Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Blasfemie italiana pe rotzi

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Blasfemie italiana pe rotzi

    Dupa cum spuneam intr-un alt topic, ma batea gandul sa achizitionez inca o trashcaleta. Dupa ce am vazut tot felul de gunoaie, mi-a atras atentia un Alfa Romeo 156. Omul... din Brasov. In fine, mi-am mishcat onorabilul posterior pana acolo si a fost dragoste la prima vedere... Intre masina si prietena mea... Recunosc, nici eu nu sunt indiferent. In fine, s-a arestat obiectul dupa care a fost adus in mult iubita capitala. Bun! Sa descriu gunoiul:
    Alfa Romeo 156, din 11/2002 (model 2003). Motor de 4 halbe (2 litri). 119kw. Nu am vazut nici un cal. Cutia de viteze este selespeed. Vreau automata, apas butonul city. Vreau manuala, apas inca odata butonul si schimb fie din padelele din spatele volanului fie din joystick. Notabil este faptul ca daca stai la semafor, nu trebuie sa stai cu piciorul pe frana daca ea este in viteze. Gata cu cutia. Pilot automat, cam rudimentar, ce-i drept (nu poti sa memorezi o anumita viteza) dar isi face treaba. Comenzi pe volan pentru audio. Sistem audio BOSE (se aude impecabil). 4 geamuri electrice, oglinzi electrice (nu stiu daca sunt incalzite). Senzor ploaie (nu stiu sigur ca nu am avut parte de asha ceva). Dublu climatronic. Interiorul este din piele gri, scaunele sunt sport cu suport lateral. Toba este sport (din fabrica). Cam atat imi trece acum prin minte ca ma grabeste asta mica sa iesim la o terasa. Revin cu poze cand imi revine aparatul pe care l-am uitat in masina prietenului cu care am mers la Brasov.
    Last edited by Semtexx; 08-24-2008, 22:54 PM.

  • #2
    Sa o stapinesti sanatos....si sa te tina multi km....astepatm fotografii...

    Comment


    • #3
      Sa va bucurati de ea si incalzeste-ne si pe noi cu niste poze !

      Comment


      • #4
        S-o stapanesti sanatos Andrei !

        Comment


        • #5
          Felicitari pt achizitie & multi km fara probleme! 126-le din poza de profil este tot al tau?

          Comment


          • #6
            La fel zic si eu...

            Pe ce suma s-a lasat arestat obiectul?

            Comment


            • #7
              Am vazut Alfa omului, asa, de afara. Masina e intreaga si fainuca. Brasoveanca. Sa o stapanesti sanatos man, descrierea suna al naibii de bine.

              W126 din poza este al lui, si are o poveste pe care probabil nu are chef sa o spuna, ca nu-i cu happy end deocamdata.
              1979 Mercedes 200D, manual - fosta mea batranica
              1993 Mercedes 200CE-16, automat - armasarul #1
              dar si alte sase roti, grupate doua cate doua: Honda, Vespa si Electra

              Comment


              • #8
                Va multumesc tuturor pentru gandurile bune. Obiectul s-a lasat posedat pentru 8000 de euro. Ce mai trebuie sa-i mai fac e o interventie la mufele CD-player-ului ca sunt niste contacte imperfecte p-acolo, un polish si o curatare profesionala a interiorului (ca sa arate chiar ca din fabrica), inele de cauciuc pentru toba ca cele vechi s-au cam dus si cand execut viraje la dreapta pe serpentine pe drum cu gropi cam face scandal si un set de gume noi pe spate. Aaa... Si un CASCO.

                Legat de experienta la volan... Masina este geniala. Zice multa lume ca masinile italiene sunt gunoaie... Ca nu sunt fiabile, ca sunt piesele scumpe, ca itzi consuma o mie la suta... Asta e. Pana acum numai in privintza consumului pot sa ma pronuntz. Oricat am tinut-o intr-a treia la 5 - 6 mii de ture, nu a sarit de 10l/100km. De la Brasov pana la Bucuresti a consumat mai putin de un sfert din rezervor (63 l). Eu zic ca nu e rau. Si are o acceleratie de itzi sta inima in loc. Si motorul are un sunet... Ma rog, poate o sa vin la intalniri cu ea. Poate eu sunt putin subiectiv.

                Legat de W126, da, este o achizitie recenta. O masina pe care mi-am dorit-o extrem de mult, o masina care mi-a dat insomnii inainte sa o cumpar, o masina pe care nu am condus-o nici macar un metru pana acum. Si nu stiu daca o voi conduce vreodata. Nici nu cred ca mai vreau.

                Revenind la topic, maine imi vine camera. Si sper sa am timp sa fac un shooting cu trashcaleta.

                Comment


                • #9
                  Hai cu pozele!!!......

                  Comment


                  • #10
                    De abia acum am vazut topicul.Ma bucur mult pt tine,si sper sa ai bafta cu ea.Fiind din 2002 si benzina,sincer nu vad ce probleme de fiabilitate ar putea aparea.Este o masina cu mare personalitate atat la designul exterior cat si la cel interior si eu unul cred ca are ceva din eleganta si confortul mercedesului.Ma bucur ca are si sistem bose,eu unul consider aceasta dotare ca face toti banii.Sa o stapanesti sanatos si asteptam poze!
                    MÃREAȚA COBRA

                    Comment


                    • #11
                      Mi-a revenit camera. Am facut shoot-ing cu gunoiul:






















                      Este plina de praf si alte mizerii. N-am avut timp sa dau cu ea in spalatorie...

                      Alte impresii: trebuie urgent sa-i fac mufa din spatele CD-playerului ca ma enerveaza la culme.
                      Last edited by Semtexx; 08-27-2008, 18:31 PM.

                      Comment


                      • #12
                        Ei...nu e cazul sa faci pe modestul. Cel putin ca look nu e deloc un gunoi si rulajul e chiar moderat. Iar daca te-ai gandit sa-i faci CASCO inseamna ca esti perfect constient de asta.

                        Ce-mi plac f mult sunt ceasurile de bord de inspiratie Ferrari. La fel mai vezi la Mazda, Seat, si mai nou la noul Audi A4.

                        Ce sa zic pe mine -cand am facut luna trecuta un drive test cu noul Seat Ibiza- , m-a furat vitezometrul care are acelasi design si am luat un radar de 80km/h pe limitare de 50-60 (nu mai stiu ce a mormait politistul care mi-a replicat ca notiunea de drivetest nu apare in lege...un dobitoc ce sa mai...). Probabil ca te-ai obisnuit deja cu vitezometrul si turometrul...

                        Cat despre CD player nu stiu ce probleme are dar merita sa-l faci...pare identic cu cel al unui prieten care are o Alfa 147...si desi nu citeste MP3-uri are functia de CD-Text deci iti va putea afisa denumirea melodiei la CD-urile audio (inclusiv facute de tine) care au acest feature.

                        Originally posted by andrei_preoteasa View Post

                        Legat de W126, da, este o achizitie recenta. O masina pe care mi-am dorit-o extrem de mult, o masina care mi-a dat insomnii inainte sa o cumpar, o masina pe care nu am condus-o nici macar un metru pana acum. Si nu stiu daca o voi conduce vreodata. Nici nu cred ca mai vreau.
                        Poate e offtopic, dar nu l-ai luat pe Dok cu tine cand ai cumparat limuzina? Ca mi-e greu sa-mi imaginez ca te-ar fi lasat sa cumperi o ''gherla'' de masina...
                        Last edited by Diesel; 08-27-2008, 23:11 PM.

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by Diesel View Post
                          Poate e offtopic, dar nu l-ai luat pe Dok cu tine cand ai cumparat limuzina? Ca mi-e greu sa-mi imaginez ca te-ar fi lasat sa cumperi o ''gherla'' de masina...
                          N-ai intzeles, nu cunoshti cazul... Ideea e ca deja incep sa cam regret ca i-am vindut-o. Pentru ca se poate spune ca mashina a fost a mea inainte sa fie a lui... Ma ashteptam la comentariul de mai devreme... nu mai sint surprins de nimic... Cu asta ash dori sa se incheie subiectul asta. Macar atita timp cit mai sint si eu pe forum...

                          Comment


                          • #14
                            Andrei pune si cu 126-le cateva poze.

                            Comment


                            • #15
                              Frumoasa italianca....zvelta ,focoasa dar si ochioasa...o sa fie prietena geloasa....
                              O sa ai mult de furca cu culoarea(negrul e cel mai pacatos...la 15 minute dupa spalare este deja prafuita)

                              Sa va bucurati de ea si sa faceti 1.000.000km doar cu revizii....

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF