Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Navigatie w212

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Salut! I-ti dau eu nr. de tel., cred ca de aceeasi persoana vorbeste si colegul cl600: 0744100757. Eu am fost la el si are tot ce vrei in materie de mercedesuri noi, pe parte de media.

    Comment


    • #17
      Mersi


      Sent from my iPhone using Tapatalk

      Comment


      • #18
        Originally posted by arthurfinteusan View Post
        Am un prieten care aduce masini printre care si mai multe w212 si mi-a promis ca daca are ceva cu navi cum caut eu ma lasa sa il schimb, unde pot gasi codul? Nu prea gasesc multe detalii despre asta de aia te tot bat la cap.


        Sent from my iPhone using Tapatalk
        Off-topic: rusinica pentru "pretenul" tau...acum poate inteleg unii de ce nu corespund reviziile din bord, de ce nu se potrivesc codurile de la navi cu Vin-ul masinii si tot asa....Rusinica....
        Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
        Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
        Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
        SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
        https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

        Comment


        • #19
          Originally posted by Cristi Nazarov View Post
          Off-topic: rusinica pentru "pretenul" tau...acum poate inteleg unii de ce nu corespund reviziile din bord, de ce nu se potrivesc codurile de la navi cu Vin-ul masinii si tot asa....Rusinica....


          Nu prea inteleg ce legatura au reviziile din bord, daca codurile de la navi nu se potrivesc cu vin-ul , banuiesc ca nici nu va functiona acel sistem , si da ....ca de-obicei cineva intervine cu un “Off-topic” .... (exact ca si soferii care opresc unde ii taie capul dar pun avariile ... )
          Nu vreau sa te superi pe mine dar cam asa vad eu situatia. Eu am invatat un lucru bun (zic eu) de pe forumuri , daca nu pot ajuta nu ma bag...
          In speranta ca se termina discutia aici iti multumesc pentru interventie.


          Sent from my iPhone using Tapatalk

          Comment


          • #20
            Originally posted by arthurfinteusan View Post
            Nu prea inteleg ce legatura au reviziile din bord, daca codurile de la navi nu se potrivesc cu vin-ul , banuiesc ca nici nu va functiona acel sistem , si da ....ca de-obicei cineva intervine cu un “Off-topic” .... (exact ca si soferii care opresc unde ii taie capul dar pun avariile ... )
            Nu vreau sa te superi pe mine dar cam asa vad eu situatia. Eu am invatat un lucru bun (zic eu) de pe forumuri , daca nu pot ajuta nu ma bag...
            In speranta ca se termina discutia aici iti multumesc pentru interventie.


            Sent from my iPhone using Tapatalk
            S-a referit ca este urat din partea lui sa faca asa ceva, pentru ca asa fac samsarii romani , descompleteaza masini si le vand pe bucati punand in loc piese de proasta calitate , mai nou au ajuns si la becuri chiar punand in loc de halogen mercedes (100 lei pe olx ) din alea din Auchan la 10 lei bucata.. si asa mai castiga si ei de o paine, becuri, oglinzi , plasticaraie , roata de rezerva kit de pana , si mai scot mia de euro pe langa profitul pe care il fac la masina in general .

            Daca cineva cumpara masina de la prietenul tau cu navigatia ta si nu functioneaza sau ramane fara curent si este necesar codul , in baza VIN-ului poate platii pentru codul casetofon care NU O SA MEARGA.. pentru ca e de pe masina ta.. si atunci sa vezi frigider plin cum nu ai mai vazut !
            Să știi să lupți când vrei să ai.
            Să nu regreți când pierzi sau dai

            Comment


            • #21
              Of-topic sau..poate on-topic...BINGO !!!Felicitari colegul Alin, eu neavand drept de discutie fiind blocat de colegul implicat in discutie! Stima.
              Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
              Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
              Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
              SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
              https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

              Comment


              • #22
                Despre mine este vorba? Daca da ....eu nu am blocat pe nimeni, nici nu cred ca pot...


                Sent from my iPhone using Tapatalk

                Comment


                • #23
                  era doar o gluma colegu'.... lasa, ca ai timp sa te obisnuiesti cu noi pe aici...
                  Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
                  Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
                  Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
                  SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
                  https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

                  Comment


                  • #24
                    [emoji23][emoji23][emoji23][emoji6]


                    Sent from my iPhone using Tapatalk

                    Comment


                    • #25
                      Lasand gluma deoparte, are cineva vre-un link sau niste sfaturi unde as putea gasii un navi ntg 4.7 sau ceva de genul ?, cat mai ieftin ? Si ceva tutoriale cum sa fac modificarea? Inca nu am vorbit cu cei din Oradea .... in ultima instanta probabil voi cumpara sistemul de la ei( daca reusesc sa strang niste bani [emoji16])


                      Sent from my iPhone using Tapatalk

                      Comment


                      • #26
                        Sau mai poti incerca sa strangi bani pt asa ceva , este compatibil cu sistemul audio al masinii si e “ cu de toate “ , inclusiv navigatie.

                        Comment


                        • #27
                          Nu cred ca ar functiona cu sistemul meu, pare foarte interesant si tentant.


                          Sent from my iPhone using Tapatalk

                          Comment


                          • #28
                            Totusi cred ca ar merge , pe site-ul lor scrie ca merge si cu sistemul meu ntg 4. [emoji848]


                            Sent from my iPhone using Tapatalk

                            Comment


                            • #29
                              Merge, pe orice w212, iar Comand original am văzut de vânzare chiar aici pe forum, cu tot cu cod
                              http://www.clubmercedes.ro/announcement.php?f=34


                              www.mbretrofit.ro

                              Mercedes - Perhaps the only car on earth that doesn't aspire to be anything but itself.

                              Comment


                              • #30
                                Banuiesc doar ca nu ar functiona toate optiunile ca si pe un sistem ntg 4.5 , adica in prezentare arata ca preia comenzile de la panoul de aer conditionat si le reda pe ecran , cred ca cu sistemul meu ar fi mai limitat si nu ar avea prea multe optiuni legate de masina, cred eu...


                                Sent from my iPhone using Tapatalk

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF