Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Fun :d

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mai frate, dar te-ai hotarat sa ne omori?!?!
    Mai lasa-ne sa respiram, ca eu unul nu ma pot opri din ras!!!

    P.S. Iar dupa ce respiram, mai pune bancuri ca nu ne saturam...
    DON'T DRIVE FASTER THAN YOUR GUARDIAN ANGEL CAN FLY !!!

    Comment


    • DDDDOrca, esti THE BEST, esti Fratele Meu!!!!!!!!!!!!!
      Ai o sticla de whisky de la mine!
      Still Loving MB

      Comment


      • E baiat rebel ORCA clar....
        W110-2.0 D 1966
        W115-2.0 D 1971
        W123-2.4 D 1982

        Comment


        • In anul 1985 aveam un divort in palmares.
          .. ________ ..
          o/____https://www.clubmercedes.ro/core/ima...ilies/cool.png____\o
          (Oo\==/oO)
          ..U...............U.
          Ma plimb dimineata ca sa fiu liber dupa amiaza si sunt de acord cu orice afacere care nu degenereaza in munca.
          http://img99.imageshack.us/img99/342...icuminejg5.gif

          Comment


          • orca, eu cred ca ai o problema cu soacra "SA-TI TRAIASCA"

            Comment


            • Un pescar prinde un pestisor de aur, si cand sa-l scoata din carlig, pestisorul zice :
              - Eu sant pestisor fermecat, si daca-mi dai drumul in apa iti indeplinesc trei dorinte.
              Sa gandeste pescarul nostru si zice ;
              - Vreau sa-mi faci o vila aici pe malul apei.
              Zis si fact, apare o superba vila
              - Vreau sa-mi faci si o barca super dotata pentru pescuit si agrement.
              Zis si facut, apare un superb iaht de pescuit. Vazand minunatiile primite, pescarul se gandi sa faca si o fapta buna, si se adresa pestisorului ;
              - Pestisorule te rog fa sa fie pace si pe Fasia Gaza, ca mor prea multi oameni.
              La care pestisorul spuse :
              - Nu prea inteleg ce vrei sa spui.
              Pescarul imediat scoate o harta si incepe sa-i arate si sa-i explice cum e cu Fisia Gaza, la care pestisorul spune :
              - Nu pot face asa ceva e mult peste puterile mele, tine de politica si istorie, te rog pune-ti o dorinta mai usoara.
              Pescarul se gandeste, si zice :
              - Fa-o te rog pe nevastamea frumoasa.
              Pestisorul zice :
              - Cu placere doar ca am nevoie de-o poza cu nevastata.
              Scoate pescarul o poza cu nevasta si o arata pestisorului, care se uita la poza si zice :
              - Te rog mai arata-mi odata harta cu Fasia Gaza.
              -------------------------------------------------------
              În toiul noptii, Bula, cu vînatai pe fata si cu doua valize în mîini, suna la usa casei lui taica-sau.
              - Ce-i cu tine, Bula, la ora asta si în halul asta?
              - M-am certat cu nevasta-mea.
              - Si a îndraznit aia sa dea în tine? Eu, în locul tau, o faceam bucati!
              Bula, rînjind :
              - Dar ce credeai ca am în valize ?
              -------------------------------------------------------
              Sotul tocmai termina de citit "Barbatul casei", o carte care ii invata pe barbati cum sa se impuna in relatia cu sotia. Vine direct la nevasta-sa si, proptindu-se in fata ei, ii spune :
              -De acum inainte sa-ti intre in cap ca eu sunt barbatul in casa asta si cuvintul meu e lege!!! Ai inteles? Acum vreau sa-mi prepari cina, sa ma servesti, dupa care vreau ceva la desert. Dupa ce mananc, te duci sa-mi pregatesti baia, ca sa ma relaxez. Dupa baie, ghici cine ma imbraca si imi face freza!!?? Nevasta ii raspunde:
              -Aia de la pompe funebre ?!
              -------------------------------------------------------
              Pleaca Ion acasa beat crita, abia mergand. Ajunge acasa, nevasta ii iese in intampinare, il vede si incepe:"Nenorocitule, iar ai venit beat!" si ii da doua palme de ameteste Ion.
              Iar il mai injura, iar ii mai da 2 si iar il injura si iar il i-a la pumni .
              Ion mort de frica si abia mergand se baga sub pat.
              Maria: - Iesi de acolo nenorocitule, betivule !, iesi !
              Ion: - Auzi fa, eu sunt seful in casa, asa ca stau unde vreau !
              -------------------------------------------------------
              Sotul si sotia aveau un caine rau. Se hotarasc sa scape de el.
              Sotul ia cainele se urca in masina si il duce la cateva strazi distanta, il lasa acolo. Se intoarce sotul acasa si peste 2 ore, hop si cainele la usa.
              A doua zi, se urca sotul in masina, ia cainele si il duce in alt cartier. Se intoarce acasa, peste 2 ore, iar apare cainele la usa.
              A treia zi, ia asta cainele il baga in masina, da ture prin oras, o ia pe tot felul se strazi, se invarte… Lasa cainele se urca in masina si pleaca.
              Peste 2 ore suna telefonul in casa. Raspunde nevasta.
              la telefon era sotul:
              - Auzi nevasta, s-a intors cumva cainele acasa?
              - Da, s-a intors. ( raspunde mirata nevasta )
              - Da-l la telefon ca m-am pierdut….
              --------------------------------------------------
              - Bula, ai poze cu nevasta-ta dezbracata?
              - Ce, ai innebunit, cum sa am asa ceva?
              - Vrei ?!
              -------------------------------------------------
              -Mai Bula,cind te-ai insurat,nevasta-ta a fost fata mare?
              -Unii zic ca da,altii zic ca nu!!!!!
              -------------------------------------------------
              Sta un ardelean pe trotuar in Bucuresti, trece o masina si-l stropeste dintr-o balta din cap pina-n picioare si pleaca mai departe. Ardeleanul fara sa se enerveze, comenteaza cu voce tare :
              -No, asa ceva la noi la Cluj nu se poate intimpla...
              La care unul de linga el ii zice:
              -Da ce, ba, la Cluj nu sint balti?
              -Sint, da' daca te stropeste masina soferul opreste, se da jos si-si cere iertare, te urca in masina, te duce acasa la el, iti da un rind de haine uscate, te pune sa faci un dus, iti da o masa pe cinste si-un sfert de palinca, te tine sa te culci acolo si dimineata iti da si o suta de euro.
              -Ha, ha, te-ai timpit, omule, ai patit tu asa ceva?
              -Io nu, da' nevasta-mea, da !
              -------------------------------------------------
              Ion isi cumpara de la Cluj un binoclu. Gheo il intreaba cei ala.
              Ion:"-E un instrument cu care poti sa vezi pina hat, departe si toate lucrurile le vezi ca si cum ar fi linga tine."
              Gheo:"-Ma,nu se poate asa ceva!"
              Ion:"-Ba da, ma. Uite, aseara, stateam la mine in curte si te vedeam ce te mai jucai cu nevasta-ta, cum o mai alergai, cum o mai iubeai..."
              Gheo:"-Vezi ca nu-i bun de nimic? Eu aseara nici n-am fost acasa!"
              -------------------------------------------------
              Doi ardeleni la camp...
              - Ioane! Vezi ca-ti f*** unu' nevasta-n cucuruz...
              - D-apai ce-i cucuruzu meu? Ca-i al CAP-ului...
              -------------------------------------------------
              Ion si Gheorghe:
              -Mai Ioane, daca eu m-as insura cu sora-ta, noi doi ce-am fi?
              -Pai, am fi cumnati.
              -Dar daca as regula-o pe nevasta-ta?
              -No, atunci am fi chit!
              -------------------------------------------------
              Mergand spre casa cu nevasta-sa, un ardelean vede un taxi si se gandeste sa-l ia. Intrand in masina, se adresaza taximetristului:
              -Cat face pana acasa?
              -20 de mii.
              -Da' ...daca vine si nevasta?
              -Pai,...tot atat.
              -Vezi, nevasta, ti-am zis eu ca nu faci nici un ban!
              -------------------------------------------------
              Trula era in povesti cu Bubulina (nevasta lui Bula), cand suna telefonul.
              - Alo, da, draga ... bine, draga ... Pa, pa!
              - Cine era la telefon? fu curios Trula.
              - Bula. Mi-a spus ca mai intarzie , ca e la o bere cu tine ...
              -------------------------------------------------
              Daca intr-o zi femeia pe care-o iubesti ti-e infidela si iti trece prin cap sa te arunci de pe balcon, adu-ti aminte ca... ai coarne, boule, nu aripi !
              -------------------------------------------------
              Daca esti in stare sa zambesti cand ceva merge rau...
              inseamna ca ai gasit un tampit pe care sa arunci vina.
              --------------------------------------------------
              Sotiile sunt exact ca traducerile: cele bune nu-s fidele, si cele fidele nu-s bune.
              --------------------------------------------------
              Daca intr-o zi viata iti intoarce spatele...prinde-o de fund !
              Daca intr-o zi simti un gol mare in stomac...maninca, pentru ca sigur ti-e foame !
              ---------------------------------------------------
              Un tip si o tipa proaspeti casatoriti fac dragoste.
              El ii spune: "Iubito, fiindca esti prima mea femeie, o sa-ti spun Eva."
              Ea ii raspunde: "Iubitule, fiindca esti al 407-lea, o sa-ti spun Peugeot."
              ---------------------------------------------------
              Barbatul: Nici nu stiu pentru ce porti sutienul, si asa nu prea ai ce pune in el!
              Femeia: Lasa, ca doar si tu porti chiloti...
              ---------------------------------------------------
              Un barbat la librarie: As dori cartea cu titlul "Superioritatea barbatului fata de femeie".
              Vinzatoarea: Utopie si sf-uri la etajul 1 va rog.
              --------------------------------------------------
              Fiul: E adevarat, taticule, ca in unele parti ale Africii barbatul nu isi cunoaste sotia decat dupa
              casatorie?
              Tatal: La fel se intampla in toate tarile !
              --------------------------------------------------
              Cand un tanar proaspat insurat are o figura fericita se stie de ce.
              Cand un barbat insurat de 10 ani are o figura fericita, te intrebi de ce.
              -------------------------------------------------
              Cand un barbat deschide portiere masinii sotiei sale de un lucru poti fi sigur: ori masina e noua ori femeia!
              --------------------------------------------------
              Casatoria serveste la impartirea problemelor pe care nu le-ai fi avut niciodata daca ai fi ramas singur
              ----------------------------------------------------
              Sotia ii spune sotului:
              - Mai bine ma casatoream cu dracul!
              - Aiurea, scumpo! Casatoria intre rudele de sange e interzisa!
              -----------------------------------------------------
              Sotul se intoarce din delegatie, isi agata haina in cui si-si salute sotia cu o strangere de mana.
              - Nu mai vrei nici macar sa ma saruti ??
              - Termina cu prostiile draga! Dupa zece ani decasnicie iti mai arde de orgii ?
              -----------------------------------------------------
              - Tu iti iubesti nevasta?
              - Cand ne-am luat, o iubeam asa de tare incat imi venea s-o mananc. Acum imi pare rau ca n-am mancat-o atunci. Acum e prea tarziu, e atoasa.
              -----------------------------------------------------
              Gelozie
              Adam se intoarce acasa noaptea tarziu. Eva, care il astepta fara sa doarma, il ia in primire:
              - Te vezi cu alta femeie, nu-i asa?
              - Nu fi proasta, tu esti singura femeie de pe Pamant, ii raspunse el.
              Mai tarziu, in timp ce dormea, Adam se trezeste gadilat pe spate.
              - Ce faci acolo ?
              - Tu ce crezi...? Iti numar coastele.
              Last edited by orca; 01-25-2008, 10:05 AM.
              .. ________ ..
              o/____https://www.clubmercedes.ro/core/ima...ilies/cool.png____\o
              (Oo\==/oO)
              ..U...............U.
              Ma plimb dimineata ca sa fiu liber dupa amiaza si sunt de acord cu orice afacere care nu degenereaza in munca.
              http://img99.imageshack.us/img99/342...icuminejg5.gif

              Comment


              • Clar!!! Esti hotarat sa ne omori! Cum spunea si bbenz, ESTI THE BEST!
                M-ai uns la suflet cu astea!
                DON'T DRIVE FASTER THAN YOUR GUARDIAN ANGEL CAN FLY !!!

                Comment


                • Doua tipe joaca golf si se distreaza de minune pina cind una dintre ele trimite mingea exact in mijlocul unui grup de barbati. Din nefericire, unul dintre ei cade secerat la pamint, zvircolindu- se de durere cu ambele miini intre picioare. Tipa fuge la el, isi cere mii de scuze si il roaga sa- i permita sa- l ajute pentru ca, intimplator, este asistenta medicala. - Nu, multumesc, in citeva minute am sa- mi revin, sopteste barbatul, cu miinile tot intre picioare. Simtindu- se teribil de vinovata, gagica ii da miinile usor la o parte, ii desface cu mare grija fermoarul pantalonilor si incepe sa- l maseze in zona genitala. - Va simtiti mai bine?, il intreaba la un moment dat. - Da, mult mai bine, geme tipul. Dar degetele de la mina tot ma dor ca dracu'!
                  Diagnoza Star, reparatii mecanica si electrica pentru auto fabricate dupa 1995.

                  Comment


                  • GHICITOARE :
                    La Auto-Service vine o blonda si cere un "saptesutezece". Vanzatorii se uita unii la altii mirati si se duc la mecanic.
                    Acesta o intreaba pe clienta:
                    - Ce-i acela un "saptesutezece", frumoasa doamna?
                    - Stiti, chestia aia mica din mijlocul motorului... Am pierdut-o si-mi trebuie alta, raspunde blonda.
                    Ca sa inteleaga despre ce e vorba, mecanicul ii da un pix si o hartie si o pune sa deseneze piesa.
                    Femeia traseaza un cerc cam tremurat in mijlocul caruia scrie 710, dar asta tot nu-l lamurste pe mecanic.
                    Asa ca o duce afara pe blonda la o masina cu capota ridicata si o intreaba:
                    - La masina asta vedeti vreun "saptesutezece"?
                    - Desigur, raspunde ea bucuroasa aratand cu degetul. E chiar aici!
                    ............................???
                    .. ________ ..
                    o/____https://www.clubmercedes.ro/core/ima...ilies/cool.png____\o
                    (Oo\==/oO)
                    ..U...............U.
                    Ma plimb dimineata ca sa fiu liber dupa amiaza si sunt de acord cu orice afacere care nu degenereaza in munca.
                    http://img99.imageshack.us/img99/342...icuminejg5.gif

                    Comment


                    • busonul de la ulei de pe motor 710=0IL

                      Comment


                      • Perfect
                        Attached Files
                        .. ________ ..
                        o/____https://www.clubmercedes.ro/core/ima...ilies/cool.png____\o
                        (Oo\==/oO)
                        ..U...............U.
                        Ma plimb dimineata ca sa fiu liber dupa amiaza si sunt de acord cu orice afacere care nu degenereaza in munca.
                        http://img99.imageshack.us/img99/342...icuminejg5.gif

                        Comment


                        • La o trecere de nivel cu cale ferata, se lasa bariera ca trece trenul.
                          Primul opreste un motociclist, urmat in deaproape de o caruta trasa de cai, dupa care opreste un camion. Pe marginea drumului statea o prostituata sumar imbracata. Soferul de pe camion claxoneaza prostituata, calul de la caruta se sperie si-l musca pe motociclist de ureche. Cine-i de vina ???
                          Last edited by orca; 01-26-2008, 01:52 AM.
                          .. ________ ..
                          o/____https://www.clubmercedes.ro/core/ima...ilies/cool.png____\o
                          (Oo\==/oO)
                          ..U...............U.
                          Ma plimb dimineata ca sa fiu liber dupa amiaza si sunt de acord cu orice afacere care nu degenereaza in munca.
                          http://img99.imageshack.us/img99/342...icuminejg5.gif

                          Comment


                          • Carutasul, deoarece nu a pastrat distanta fata de autovehiculul din fata!
                            Still Loving MB

                            Comment


                            • Originally posted by bbenz View Post
                              Carutasul, deoarece nu a pastrat distanta fata de autovehiculul din fata!
                              NU, in codul rutier nici nu este specificat nimic in legatura cu distanta intre vehiculele ce stau in asteptare la bariera de trecere la nivel cu calea ferata.
                              .. ________ ..
                              o/____https://www.clubmercedes.ro/core/ima...ilies/cool.png____\o
                              (Oo\==/oO)
                              ..U...............U.
                              Ma plimb dimineata ca sa fiu liber dupa amiaza si sunt de acord cu orice afacere care nu degenereaza in munca.
                              http://img99.imageshack.us/img99/342...icuminejg5.gif

                              Comment


                              • Hmm...la naiba, atunci ce sa fac , dau vina pe femeie, cataua mamii ei, ca arata bine si l-a starnit atat pe soferul camionului cat si pe bietul cal!
                                Still Loving MB

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF