Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

parere despre w201..!!

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • parere despre w201..!!

    Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.


    ce ziceti de asta?dealerul zice ca este inmatriculata in Romania.
    Este OK pretul?Ce trebuie urmarit mai atent la aceasta motorizare?
    ..Smart For Two-w451,2008
    ..A170cdi-w168,2002-AUTOMAT
    ..W124-200 TE,1990

  • #2
    Arata foarte bine masinuta!Dar parca pare prea pregatita pentru vanzare!Si pretul nu-i tocmai mic pentru modelul asta!Mi-e greu sa cred ca are doar 160 000 km,dar cine stie?Oricum,sunt niste masini foarte elegante si rezistente,asta daca mai gasesti vreuna in firea ei..Eu am un w124 de care sunt multumit.Acum o luna i-am schimbat cutia de viteze manuala si i-am pus una de w201 din 89.Mi s-a parut mult mai bine facuta asta de w201,e mai grea si are alt tip de rulmenti,etc.Oricum,imi doresc sa imi mai iau un w 201 diesel neaparat de care sa trag,dar ramane de vazut cand...Sfatul meu e sa te duci sa vezi masina,de preferat cu cineva care se pricepe daca tu nu te pricepi,sa o luati la puricat si sa mergi cu ea sa vezi cum e!Oricum,nu te duce entuziasmat ca o sa ai tendinta sa treci usor peste anumite defecte vizibile!
    W124 E220 din 95

    Comment


    • #3
      Ciau,

      Ca posesor de w201 pot spune, sa fi atent la caroserie, daca a fost revopsita, uita-te la roata de rezerva sa vezi daca gasesti rugina, ca sa iti dai seama daca a fost lovita verifica data de fabricatir de pe geamuri- faruri, daca la masina din poza vopseaua este 100% originala, si sub ea nu sunt facute artificii este ok, cum spunea si colegul, masina daca a fost intretinuta anterior de veciul proprietar nu vei avea nici o problema cu ea, sunt foarte tzapene , in privinta kilometrilor nu-ti fa aluzii, nu are 160 mi km,

      Comment


      • #4
        Nici tinuta in garaj si mers cu ea ocazional nu are cum sa aiba 160.0000 km.
        - Service test
        - Rugina
        - Fi atent la lucruri marunte
        Mercedes Benz

        Comment


        • #5
          Eu am un w201, din 1990, acelasi motor de 1,8.
          Verifica rugina, eventual scoate capacelele de plastic de unde vine bagat cricul, uita-te la praguri. Verifica sa mearga ceas injectia ca daca nu o sa regreti masina. Restul ... e cancan.
          In privinta kilometrilor, s-ar putea sa fie aia .. de exemplu eu am masina de 4 ani jumate si am parcurs cu ea cam 45.000 km deci undeva la 10 mii pe an ... deci se poate sa fie reali ...

          Comment


          • #6
            eu am un 190 d din 1986, si era praf tabla, praguri ,punti etc...am bagat in ea 0 coala de tabla, dar motorul rupe, e original si nu sa umblat in el, merge si cu ulei ars

            Citeste regulamentul!
            Last edited by Zeus; 06-03-2013, 12:31 PM. Reason: Majuscula, punctuatie.

            Comment


            • #7
              Imi trebuie si mie ceasurile de bord pt un 190D din 1986 1997 cmc 4+1

              Comment


              • #8
                Esti la al doilea WARN, ti-am spus sa citesti regulamentul.
                Anunt pe bursa pentru ce-ti trebuie.

                https://www.clubmercedes.ro/forum/ha...676-regulament

                Pentru functionarea corespunzatoare a conturilor si pentru evitarea blocarii acestora, va rugam sa NU mai folositi adrese de email yahoo.
                Va rugam sa le schimbati din User Settings.

                Comment


                • #9
                  pt zeus

                  ce se intampla aici? este saitul NASA, FBI? NSA? sau santeti cei mai mari savanti din lume? dc va dati atata importanta? si pt ce? ca nu gasesti nimis pe forumul asta...ce infractiune? ca n-am inceput fraza cu litera mare? ce este aici? am primit 2 mesaje...infractiune...ce infractiune? va dati prea multa importanta si sa nu imi mai trimiteti mailuri pt ca sant inactiv pe forum....nam ca cauta aici...oricum numi ajuta cu nimic saitul asta

                  Comment


                  • #10
                    Corect, nu ai ce cauta...

                    https://www.clubmercedes.ro/forum/ha...676-regulament

                    Pentru functionarea corespunzatoare a conturilor si pentru evitarea blocarii acestora, va rugam sa NU mai folositi adrese de email yahoo.
                    Va rugam sa le schimbati din User Settings.

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by icosul View Post
                      Imi trebuie si mie ceasurile de bord pt un 190D din 1986 1997 cmc 4+1
                      @Zeus
                      Vad ca a postat cu litera mare , parerea mea ca nu trebuie banat , asta nu e infractiune de banat daca era obraznic sau jicnea pe cineva inteleg, sint forumuri unde multi membrii posteaza inceputul propozitiei cu litera mica dar nu am vazut ca cineva sa sesizese si sa ia masuri.
                      Avem nevoie de membrii acivi , nu ?

                      Comment


                      • #12
                        Ma tragi de urechi? Al doilea WARN il are pentru ca nu a catadicsit sa citeasca regulamentul si a postat peste tot, mai putin pe bursa. Despre ce litera mare vorbesti? Si despre ce membri activi? Singura activitate a stimabilului a fost legata de gunoaiele de ceasuri, si daca tot nu gaseste nimic pe aici si considera ca nu are ce cauta, i-am rezolvat problema. Am pierdut fix ...
                        Offtopic suficient.

                        https://www.clubmercedes.ro/forum/ha...676-regulament

                        Pentru functionarea corespunzatoare a conturilor si pentru evitarea blocarii acestora, va rugam sa NU mai folositi adrese de email yahoo.
                        Va rugam sa le schimbati din User Settings.

                        Comment


                        • #13
                          Salut baieti,nu am mai intrat pe aici de mult timp,am un MB 190 w201 si as vrea un sfat de la voi care sunteti vechi pe aici,unde pot gasii setul de bandouri late laterale stanga dreapta si scoate fum albastru,mentionez ca nu consuma ulei, ce trebuie facut?Mentionez ca masina are 220 000 km reali si e din 1985,functioneaza excelent doar fumul ma deranjeaza,cu respect si astept un raspuns cat mai urgent

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Logan | Dacia Logan |Anulare DPF