Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Cam cat credeti ca valoreaza masina mea (fara preturi la misto)

Collapse
This topic is closed.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by flavius89 View Post
    Deci...cine ajunge la vorbele mele?
    Nu te bucura degeaba...am zis POATE...
    Imi rezerv dreptul de a ma indoi de pretul de 20.000,chiar daca e full de full masina.Nu am nimic cu fieru` omului...nici cu el.
    Nu stiu masina live,pozele nu sunt clare.Intr-adevar are niste optiuni care nu se gasesc pe orice E,dar lumea more de foame in ultima vreme...
    Sincer,chiar sunt curios cu cat se va vinde masina.
    Pe initiatorul threadului,il invit sa posteze niste poze mai mari,mai calitative pentru a ne lamuri si noi despre masina.
    1995 Mercedes C200 w202 - IL 26WGD
    2001 Bmw e46 coupe - IL 25WGD
    Si o panarama de scuter

    Comment


    • #32
      poate se vad mai bine astea
      Attached Files
      Last edited by al3x82; 01-26-2009, 11:22 AM.

      Comment


      • #33
        Deci asta e masina:

        1995 Mercedes C200 w202 - IL 26WGD
        2001 Bmw e46 coupe - IL 25WGD
        Si o panarama de scuter

        Comment


        • #34
          Sincer masina arata bine , nu stiu cat de bine si merge , dar ar fii bine daca proprietarul ne`ar spune cat a cerut pe `DANSA` sa ne facem si noi o idee daca a fost realist sau a cerut ca sa poata sa lase la pret , eu sunt de acord cu `mezzo` cam ala ar fii pretul masini... Dar te`ai gandit cu banii de pe ea ce masina iti poti lua ?????

          Spor la vanzare...
          BOMBING FOR PEACE IS LIKE FUCKING FOR VIRGINITY

          Comment


          • #35
            Lumea moare de foame si se inghesuie sa faca revelionul la Poiana, m-am saturat sa tot aud ca suntem in criza dar mallurile sunt pline, hai sa fim seriosi, masini nu se mai vand ca nu se mai dau credite, iar romanul care are 20.000 de euro, preferea sa faca leasing si sa isi ia una noua, ca asa suntem noi.Oricum nu o dau doar de dragul ca e criza, mai bine o pastrez, ca e o masina foarte buna

            Comment


            • #36
              Originally posted by al3x82 View Post
              Lumea moare de foame si se inghesuie sa faca revelionul la Poiana, m-am saturat sa tot aud ca suntem in criza dar mallurile sunt pline, hai sa fim seriosi, masini nu se mai vand ca nu se mai dau credite, iar romanul care are 20.000 de euro, preferea sa faca leasing si sa isi ia una noua, ca asa suntem noi.Oricum nu o dau doar de dragul ca e criza, mai bine o pastrez, ca e o masina foarte buna
              Salut Am observat ca vrei sa vinzi masina, Eu am o simpla intrebare ? De ce a trebuit sa schimbi atitea piese la masina? Ce sa intimplat cu injectoarele? cu turbina? si cu celelalte piese mentionate de tine. Daca a fost intretinuta corespunzator,si km parcursi reali ,nu ar fi trebuit sa se schimbe atitea piese la motorul masinii tale.Poate ar fi bine sa dai detalii, de ce sau schimbat piesele in valoare de 8000 de euro, si atunci va apare un cumparator, care iti ofera un pret rezonabil ,in partea vestica a europei , ARABII si TURCII cam le aranjeaza la kilometraj si
              deaceea ar fi bine sa explici ce sa intimplat cu masina ta. O zi buna in continuare iti transmite MIHAI

              Comment


              • #37
                Originally posted by amg_0001 View Post
                Salut Am observat ca vrei sa vinzi masina, Eu am o simpla intrebare ? De ce a trebuit sa schimbi atitea piese la masina? Ce sa intimplat cu injectoarele? cu turbina? si cu celelalte piese mentionate de tine. Daca a fost intretinuta corespunzator,si km parcursi reali ,nu ar fi trebuit sa se schimbe atitea piese la motorul masinii tale.Poate ar fi bine sa dai detalii, de ce sau schimbat piesele in valoare de 8000 de euro, si atunci va apare un cumparator, care iti ofera un pret rezonabil ,in partea vestica a europei , ARABII si TURCII cam le aranjeaza la kilometraj si
                deaceea ar fi bine sa explici ce sa intimplat cu masina ta. O zi buna in continuare iti transmite MIHAI
                Toate problemele pe care le-a avut masina sunt aici pe forum scrise si nu are rost sa le repet, masina are km reali, iar tot ce s-a schimbat a fost din cauza ca nu avem mecanici buni la reprezentanta si schimba piese pana rezolva problema,deci o iau pe ghicite sau tu crezi ca eu am vrut sa bag atatia banii ca sa ma simt bine

                Comment


                • #38
                  Originally posted by al3x82 View Post
                  Toate problemele pe care le-a avut masina sunt aici pe forum scrise si nu are rost sa le repet, masina are km reali, iar tot ce s-a schimbat a fost din cauza ca nu avem mecanici buni la reprezentanta si schimba piese pana rezolva problema,deci o iau pe ghicite sau tu crezi ca eu am vrut sa bag atatia banii ca sa ma simt bine
                  Calmeazate ,eu am vrut doar sa te ajut, dar daca sari de fundulet in sus, atunci nai de ce sa te superi , Eu am trecut prin sitele cu km reali , Am importat de pe Germenia o gramada de mercedesuri ,si am vazut cum se procedeaza, problema este ca eu am vrut doar sa-ti dau niste sfaturi , Un cumparator nu intra pe forum sa caute problemele masinii tale , Asa ca , la vinzare este mai sanatos ,ca sa nu amintesti citi euroi ai bagat tu in masina ,ca so faci sa functioneze perfect,
                  Problema cu mecanici , Nu poti plati manopera ,si piese care sint ok , Este reprezentanta mercedes ,care repara masina si iti da si explicatie de ce a trebuit sa schimbe piesele respective. Tu ai acest drept ,ca sa fii informat , de problemele care sint si costul de rezolvare al lor Eu it urez un tirg bun
                  Last edited by amg_0001; 02-18-2009, 14:55 PM. Reason: ortografie

                  Comment


                  • #39
                    Originally posted by amg_0001 View Post
                    Calmeazate ,eu am vrut doar sa te ajut, dar daca sari de fundulet in sus, atunci nai de ce sa te superi , Eu am trecut prin sitele cu km reali , Am importat de pe Germenia o gramada de mercedesuri ,si am vazut cum se procedeaza, problema este ca eu am vrut doar sa-ti dau niste sfaturi , Un cumparator nu intra pe forum sa caute problemele masinii tale , Asa ca , la vinzare este mai sanatos ,ca sa nu amintesti citi euroi ai bagat tu in masina ,ca so faci sa functioneze perfect,
                    Problema cu mecanici , Nu poti plati manopera ,si piese care sint ok , Este reprezentanta mercedes ,care repara masina si iti da si explicatie de ce a trebuit sa schimbe piesele respective. Tu ai acest drept ,ca sa fii informat , de problemele care sint si costul de rezolvare al lor Eu it urez un tirg bun
                    Pai am fost cinstit si am specificat ca unele piese inca le mai am si se pot monta pe masina, deci nu sunt stricate.Oricum sunt calm si fata de unele care se vand in Romania cel putin la masina asta numai trebuie schimbat nimik deocamdata, oricum maine ii schimb si rulmentii pe spate, tampoanele de la motor, ulei de cutie+ uleiul de la grup, uleiul de servo, garniturile de la turul si returul de la turbina si le schimb fiindca imi pasa de masina, chit ca o dau, chit ca o tin.

                    Comment


                    • #40
                      Cred ca ideea despre pretz s-a format, orice altceva s-ar mai spune pe aici ar degenera in off-topic. Banuiesc ca se poate inchide. Daca se doreshte redeschiderea, mesaj privat.
                      Last edited by doktor4carz; 02-19-2009, 01:32 AM.

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Logan | Dacia Logan |Anulare DPF