Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Bijuterie clasica in centrul Timisoarei

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Si pe mine ma intreaba lumea de masina, la inceput le raspundeam cu placere, dar la un moment dat te saturi de "cat consuma?" si incepi sa le dai cu flit.

    Comment


    • #17
      Faina rau masina,inca mai vezi destule mercedesuri vechi ingrijite pe sosele,dar chiar asa!
      W124.E200D
      Intek-M120 plus+Sirio Performer 5000.

      Comment


      • #18
        va spun sincer, am urmarit masina asta intr-o zi din calea lugojului, pana aproape de punctele cardinale. chiar speram sa opreasca pe undeva sa il acostez (mai cu tupeu putin decat timisoreanul, nu il lasam pana nu spunea tot, ), dar aproape de cardinale, am intrat in cozi si l-am pierdut.
        dupa cateva zile, facand plimbarea de dupa-masa, gasesc masina.... parcata linistita in fata casei. cred ca acolo sta proprietarul. in zona fabrica de bere, cum intri in zona plopi pe langa cimitir. de la benzinaria petrom din lunei pe dreapta. na, in caz ca vreti sesiune de fotografii prelungita stiti unde o gasiti (in caz ca nu m-am inselat eu). cred ca acelasi om a mai avut acum catva timp un CL, generatia 140, la fel de atragator privirii.

        oricum, masina e mortala. dupa ochiul meu de necunoscator.
        masinile de felul si starea asta le numeri pe degetele de la o mana in tara asta.

        Comment


        • #19
          am vazut si eu ieri masina si vroiam sa v-o arat, dar vad ca au fost altii mai harnici

          Oricum, cam asta se gasea ieri in parcarea de la Modex
          Attached Files

          Comment


          • #20
            Masinuta asta este facuta asa de un om mare la figurat si mic la propriu (1.69 m apx),jumate om jumate metal,gratie accidentelor cu motocicleta,pe numele lui Gabi Onofrei,care are serviceul OnoServ si care din cate imi aduc aminte e prin Brasov.Gabi sigur e brasovean, a aparut prezentat in revista (sper ca am voie sa spun)COX si printre lucrarile sale recente gen Chevrolet Corvette ,Nissan 300 SX,Porsche Boxter,Honda Prelude (pe care le am vazut la Iasi la Tunning show) a aparut si acest Mercedes.Mentionez ca mercedesul nu era la Tunning show el a fost facut la comanda pentru un client,banuiesc ca pentru cel pe care l a intalnit colegul nostru.
            Ai grija cum te comporti cu copii tai fiindca ei iti vor alege azilul.

            Comment


            • #21
              Originally posted by claudiu.g View Post
              va spun sincer, am urmarit masina asta intr-o zi din calea lugojului, pana aproape de punctele cardinale. chiar speram sa opreasca pe undeva sa il acostez (mai cu tupeu putin decat timisoreanul, nu il lasam pana nu spunea tot, ), dar aproape de cardinale, am intrat in cozi si l-am pierdut.
              dupa cateva zile, facand plimbarea de dupa-masa, gasesc masina.... parcata linistita in fata casei. cred ca acolo sta proprietarul. in zona fabrica de bere, cum intri in zona plopi pe langa cimitir. de la benzinaria petrom din lunei pe dreapta. na, in caz ca vreti sesiune de fotografii prelungita stiti unde o gasiti (in caz ca nu m-am inselat eu). cred ca acelasi om a mai avut acum catva timp un CL, generatia 140, la fel de atragator privirii.

              oricum, masina e mortala. dupa ochiul meu de necunoscator.
              masinile de felul si starea asta le numeri pe degetele de la o mana in tara asta.
              Acolo unde ai explicat tu cred ca sta unul din fratii Baronu' ala de avea si Viperu' ala negru...{am auzit de la cineva care a intrat in garajul familiei Baronu ca acolo este un mic muzeu Mercedes-Benz}

              sigpic

              "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

              Comment


              • #22
                Alte poze cu bijuteria de anu trecut (sau 2008 , nu ma situ exact) in benzinaria de pe lugojului am inteles ca ar fi a patronului... Pozele sunt facute de un amic,a 2 a zi am fost sa o vad si eu , tot acolo era.El chiar circula cu ea vara,venea zilnic cu ea la peco.
                Attached Files
                Last edited by bigDAN; 01-23-2010, 15:11 PM.

                Comment


                • #23
                  Mai era una tot in 2008 pe str. Mures in Timisoara rosie cu plafon negru.Parca avea nr de HD si era de vanzare sau inchiriat si arata destul de bine...nu gasesc pozele acum,daca are cineva poze cu ea sa le puna.

                  Comment


                  • #24
                    e superba masinuta , alte cuvinte nusi mai au rostu pozele ii spun adevarata ''fata'' numai cuvinte de lauda pentru oameni ce fac asa ceva sa restaureze Classicele am si eu una la mine in orash ce a castigat anu trecut (2009) la Mamaia una neagra ''Vechiul S'' superba
                    Last edited by CaponEklasse; 01-31-2010, 20:44 PM.

                    Comment


                    • #25
                      Adevarata bijterie. Am gasit in Constanta un W116 fara motor si ma tenta s-o cumpar sa o reconditionez. Merit? Ce ziceti ?

                      Comment


                      • #26
                        Originally posted by Aris 600 SEL View Post
                        Merit?
                        Tu daca meriti ?

                        PS: Deschide topic nou, ce spui tu nu are legatura cu aceasta discutie.

                        Comment


                        • #27
                          Coada de randunica arata bine ca aspect ,se vede ca s-a investit mult in refacerea ei ,dar din pacate cam de prost gust.
                          Semnele de maybach mi se par penibile ,la fel si interiorul, mai ales scaulele nu au nimic deaface cu originalul.
                          Sigur e plina de modernisme si pe la partea tehnica din moment ce se vede in poze ca s-a mers pe varianta de chici.

                          Comment


                          • #28
                            Originally posted by tavi114 View Post
                            Coada de randunica arata bine ca aspect ,se vede ca s-a investit mult in refacerea ei ,dar din pacate cam de prost gust.
                            Semnele de maybach mi se par penibile ,la fel si interiorul, mai ales scaulele nu au nimic deaface cu originalul.
                            Sigur e plina de modernisme si pe la partea tehnica din moment ce se vede in poze ca s-a mers pe varianta de chici.
                            Cam asa e..Semne de Maybach,DVD in tetiere,boxe pe usi..pacat...e superba oricum

                            Comment


                            • #29
                              Ma bucura faptul ca mai sunt persoane care INCA mai apreciaza un Mercedes vechi la adevarata valoare , si nu l-au trimis la remat pe un amarat de cupon care sa-l dea apoi pe un slogan sau vrabie sau vastra ... cu totii suntem de acord ca a iesit ceva frumos ... cele cateva mici detalii discutabile pot fi trecute cu vederea ...

                              Felicitari proprietarului .
                              C200T CDI w203 FL

                              Kawasaki ZX636R -> vine raaaacccheeeeeeetttttaaaaaaaaaaa aaaaaaa trecut ...

                              http://www.spritmonitor.de/en/detail/451199.html

                              Comment


                              • #30
                                Sunt aproape sigur ca nu mai are in el motorul original de Mercedes. Cineva care tapiteaza o masina clasica cu interior specific bordelurilor, pune doua boxe pe cate o usa, MP3 player si alte asemenea chestii nu cred ca se impiedica de un asemenea detaliu cum ar fi schimbarea motorului. Totusi nu pare a fi manelist de vreme ce asculta "SIMPLU", iar calitatea lucrarii pare mai mult decat exceptionala.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF