Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Trapa W210

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by sloumacom View Post
    Buna toturor,
    Am un E class W210 E320cdi 2001 la care lucru la ea de 3 ani, tot modific, bijuterie mea!
    Mai am sa indeplinesc un vis si dupa aia pot zice ca proiectul este incheiat.
    Vreu sa montez o trapa originala (am gasit tot la dezmembrari: plafon tabla+tapiterie, motorasul, cabluri, trapa, plafoniera)
    Am citit in germania ca s-a reusit
    STIE CINEVA CINE S-AR BAGA LA MONTAJ?

    De ce sunteti rautaciosi?
    Chiar numai putem fi solidari si aprecia o munca facuta din PASIUNE ...A se citi raspicat-este un proiect-

    Originally posted by SirDeadline View Post
    Intrebare de baraj.... Ti se merita sa investesti atatia bani intr-o masina de 10 ani?? Adik chiar daca e bijuteria ta, nu crezi ca mai bine pune-ai banii aia si sa iei un w211 frumos? Sau altceva??
    On topic....asa se mai poaate....dar mare grije sa fie perfect, pentru ca acolo chiar o sa se observe urat orice care nu e in regula la plafon...ai sanse 70-30 sa iasa bine 70 pentru bine... Dar pana la urma tot tu decizi daca se merita...Bafta
    Colegu` e ca si cum i-ai spune unuia care a investit 5-6000euro intr-un Oltcit din `90 si a castigat 3 cupe de car-audio si detailing ca mai bine de banii astia isi lua un Ford Focus 2004...Pai il doare pe el in prastie de investitie si de alte variante disponibile(ca sunt cu duiumul, Doamne-ajuta!) ?

    Mie imi place modelul asta, W210 facelift,imi mai place W220-ul, C209-ul
    Dar asta nu inseamna ca daca toate trei sunt fiare eu le las sa rugineasca cand stiu ca iti tresare inima cand te urci intr-una din ele si, cum spune un coleg de pe forum, "o redescoperi si te surprinde placut de fiecare data".
    Mersi de citat!

    Colegul nostru, @sloumacom,ca si mine, cutaresku, Luxian si multi altii de pe forum, prin ingrijirea si accesorizarea fierului din posesie simte ca are grija si se infrumuseteaza pe el insusi ca fiinta,ii energizeaza anima personala...
    Originally posted by sloumacom View Post
    eu in topicul asta am cerut o parerea (care din punctul tau de vedere imi ai dat-o). Eu imi place masina asta, si da ai dreptate se poate intampla orice din care ai zis, pai si omu poate sa pice mort intr-o fractiune de secunda!!!! S-class (care este tot un fier) nu ii trebuie investitie si e prea mare pt mine! eu am facut la masina mea tot ce se poate pana momentul de fata include frigiderul in spate la cotiera spate (am schimbat rezervorul ca nu am optiunea de sac de ski) si interiorul complet de E55amg alb/negru care a completat kit-ul amg de fabrica etc (masina nu e in aceasta conditie ca si cum in pozele), si nu tin neaparat la trapa doar intrebam ca dupa mine doar asta imi lipseste. si masina valoreaza cu siguranta dar nu in targ, ar valorifica-o un pasionat ca si mine sau cine stie (am sa deschid un alt topic cu poze). eu am cerut un sfat legat de treaba asta! nu e nici o suparare
    Nu pot sa spun decat ca iti respect si iti admir caracterul si inflacararea de care dai dovada pentru a face acest fier sa intoarca toate privirile...

    Tu ai in spate o munca de 3 ani,eu abia am inceput proiectul, sper il duc la bun sfarsit mult mai repede sa ma bucur de o LADY IN BLACK "renascuta"
    Era bine daca cumparai masina cu trapa de atunci te scutea de munca, este extraordinara ca utilitate si ca aspect,am asa ceva pe masina si ma bucur de ea in fiecare zi..Mare grija in lucrarile de etansare deoarece nu cred ca vrei sa iti intre umezeala pe sub capitonaj ca atunci chiar ai pus-o...
    Treaba nu este grea, sunt destui tinichigii care pot face asa ceva.
    Mare grija cu geamurile(la dezlipire si remontare) si instalatia electrica aferenta motorasului de culisare precum si ungerea lui si a sinelor...
    Eu am avut multi pitici pe creier la inceput ca imi culisa trapa de parca motorasul ala tragea tot plafonul dupa el si nu o bucata de sticla de 1/2metru...

    Bafta multa si asteptam pozele!
    Last edited by cutaresku; 05-14-2012, 17:42 PM.
    ....Imi place genu' de masină cu prezenţă scenică...dramatică...enigmatică...singuratică.... animalică...

    Comment


    • #17
      Originally posted by PARAZYTW210 View Post

      Colegu` e ca si cum i-ai spune unuia care a investit 5-6000euro intr-un Oltcit din `90 si a castigat 3 cupe de car-audio si detailing ca mai bine de banii astia isi lua un Ford Focus 2004...Pai il doare pe el in prastie de investitie si de alte variante disponibile(ca sunt cu duiumul, Doamne-ajuta!) ?
      Uite care e treaba...si masina mea, cand am cumparat-o a fost un jaf absolut. Cei drept era la aproape jumatate pretul fata de cat era una buna, dar m-am gandit ca o pun eu la punct si nu o sa coste cat ar fi una in stare buna sau exceptionala.
      Am investit in aceasta masina pana in acest moment peste 3000 de euro fara chestiile ce tin de intretinirea stricta, ci doar piese uzate sau defecte. Am platit 1500 de euro pe o vopsire de calitate (ca de...nu era bine cu 500 de euro facuta la garaj, trebuia sa fie de calitate ca doar e Mertz) ca dupa aia sa imi gasesc masina zgariata in parcare de vreun magar care sa fie atent ce e in spatele lui. Reparatia m-a costat inca 500 de euro, pentru ca si vopseaua e mai speciala, deci pana la urma m-a costat 2000 vopsirea...cel putin asta pana mi-o mai zgarie cineva odata (doamne feri!). Banii astia i-am dat initial din pasiune, si pana la urma de musai... Cine crezi ca apreciaza ca eu am investit banii astia pe masina? Inca e la vanzare masina, si ma mai suna cate unu si zice ca imi da 3000 pe masina, ca mna...e veche, cu toate imbunatatirile si pasiunea mea. Si atunci se merita?? Prefer sa o dau pe un S500 cu numere de bulgaria cu toate ca aia consuma 15 la mers normal, macar omu care o ia scapa de impozitul imputit si eu ma aleg cu o supermasina.
      Deci inca odata, nu zic din rautate, gandeste-te daca se merita sa investesti in aceasta masina ca dupa aia sa ramai dezamagit ca nimenea nu o sa iti aprecieze pasiunea si mai ales investitia pe care ai facut-o. Si acuma probabil zici ca o tii pe veci....exact la asta m-am gandit si eu cand am investit banii, dar ochii vad inima cere. As da-o in orice moment pe alta stelutza mai noua, chiar daca mai trebe investiti bani in stelutza. Mai gandeste-te colegu daca chiar merita investitia, dar oricum, ramane la latitudinea ta daca pe banii tai munciti cu sudoare o sa iti placa ca cineva sa faca aproape misto de pasiunea ta.
      Parerea mea si te rog nnu o lua in nume de rau!
      Cu stima,

      Comment

      Working...
      X
      Logan | Dacia Logan |Anulare DPF