Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Fun :d

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Un arab batran traia langa New York . Ar fi vrut sa cultive cartofi, dar era singur si garbovit. Fiul sau studia in Paris , asa ca decise sa-i scrie un e-mail.
    “Draga Ahmed, sunt foarte trist ca nu pot planta cartofi in gradina.
    Sunt convins ca daca ai fi fost aici, m-ai fi ajutat si am fi sapat
    toata gradina.”
    Ziua urmatoare primi raspunsul la mail.
    “Draga tata, te rog nu te apuca sa sapi in gradina. Acolo am ascuns “CHESTIA”. Ahmed”
    La 4 dimineata se trezeste batranul cu CIA, FBI si Armata in
    gradina.Cauta si scotocesc fiecare milimetru din gradina, dar nu gasesc nimic.
    Dezamagiti, pleaca toti..
    A doua zi primeste arabul un mail de la fecior:
    “Draga tata, sper ca intre timp gradina noastra sa fi fost sapata sa poti cultiva cartofi.. Mai mult decat atat nu am putut face pentru tine”


    Doi tineri erau casatoriti doar de doua saptamani. Sotul, desi era foarte
    indragostit, abia astepta sa iasa in oras cu vechii lui prieteni sa petreaca.
    Asa ca ii spuse sotiei:
    - Scumpa mea, vin repede.
    - Unde mergi, iubitel? intreba sotia.
    - Merg pana la bar, draguto. Sa beau o bere.
    Sotia spuse:
    - Vrei bere, dragostea mea?
    Deschise usa de la frigider si ii arata 25 de tipuri diferite de bere, din 12
    tari diferite: Germania , Olanda, Danemarca…
    Sotul nu stia ce sa faca, sigurul lucru pe care a fost in stare sa il spuna d
    fost:
    - Da, acadeaua mea… dar la bar… stii tu… au halbe inghetate…
    Nu a apaucat sa termine fraza ca sotia il intrerupse:
    - Vrei halba inghetata, iepuras? si scoase din congelator o halba atat de
    inghetata ca abia putea sa o tina in mana.
    Sotul devenise cam palid, dar spuse:
    - Da, motanel, dar la bar au tot felul de gustari delicioase… Nu stau
    mult, vin imediat. Promit. Ok?
    - Vrei gustari papusel?
    Deschise cuptorul si scoase 5 tavi cu diverse gustari aburinde: aripioare de
    pui, ciuperci, coaste de porc…
    - Dar, draga mea… la bar… stii, se mai injura, se vorbeste urat…
    - Vrei vorbe urate draga? Auzi, ba, coa * e! Bea-ti in pu * a mea berea in
    nenorocita aia de halba inghetata si manca-ti cacatele de gustari, pentru ca
    esti insurat, si nu mergi nicaieri!!! Clar, nenorocitule?
    Si au trait fericiti pana la adanci batraneti….

    sigpic

    "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

    Comment


    • O blonda intra intr-un sexshop.
      - Vreau un vibrator daca aveti.
      - Sigur ca avem.

      - Pe cel mare rosu il vreau, zice blonda.
      - Ne pare rau dar extinctorul nu este de vanzare. )


      ---------------------------------------------------------------------------------
      Sfatul unui evreu catre copiii lui: "Daca e vorba de bani, cand zici ca iei, IEI. Cand zici ca dai, ZICI." )
      Sexy, inteligent, amuzant....Dar destul despre mine!

      Comment


      • W124 Ultradotat (2)

        An de fabricație 1994, E200 benzină, AC, 2 geamuri electrice, 6500 euro în torpedo.

        Preț: 10 000 euro negociabil
        Mai multe detalii despre mașină aici.

        PS: Inițial am vrut să fac topic special, dar cred că e sugestiv aici.
        Attached Files
        ...

        Comment


        • Australienii au talent. La imitat motoare


          M-am amuzat tare pe clipul asta.
          Ford- 1937 (nerestaurat)
          Chrysler Plymouth- 1936 (nerestaurat)
          Chrysler Plymouth- 1939 (nerestaurat)
          W126 - '87, 500SEL
          W126 - '88, 300SEL
          Simson 425 s - '57

          Comment


          • Originally posted by Luxian View Post
            W124 Ultradotat (2)

            An de fabricație 1994, E200 benzină, AC, 2 geamuri electrice, 6500 euro în torpedo.

            Preț: 10 000 euro negociabil
            Mai multe detalii despre mașină aici.

            PS: Inițial am vrut să fac topic special, dar cred că e sugestiv aici.
            Am vazut masina personal,am stat in ea si chiar merita 10.000 euro.Foarte buna oferta colegului din Timisoara )

            Bafta la vanzare!!!

            sigpic

            "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

            Comment


            • Finalul e tare ) http://www.youtube.com/watch?v=kvAd4...layer_embedded
              Oo\=|=/oO

              Comment


              • Key, let's go
                [ATTACH]74411[/ATTACH]

                Comment


                • Înotul slãbește:

                  ...

                  Comment




                  • Ce retarzi...

                    sigpic

                    "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

                    Comment


                    • The beatbox : pv zk bschk pv zk pv bschk zk pv zk bschk pv zk pv bschk zk bschk pv bschk bschk pv kkkkkkkkkk bschk bschk bschk pv zk bschk pv zk pv bschk zk pv zk bschk pv zk pv bschk zk bschk pv bschk bschk pv... kkkkkkkkkk bschk bschk bschk pv zk bschk pv zk pv bschk zk pv zk bschk pv zk pv bschk zk bschk pv bschk bschk pv kkkkkkkkkk bschk bschk bschk pv zk bschk pv zk pv bschk zk pv zk bschk pv zk pv bschk zk bschk pv bschk bschk pv kkkkkkkkkk bschk bschk bschk pv zk bschk pv zk pv bschk zk pv zk bschk pv zk pv bschk zk bschk pv bschk bschk pv kkkkkkkkkk bschk bschk bschk
                      Attached Files
                      Perfection is everything , Perfection is Mercedes-Benz` !!!

                      Comment


                      • Chiar tare asta cu beatbox-ul!
                        W124 E220 din 95

                        Comment


                        • Prostia este intradevar infinita.
                          Acum o ora parcam cobra pe victoriei, si se uita unu la masina, vine la mine si ma intreaba, "e veche?", io ma uit stramb la el si zic nu, e model 2010. Se uite el la mine, se uita la masina si ma intreaba iar, da de ce arata asa ca are doar doi ani( sau ceva de genu nu mai tin minte cuvintele exacte), eu uimit de prostia lui ii raspund cu nonsalanta, "nu mai e mercedesu' ce a fost inainte", la care el "da...asa e"....))).
                          Om trecut de varsta gradinitei, si in toate facultatile minale, imbracat ca un om normal, camasa fara maneci dalea de se leaga la spate, nu tu halat, nimic. Tare, nu?
                          i used to be with IT, but then they changed what IT was. Now what i'm with isn't IT, and what's IT seems weird and stupid to me.

                          Comment


                          • maniacworld.com is your first and best source for all of the information you’re looking for. From general topics to more of what you would expect to find here, maniacworld.com has it all. We hope you find what you are searching for!


                            ))

                            sigpic

                            "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

                            Comment


                            • Mecanica fina

                              Ford- 1937 (nerestaurat)
                              Chrysler Plymouth- 1936 (nerestaurat)
                              Chrysler Plymouth- 1939 (nerestaurat)
                              W126 - '87, 500SEL
                              W126 - '88, 300SEL
                              Simson 425 s - '57

                              Comment


                              • ... îmi curg lacrimile ... anu' ăsta n-am mai râs aşa cu poftă
                                Lord W126 500SE -> 2.5D
                                Lady W123 230C -> 240D
                                W124 -> 200D
                                W208 CLK200 -> 2.0

                                W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
                                Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
                                Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF