Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Cam cat credeti ca valoreaza masina mea (fara preturi la misto)

Collapse
This topic is closed.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cam cat credeti ca valoreaza masina mea (fara preturi la misto)

    Sunt curios, fiindca am pus pe un site la vanzare masina si toti care ma stiu au zis ca e prea mare pretul si as vrea si o parere de la voi.Va multumesc

    *.*.*.*.Mercedes E-klasse W211*.*.*.*.



    Dotari:



    * panouri solare + plafon panoramic

    * tapiterie piele

    * scaune incalzite fata + spate

    * scaune electrice fata extra full

    * PILOT AUTOMAT

    * 4 GEAMURI ELECTRICE

    * CLIMA 4 ZONE

    * XENON + PROIECTOARE

    * NAVIGATIE + DVD

    * MAGAZIE 6 CD

    * STOPURI LED TUNING ( LE AM SI PE CELE VECHI)

    * WEBASTO CU TELECOMANDA

    * COMENZI VOLAN

    * PERDELE

    * JANTE RIAL CROMATE 18' NOI + CAUCIUCURI NOI VARA(TOTAL APROXIMATIV 2500 DE EURO)

    * JANTE ORIGINALE IARNA + CAUCIUCURI PIRELLI

    * CUTIE MANUALA 6+1

    * MASINA ESTE NEAGRA DAR IN SOARE SE VEDE UN VERDE INCHIS

    * FOLIE GEAMURI SPATE OMOLOGATA

    * ETC.................



    AM SCHIMBAT URMATOARELE :

    * CUREA ACCESORII + ROLELE

    * TURBINA + INJECTOARE + POMPA DE INALTE (DIN CAUZA CELOR DE LA CASA AUTO CARE NU AU DESCOPERIT DECAT INTR-UN FINAL CA ERAU SENZORII DE PE RAMPA DE INJECTOARE)

    * KIT AMBREIAJ + VOLANTA (ACUM 1 LUNA)

    MASINA MERGE IMPECABIL SI DETIN TOATE FACTURILE LA CE S-A SCHIMBAT (UNELE PIESE MAI SUNT IN GARANTIE).A APARTINUT UNEI BANCI DIN AUSTRIA SI E IN TARA DE 1 AN SI JUMATATE APROXIMATIV



    Rulaj: 220000
    Inmatriculabila: DA
    An fabricatie: 2002 decembrie
    Carburant: Motorina
    Capacitate: 2698
    Culoare: neagra
    Attached Files

  • #2
    Salut cu respect! Dar daca nu ne spui si cit ai cerut pe ea noi cum putem aprecia daca e scumpa sau nu?Si tinind cont de situatia actuala economica cred ca 10000E e cam destul. Macar de s-ar gasi cel care sa dea banii astia!
    Last edited by need4speed; 01-23-2009, 22:23 PM.

    Comment


    • #3
      Doamne ce exemplar fantastic, nu am cuvinte...arata de nota 10+ cu jantele respective si cu stopurile cu 4 striatii gen s-klasse '02-'06.
      Am si eu un w211 tot din '02 2.7cdi, full extra la vremea aia...asadar stiind cum se invarte piata la modelul acesta, as evalua masina ta pe la un 19-20k de euro ( sa nu uitam ca eur este 4.3 lei + la urma urmei suntem in criza)
      Last edited by flavius89; 01-23-2009, 22:36 PM.
      MB W211 E 270 CDI 210Cp 480Nm BT 89SPP

      Comment


      • #4
        @flavius -cred ca glumesti...
        Pret corect pt ea...zic eu(tinand cont ca e un 270cdi)ar fi undeva la 11.500....sa se vanda.Sau chiar mai jos tinand cont de faptu ca e neinmatriculata.Atat as da eu pe una ca asta....Mai ales ca vine noul model,o sa dea de pamant preturile la w211....
        Spor la vanzare
        1995 Mercedes C200 w202 - IL 26WGD
        2001 Bmw e46 coupe - IL 25WGD
        Si o panarama de scuter

        Comment


        • #5
          Este inmatriculata, omul a zis ca o are de un 1 si jumatate in tara...in plus a bagat bani multi in ea (aproximez 5000+ de eur), ok sa zicem un 18.000 de eur in cel mai rau caz....stiu ce inseamna sa intretii un w211 ( si eu am bagat peste 3000 de eur in piese numai).
          Ps: 11.500 sincer mi se pare jignitoare afirmatia...da un ochi pe autovit la E 270 si sa imi spui ce poti gasii la banii astia, iar daca gasesti (putin probabil) uita-te sa vezi cat de afumate sunt farurile de la sutele de km facute, desi in anunt au "numai" 120k km.
          Last edited by flavius89; 01-23-2009, 22:47 PM.
          MB W211 E 270 CDI 210Cp 480Nm BT 89SPP

          Comment


          • #6
            Originally posted by al3x82 View Post
            Rulaj: 220000
            Inmatriculabila: DA
            An fabricatie: 2002 decembrie
            Carburant: Motorina
            Capacitate: 2698
            Culoare: neagra
            Cit de inmatriculata o fi ?

            Comment


            • #7
              MASINA MERGE IMPECABIL SI DETIN TOATE FACTURILE LA CE S-A SCHIMBAT (UNELE PIESE MAI SUNT IN GARANTIE).A APARTINUT UNEI BANCI DIN AUSTRIA SI E IN TARA DE 1 AN SI JUMATATE APROXIMATIV

              Cel mai bine asteptam sa ne raspunda autorul
              MB W211 E 270 CDI 210Cp 480Nm BT 89SPP

              Comment


              • #8
                Autorul a raspuns, doar ca unii au vedere selectiva... Daca pe Germania, un W211 cu sub 200 de mii la bord se invirte la 12 mii de euro (aproape...), explica-mi si mie pe ce ratziune mizezi cind zici ca face 18 mii ? Dracu' sa ma ia, eu cind vind o mashina nu calculez pretzul incluzind motorina pe care a consumat-o...



                Ca un mic P.S.... mashina de sub curul meu e de ani buni in tzara, si tot nu e inscrisa aici... De ce oare ?

                Comment


                • #9
                  Imi sustin afirmatia...pretul ramane in picioare.Atat as da eu.
                  Nu e problema mea ca omu` a bagat bani in ea.Iti arat si eu masini aici pe forum in care au intrat bani,dar nu se vor mai recupera.Ex: augustin din pitesti..cobra in care a intrat 8000 de euro.Adica de 4-5 ori(daca nu mai bine)valoarea unei cobre.Discutam cand o intra intr`un w211 de 3x banii.....
                  1995 Mercedes C200 w202 - IL 26WGD
                  2001 Bmw e46 coupe - IL 25WGD
                  Si o panarama de scuter

                  Comment


                  • #10
                    ok, am inteles deci masina face 11.500 eur...imi cer scuze pt. evaluarea mea surpa exagerata , probabil din orbirea mea pasionala pt. w211, ca paranteza w211 personal luat in 2007 m-a costat 24 k + 3000 de eur piese ( injectoare, compresor suspensie, instrumente de bord, alternator, parti ale suspensie si multe altele care nu imi vin in cap)....deci proabil ca nu am realizat cat de mare este acum devalorizarea acestui model din simplul fapt ca sunt atasat de el si nu imi cade bine cand vad cum se prabuesc preturile ...acum sper ca m-ati inteles
                    MB W211 E 270 CDI 210Cp 480Nm BT 89SPP

                    Comment


                    • #11
                      Chiar asta vroiam sa zic.
                      Nici mie nu mi`a placut cand am vazut cum s-au dus dracu preturile la w202,conditii in care eu am dat o suma destul de mare pe masina in 2000.Acum imi iau pe ea bani de un spritz prelungit de vara(cine stie...stie).Acum...sa fim seriosi:Masinile se vor da pe bani de cacat in curand.Imi pare rau cand aud sume d-astea bagate in masini(gen: 3000,5000..sau de ce nu 8000).
                      1995 Mercedes C200 w202 - IL 26WGD
                      2001 Bmw e46 coupe - IL 25WGD
                      Si o panarama de scuter

                      Comment


                      • #12
                        http://www2.autovit.ro/vs2cautaauto....unt=1&Submit=1

                        Taxa la masina asta e 7400 de euro? (

                        Atunci ...chair ca face 11.500.
                        Last edited by flavius89; 01-23-2009, 23:30 PM.
                        MB W211 E 270 CDI 210Cp 480Nm BT 89SPP

                        Comment


                        • #13
                          Ai pus link cu shapte mashini, toate inmatriculate... Care e norocoasa ?

                          Comment


                          • #14
                            7/69...pardon 49.Daca taxa e 7000 de euro,atunci masina face 4500 ))
                            1995 Mercedes C200 w202 - IL 26WGD
                            2001 Bmw e46 coupe - IL 25WGD
                            Si o panarama de scuter

                            Comment


                            • #15
                              Ce-a la 17.700 ...daca aia face atat , cea a lui alex chiar ca face 18-19 daca era inmatriculata.
                              Deci pana la urma eu ii dau 18.900 dar scazand taxa de 7400 nefiind inmatriculata, ajungem la 11.500 eur , pretul lui mezoo)
                              Last edited by flavius89; 01-23-2009, 23:39 PM.
                              MB W211 E 270 CDI 210Cp 480Nm BT 89SPP

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF