Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Ce vă enervează(acum)

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Siegfried View Post
    Nu inteleg de ce "trebuie". Fiecare e liber sa iasa si sa voteze ce vrea sau sa nu iasa.
    Eu nu am pasiuni, nu am de astea cu b mic, B mare, c mic, C mare, p mica, P mare, ca nu trebuie sa imi placa mie vreun politician, ca nu-l iau cu mine in pat.
    Jocurile politice interne si internationale exista si vor exista mereu, cata vreme au gloante, ar fi prosti sa nu traga. Dar astea nu sunt jocurile mele, interesele, orgoliile mele, ca om de rand, dar ma afecteaza, ca mai pe toata lumea.
    Eu am un reper final si pragmatic foarte simplu: cu fiecare zi imi iau adio de la 1% din venitul meu pentru care muncesc constant. Daca o mai tine cursul asa nu stiu unde ajungem la iarna. Platim un pret pentru care nu suntem vinovati.
    Ai dreptate,nu esti obligat sa iesi la vot dar atunci nici sa nu aud cum te plangi ca nu ti-e bine.{nu zice nimeni ca daca o votezo o sa fie bine,dar macar incerci sa schimbi ceva}

    O dimineata faina!

    sigpic

    "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

    Comment


    • Ba suntem vinovati cu varf si indesat pentru ce ni se intampla. Ca astia nu au fost parasutati la putere. Au fost votati, de unii, ce-i drept. Ceilalti s-au multumit sa stea acasa, exact cum gandesti si tu si sa se mire ulterior, sa-si planga de mila si sa considere ca e deasupra lor treaba, ca sunt oameni de rand. Ailalti sunt extraterestrii, sau cum? Nu oamenii astia de rand le-au dat tara pe mana? Ce rezolva bagatul capului in pamant?
      Si chestia nu e ca trebuie sau nu trebuie, e un drept constitutional ala de a vota. O data la 4 ani, sau 5, sau acum de exemplu, mai intreaba si poporul daca ii mai vor sau nu. Daca nu ne intereseaza, cu atat mai bine pentru ei.
      O zi buna!

      Sent from my ST18i using Tapatalk

      https://www.clubmercedes.ro/forum/ha...676-regulament

      Pentru functionarea corespunzatoare a conturilor si pentru evitarea blocarii acestora, va rugam sa NU mai folositi adrese de email yahoo.
      Va rugam sa le schimbati din User Settings.

      Comment


      • De data asta lumea trebuie sa mearga la vot daca se doreste intr-adevar o schimbare. E drept ca nimeni nu este obligat dar consider ca e datoria fiecaruia sa o faca.
        Eu unul am sa merg, chiar daca nu sunt in tara.
        Ceea ce ma enerveaza si chiar nu pot sa inteleg este ca nenorocitul asta(la Basescu ma refer bineinteles) inca mai are sustinatori.
        dark days are coming...
        http://www.youtube.com/watch?v=M-RP9...eature=related

        Comment


        • @Zeus: Wrong. Una s-a votat, alta a iesit. Si iti explic, ca sa vezi iluzia votului:
          In 2008, eu de altfel nu am votat, s-a facut o alianta intre PDL si PSD la care nu se astepta nimeni care votase cu PDL-ul de exemplu, si cred ca nici majoritatea din PSD, cauza nu mai conteaza.
          in 2009 era o majoritate PSD + PNL + UDMR care il debarcasera pe BOk si s-au rupt o serie care s-au dus cu PDL sau UNPR si iar nu a fost cum era o majoritate inainte de prezidentiale. (deci 2 schimbari in 2-3 luni)
          In 2011, aceeasi majoritate se reface, deci iarasi o schimbare neasteptata.
          Unde duc toate aceste schimbari? La instabilitate financiara si economica. Vezi istoria cursului ca reflecta fara greseala. Eu nu ma plang de nimic, stai calm ca ma descurc onorabil, eu nu fac imprumuturi, nu risc pe leu samd doar constat ca trebuie sa fac lucruri in plus pentru a compensa jocul lor murdar.

          Asa ca daca tu te iluzionezi ca votand in niste conditii de joc dubioase (in care parlamentarii se plimba de la o gasca la alta, in care coloratii si drojderii sunt manati pe la sate cu sutele ca vitele la vot de catre primari si votul tau cinstit face fix pix in gloata asta) vei schimba ceva, afla ca e foarte posibil sa fii dezamagit din nou, conditiile jocului sunt neschimbate. Dream on
          Last edited by Siegfried; 07-18-2012, 10:53 AM.

          Comment


          • Cunosc aspectele astea. Insa acum am ocazia sa votez impotriva excrocului prezidential. Despre asta e vorba, inca 2 ani cu Basescu sau fara Basescu. Personal as vrea FARA Basescu. De persoana lui e vorba aici. Ma doare-n cot de aliantele lor, asta nu tine de mine. Insa de mine si de tine si de toti de fapt tine daca mai sta sau nu la Cotroceni stimatul domn.
            E chiar atat de simplu de fapt...

            https://www.clubmercedes.ro/forum/ha...676-regulament

            Pentru functionarea corespunzatoare a conturilor si pentru evitarea blocarii acestora, va rugam sa NU mai folositi adrese de email yahoo.
            Va rugam sa le schimbati din User Settings.

            Comment


            • Si cine credeti ca va iesi in frunte?Oare acel care va fi votat va schimba ceva in afara de suma conturilor sale si a altor cativa?Pe mine si pe familia mea nu nea ajutat cu nimic conducerea statului.Drept urmare sunt pe unde sunt.O sa ii votez cand o sa ma ajute sa am un loc de munca stabil legal cu drepturi legale.Plata sa se faca le tim si integral.Orele suplimentare sa fie platite corect.Impozitele sa fie corecte nu sume deastea exorbitante.Si mai pot spune multe dar nu are rost.La noi in tara STATUL se numeste asa pt ca acolo este un loc pentru cei care vor sa STEA DEGEABA si sa compuna poezii de aburit copii cum ca ei fac disciplina si mentin economia tarii.Drept urmare mai vorbim peste 5-10 ani de acum inainte.

              Comment


              • Adam si Eva au avut parte de un sarpe. Pe vremea comunistilor, ne incalzeam sufletele la soparlica. Ambii cu sange rece. Caesca a cazut cand securistii au strans lista de conturi, stiau unde sunt si voiau sa profite ei de banii din injumatatirea feliei de paine a romanilor. Dupa o vreme, s-au despartit. Acesta este, dupa mine, motivul acestui circ continuu. Si base si merkel au fost mari si tari in vremea comunistilor+secu. Cica n-au dosare. HA, HA, HA. Noi mai avem o culpa fata de nemti. Mereu am fost cur... cu ei. Ungurii, nu. De aici diferentele de adoptare a unor pozitii oficiale cu ei, la telefon cu noi. Daca o fi fost vre-un telefon. Ma mira joaca asta de-a pasatul. Ba sursa din bucale', ba nu stiu ce consilier (adica un fel de udrea de cotroceni).

                Comment


                • Originally posted by gavryus View Post
                  De data asta lumea trebuie sa mearga la vot daca se doreste intr-adevar o schimbare. E drept ca nimeni nu este obligat dar consider ca e datoria fiecaruia sa o faca.
                  Eu unul am sa merg, chiar daca nu sunt in tara.
                  Ceea ce ma enerveaza si chiar nu pot sa inteleg este ca nenorocitul asta(la Basescu ma refer bineinteles) inca mai are sustinatori.
                  Bravo , colega ! . Asa imi plac tinerii , cu ambitie si determinare ! .

                  "Treziti-va Romani , ca ati dormit destul" , vorba Sfantului Voievod Mihai "le Brave" , cum l-au numit francezii ( sa putrezesti in Iad , rudolf 2 ) ! .

                  Imi vine sa dau cu caciula dupa caini , cand astia cu sondajele arata ca mai sunt unii care il vor pe base inca doi ani .

                  Prin schimbare si numai prin schimbare , se va ajunge la un progres real in societate . Trebuie investit masiv in invatamant si educatie . Este singura solutie pentru a avea un viitor decent in aceasta tara .
                  Ca alta nu avem .

                  Comment


                  • Originally posted by nstoe View Post
                    Bravo , colega ! . Asa imi plac tinerii , cu ambitie si determinare ! .

                    "Treziti-va Romani , ca ati dormit destul" , vorba Sfantului Voievod Mihai "le Brave" , cum l-au numit francezii ( sa putrezesti in Iad , rudolf 2 ) ! .

                    Imi vine sa dau cu caciula dupa caini , cand astia cu sondajele arata ca mai sunt unii care il vor pe base inca doi ani .

                    Prin schimbare si numai prin schimbare , se va ajunge la un progres real in societate . Trebuie investit masiv in invatamant si educatie . Este singura solutie pentru a avea un viitor decent in aceasta tara .
                    Ca alta nu avem .
                    Frumos spus.

                    Doar ca nu vor iesi 9 milioane si ceva de oameni la vot.Si iar revine zdreanta asta la guvernare.

                    sigpic

                    "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

                    Comment


                    • La guvernare e impropriu spus, la Cotroceni acolo, maharajah inca 2 ani. Ideea de a-l trimite la masa acasa pe asta acum e foarte buna, pentru ca majestatea sa si-a facut altfel planurile, includeau si anii astia doi. Acum o sa aiba niste probleme reale in viata daca pleaca la masa, probleme care nu erau in plan. Si EXACT de aia trebuie terminata socoteala acum cu Cotroceni-ul, ca sa plateasca si asta macar un pret, oricum infim fata de raul si bataia de joc facuta poporului.
                      In alta ordine de idei, nu inteleg cui serveste situatia de nesiguranta si discordia din tara asta. Ce rost are sa fie inca doi ani un presedinte impotriva tuturor, si toata lumea (marea majoritate) impotriva presedintelui, cui servesc toate aceste probleme?
                      Sa facem naibii referendumul, sa voteze lumea, apoi sa facem alegeri si sa voteze fiecare pe cine vrea.
                      Si apropos, hai sa nu ne mai stresam aiurea de tot soiul de mesaje neoficiale venite de peste hotare. Sa fim seriosi, cand s-o rezolva problema si vor fi unii la putere, INDIFERENT cine vor fi, se va linisti toata smecheria existentiala. Uite d-aia moare UE-ul acum, ca pleaca Basescu din Romania si vine in locul lui altul. D-aia tre sa bage bani in fundul grecilor, a spaniolilor, a italienilor si oricum, in principiu, oriunde altundeva decat in Romania.
                      Hai la vot fratilor, votati cum vreti, numai hai sa dovedim fratilor europeni ca avem si noi ceva de spus, ca popor, daca nu iesim in strada si nu facem scandal ca altii, macar la vot sa demonstram ca existam si noi...

                      https://www.clubmercedes.ro/forum/ha...676-regulament

                      Pentru functionarea corespunzatoare a conturilor si pentru evitarea blocarii acestora, va rugam sa NU mai folositi adrese de email yahoo.
                      Va rugam sa le schimbati din User Settings.

                      Comment


                      • Nu neaparat ma enerveaza, ca eu ma enervez mai greu, dar ma dezgusta:
                        BANII BISERICII. Patriarhia Română, profit mai mare decât băieţii deştepţi din energie, regii asfaltului sau McDonald's.

                        Comment


                        • Originally posted by Siegfried View Post
                          Nu neaparat ma enerveaza, ca eu ma enervez mai greu, dar ma dezgusta:
                          BANII BISERICII. Patriarhia Română, profit mai mare decât băieţii deştepţi din energie, regii asfaltului sau McDonald's.
                          http://www.gandul.info/financiar/ban...dentul-9875497
                          Am auzit si eu aseara de gunoaiele astea din biserica.De unde crezi ca isi permiteau S-uri cu facelift?

                          sigpic

                          "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

                          Comment


                          • Pai da, ca-n tara asta sunt mai multe biserici decat spitale + scoli la un loc.

                            Comment


                            • Nu neaparat.
                              Sunt mult prea multi popi in frunte cu p.f. Daniel "finantistul" si mult prea putini PREOTI.

                              Comment


                              • Hai sa nu coboram discutia la nivel de locatie rurala izolata. Categoric sunt printre ei si putini oameni de bun simt si dedicati crezului lor mai mult sau mai putin intim. Desi in orice tara civilizata legea prevede expres libertatea cultelor, biserica a facut numai rau toata istoria ei, de la ardere pe rug pina la manipulari politice si control la cel mai inalt nivel. Asta a fost si scopul ei, inventarea unei autoritati supreme, o divinitate sau mai multe, cu scopul de a controla prostimea.
                                Ca dau bietii oameni, sperand in naivitatea lor ca nu il vor supara pe cel puternic si nu le va aduce necazuri ca in Sodoma si Gomora, pot sa inteleg, insa nu pot sa inteleg cum un stat asa cum e Romania poate da bani de la buget unei asemenea organizatii monstruoase numai ca sa isi asigure o liniste la vot, si mai mult, au mai bagat ortodoxismul in scoala, sa creasca un popor de sclavi si idioti si nu o natie libera.
                                In schimb ei se desfata in haine de aur, culmea sfidarii, in S-uri si Phaetoane. Dar... poporul vrea sa fie mintit.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF