Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Ce vă enervează(acum)

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 9 milioane...

    Originally posted by mircea600sel View Post
    Nu se vor duce la vot acei 9 milioane de romani si iar o sa apara pe la Cotroceni zdreanta.Si iar o sa continue scandalul dintre presedinte si guvern.

    Daca nu il suspenda acum pe 29 chiar ne meritam soarta.

    P.S. Cum de au uitat romanii cand gunoiul de basescu ii lingea in ass pe ciorile lu' bercea mondialu'!!!
    ... de voturi sunt doar in mintea decrepitilor de la Curtea Constitutionala, care joaca asa cum le dicteaza matrozul mahmur (stapanul lor care i-a numit in functie). Remember reducerile de pensii si salarii: pentru pulime a fost constitutional sa se taie, dar pentru ei nu.
    In alta ordine de idei, mi-e greu sa cred ca in tara asta sunt peste 18 milioane de alegatori, cand noi nu mai suntem decat 20 de milioane cu totul.
    In privinta prieteniei baselu-ciori (deh, electoratul fidel al pdl ), pe mine nu ma mira ca romanii au uitat: a curs prea multa apa pe Dambovita de cand porcul bercea mondialu i-a daruit lantisor la madam baseasca. Romanul uita de la mana la gura, dar nu asta este grav. Grav este ca romanii au inceput sa se tignizeze-manelizeze, iar asta va avea consecinte mai curand decat ne asteptam.
    Bottom line: mi-e teama ca Mircea are dreptate, zdreanta va reveni la Cotroceni pe 30 iulie, iar noi o vom tine din palme-n pumni, pane ne vom lua inima in dinti si macar la anul vom vota ce trebuie.
    It's not the speed that kills. It's the sudden stop.
    "Running on empty"

    Comment


    • Continuare

      No comment...
      It's not the speed that kills. It's the sudden stop.
      "Running on empty"

      Comment


      • Cara cu autocarele din oras in oras sustinatori pentru mitingurile electorale, acum macar ii platesc din banii lor. Banii lor, adica tot ai nostri dar dati din buzunarul lor. Sta schizofrenicul cu flacara democratiei aprinsa si reflecta la cum ar fi condus el Titanicul...
        Propun sa-i cumpere Udrea si Videanu o nava, sa plece toti, cu comandant cu tot, pe oceanele lumii. PE VIATA!

        Sent from my ST18i using Tapatalk

        https://www.clubmercedes.ro/forum/ha...676-regulament

        Pentru functionarea corespunzatoare a conturilor si pentru evitarea blocarii acestora, va rugam sa NU mai folositi adrese de email yahoo.
        Va rugam sa le schimbati din User Settings.

        Comment


        • Amin!

          Si de nu i-as mai vedea niciodata, tot ar fi prea devreme...
          It's not the speed that kills. It's the sudden stop.
          "Running on empty"

          Comment


          • Originally posted by Zeus View Post
            La multi ani!

            E boala generala asta, nu te nelinisti.
            P.S. Acum 20-30 de ani era altfel? Sa stiu daca trebuie sa ma ingrijorez...
            Daca n-ai rupt mata inainte de lododna, cam greu mai tarziu.

            Originally posted by mircea600sel View Post
            Acum ma enerveaza nea Coco care ne tot invata multe lucruri despre experienta lui in domeniul auto si nu ne-a prezentat masina din dotare.{renumitul C classe care face 60-130 in 2/3 secunde}.

            Weekend placut tuturor!
            Nu cred ca am spus DOAR MASINA. Era si dubla debreiere, schimbarea unei viteze in sub 0,05sec, TOTALUL ERA SUB 3 SEC. Am mai spus ca, daca aceasta masina o am, este a mea, este cea mai buna. Asa ca am invatat-o si am invatat ce poate. La nevoie.
            Last edited by epurare_coco; 07-14-2012, 16:47 PM.

            Comment


            • Acum , in momentul asta , ma enerveaza un nenorocit care azi noapte mi-a furat prelata de pe masina .

              Daca la cluj a iesit din nou primar boc ( acolo tot cu autobuzele i-au carat la urne ? .) si tot de acolo se aprinde flacara democratiei , eu , cu micul meu necaz , ma pot considera chiar fericit , fata de marile nenorociri ale tarii asteia .

              Comment


              • Nu sunt fan al piratului din mai multe motive, dar trebuie sa spun ca romanii se cearta degeaba, deoarece aproape toti politicienii nostrii sunt ,,o apa si un pamant''. Nu trebuie uitat ca majoritatea sunt din a doua sau chiar a treia generatie de lichele comuniste si au fost crescuti si educati in spiritul ca sunt clasa conducatoare, formata din indivizi superiori ,,sobolanilor'' de rand ( cum era numit poporul de catre ,,savanta'' Leana ). Deci nu doar nazistii se credeau supraoameni ci si comunistii. Spun asta deoarece am avut ocazia sa vad ,,supraoamenii'' fara masca populista, afisata in campanii electorale. Deci daca piratul pleaca pe mare cu echipajul lui ( cum spunea un coleg ) eu zic sa ia cu el si asa zisii adversari, ca tot sunt de aceeasi teapa.

                Comment


                • Da si nu. Romanii ar trebui sa voteze intre cei care au furat 15-20% dar au si facut 2 milioane de locuri de munca si cei ca au furat 50-60%, au facut 4 milioane de someri din care peste 1 cu varsta sub 5 ani inainte de pensionare. Si care au facut cartile sa fure subsolul. Acuma s-a intrerupt filmul. De ce le este asa frica? Nu cumva este posibil sa inceapa sa FIE OBLIGATI SA DEA INAPOI BANII FURATI? Ca aia aveau 4 case iar astia 4 +... PALATE SI ELICOPTERE?

                  Comment


                  • Strict financiar, datorita acestui aberant alcoolic, prin guvernele si guvernantii aia ai lui, am saracit in ultimii ani cu totii. Eu aia vad. Nu stiu daca se puteau lua alte masuri, dar in mod sigur pentru masurile luate in bataia de joc a poporului trebuie sa plateasca. Enumar 3, poate s-au uitat: 1 - impozitul forfetar, masura aberanta, platit aproape 2 ani, ce a dus la inchiderea sutelor de mii de firme mici.
                    2 - inchiderea zecilor de spitale, spitale ce aveau aparatura luata din fonduri europene, care s-a dus dracului intre timp, odata cu bolnavii.
                    3 - toate masurile luate cu furie, impotriva gravidelor, a copiilor, a alocatiilor, a somerilor si a pensionarilor, categorii sociale care nu sunt SALARIATI si capabili de a produce ceva bani la buget.
                    Si sunt foooarte multe de spus, dar gata, eu personal nu mai abordez subiectul.
                    Vant (cat mai departe) la pupa marinarului !

                    Sent from my ST18i using Tapatalk

                    https://www.clubmercedes.ro/forum/ha...676-regulament

                    Pentru functionarea corespunzatoare a conturilor si pentru evitarea blocarii acestora, va rugam sa NU mai folositi adrese de email yahoo.
                    Va rugam sa le schimbati din User Settings.

                    Comment


                    • Si ca sa mai adaug doua randuri, spre linistea celor ce nu inghit USL-ul si ca sa fie clar pentru toata lumea.
                      Antonescu este presedinte INTERIMAR iar Ponta la fel. Dupa validarea referendumului se organizeaza ALEGERI ANTICIPATE, unde toata lumea va avea ocazia, democratic, sa aleaga un presedinte care va forma guvernul. Oricine ar fi el, Dan Diaconescu, MRU, Nicoae Labis, Blaga etc.
                      Este suficint pentru imparat si pentru noi sub el mandatul de 8 ani. Ca daca nu modifica constitutia ca-i tataia fundu de prescrierea propriilor dosare si nu-si facea mandatele de 5 ani in loc de 4, tot cam acum se termina si cu el si cu triumviratul de Udrea, Blaga si Videanu.
                      LA VOT!

                      Sent from my ST18i using Tapatalk

                      https://www.clubmercedes.ro/forum/ha...676-regulament

                      Pentru functionarea corespunzatoare a conturilor si pentru evitarea blocarii acestora, va rugam sa NU mai folositi adrese de email yahoo.
                      Va rugam sa le schimbati din User Settings.

                      Comment


                      • Antonescu este interimar. Ponta, nu. Nu sunt de acord cu parerea dvs. "sa aleaga un presedinte care va forma guvernul". Asa a incalcat chioru' constitutia si s-a incalecat pe banii romanilor.
                        Magaria tuturor marlaniilor este ca acuma face ca repentii de pe vremea mea: daca tot si-a batut joc de carte, ca repetent si refuzat medical, s-a pus cu burta pe carte. Ne-avand loc de wisiki, a pus aia cartulie pe pereti. Cand o pune si niste hotarari judecatoresti cu justitia lui cu tot sa dea INAPOI romanilor flota, curentul, casele, palatele, petrolul, gazele, sefii lui securisti, el si gasca lui de dame blonde de Intercontinental , bisnitarii si tiganii (care si atuncea erau mana in mana)? Ca de la cine luam un pachet de Kent sa dam doctorilor?

                        Comment


                        • Ma enerveaza ca raportul MCV trebuia sa prezinte problemele din justitia romana din ultimele 12 luni. Se pare ca va remarca doar ultimele 2 luni ale noii conduceri dar NIMIC din celelalte 10 sau 7 ani. Adica astia noi sunt de vina si, desi nu pot face nimic, doar excrocii vechi care au "informat" tendentios totul PRIN MINCIUNI evenimentele din ultimele 2 luni. Chiar daca atacul la justitie este de cea mai mare magarie. Inexistenta in Romania in aste doua luni dar tare prezenta in UE pentru a se justifica demersurile de mascare a enormelor furturi ale gastii Secu&Base&...&betiva Macovei (varul meu, decedat intre timp, procuror, coleg cu aia, povestea cum se trezeau dimineata prin funduri de curti). Si sa justifice daca, pe viitor, se vor CONTINUA miile dosare de furturi ale astor analfabeti PDL-isti&co. Cred ca aia care sprijina sunt tare bine platiti din banii romanilor. Acum cateva luni nici nu se uitau la chior. Ba il si faceau nebun. Toate filmele prezentau un idiot singur cu mainile in buzunare pe undeva, pe acolo. Nimeni nu vorbea cu dihania asta. Acuma, hopa-tropa, mare ajutor mare.

                          Comment


                          • Buna seara!
                            Pai toata tevatura asta are o explicatie foarte simpla la o cercetare a evenimentelor mai amanuntita, dar la care nu se face referire pentru ca deranjeaza anumite personalitati.
                            Daca dispare basescu (cu b. mic) de pe scena politica europeana, madam Merkel pierde un vot aliat si asta nu convine cercului de putere, atentie ca si noul presedinte al Frantei este de stanga.
                            Asa ca noi suntem in pozitia unui catel amarat care incet, incet incepe sa latre si dulaii obisnuiti cu ''liniste'' incep sa maraie la noi.
                            O sa vedeti ca daca pica base, se schimba si optica la nivel european despre noi, romanii.
                            Indiferent de optiunea fiecaruia, romanii trebuie sa iasa la vot.
                            Va doresc sanatate si vremuri mai bune pentru voi si copiii vostri.

                            Comment


                            • Originally posted by popa daniel View Post
                              Buna seara!
                              Pai toata tevatura asta are o explicatie foarte simpla la o cercetare a evenimentelor mai amanuntita, dar la care nu se face referire pentru ca deranjeaza anumite personalitati.
                              Daca dispare basescu (cu b. mic) de pe scena politica europeana, madam Merkel pierde un vot aliat si asta nu convine cercului de putere, atentie ca si noul presedinte al Frantei este de stanga.
                              Asa ca noi suntem in pozitia unui catel amarat care incet, incet incepe sa latre si dulaii obisnuiti cu ''liniste'' incep sa maraie la noi.
                              O sa vedeti ca daca pica base, se schimba si optica la nivel european despre noi, romanii.
                              Indiferent de optiunea fiecaruia, romanii trebuie sa iasa la vot.
                              Va doresc sanatate si vremuri mai bune pentru voi si copiii vostri.
                              Subscriu.Foarte bine spus.

                              O seara deosebita!

                              sigpic

                              "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

                              Comment


                              • Originally posted by popa daniel View Post
                                Buna seara!
                                Indiferent de optiunea fiecaruia, romanii trebuie sa iasa la vot.
                                Nu inteleg de ce "trebuie". Fiecare e liber sa iasa si sa voteze ce vrea sau sa nu iasa.
                                Eu nu am pasiuni, nu am de astea cu b mic, B mare, c mic, C mare, p mica, P mare, ca nu trebuie sa imi placa mie vreun politician, ca nu-l iau cu mine in pat.
                                Jocurile politice interne si internationale exista si vor exista mereu, cata vreme au gloante, ar fi prosti sa nu traga. Dar astea nu sunt jocurile mele, interesele, orgoliile mele, ca om de rand, dar ma afecteaza, ca mai pe toata lumea.
                                Eu am un reper final si pragmatic foarte simplu: cu fiecare zi imi iau adio de la 1% din venitul meu pentru care muncesc constant. Daca o mai tine cursul asa nu stiu unde ajungem la iarna. Platim un pret pentru care nu suntem vinovati.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF