Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Fun :d

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Radem noi radem dar nu e rasul nostru ,cred ca mai degraba in loc sa trecem la moneda europeana o sa trecem la cea botswaneza

    Comment


    • Avantajul unor jante late

      Comment


      • Banc de criza...

        O prostituată merge la un chirurg plastician şi-i zice:
        - Domnule doctor, vă rog să-mi mai faceţi o gaura în fund.
        Doctorul, stupefiat, îi spune:
        - Domnişoară, operaţia pe care mi-o solicitaţi este tehnic posibilă, dar
        etica profesiei mă obligă să vă întreb de ce-mi cereţi acest lucru
        neobişnuit.
        - Domnule doctor, în ultimul timp îmi merge atât de bine afacerea, încât
        m-am gândit să-mi mai deschid un punct de lucru...

        La tara, un postas se duce cu corespondenta. La un moment dat, ajunge la o
        casa. Bate omul la usa, insa nu-i raspunde nimeni. Mai bate odata! Tot la
        fel. Se uita pe geam si vede in casa un barbat si o femeie, goi-pusca:
        femeia era intinsa in pat, cu un deget in vagin si unul pe covor, iar
        barbatul pe covor, cu un deget in c** si unul in acvariu. Contrariat,
        postasul mai bate odata la usa, dar tot nu-i raspunde nimeni. Pleaca mai
        departe, la vecinul ciudatilor. Ajuns la vecin, il intreaba: "Domnule, am
        fost la vecinii dumitale si uite ca am patit? Si-i povesteste toata
        tarasenia...
        - A, zice vecinul, pai vecinii mei sunt surdo-muti si dumneata ai nimerit
        tocmai cand se certau.
        - Cum, dom'le, ca nu faceau nici un gest?
        - Pai, ea ii spunea lui: "Du-te-n pi*** ma-tii si bate covoarele!", iar el
        ii spunea ei: "Ma pupi in c**, ma duc la peste!"

        Comment


        • Super tare!!!
          '' Ori suntem golani ori nu mai suntem?''
          ''Eu m-am chinuit foarte mult sa fac antebratul asta...''

          Asta e de Oscar...


          sigpic

          "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

          Comment


          • Originally posted by mircea600sel View Post
            Super tare!!!
            '' Ori suntem golani ori nu mai suntem?''
            ''Eu m-am chinuit foarte mult sa fac antebratul asta...''

            Asta e de Oscar...

            http://www.crimetime.ro/eveniment/ce...argu-ocna.html
            Mi-ar fi placut sa fiu acolo cred ca ma p***m pe mine de ras,omu s-a chinuit si ala i l-a distrus))))))))))))))))

            Comment


            • Perversa ca pe Targu-ocna

              Comment


              • Poate nu ar fi rau sa luam si noi cateva legi si obiceiuri de la ceilalti. De exemplu, amenzile pentru excesul de viteza. In Elvetia, un sofer grabit care vroia sa-si testeze supercarul pe autostrada


                Nu e chiar asa funny, dar n-am gasit unde sa postez .

                Pacat de soferul ala...
                W202..C 200, 100Kw,benzinar din `95
                http://www.clubmercedes.ro/my-w202-c...51.html?t=8551

                Comment


                • Asta-i deja bataie de joc. Bine ca autoritatile merg cu oricat pe oriunde dar tu daca mergi esti considerat pericol. E o mare lipsa de respect, cum adica are un om treaba cum merge altul, cu ce viteza etc. atata timp cat nu trazneste in ceva. Parca e o lume de prosti , sa poata merge tat prostul in siguranta sa nu se sperie de unul mai rapid, un fel de comunism imbecil, sa mearga toti incet c-a fi mai bine. Spun asta din perspectiva unuia cu bun simt si abilitati de pilotaj, numai singur poti sti cat de tare poti merge printr-un anumit loc, in puii mei ca prind 80 cu bicicleta.
                  BENZ G, altceva ce ?

                  Comment


                  • Originally posted by STEFAN V8 View Post
                    Asta-i deja bataie de joc. Bine ca autoritatile merg cu oricat pe oriunde dar tu daca mergi esti considerat pericol. E o mare lipsa de respect, cum adica are un om treaba cum merge altul, cu ce viteza etc. atata timp cat nu trazneste in ceva. Parca e o lume de prosti , sa poata merge tat prostul in siguranta sa nu se sperie de unul mai rapid, un fel de comunism imbecil, sa mearga toti incet c-a fi mai bine. Spun asta din perspectiva unuia cu bun simt si abilitati de pilotaj, numai singur poti sti cat de tare poti merge printr-un anumit loc, in puii mei ca prind 80 cu bicicleta.

                    Off topic

                    Si mie mi s-a parut asta iarna ca rulez destul de preventiv cu 50km /h pana am prins o portiune de zapada si m-am intors la 180 grade fara sa ating frana si incercand sa controlez derapajul bracand rotile la maxim cu toate ca masina avea cauciucuri de iarna noi si tractiune fata ,norocul meu ca eram singur pe sosea . Sentimentul de ,,Betie al vitezei" e destul de periculos nu stii cand te prinde si ce se poate intampla .Ca mori tu, asta e ,ti-o faci cu mana ta ,dar tu sa scapi si sa bagi in pamant pe altii si sa traiesti cu ei pe constiinta mi se pare cel mai crunt ...

                    Comment



                    • Comment


                      • Pai aici intra bunul simt si capacitatea de-a conduce o masina. Iti tre ceva abilitati si cunostinte. Nu e bine sa ai 190 inainte de fiecare curba sau asa dar asta tre sa stii tu nu sa te rada astia care ei merg tot cum vrea mitzul lor.
                        BENZ G, altceva ce ?

                        Comment


                        • Originally posted by marele_alb View Post
                          http://www.4tuning.ro/legislatie-aut...etia-6818.html

                          Nu e chiar asa funny, dar n-am gasit unde sa postez .

                          Pacat de soferul ala...

                          Unul din commenturile de pe 4tuning:

                          "Masina se confisca deoarece este considera arma, la fel ca un cutit, bata, pistol. Foarte bine i-a facut, de s-ar aplica aceleasi legi la noi n-am mai avea atatia vitezomani si accidente."

                          Am sa va rog on topic, adica sa ne radem.
                          Vedeti dumneavoastra, noi educatorii, pedagogii suntem ca niste doctori .....
                          http://www.youtube.com/watch?v=f_-XE9GP4mc
                          http://www.youtube.com/watch?v=56a7YHK-i0c

                          Comment


                          • Doi ''luptatori'' adevarati!



                            Imi cer scuze daca a mai fost postat dar e prea tare cum isi primeste K.O. ''porumbelul''

                            Last edited by mircea600sel; 08-11-2010, 18:23 PM.

                            sigpic

                            "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

                            Comment


                            • Sa mai aud eu prin anunturi "tinuta in garaj" ))
                              Attached Files
                              1995 Mercedes C200 w202 - IL 26WGD
                              2001 Bmw e46 coupe - IL 25WGD
                              Si o panarama de scuter

                              Comment


                              • Tare asta

                                Eu imi tin o masina in garaj . Iar cealalta este parcata deasupra garajului.

                                Daca se prabuseste tavanul garajului am pus-o. Bine ca tavanul are 30 cm de beton armat.
                                Pasionat w124 : Mercedes w124 blog

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF