Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Urgent Dilema mare !!!!!!

Collapse
This topic is closed.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by nora-marian View Post
    OAMENI BUNI. Cica in lume sunt doua feluri de masini!!!!!..... MERCEDES si RESTUL. La fel si telefoanele NOKIA si RESTUL...
    Vai de tara in care traim...daca mai sunt multi ca tine se duce naibii tot.Ai 40 de ani...pe timpul tau era vorba aia acum e 2011.Mai mult ca sigur ai o cobra imperiala 200D cutie in 4 trepte.{si 100% esti foarte multumit de ea,nu iti trebuie clima ca nu e buna...si nici nu se mai fac masini cum se faceau inainte}

    sigpic

    "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

    Comment


    • #17
      Salut .Cam 99 % sunt de acord cu Mircea600 sel ,dar nu iteleg un lucru de ce ne criticam unu pe altu iar catacam66 ne cere parerea dar nici macar nu se deranjeaza sa ne puna niste fotografi cu masinile sa vedem si noi despre ce discutam .(2 poze cit 2000 de cuvinte )

      Comment


      • #18
        Fiecare cu gusturile lui, eu cand mi-am luat e-ul am avut de ales direct intre w 211 320 cdi si un 530 cu pachet m tot din 2006 cu dotari care a mea nu le are(linguatronic, piele nush de care, jante super si multe altele).
        Le-am condus pe ambele dar am ramas la mercedes...
        Precizez ca anul, si pretul erau identice

        Comment


        • #19
          Originally posted by Dj Sky View Post
          Fiecare cu gusturile lui, eu cand mi-am luat e-ul am avut de ales direct intre w 211 320 cdi si un 530 cu pachet m tot din 2006 cu dotari care a mea nu le are(linguatronic, piele nush de care, jante super si multe altele).
          Le-am condus pe ambele dar am ramas la mercedes...
          Precizez ca anul, si pretul erau identice
          Eu zic ca sa ramai pe mertz. De cateva zile am condus un x5 3.0d cu multe optiuni etc. Inafara de consumul cu 5l in plus la x5, este foarte rigida, si se aude toata gropita de pe drum cu ea. La senzatii, x5 nu ofera ceva extra fara de E class...pentru ca grea si caii putini si forma aerodinamica lasa de dorit...diferenta dintre ele e ca la x5 e pozitia de condus mai sus fata de mertz. Din cate am auzit eu, x5 e mult mai scump de intretinut fata de mertz, parte ptr. ca e masina 'sport', parte ptr. ca e 4x4 (jeep-SUV mai bine zis), parte ca e BMW, iar in romania , cand mergi sa cumperi piese pentru masini si spui ca ai un mertz sau un bmw, adaosul comercial creste de la 20% la 200%, in functie de cat de bine esti imbracat. Normal ca faci cum vrei, parerea mea e sa ramai la mertz. Bafta in alegere!

          Comment


          • #20
            Originally posted by mircea600sel View Post
            Vai de tara in care traim...daca mai sunt multi ca tine se duce naibii tot.Ai 40 de ani...pe timpul tau era vorba aia acum e 2011.Mai mult ca sigur ai o cobra imperiala 200D cutie in 4 trepte.{si 100% esti foarte multumit de ea,nu iti trebuie clima ca nu e buna...si nici nu se mai fac masini cum se faceau inainte}
            GOGUTAAA.... ESTE ADEVARAT CA SUNT MAI CLASIC DAR CIND CONDUCEAM EU MASINI SI REPARAM CRED CA ATUNCI EXCLAMAI... UITE MAMA TREC SOLDATII!!!! Si daca stau sa ma gandesc bine... am mai avut o discutie in cate ai facut putin pe desteptul si ti-am mai pus o intregare la care nu ai putut raspunde. Daca vrei ti-o reamintesc: Ai bagat in rezervor motorina amestecata cu kerosen? poate ne spuneai si noua cum se comporta masina ta
            Revizii si reparatii instalatii climatizare auto si casnice.
            Reparatii frigidere, congelatoare, lazi si vitrine frigorifine.
            Onorez comenzi si in Bucuresti
            Tel. 0736375626 Marian

            Comment


            • #21
              Originally posted by mircea600sel View Post
              Vai de tara in care traim...daca mai sunt multi ca tine se duce naibii tot.Ai 40 de ani...pe timpul tau era vorba aia acum e 2011.Mai mult ca sigur ai o cobra imperiala 200D cutie in 4 trepte.{si 100% esti foarte multumit de ea,nu iti trebuie clima ca nu e buna...si nici nu se mai fac masini cum se faceau inainte}
              Am si eu o curiozitate daca nu te superi Ce invarete taticu de are odrasla Mercedes? fac pariu ca inafara de bagat motorina in rezervor nu sti mai nimic
              Revizii si reparatii instalatii climatizare auto si casnice.
              Reparatii frigidere, congelatoare, lazi si vitrine frigorifine.
              Onorez comenzi si in Bucuresti
              Tel. 0736375626 Marian

              Comment


              • #22
                scuze tuturor. am fost plecat in concediu
                oricum am pastrat mercedesul
                bmw mergea naspa(nu fugeaa deloc-cred ca avea ceva) plus ca nu pot sa-l compar ca mercedesul.
                bmw era mare , are 4x4 si cam atat.
                pe cand mercedesul fuge de rupe, confort super, tinuta de drum, etc
                bmw x5 e bun doar pentru iarna m-am lamurit, dar cum iarna la noi e de maxim o luna nu se merita.
                mercedesul e mercedes !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                (am avut si bmw 525d inainte dar e mai tare mercedesul si ca tinuta si ca facilitati)

                Comment


                • #23
                  Originally posted by nora-marian View Post
                  Am si eu o curiozitate daca nu te superi Ce invarete taticu de are odrasla Mercedes? fac pariu ca inafara de bagat motorina in rezervor nu sti mai nimic
                  In opinia mea aici cam are 1 la 0. Sa nu mai fim rautaciosi ca si-asa nu are importanta ce masina are fiecare, atat timp cat isi face treaba: te duce unde ai nevoie! Bine spus mariane!

                  Comment


                  • #24
                    Originally posted by fane_satar View Post
                    In opinia mea aici cam are 1 la 0. Sa nu mai fim rautaciosi ca si-asa nu are importanta ce masina are fiecare, atat timp cat isi face treaba: te duce unde ai nevoie! Bine spus mariane!
                    Nu sunt prietene rautacios!!! dar atunci cand ai statutul de SUPERMODERATOR si faci numai comparatii si dai sfaturi de achizitie ca: "masina aia este mai buna decat aia ca are unele inbunatatiri" si nu ai postat nici un sfat pe probleme tehnice, mai esti si mandru pe potentialul financiar al babacilor pentru mine personal, acea persoana este un ZERO. Ca super moderator ar trebuii sa stie macar ce hexagon are cheia de roti sau poate ar trebuii macar sa nu mai ridiculizeze pe nimeni.
                    Revizii si reparatii instalatii climatizare auto si casnice.
                    Reparatii frigidere, congelatoare, lazi si vitrine frigorifine.
                    Onorez comenzi si in Bucuresti
                    Tel. 0736375626 Marian

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by nora-marian View Post
                      GOGUTAAA.... ESTE ADEVARAT CA SUNT MAI CLASIC DAR CIND CONDUCEAM EU MASINI SI REPARAM CRED CA ATUNCI EXCLAMAI... UITE MAMA TREC SOLDATII!!!! Si daca stau sa ma gandesc bine... am mai avut o discutie in cate ai facut putin pe desteptul si ti-am mai pus o intregare la care nu ai putut raspunde. Daca vrei ti-o reamintesc: Ai bagat in rezervor motorina amestecata cu kerosen? poate ne spuneai si noua cum se comporta masina ta

                      Pot sa imi exprim parerea care masina este mai buna pentru ca am mers cu amandoua masini{w211/x5}
                      Postezi consecutiv,jignesti,faci flame{stiu ca nu ai habar ce inseamna},esti offtopic...cu ce as gresi daca ti-as da un ban{nu e vorba de unitatea monetara}?
                      Tu ai condus masini???))))Cobre imperiale 200D in 4 trepte!

                      Trebuie sa-ti marturisesc,ca tot vad ca te roade,parintii sunt "campioni" in domeniul petrolier.De aia nici nu ti-am dat prea multe detalii cu privire la intrebarea legata de motorina amestecata cu kerosen.Ti-as fi raspuns mai in detaliu dar 100% nu intelegeai.

                      Un supermoderator pe un site de profil auto...pe vremea ta{cand Nokia facea telefoane ) }...trebuia sa cunoasca sa repare o masina,DAR suntem indata in 2012 si nu am pusi in "functia" asta de catre adminul Semtexx sa fim mecanici.O sa-ti mai explic altadata cand o sa am timp...

                      P.S. La prima abatere pleci intro "mica" vacanta.Topicul se inchide.

                      sigpic

                      "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

                      Comment


                      • #26
                        Originally posted by nora-marian View Post
                        Nu sunt prietene rautacios!!! dar atunci cand ai statutul de SUPERMODERATOR si faci numai comparatii si dai sfaturi de achizitie ca: "masina aia este mai buna decat aia ca are unele inbunatatiri" si nu ai postat nici un sfat pe probleme tehnice, mai esti si mandru pe potentialul financiar al babacilor pentru mine personal, acea persoana este un ZERO. Ca super moderator ar trebuii sa stie macar ce hexagon are cheia de roti sau poate ar trebuii macar sa nu mai ridiculizeze pe nimeni.


                        Originally posted by nora-marian View Post
                        Am si eu o curiozitate daca nu te superi Ce invarete taticu de are odrasla Mercedes? fac pariu ca inafara de bagat motorina in rezervor nu sti mai nimic


                        Originally posted by nora-marian View Post
                        GOGUTAAA.... ESTE ADEVARAT CA SUNT MAI CLASIC DAR CIND CONDUCEAM EU MASINI SI REPARAM CRED CA ATUNCI EXCLAMAI... UITE MAMA TREC SOLDATII!!!! Si daca stau sa ma gandesc bine... am mai avut o discutie in cate ai facut putin pe desteptul si ti-am mai pus o intregare la care nu ai putut raspunde. Daca vrei ti-o reamintesc: Ai bagat in rezervor motorina amestecata cu kerosen? poate ne spuneai si noua cum se comporta masina ta

                        Colegul Mircea e intr-o faza empatica, e fericit si impacat cu sine. Scuterul meu merge prost cu cherosen, se ineaca, 126-le mergea numai cu benzina de furat, masina lu' babacu' la fel. "Goguta" e apelativ de maidan, rotile se schimba la vulcanizare (aia stiu care e smenu' cu hexagonu'), soldatul rus era betiv si violator .... pentru toate astea, pentru flame, jigniri, atac la persoana userul nora-marian sta pe bara 6 luni.

                        Prezenta pe acest forum si acceptarea ca user reprezinta un
                        PRIVILEGIU si nu un DREPT. In orice moment puteti fi banat daca NU respectati
                        regulamentul si daca nu aveti un comportament CIVILIZAT.

                        Sunt interzise atacul la persoana, jignirea sub orice forma a
                        membrilor forumului, folosirea de cuvinte obscene, amenintatoare, abuzive sau
                        indecente, comportament nepotrivit sau ofensator. Un comportament
                        civilizat impune combaterea ideilor exprimate anterior si nu a persoanelor
                        care le-au postat.
                        - Nerespectarea normelor de mai sus atrage ban fara avertisment.



                        Sa revenim on topic. Multumesc !
                        Last edited by Carmine; 09-02-2011, 22:53 PM.
                        Vedeti dumneavoastra, noi educatorii, pedagogii suntem ca niste doctori .....
                        http://www.youtube.com/watch?v=f_-XE9GP4mc
                        http://www.youtube.com/watch?v=56a7YHK-i0c

                        Comment


                        • #27
                          Acum am vazut postarea ta, iar daca o vedeam mai devreme te sfatuiam sa verifici x5-ul acela, deoarece ceva nu mirosea ok. Diferenta la pret dintre X5 si E class este destul de mare, asa ca bine ai facut ca ai oprit mercedesul. Sa nu interpreteze cineva gresit ca sunt fan BMW, eu pe Mercedes merg pentru totdeauna

                          Comment


                          • #28
                            Originally posted by carmine View Post
                            Colegul Mircea e intr-o faza empatica, e fericit si impacat cu sine. Scuterul meu merge prost cu cherosen, se ineaca, 126-le mergea numai cu benzina de furat, masina lu' babacu' la fel. "Goguta" e apelativ de maidan, rotile se schimba la vulcanizare (aia stiu care e smenu' cu hexagonu'), soldatul rus era betiv si violator .... pentru toate astea, pentru flame, jigniri, atac la persoana userul nora-marian sta pe bara 6 luni.

                            Prezenta pe acest forum si acceptarea ca user reprezinta un
                            PRIVILEGIU si nu un DREPT. In orice moment puteti fi banat daca NU respectati
                            regulamentul si daca nu aveti un comportament CIVILIZAT.

                            Sunt interzise atacul la persoana, jignirea sub orice forma a
                            membrilor forumului, folosirea de cuvinte obscene, amenintatoare, abuzive sau
                            indecente, comportament nepotrivit sau ofensator. Un comportament
                            civilizat impune combaterea ideilor exprimate anterior si nu a persoanelor
                            care le-au postat.
                            - Nerespectarea normelor de mai sus atrage ban fara avertisment.



                            Sa revenim on topic. Multumesc !
                            daca nu te superi, am si eu o nelamurire? aceasta replica data de colegul tau, ce inteles are?

                            [YOUTUBE]Originally Posted by mircea600sel
                            Nihal lasa-l ca omu' e tipic pentru un obsedat de Mercedes.Chiar daca are unul nou si se strica zilnic tot Mercedes-ul e cel mai bun,cel mai fiabil cel mai cel...{si nu e invidie...din contra mi se rupe p#*@}

                            ASTEPT PAREREA TA

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by SOFER View Post
                              daca nu te superi, am si eu o nelamurire? aceasta replica data de colegul tau, ce inteles are?

                              [YOUTUBE]Originally Posted by mircea600sel
                              Nihal lasa-l ca omu' e tipic pentru un obsedat de Mercedes.Chiar daca are unul nou si se strica zilnic tot Mercedes-ul e cel mai bun,cel mai fiabil cel mai cel...{si nu e invidie...din contra mi se rupe p#*@}

                              ASTEPT PAREREA TA
                              Colegul meu v-a rugat sa reveniti ontopic.Tu nu ai ascultat.Stai o saptamana.

                              sigpic

                              "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

                              Comment


                              • #30
                                Originally posted by mircea600sel View Post
                                Colegul meu v-a rugat sa reveniti ontopic.Tu nu ai ascultat.Stai o saptamana.
                                Am citit undeva ca... este un privilegiu sa poti fi logat aici Multumesc pentru acest "privilegiu" si pentru ca-mi esti "simpatic" i-ti acord si eu un privilegiu. DE A-MI FACE O FELATIE, TU SI COLEGUL TAU DIN ILFOV (buftea) Pacat ca aici scriu si se implica niste baieti cu suflet mare daca unii din supermoderatori vad acest sait un misloc de a-si vinde si promova cu vehementa alte marci de masini. Ma poti sterge definitiv de aici, oricum nu ma mai interesaza foarte tare, ce am avut de rezolvat au fost rezolvate numai cu cativa dintre baietii cu suflet si pricepere.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF