu comentariile rautacioase la adresa masinilor.Transform rugamintea la modul general.M-am intors pe forum doar pt acest thread creat de mine.Si am sa va rog sa folositi toate cunostiintele voastre de gramatica si lexic pentru a posta aici.
                          Comunitatea de aici din Pitesti este foarte puternica .Singura problema e ca nu participa la intalniri si la forum datorita deviatilor aparute pe aici.
                          Cred ca suntem singurul forum din Romania unde diversele organe genitale (mai mici sau mai mari) zboara de colo - colo mai ceva ca pe Otopeni si e jenant.Lipsa de cultura si de cei 7-8 ani de acasa dovedesc nivelul intelectual al fiecaruia.
                          Pacata ca incet si sigur vulgaritatile au inlocuit schimbul de idei.
                          Attached Files

                          Comment


                          • #58
                            Domnul Titel restaureaza numai mercedes ? E fan marca asta sau pur si simplu. Stiu ca multi nu se baga la mercedesuri vechi, mai ales cand vine vorba de tinichigerie, fug ca ala de tamaie..... ca sunt suruburile intepenite, ca e mult antifon de cojit etc etc
                            Vedeti dumneavoastra, noi educatorii, pedagogii suntem ca niste doctori .....
                            http://www.youtube.com/watch?v=f_-XE9GP4mc
                            http://www.youtube.com/watch?v=56a7YHK-i0c

                            Comment


                            • #59
                              Pai repara Mercedesuri de prin ani 80 de pe la inceput.Aici e cunoscut ca taticul lor.Eu am vazut masini facute inainte de revolutie de el si daca stam putin si analizam situatia, atunci era un lucru imposibil sa faci o masina si in mod special un mercedes.
                              Si mai are ceva...iubeste marca.In viata lui nu a avut altceva decat Mercedes.E printre cei care multumeste lui Mercedes pt ca traieste.Pt ca daca nu era intr-un Mercedes era mort.
                              Si restul echipei a invatat sa repare masinile de la el.Silviu e cel care se ocupa de mecanica , electrica si motoare.Titel si Lucica de tinichigerie.
                              Din cand in cand ii mai ajut si eu cu alifiile mele la final .
                              Ca timp de lucru o masina dureaza intre 4 si 6 luni in functie de ce doreste propietarul si de bugetul acestuia.

                              Comment


                              • #60
                                Vendors from the past offering group buys and discounts.

                                Si un link spre nava amiral a flotei de masini refacute de Titel...
                                Acolo gasiti mai multe poze cu dihania...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF